realme 12 i realme 12+: nowi bohaterowie wydajności ze średniej półki

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
realme 12 i realme 12+: nowi bohaterowie wydajności ze średniej półki

Średnia półka to segment, który przyciąga większość użytkowników smartfonów w naszym kraju. Średniopółkowce stają się coraz lepsze. Zbliżają swoje możliwości do modeli z wyższej półki, a są od nich znacznie tańsze. Nowością na rynku są dwa smartfony realme z serii 12, które są doskonałym tego przykładem. Oferują wysoką wydajność, szybkie ładowanie oraz funkcje zarezerwowane dla najwyższych modeli. Zainteresowani? Sprawdźmy, dlaczego oba te smartfony są wyjątkowo dobrym wyborem.

realme 12 i realme 12+: nowi bohaterowie wydajności ze średniej półki

Przede wszystkim wydajność

Oba smartfony zostały zaprojektowane, aby zapewnić pełen komfort codziennego użytkowania oraz możliwość grania w najbardziej wymagające gry, takie jak popularne COD, PUBG, Asphalt 9 oraz Brawl Stars.

Wersja realme z plusem korzysta z procesora Mediatek Dimensity 7050 5G, ma 12 GB RAM oraz 512 GB pamięci. Pamięć RAM można rozszerzyć do 24 GB, korzystając ze specjalnej funkcji w systemie. W zachowaniu najwyższej wydajności pomaga komora chłodzenia 3D, która efektywnie odprowadza ciepło od procesora i zapobiega obniżeniu wydajności z powodu zbyt wysokiej temperatury. W teście wydajności Antutu realme 12+ uzyskał ponad 600 tysięcy punktów.

realme 12 i realme 12+: nowi bohaterowie wydajności ze średniej półki

Chociaż realme 12 jest o 500 zł tańszy od wersji z plusem, jest także świetnie wyposażony. Ma 8 GB wbudowanej pamięci RAM, którą również można rozszerzyć dzięki wbudowanej funkcji systemowej do 16 GB. Procesor zastosowany w tym modelu to Mediatek Dimensity 6100+ 5G. W tym samym teście wydajności realme 12 zdobył ponad 430 tysięcy punktów, co oznacza, że jest niewiele wolniejszy od wyższego modelu.

Oba smartfony realme mogą się pochwalić wyświetlaczami z wysoką jasnością i 120 Hz odświeżaniem, co dodatkowo poprawia wrażenie płynności działania. Model z plusem ma ekran AMOLED z maksymalną jasnością sięgającą 2000 nitów. Tak wysoka jasność rok temu była niespotykana nawet w flagowych modelach.

realme 12 i realme 12+: nowi bohaterowie wydajności ze średniej półki

Wyjątkowa jakość zdjęć i wideo

Realme zadbało o to, aby jakość zdjęć w serii 12 była jak najlepsza. Sprzęt jest niezbędnym fundamentem, dlatego realme 12+ jest wyposażony w matrycę Sony LYT-600 i stabilizację optyczną (OIS), która pozwala uniknąć rozmytych zdjęć. Tańszy realme 12 ma matrycę Samsung HM6 o rozdzielczości 108 megapikseli, co pozwala łączyć informację z 9 pikseli w jeden dla poprawy jakości. Wysoka rozdzielczość poprawia również jakość przybliżenia cyfrowego.

realme 12 i realme 12+: nowi bohaterowie wydajności ze średniej półki

Ostateczna jakość obrazu w fotografii mobilnej zależy od tuningowania algorytmów i kolorów. Cyfrowe dane zarejestrowane przez matrycę muszą być odpowiednio zinterpretowane i przekształcone w ostateczny obraz. W tym celu realme nawiązało współpracę ze zdobywcą Oscara za najlepsze zdjęcia do filmu "Życie Pi" – Claudio Mirandą. Pomógł on opracować trzy dostępne w aplikacji aparatu filtry kolorystyczne. Zdjęcia wykonane smartfonami realme wyróżniają się jakością i smakiem, której czasem brakuje obrazom cyfrowym.

Oba smartfony realme świetnie zachowują detale w cieniach, mają szeroką rozpiętość tonalną i rejestrują dużą liczbę szczegółów. Radzą sobie zarówno w ostrym świetle słonecznym, jak i w zdjęciach nocnych.

realme 12 i realme 12+: nowi bohaterowie wydajności ze średniej półki

Pojemne baterie i szybkie ładowanie

Oba smartfony realme z serii 12 mogą pochwalić się dużymi bateriami o pojemności 5000 mAh i długim działaniem. Oba mają szybkie ładowanie, ale tutaj jest już różnica pomiędzy modelami. Realme 12 obsługuje ładowanie 45W, które ładuje baterię do połowy w 30 minut, a wersja z plusem ma ładowanie 67W, które ładuje baterię do połowy w 19 minut, czyli o 11 minut szybciej. To szybciej niż w wielu dużo droższych telefonach innych, popularnych producentów.

realme 12 i realme 12+: nowi bohaterowie wydajności ze średniej półki

Wyjątkowe możliwości

Każdy z nowych smartfonów realme może pochwalić się wyjątkową cechą lub funkcją. Realme 12+ ma technologię Raindrop Smart Touch, która rozpoznaje krople wody i zapobiega niechcianym interakcjom między wodą a dotykowym ekranem, co pozwala na komfortową obsługę telefonu w deszczu. Co ciekawe, nie znajdziemy podobnej funkcji w większości smartfonów na rynku.

Realme 12 ma natomiast wbudowaną w system funkcję dynamicznego przycisku. Pozwala ona przypisać dwie różne akcje do podwójnego dotknięcia lub podwójnego wciśnięcia przycisku zasilania. Może to być coś prostego, jak uruchomienie aparatu bądź włączenie latarki. Możliwe jest też skonfigurowanie bardziej specyficznej akcji, na przykład od razu uruchomienie timera z predefiniowanym czasem. Realme 12 ma także minikapsułę, która wyświetla przydatne informacje w postaci animacji rozwijanej od wycięcia przedniego aparatu.

realme 12 i realme 12+: nowi bohaterowie wydajności ze średniej półki

Podsumowanie

Wyższy model realme 12+ kosztuje 1899 zł, ale do końca maja można go kupić w promocji o 200 zł taniej, za 1699 zł. Tańszy model realme 12 kosztuje 1399 zł, a w tej samej promocji do końca maja można go kupić również o 200 zł taniej, za 1299 zł. Biorąc pod uwagę możliwości tych telefonów, to doskonała oferta, która powinna zainteresować wiele osób poszukujących dobrego smartfonu ze średniej półki cenowej. Wybierając realme z serii 12, mamy pod ręką wysoką wydajność, doskonałe zdjęcia oraz unikalne funkcje, których nie znajdziemy w innych smartfonach dostępnych na rynku.

Pełną specyfikację i opis możliwości obu tych telefonów można sprawdzić tutaj.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: