Rozszerzenia współpracy pomiędzy Siemensem a Uniwersytetem Jagiellońskim

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 4

W ramach aneksu podpisanego 25 czerwca 2002 pomiędzy polską firmą Siemens Sp. z o.o. a Uniwersytetem Jagiellońskim strony rozszerzą zakres współpracy o nowe dziedziny, będące w zakresie oferty koncernu Siemens. Kontrakt realizowany będzie przez polskich specjalistów zatrudnionych w Siemens Sp z o.o.

W ramach swojej oferty Siemens zaproponował pomoc przy tworzeniu projektu sieci internetowej obejmującej trzy kampusy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Struktura sieci będzie oparta o najnowsze rozwiązania z dziedziny techniki światłowodowej i łącz internetowych. Dzięki temu każdy instytut Uniwersytetu będzie miał pełen dostęp do Internetu. Siemens zadeklarował także profesjonalne doradztwo techniczne i pomoc przy późniejszej realizacji tego projektu.

Poza tym Siemens - mając na celu zapoznawanie środowisk akademickich z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, m.in. z dziedzin: teleinformatyki, telekomunikacji, energetyki, automatyki, systemów zabezpieczania obiektów, sprzętu medycznego - będzie organizować corocznie dwudniowe seminarium na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Siemens zadeklarował także, że jest zainteresowany wykonaniem i uruchomieniem pilotażowej instalacji oraz wprowadzeniem do użytkowania systemu osobistych kart "chipowych" dla pracowników i studentów w wybranych obiektach Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z technicznego punktu widzenia pilotażowa instalacja polegałaby na implementacji w wybranym obiekcie Uniwersytetu Jagiellońskiego wielofunkcyjnej karty mikroprocesorowej pozwalającej na stworzenie aplikacji zarządzającej takimi usługami m.in. jak: karta mieszkańca akademika, karta stołówkowa, elektroniczna portmonetka, kontrola dostępu do komputerów, rozliczanie kserokopiarek, itp. Docelowo projekt wielofunkcyjnej karty mikroprocesorowej ma na celu integrację karty mieszkańca, legitymacji studenckiej, akademickiej karty płatniczej, biletu miesięcznego z szeroko pojętymi usługami "indeksu elektronicznego".

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  sapero pisze: 2002-07-01 16:12
  mam nadzieję, że młodzi studenci nie będą oporni ku takim rozwiązaniom i nie będą chcieli brnąć w przyzwyczajenia, bo będzie to inaczej mało potrzebne. Dobrze, że wybrali młodą grupę ludności.
  0
 • Users Avatars Mini
  jarpol pisze: 2002-07-01 17:08
  Czy będziemy teraz po kolei poznawali wszystkich kontrahentów i przyjaciół Zimęsa?
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-07-01 19:57
  indeks to dobry pomysl - do tego dobry kolega chaker i mam same piatki lub szustki
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-07-02 03:50
  fajna sprawa taka wspolpraca. Jeszcze jakby siemens byl zainteresowany zatrudnianiem absolwentow, to byloby rewelacyjnie. Moze na poczatekk zorganizuja dla studentow praktyki. Mam nadzieje ze przyjnamniej dzieki tym seminariom studenci choc troche zapoznaja sie z nowoczesnymi rozwiazaniami na swiecie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: