Wrócił temat przetargu na 1800 - UKE mówi, że to koniec, T-Mobile będzie walczyć

Newsy
Opinie: 0

UKE ogłosiło wyniki prac specjalnej komisji ds. usunięcia naruszeń w przetargu 1800 MHz z 2017 r.

Przetarg był ogłoszony 21 maja 2007 r., na dwie rezerwacje częstotliwości, z których każda obejmuje 49 dupleksowych kanałów radiowych z odstępem dupleksowym 95 MHz, z zakresu 1710-1730 MHz i 1805-1825 MHz na obszarze całego kraju, do wykorzystywania do 31 grudnia 2022 r.

Według UKE, wskutek przeprowadzenia czynności niezbędnych do usunięcia naruszeń stanowiących przyczynę unieważnienia przetargu nie doszło do zmiany jego wyników, co oznacza, iż podmioty, które uzyskały najwyższą liczbę punktów i stały się podmiotami wyłonionymi po przetargu, tj.:

1)    CenterNET S.A. (obecnie Aero2 sp. z o.o.)

2)    TOLPIS sp. z o.o. (obecnie Aero2 sp. z o.o.), który został podmiotem wyłonionym w miejsce CenterNET S.A., na skutek jego rezygnacji z uzyskania rezerwacji częstotliwości,

w dalszym ciągu pozostają podmiotami wyłonionymi uprawnionymi do uzyskania rezerwacji częstotliwości rozdysponowanych w unieważnionym przetargu.

Całkowicie inną opinię na ten temat ma T-Mobile. Operator opublikował na swojej stronie internetowej specjalne stanowisko w sprawie tego przetargu. Oto jego pełna treść:

Sprawa przetargu toczy się już ponad 11 lat i do tej pory nie została ostatecznie rozwiązana. Sądy w swoich decyzjach wielokrotnie wyraźnie wskazywały, że przetarg powinien zostać unieważniony i przeprowadzony od początku w całości. To jedyne możliwe, zgodne z werdyktem i prawem rozstrzygnięcie i takich właśnie działań należy oczekiwać ze strony Prezesa UKE. Po przeanalizowaniu materiału będziemy podejmować kolejne kroki prawne.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: