Test Sagem myX5-2

Recenzje
Opinie: 374
Opinie: 374

Przez kilka ostatnich lat Sagem wykonał wiele pracy, aby udoskonalić swoje telefony komórkowe. Wszyscy zapewne pamiętają np. MC912, który podobnie jak większość ówczesnych produktów Sagema nie cieszył się w Polsce dobrą sławą. 

Dziś można powiedzieć, że wszystko się zmieniło. Marka Sagem jest coraz mocniejsza. Francuski producent stał się już numerem jeden na swoim rodzimym rynku. Sagem myX5-2 to natomiast kolejny model realizujący strategię małych kroków, czyli unowocześniania niezbyt dużym kosztem poprzednich produktów. 

Telefon do testów otrzymałem w pudełku wraz z ładowarką, CD z oprogramowaniem oraz instrukcją (jeszcze po francusku, bo był to egzemplarz próbny).

Wygląd zewnętrzny

Wrażenia estetyczne podczas pierwszego zetknięcia z aparatem są pozytywne. Telefon ma duży czytelny, kolorowy wyświetlacz i prezentuje się bardzo ładnie. Obudowa wykonana jest z dobrej jakości materiałów. W dotyku, materiał obudowy sprawia wrażenie, jakby pokryty był delikatną warstwą antypoślizgową. Minusem obudowy jest delikatne skrzypienie w górnej części oraz łatwo zarysowująca się szybka wyświetlacza. 
Telefon nie ma zintegrowanej z obudową baterii, tylna część obudowy mocowana jest nie na zatrzask, a na zasuwkę.

Do minusów obudowy można zaliczyć wykończenie klawiatury. Na szczęście to tylko wrażenie. Luzy w klawiszach rekompensowane są przez precyzyjność ich działania. Wciskanie odbywa się lekko i miękko, a klik jest dobrany idealnie. Sagem nie zastosował, coraz bardziej popularnego w nowszych aparatach joysticka, ale to chyba dobrze. Rozwiązanie z pięciokierunkowym klawiszem nawigacyjnym spełnia bardzo dobrze swoją rolę. Ogólnie rzecz biorąc używanie klawiatury tego telefonu to czysta przyjemność.

Jak można zauważyć nad klawiszem nawigacyjnym, znajduje się przycisk funkcyjny. Można do niego przypisać skróty do najczęściej używanych funkcji. Moim zdaniem to rewelacyjne rozwiązanie, tym bardziej, że do jednej strony przycisku przypisać można kilka funkcji. Wszystkie przypisane funkcje dostępne są w trybie czuwania telefonu pod wybraną przez nas stroną klawisza. 

Telefon posiada port podczerwieni oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości VGA (czyli 640x480 pikseli). Po prawej stronie znajduje się lusterko, pomocne przy robieniu fotografii samemu sobie. Obiektyw aparatu znajduje się pod tylną częścią obudowy, co zabezpiecza go przed zarysowaniem. Niestety w zagłębieniu tym zbiera się sporo brudu. Przydałaby się jakaś zaślepka.

O ile traktuję aparaty w telefonach jako gadżet, bo zdjęcia uzyskiwane z nich są marnej jakości, to Sagem miło mnie zaskoczył. Przykład zdjęć zrobionych aparatem załączam poniżej. Zdjęcia wykonane zostały w maksymalnej rozdzielczości. Dodatkowo można w aparacie ustawić rozdzielczość 160x120 (tzw. mobile format), a także tryb zdjęć nocnych lub krajobrazowych. Aparat wyposażony jest również w zoom cyfrowy x4 oraz samowyzwalacz (5, 10 lub 15 sekund).

Czasem przycisk funkcyjny ma takie same właściwości jak klawisz OK. Ale nie zawsze. Podczas robienia zdjęć, telefon pyta się czy zapisać zdjęcie. Po wyborze klawisza funkcyjnego "Save" zdjęcie zostanie zapisane w folderze Multimedia/My pictures, jeśli natomiast wybierzemy OK./Options/Save to zdjęcie zostanie zapisane jako MMS w folderze Drafts (Robocze). Niby wszystko jasne, tylko telefon nie informuje o tym, gdzie zapisał zdjęcie i na początku można się nieźle ich naszukać.

Telefon posiada bardzo ładny i przede wszystkim bardzo duży, kolorowy wyświetlacz, zawierający 65k kolorów. Standardowo przy wygaszeniu pojawia się cyfrowy zegar na czarnym tle. Wygląd wyświetlacza zaskakuje wieczorową porą. W trybie wygaszenia, ekran delikatnie się jarzy. Sprawdzenie godziny nie wymaga podświetlania dodatkowo wyświetlacza. Na poniższym zdjęciu widać efekt jarzenia przy wygaszonym zupełnie wyświetlaczu. Zegar w tym trybie "wędruje" po wyświetlaczu z góry na dół, co minutę przeskakując o jedną pozycję (góra ekranu, środek, dół). Telefon nie wymaga blokowania klawiszy, gdyż wyjść z tego trybu można jedynie poprzez wciśnięcie przycisku "czerwona słuchawka". Nie powinno być również problemów z pisaniem w nocy na klawiaturze. Całość klawiatury jest dobrze podświetlona.

 


Menu

Menu w telefonie jest obrazkowe, w pełni graficzne i działa szybko. 
W menu głównym znajduje się 9 pozycji:

 • Gry,

 • Wiadomości,

 • Organizer,

 • WAP,

 • Aparat fotograficzny,

 • Książka telefoniczna,

 • Aplikacje,

 • Multimedia,

 • Ustawienia.

Gry

W standardzie mamy dwie gry. Pierwsza to "przygodówka" pod tytułem Gulo's Tale. Poruszamy się w niej Pokemonem, który jak można się domyśleć nazywa się Gulo, po labiryncie i unieszkodliwiamy różne stworki, mając do dyspozycji broń w postaci mydlanych baniek. Ogólnie całkiem sympatyczna gra.
Drugą grą jest Siberian Strike. Jest to typowa "strzelanka". Jeśli niektórzy pamiętają jeszcze "1942", to będą wiedzieli o co chodzi. Lecimy samolotem i strzelamy do wszystkiego co się rusza. Jeśli komuś to nie wystarcza, to zawsze można ściągnąć inne gry. My X5-2 obsługuje Javę.

Wiadomości

W tej grupie funkcji mamy dostęp do wiadomości MMS, SMS, skrzynki głosowej oraz wiadomości lokalnych. Możemy również utworzyć grupy odbiorców wiadomości, oddzielnie dla odbiorców MMS i oddzielnie dla odbiorców SMS. Tu jednak napotkałem na pewne ograniczenie. Nie można do takiej grupy dodać osób z książki telefonicznej, znajdującej się na karcie SIM. 
Tworzenie wiadomości nie przysparza najmniejszych problemów. Telefon wyposażony jest w słownik T9. Podczas pisania wiadomości mamy do wyboru kilka ciekawych opcji, które rzadziej występują w telefonach komórkowych. Możemy formatować pisany tekst, prawie jak w edytorach tekstu na komputerze. Do wyboru mamy trzy wielkości czcionek, możliwość wyrównania tekstu (do lewej, do prawej lub wyśrodkowania), określenia stylu tekstu (normalny, pogrubiony, podkreślony, kursywa, przekreślony). Dodatkowo możemy użyć zoom-u w wiadomości, dzięki czemu pisany tekst będzie wyraźniejszy. 
W czasie pisania wiadomości, w górnym lewym rogu, pojawia się nam licznik znaków. 
Oczywiście Sagem myX5-2 posiada również raporty doręczenia. 
W telefonie możemy zapisać do 100 wiadomości SMS, natomiast liczba możliwych do zapisania MMS ograniczona jest przez wbudowaną dynamiczną pamięć wewnętrzną, która jest dzielona na różne aplikacje.


Organizer

Właściwie funkcja ta nie odbiega od standardowych rozwiązań w innych telefonach. Istotną różnicą jest możliwość ustawienia przypomnienia głosowego. Gdy telefon powiadomi nas o zdarzeniu zapisanym w organizerze, możemy odsłuchać wiadomość jaką tam wcześniej nagraliśmy. Taka notatka głosowa może trwać do 1 minuty. W organizerze mamy możliwość ustawienia sobie budzika, ale nie jest to typowy budzik. W tym przypadku musimy zaprogramować zdarzenie (umówiony termin, spotkanie, urodziny, zdarzenie, wakacje, podróż), następnie określić czas początku i końca, powtarzalność (nigdy, codziennie, w dni pracujące, weekend, co tydzień, co dwa tygodnie, co miesiąc, co rok), czas alarmu (wyłączony, razem z początkiem zdarzenia, 5 min przed, pół godz. przed, godzinę przed, dzień przed). Niestety innego sposobu na ustawienie budzika np. w dni pracujące nie mamy.

WAP

Przeglądarka działa stabilnie, a zaimplementowany w telefonie GPRS sprawia, że interesujące nas informacje możemy ściągnąć bardzo szybko.

Aparat fotograficzny

Po uruchomieniu tej opcji telefon przechodzi do trybu aparatu fotograficznego. Jak już pisałem wcześniej zainstalowany w telefonie aparat sprawuje się naprawdę dobrze. Sterowanie aparatem odbywa się za pomocą klawisza nawigacyjnego. Kursory: lewy i prawy służą do wyboru trybu pracy: zdjęcia nocne, krajobrazowe, normalne, pionowe i poziome. Kursorami góra i dół możemy ustawiać zoom: x2 lub x4. 

Książka telefoniczna

Pojemność książki w telefonie ograniczona jest jedynie wielkością pamięci wewnętrznej aparatu. Do pozycji w książce telefonicznej możemy przypisać: imię, nazwisko, trzy numery telefoniczne, dwa adresy e-mail, adres URL, adres zamieszkania, nazwę firmy, komentarz, dzwonek oraz zdjęcie. Zdjęcie oczywiście możemy załączyć rzeczywiste, wykonane wbudowanym w telefon aparatem lub wybrać jedną z grafik umieszczonych fabrycznie. To prawdziwa pełna personalizacja.

Aplikacje

Pod tym tytułem ukryte są takie funkcje jak: kalkulator (prosty, jedynie podstawowe funkcje), konwerter walut, alarm, timer, lista "to do" oraz serwisy. 
W większości telefonów przy opcji alarmu, możemy ustawiać sobie powtarzalność. W MyX5-2, alarm można ustawić jedynie na codzienny. Tak już wspomniałem, żeby ustawić sobie budzik w trybie budzenia w dni robocze, musimy skorzystać z organizera.
Przydatną funkcją jest funkcja drzemki, znana skądinąd z Nokii. 

Multimedia

W tym katalogu zapisywane są zdjęcia i dźwięki. O ile zdjęcia zapisywane są w formacie .jpg, o tyle z dźwiękami jest gorzej. Nagrane przez telefon dźwięki są w formacie .amr. Co prawda jest możliwość wgrania do telefonu dźwięków formacie midi, ale jest to tylko możliwość teoretyczna. Jeśli chodzi natomiast o brzmienie takiego dźwięku w telefonie, to inna sprawa. Dźwięki w tym formacie w Sagemie myX5-2 są niemalże nierozpoznawalne. Szkoda, bo większość telefonów z dzwonkami polifonicznymi, używa właśnie tego formatu. Nie ma problemu natomiast z obsługą formatu wave. Z tym, że automatycznie musimy się liczyć z większym zapotrzebowaniem takich utworów na pamięć. 
Ilość pamięci na dźwięki i zdjęcia jest ograniczona jedynie wielkością pamięci telefonu, a mamy jej do dyspozycji 4MB. Niby dużo, ale nie do końca. Pamięć ta jest dzielona na wszystkie aplikacje. Jedno zdjęcie w maksymalnej rozdzielczości zajmuje około 50 kB, tyle samo mniej więcej zajmuje nagranie około 20 sekund dźwięku. Można więc łatwo obliczyć na ile naszej pamięci wystarczy. Pamięć w telefonie dzielona jest pomiędzy: zdjęcia, dźwięki, zdarzenia wpisane do organizera i listy "to do", Javę oraz MMS i książkę telefoniczną.


Ustawienia

W tym katalogu mamy szereg funkcji konfiguracyjnych. Tu możemy ustawić dźwięki połączeń, SMS, MMS, wiadomości lokalnych, faksu, klawiszy, alarmu bądź też nagrać własny utwór korzystając z recorder'a. 
Do dyspozycji mamy ponad 40 wbudowanych fabrycznie melodii w pełni polifonicznych o całkiem przyjemnym brzmieniu. Są między nimi dźwięki zwierząt np. krowy, psa, kruka, żaby, kota itp. Dzwonki są również dosyć głośne. Wibracje są ciche, ale niestety brakuje im siły. 
Kolejnym elementem, który możemy skonfigurować jest wyświetlacz. Do wyboru mamy trzy skórki, tapety (kilkanaście oraz możliwość wgrania kolejnych), wygaszacze ekranu (również możliwość ściągnięcia), ustawienie kontrastu ekranu, deaktywacji/aktywacji loga operatora oraz ustawienie trybu oszczędzania energii (podświetlenie całego telefonu lub tylko wyświetlacza przez określony czas). 

 

Podsumowanie

Sagem myX5-2 generalnie zyskał moje uznanie. Jakości rozmów w skali 1-10 dałbym 8. Na plus telefonu należy zaliczyć duży i czytelny, kolorowy wyświetlacz. Dodatkowo telefon wyposażono w bardzo dobrą baterię, która przy umiarkowanym korzystaniu potrafi wytrzymać około 6 dni. Nie ma również problemu z tzw. "trzymaniem" zasięgu. Kiedy dołożymy do tego dobrej jakości polifoniczne dzwonki oraz aparat fotograficzny, to mamy do dyspozycji naprawdę świetne urządzenie. 
Można ponarzekać na brak Bluetooth-a, ale jak na razie nie ma zbyt wielu urządzeń na rynku obsługujących ten standard, a te, które są, straszą jeszcze ceną. Port podczerwieni w pełni zaspokaja potrzeby komunikacyjne, przeciętnego "Kowalskiego". 
Można mieć jedynie zastrzeżenia do skrzypienia obudowy oraz braku kompatybilności z dźwiękami, w formacie MIDI. Telefon jest bardzo dobrym produktem Sagem-a, mogącym swobodnie konkurować z telefonami bardziej cenionych producentów na naszym rynku.
Bogate wyposażenie telefonu przy, jak się spodziewam, niższych cenach od konkurencyjnych modeli, na pewno przyciągnie sporą rzeszę klientów. 

Dane techniczne

Waga: 96 gram,
Wymiary: 107x46x19 (wys./szer./gr.),
Bateria: 920 mAh LiIon,
Czas czuwania/ rozmów: 370h/ 4h 45min,
Wbudowana pamięć wewnętrzna: 4MB,
Obsługa formatów audio: iMelody, Midi, wave,
Obsługa formatów graficznych: wbmp, bmp, png, gif, animowany gif, jpegEMS, .3gp.

 

Opinie:

Opinie archiwalne (374):

Komentuj

Komentarze / 374

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  pippo pisze: 2004-06-21 14:22
  taki sobie telefonik
  0
 • Users Avatars Mini
  fynf pisze: 2004-06-21 15:04
  Podoba mi się - dobry aparat cyfrowy, 4MB pamięci...Ciekawe ile będzie kosztował??Bardzo funkcjonalny telefonik!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Misiu :) pisze: 2004-06-21 15:09
  telefonik wygląda ciekawie, a funkcje też ok. A jeśłi chodzi o cenę to mam wrażenie że bedzie w porównywalnej do nokii3200... Chyba:)
  0
 • Users Avatars Mini
  norbercik pisze: 2004-06-21 15:15
  mam myX5, tutaj jest spory skok w górę, jednak na tle konkurencji nie wygląda aż tak super.
  0
 • Users Avatars Mini
  pawelt pisze: 2004-06-21 15:15
  Nawet fajny. Sagemy mają świetne wyświe4tlacze w przeciwięstwie do nokii:)
  0
 • Users Avatars Mini
  Biały_ pisze: 2004-06-21 15:29
  Telefon jest bardzo ciekawy. Mimo, że lubie nokie towolałbym go niż 3200. Jest zdecydowanie lepszy. Lepszy aparat, wyświetlacz i pamięc. Naprawde telefonik godny polecenia.
  0
 • Users Avatars Mini
  Mati pisze: 2004-06-21 15:58
  Jestem mile zaskoczony, nie wiem c zemu został nazwany MY-x5-2, wg mnie powinien dostać nazwę my-x6-2., bo jest lepszy od my-x6 pod względem wyglądu i javy. Ale gorszy od 7 (nie ma kamerki)
  0
 • Users Avatars Mini
  sl pisze: 2004-06-21 16:02
  Ok, ale najbardziej rozbroil mnie opis WAPu :) Pytanie, czy jest xHTML??
  0
 • Users Avatars Mini
  fraczek pisze: 2004-06-21 16:06
  o, takiego żółtego kiedyś miałem! ale ten nowy sagemik niczego sobie. żeby tylko obudowa nie latała! cena powinna być przystępna... jeśli po paru miesiącach na rynku będzie po 600 zł w komisach, to chyba warto go kupić
  0
 • Users Avatars Mini
  adzik pisze: 2004-06-21 16:30
  Model przyjął w pełni funkcjonalność z modeli X6. Ten sam aparat, wyświetlacz, menu. Ale to nawet i dobrze bo X6 była BARDZO ROZBUDOWANA. I jeszcze jesdno jeżeli telefon obsługuje format .3gp. to możemy na nim oglądać filmy!!
  0
 • Users Avatars Mini
  kubus pisze: 2004-06-21 16:31
  dla mnie bardzo ciekawy model telefonu z wygladu przypomina nawet niektore modele nokii. ma wszytstko co potrzeba
  0
 • Users Avatars Mini
  haiper pisze: 2004-06-21 17:20
  chyba Ja mam tylko takie wrażenie ale przypomine Mi nokie z wyglądu. A ogólnie telefonik (jak wynika z opisu) fajny. Ciekawy jestem ceny.
  0
 • Users Avatars Mini
  Bart_22 pisze: 2004-06-21 17:26
  Pierwszy sagem co mi sie spodobal. Brawa dla konstruktorow.
  0
 • Users Avatars Mini
  nobody pisze: 2004-06-21 17:27
  Żw się tak wyrażę ... patrzey mi się ten telefon.Bardzo przypadło mi do gustu design telefonu,a i menu jest całkiem sympatyczne(przynajmniej na zdjęciach).Naprawde nie mam sie do czego przyczepić.Telefon ma wszystko czego potrzebuje.Ciekawe tylko czy z tą ceną to będzie tak naprwde,tzn.czy będzie niska ?
  0
 • Users Avatars Mini
  slveck pisze: 2004-06-21 18:44
  Już X-6 wyprzedziła inne modele w swojej klasie a nawet wyższej a teraz X5-2 da popalić. Sagem jest niedoceniany, ale tylko w Polsce a szkoda bo jest to obecnie jedna z lepszych firm oferujących telefony komórkowe.
  0
 • Users Avatars Mini
  Boncio pisze: 2004-06-21 18:54
  Jako, że to Sagem, to nie dam mu wiele... Osobiście nie miałem, ale mało dobrego słyszałem kiedyś. A może się zmieniły...
  0
 • Users Avatars Mini
  mARTIN pisze: 2004-06-21 19:17
  odemnie 10p.,naprawdę podziwiam SAGEMA w porównaniu do modelu wcześniejszego poprawił się o 200 procent,a ja czekam aż x7 bedzie dostępna bo może też ją wprowadzą choć jak dzwoniłem się pytać na info sagema to powiedzieli mi że napewno do września go napewno nie wprowadzą :((((((
  0
 • Users Avatars Mini
  Szaman pisze: 2004-06-21 19:22
  Tylko, żeby miał modem, a nie jak porzedni X5.........A tak bardzo przyjemny.
  0
 • Users Avatars Mini
  yui pisze: 2004-06-21 20:38
  hehe... robi wrazenie, ale ten napisa na froncie obudowy Sagem myX5-2 :. kolejny badziewny aparcik. wyswietlacz 65K? po co. ikony to chyba patykiem "malowane".
  0
 • Users Avatars Mini
  vision pisze: 2004-06-21 20:55
  Jestem mile zaskoczony. Naprawde ciezko sie do czegos przyczepic i narzekac na to co przedstawil Sagem. Oczywiscie znajda sie tacy, ktorzy powiedza ze 4mb pamieci to malo, a polifonia nie obsluguje jakiegos tam formatu, jednak zwazajac na ceny Sagemow, to ze swieczka szukac rownie dobrej propozycji za ta cene. Ode mnie 10pkt za to cu ukrywac, bardzo dobry aparat.
  0
 • Users Avatars Mini
  Andrez pisze: 2004-06-21 21:36
  Telefon jest super. Jak każdy nowy telefon Sagema i pewno nie będzie drogi. I wiecie co. Sagem to jeden z najlepszych teraz producentów telefonów. Udowodnił wydając modele X 5 i X6 :) A ten model to dla przeciętnego Kowalskiego to... Wypas jest. Rowna sie z X6 :)) I ma fajny wyglad bynajmnej mi się podoba. pozdrawiam serdecznie. I znow Sagem mnie zadzwiwł. Mam nadzieje że cena na ten telefon będzie tez taka atrakcyjna jak na inne modele.
  0
 • Users Avatars Mini
  Bitch NIgga pisze: 2004-06-21 22:01
  .... kolejny badziewny aparcik. wyswietlacz 65K?... po co? .... porownajcie sobie szajs wyswietlacze-siemensa, motki, czy nokii, czy SE do sagemow sie nie porownoja..., a ten nowy x5-2 jest WY&^$&*(@($ W KOSMOS, mam x6 i to i tak jest super telefonik(po zmianie softu- jakosc fotek przednia i jest licznik znakow w smsie), a tu jeszcze dodatkowo java... miodzio... w tej klasie absolutny hit!!!nawet nie tylko w tej klasie, bo np. nokii dopiero najnowsze modele(nie liczac 6600, czy (7)3650 ewentualnie...) zaczynaja dorastac do tego poziomu. Np. kwestia rozpoznawalnosci formatow graficznych.. np. do 6610 nie mozna przeslac przez irde zadnej nowej tapety... ogolnie:brawo sagem!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  yui pisze: 2004-06-21 22:11
  "...porownajcie sobie szajs wyswietlacze-siemensa, motki, czy nokii, czy SE..." taaa... co do nokii to sie zgodze, ale reszta :D. lol
  0
 • Users Avatars Mini
  dev pisze: 2004-06-21 22:39
  autor testu jak widać w lusterku z tyłu telefon ma bardzo fajn aparat ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  carolcoo pisze: 2004-06-22 00:16
  Dobra alternatywa dla Nokii 6610i
  0
 • Users Avatars Mini
  janex pisze: 2004-06-22 02:39
  bardzo fajny model poprzedniu uzywalem sagema x6 i jest to bardziej jego rozbudowana wersja bo bazuje na tym samym wyswietlaczu aparacie polifoni i pamieci ma poprostu nowe oprogramowanie i zmieniony wyglad wiec jezeli to nastepca x5 to nastepca x6 jest x7 heh :)
  0
 • Users Avatars Mini
  janex pisze: 2004-06-22 02:43
  no chyba niektorzy nie wiedza ze skrot 65k no 65 tysiecy kolorow a ten wyswietlacz w sagemie jest naprawde swietny i porownywalny tylko z samsungiem bo SE mila gorszy bo mial SNT a ten jest TFT
  0
 • Users Avatars Mini
  spacetur pisze: 2004-06-22 06:27
  Bylem jakies 4 lata temu posiadaczem MC912 ( foto nr 2) i od tamtej pory nie moge sie przekonac do Sagema gdyz w/w model byl wymieniany 3 razy na nowy bo serwis nie potrafil naprawic, za 4 razem spotkal sie ze sciana i na tym skonczyla sie udreka;-)) Moze kiedys zaryzykuje i kupie jeden z nowszych modeli, chyba cos sie poprawilo przez te 4 lata;-))) Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Magga pisze: 2004-06-22 11:31
  Ile to ten telefonik sie ceni? Jest juz u nas? Jak sprawuje sie przegladarka WAP? Gwarancja na dwa latka ma? Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  ert pisze: 2004-06-22 15:56
  "no chyba niektorzy nie wiedza ze skrot 65k no 65 tysiecy kolorow"... lol. szacunek ekspercie :
  0
 • Users Avatars Mini
  SEB pisze: 2004-06-22 16:09
  generalnie to jest x6 w noewj obudowie (dużo lepszej, jak mniemam) niestety dzwoniłem do SAGEMA na infolinię i zostałem poinformowany, że jest to wyświetlacz 65 tys. kolorów STN niestety, a nie tak jak w x6 TFT. a tak poza tym telefonik jest cool. oczywiście dopiero jesienię (październik, listopad) można się spodziewać wysypu telefonów (innych firm) dużo leszych, ale duzo pewnie droższych. myślę np. o SE K700 i S700 ( z aparatem 1 mgpixel i obsługą plików mp3) póki co fajny ten sagemik. SEB.
  0
 • Users Avatars Mini
  fds pisze: 2004-06-22 18:09
  syf
  0
 • Users Avatars Mini
  JOLka pisze: 2004-06-22 18:10
  zastanawiam sie nad tym sagemem czy siemens cx65 co lepsiejsze bo nie wiem.
  0
 • Users Avatars Mini
  mardall pisze: 2004-06-23 00:29
  miłe zaskoczenie, wcześniej fony yej firmy nie szczególnie robiły na mnie wrazenia ale ten całkiem całkiem...
  0
 • Users Avatars Mini
  Frutis pisze: 2004-06-23 00:56
  Do Yenfreque jakbys czytał dokładnie test to wiedziałbys że logo operatora można wyłączyć a zegar wcale nie musi byc pokazywany masz wtedy całą tapete widoczną cos o tym wiem bo sam mam Sagema MY - X 6 i jest to świetny telefon!!! Pozdrowienia dla wszystkich sagemowców.
  0
 • Users Avatars Mini
  Cood pisze: 2004-06-26 12:06
  Mam X-5 i jestem zadowolony. A jak zobaczylem ten to sie naprawde milo zaskoczylem. Lepszy niz X-6, a dla niewtajemniczonych to nazywa sie myX5-2 ze wzgledu na podobienstwo obudow do X-5. Jak na Sagema to chyba najlepsza ich produkcja i jesli tak bedzie dalej to naprawde napawa optymizmem. Moze takimi phone'ami Sagem zyska sobie wieksze grono sympatykow i pojawi sie do niego w necie wiecej chocby dzwonkow czy tapet. Naprawde udany. Czekam na polska premiere ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  mihau pisze: 2004-06-26 12:10
  No i juz jest w Idei, cena naprawdę niezła - 1 zł we wszystkich taryfach oprócz 15stki (249zł) i 30stki (49zł). Ciekawe po ile będzie na allegro... Chyba zamienię x6 na niego właśnie. Tylko szkoda, że nie ma zasłanianego obiektywu...
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-06-27 12:02
  Witam MIHAU moglbys mi napisac na maila gdzie jest cennik idei, na ktorym widac ten model?? bylbym bardzo wdzieczny Ps telefon jest super- martwi mnie tylko jedno- matryca cstn no ale coz oczekiwac za cene jaka da sagem( niska)
  0
 • Users Avatars Mini
  2973 pisze: 2004-06-27 13:16
  fajny mały, nieduzy, cienki, ładny, moze byc
  0
 • Users Avatars Mini
  ALAda pisze: 2004-06-27 16:10
  Przecież on nie ma takiego samego wyświetlacza jak X6 ,ale jego matryca jest jak najbardziej TFT,I jeszcze jedno zastanawiam sie nad nim lub nad siemensem cx65 i nie wiem co wziąć .
  0
 • Users Avatars Mini
  ALAda pisze: 2004-06-27 16:11
  jaki on ma wyśw. taki jak X6 czy inny to dla mnie bardzo ważne (chodzi mi o wym.)
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-06-27 18:14
  ALAda on ma wyswietlacz cstn pytalem na infolinii sagema i matryca jest pasywna jedyne co ma wspolnego z 6 to wymiary 120 na 160 pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  rgumkowski1 pisze: 2004-06-27 22:03
  Dobrze by było jakby go wpuścili do oferty pre-paid, zastąpił by te słabsze modele, tej samej firmy, oczywiście napewno wiązało by to sie ze wzrostem ceny, ale dzięki temu polepszyła by się jakość i wyposażenie aparatów w pre-paidzie.
  0
 • Users Avatars Mini
  B pisze: 2004-06-28 02:58
  Dla mnie rewelacja. Cena tez nie powinna byc za wysoka na Allegro wiec pozostaje tylko czekac...
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotrek pisze: 2004-06-28 14:04
  jest już w Idei 30 za 49 netto.... a kiedy w Plusie i w Erze?
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-06-28 18:17
  Jest w Ideii... ale go nie ma:( Chcialem dzis kupic i niestety... brak moze w drugim tygodniu lipca.... ot idealne rozwiazanie:))
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-06-28 19:22
  Dzwonilem i powiedzieli, ze tylko dla firm- jedno pisza drugie mowia komedia:)) chodzi mi o sagema my x5-2
  0
 • Users Avatars Mini
  psoczi pisze: 2004-07-01 15:03
  królestwo temu kto powie w którym salonie idei można go dostać
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-07-01 15:28
  Hmm... bedzie w przyszlym tygodniu we wtorek.
  0
 • Users Avatars Mini
  Messer pisze: 2004-07-01 17:52
  Spox phone
  0
 • Users Avatars Mini
  NAUTIS 33 pisze: 2004-07-01 23:31
  BARDZO FAJNY TELEFONIK I PORUWNYWALNY Z NOWYM ALCEM 756 KTÓRY JEST ZAAAJEBISTY,PBA SĄ W BARDZO PODOBNEJ CENIE I KURDE NIE WIEM NA KTÓREGO SI ZDECYDOWAĆ,
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-07-01 23:51
  Szczerze mówiąc to chyba alcvatel bo ma matryce tft 262k a ten ma cstn 65k no ale musze zobaczyc na zywo jak to wyglada wszystko.{pozdrawiam}
  0
 • Users Avatars Mini
  graba pisze: 2004-07-02 01:52
  ja chciec go miec!!!! tylko zeby byl juz w salonach bo mi sie umowa konczy i nie chce zostac na karcie!!!! przez pare tygodni bo nie wyrobie!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotrek pisze: 2004-07-02 12:02
  Ciekaw jestem za ile będzie Al 756 w Germanosie, piszą że od 99netto, czekam za ile będzie Sagem w Erze. W PLUSIE od 99netto- Sagem.
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-07-02 12:57
  Piotrek moglbys mi podac linka gdzie jest ten sagem na stronce plusa?? Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  PIOTREK pisze: 2004-07-02 13:31
  JEST NA TELIX.PL ZA GROSZE II, POZDRAWIAM
  0
 • Users Avatars Mini
  noiszka pisze: 2004-07-02 17:07
  LUDZIE dzisiaj poszłem do germanosa i bawiłem sie ALCATELEM 756 i musze przyznać żę jest cudowny i wcale nie jest w rzeczywistośći taki paskudny jak mi sie wydawało ,i tak tani że nawet superancki sagemik My X5-2 SOBIE NIEDA RADY Z TAKĄ MOCNĄ KONKURENCJĄ JAK alec.
  0
 • Users Avatars Mini
  sagem-mobile pisze: 2004-07-02 22:01
  Super telefon!!! I do tego super wytrzyamala bateria. Miodzio... jeszcze tylko Symbiana brakuje ale nie mozna miec wszystkiego :D
  0
 • Users Avatars Mini
  reboot pisze: 2004-07-03 01:04
  patrze i patrze..... no nie jest to p900 ;-) ani n6600 ;-) hehe ale z cala pewnoscia bedzie idealnym telefonikiem zarowno dla poczatkujacego jak i zaawansowanego "komorkowca". Z pewnoscia solidne wykonanie, aparat cyfrowy i kolorowy wyswietlacz przekonaja do firmy Sagem wiele niezdecydowanych dotad osob. Gdybym nie mial p800 z pewnoscia rozwazylbym zakup tego telefonu
  0
 • Users Avatars Mini
  Rockets pisze: 2004-07-04 17:34
  Ja mialem sagema myx-6 i był spox tylko denerwowałą mnie polifonia, długi czas zapisu zdjęc i mało pamieci!! Teraz mam nokie 3650 i mam 4mb wbudowane i karte mmc16 mb i jest spox!! Nokia rulezzzzzzz
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-07-04 19:51
  Jest juz 1 na allegro cena kup teraz .......... 750PLN
  0
 • Users Avatars Mini
  gacek pisze: 2004-07-04 23:10
  troche za drogo, sagem v-65 na allegro kupie za niecałe 600zł...poczekm az stanieja
  0
 • Users Avatars Mini
  ANkaA USia pisze: 2004-07-05 17:26
  ludzie, chcieliśćie żeby sagem był LEPSZY i jest, a jego nowy telefonik kosztuje prawie 800 zł to smutne bo lepiej było jak SAGEM był dziadowską firemką od phonow bo przynajmniej robił TANIE I DOBRE TELEFONY a teraz robi DOBRE I DROGIE ale kaszana.
  0
 • Users Avatars Mini
  ANkaA USia pisze: 2004-07-05 17:27
  KIEDY BEDZIE TEST ALCATELA ŁAN TACZ 756 KIEDY DO CHOLERY SIE PYTAM I OCZEKUJE SZYBKIEJ ODPOWIEDZI. BO URWE JAJA
  0
 • Users Avatars Mini
  ANkaA USia pisze: 2004-07-05 17:27
  KIEDY DO CHOLERY BO SIE ZEŻLE DO BUCA PANA.
  0
 • Users Avatars Mini
  CuKiErEcZeK pisze: 2004-07-06 13:28
  Boski telefonik teraz jest w idei za 50 zł i chce go sobie kupoić. Nokie te kolorowe plastikowe trzeszczace zabaweczki nie mają sie co równać !!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  DorotQa* pisze: 2004-07-07 00:21
  w plusie w promo "rozmowy za grosze" jest od 1zl do 120zl w naj abonm. taniutki ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  oki pisze: 2004-07-08 11:58
  niewie ktos ilu tonowa ma polifonie bo nigdzie nie pisze
  0
 • Users Avatars Mini
  gaaass pisze: 2004-07-08 15:06
  ej podobno to dopiero 6 model z zapowidzianych 20 ciekawe jakie będo bo narazie wsztrzymuje sie z kupnem tego.
  0
 • Users Avatars Mini
  BBBOS pisze: 2004-07-08 16:41
  taki sobie telefon
  0
 • Users Avatars Mini
  kondzio mobile pisze: 2004-07-09 01:35
  Jest już dostępny w Erze.
  0
 • Users Avatars Mini
  justmadzia pisze: 2004-07-10 01:07
  wizualnie śliczny tylko podobno sagemy się strasznie psują
  0
 • Users Avatars Mini
  piter pisze: 2004-07-10 22:44
  niech uruchomia go w sieci plus to odrazu go kupuje!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  KaMiL pisze: 2004-07-11 15:26
  mam do was zapytanie ile ten telefonik moze kosztować w komisie
  0
 • Users Avatars Mini
  S!ara pisze: 2004-07-11 15:42
  Ale kozacka komóra. Mówci sobie co chcecie ale ja i tak sobie ją kupię!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  tom pisze: 2004-07-11 22:28
  dziadowstwo... Ja to mam telefonik, właśnie z niego wysyłam tego posta przez satelitę.
  0
 • Users Avatars Mini
  AL_A sAmOcHwAłA. pisze: 2004-07-12 17:33
  tak fajna ale ja wole tam poczekać na nowsze cudeńka SAGEMA które mają sie pojawić pod koniec 2004 m.innymi czekam na zapowiedziany supersprzęt SAGEMA MY X6-2 to dopiero maszynka a wyświetlacz to cudo lepsze niż w alcatelu 756.
  0
 • Users Avatars Mini
  jok pisze: 2004-07-12 23:58
  całkiem całkiem, sagem idzie jak burza
  0
 • Users Avatars Mini
  ericxxx pisze: 2004-07-13 00:18
  fajny.mam 7650 i kusi mnie,żeby zmienić na to cudeńko.ciekawy jestem tylko jak z przsyłaniem zdjęć do kompa.czy wszystko idzie przez irdę tak jak to jest w sonyericssonach.wszystko tzn.muzyczka,tapety,fotki i skórki.jak ktoś coś wie na ten temat to niech skrobnie.bo jak znać życie na takie pytania w salonach tylko się dziwnie uśmiechają...pozdrowionka!
  0
 • Users Avatars Mini
  graba pisze: 2004-07-13 02:09
  Ja juz go mam!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I jest zajebisty wyswietlacze Nokii sie chowaja!!!!! i aparat jest wypasiony!!!! Moje koty malo co sie nie pogryzly jak im dzwonek puscilem:)))
  0
 • Users Avatars Mini
  fraczek pisze: 2004-07-13 12:12
  graba: czy ten model ma wbudowany moduł głośnomówiacy? nie zauważyłem w teście, a wcześniejsze modele sagema miały...
  0
 • Users Avatars Mini
  NOVIK pisze: 2004-07-13 13:51
  EJ nie wieże ale na jakiejś zagranicznej stronie został pokazany najnowszy telefon SAGEM mianowicie SAGEMA MY X6-2 możecie mi nie wieżyć ,jest poprostu piękny ,malutki ze wspaniałym wyświetlaczem 262tys.kol. 176 x 220 pix,aparat niestety nadal 640 x 480 ale ma lampe błyskową i pamięć 20mb,
  0
 • Users Avatars Mini
  graba pisze: 2004-07-13 19:24
  Ma tryb glosnomowiacy. Po za tym glosniczek jest bardzo dobry przy odtwarzaniu nagranych plikow wymieka tylko na najmocniejszych basach:) mam tylko jeden problem nie moge sie przyzwyczaic do klawiatury p przejsciu z 3310 wydaje sie dla mnie zamala:) i najczesciej zamiast 3 wciskam czerwona sluchawke i mi sie wszystko kasuje;(. Co do wyswietlacza to nie widzialem lepszego szczegolnie w nokiach:)
  0
 • Users Avatars Mini
  pao pisze: 2004-07-14 02:35
  Witam czy wi ktos ile bedzie kosztowac ten sagemik w komisach mam motke v500 i jestem ciekawy jaka bedzie wymianka:)
  0
 • Users Avatars Mini
  McPiteroS pisze: 2004-07-14 11:59
  Nie uwierzycie - ale to prawda. Mój znajomy kupiuje sobie w przyszłym tygodniu w Optimie telefon. Miał wybór międz Siemens S55, SE T230, tym Sagemem i.... Alcatel Ot 735 :D Po "dłuższym" zastanowieniu wybrał... Alcatela ! Śmiech na sali ! Jak to można stawiać Alcatela ponad to... Ot735 nie ma nawet javy czy takiej pamięci... No ale cóż... Jego kasa, jego telefon. Gdybym lubił gościa, to bym mu doradził, a tak to niech sam liczy na siebie... Nie mówie tutaj, że Ot735 jest złym fonem. Mnie osobiście się podoba, no ale w starciu z tym My-x5-2, no niestety przegrywa...
  0
 • Users Avatars Mini
  Danc pisze: 2004-07-14 13:40
  mam pytanko czy on ma dyktafon, to dla mnie bardoz wana funkcja, zastanwiam sie nad przedlużeniem cyra w IDEI i za kilka złotychmogę mieć OT735, Sagema lub S-55. A Dyktafon o ile wiem to ma S-55 i Alcatel
  0
 • Users Avatars Mini
  slavec6 pisze: 2004-07-14 14:49
  Telefonik jest zajebisty, tylko jak na razie to nigdzie nie ma żadnych gierek na niego i właśnie to jest lipa.
  0
 • Users Avatars Mini
  graba pisze: 2004-07-14 15:05
  W sumie ma dyktafon tylko ze mozna maks w jednej sesji zapisac 30sek nagranie, a w organizerze jest 60sek na nagranie. I to chyba jak narazie czekam na pytania.:)
  0
 • Users Avatars Mini
  Danc pisze: 2004-07-14 17:57
  ale mozna podczas rozmowy nagrywac? czy to jest taki pseudo dyktafon tz że nagrywasz jakis dźwięk jako dzwonek?
  0
 • Users Avatars Mini
  Uzi pisze: 2004-07-14 18:16
  Czytając testy, wydaje mi się, że jest bardzo dobrym telefonikiem i oceniałbym go w skali 1-10, na 9. I pytając sie w sieci ERA, nie jest drogi: W najniższej taryfie, tj Moja 25 start (42.69 zł. abonament) = 364,78 z VAT w taryfach średnich Medium 40 (57,33zł.) = 35,38 z VAT , Medium 80 (100,03)=35,38z VAT. i w końcu telefon za symboliczną złotówkę w tarfach VIP, ALE... koszt najniżesz taryfy VIP ok. 160 zł...
  0
 • Users Avatars Mini
  Rafał pisze: 2004-07-14 19:16
  a ja dziś się bawiłem x-5-2 i muszę wam powiedzieć ,że naprawdę ok fon ,wyswietlacz ala x-6 ,fajniejsze menu (podobne do 7650) irda, a po przesłaniu zdjęć na e-mail w formacie mms -małe ale na formacie dużym to zaj.....Polecam ,a 3200 lub 7250 w porównaniu z X-5-2 to straszna kiszka...
  0
 • Users Avatars Mini
  danc pisze: 2004-07-14 20:33
  JA dalej w sprawie tego dyktafonu, czy mozna podczas rozmowy nagrywac? czy to jest taki pseudo dyktafon tz że nagrywasz jakis dźwięk jako dzwonek?
  0
 • Users Avatars Mini
  dusiek pisze: 2004-07-15 11:02
  hej Uzi a ty z którego BPK-u ? a telefon całkiem, całkiem i tańszy od Alca 756.
  0
 • Users Avatars Mini
  danc pisze: 2004-07-15 12:50
  A jest jakas polska strona sagem`a
  0
 • Users Avatars Mini
  graba pisze: 2004-07-15 14:01
  w terminarzu masz 60sek nagrywania i jest to nazwane klip glosowy, a te 30 sek to na dzwonek w moich dzwiekach, a co do nagrywania w trakcie rozmowy to nie wiem, szczerze mowiac nawet jeszcze nie przeczytalem instrukcji obslugi:)
  0
 • Users Avatars Mini
  danc pisze: 2004-07-15 14:32
  Z tego co widze to on jednak nie ma dyktafonu, tylko nagrywanie,.
  0
 • Users Avatars Mini
  danc pisze: 2004-07-15 17:59
  NIECH MI KTOŚ Z UŻYTKOWNIKÓW WRESZCIE ODPOWIE !!! w sprawie tego dyktafonu, brak przycisku z boku może wskazywać że nie ma dykty. ALE czy napewno?
  0
 • Users Avatars Mini
  mikser pisze: 2004-07-16 00:36
  Siema moze ktos sie orientuje czy gdzies w wawce da rade sciagnac z niego simlocka????dzieki
  0
 • Users Avatars Mini
  artjaw pisze: 2004-07-16 20:11
  spoko sprzęcik, gdybym miał wybierać wolałbym go zamiast Siemensa
  0
 • Users Avatars Mini
  agnieszka.bochinska pisze: 2004-07-16 23:16
  Zajebisty, przesliczny i niezbyt drogi..porównując np. z nokiami niewiele im ustępuje pod względem funkcjonalności
  0
 • Users Avatars Mini
  survivor pisze: 2004-07-16 23:39
  Agniecha !!! zgadzam sie z Toba. Bardzo ładny telefon ;-) Zrób odlotowe zdjęcie i jest Twój. Aktualnie można go wygrać na GOL-u. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  piter pisze: 2004-07-17 23:44
  ten telefon jest najleprzy :) nie ma leprzego :) maze o nim i o nim snie no ale nie stety nie mam tyle kasy zeby go sobie kupic ;( no ale uzbieram z nie wiem ile duzo i sprzedam mgx-1 i jak starczy to sobie kupie tego ;d :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Robi Robson pisze: 2004-07-18 02:13
  Od kilku dni mam ten telefon, kupiony w Erze za 35 złotych, w abonamencie Moja 40. Telefonik jest po prostu świetny, zdjęcia mają znakomitą jakość. Chyba juz zostanę przy Sagemach:))
  0
 • Users Avatars Mini
  MIkser pisze: 2004-07-18 02:21
  Da rade z niego zdjac sima????I za ile i gdzie w wawie PILNE!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  KoNoR pisze: 2004-07-20 14:25
  Fajny telefonik.... Wie ktos moze czy irda jest kompatybilna z innymi telefonami czy tak jak w x5 jest tylko mozliwosc przesyłania z kompa ???
  0
 • Users Avatars Mini
  RYBEX_maczzzzzo pisze: 2004-07-20 17:11
  ale debile zachwycają sie takim guwienkiem który sie rozlatuje po miesiącu,a inni producenci robiom takie zajebiste i niedrogie fony:sony E zrobił f500i,alcatel ma 756,a ZImens se ma cx65,i co powiecie frajerRRRY.
  0
 • Users Avatars Mini
  RYBEX_maczzzzzo pisze: 2004-07-20 17:13
  a wogule to %#$@$ one wyglądają jak jakieś MaXXXXXYmalnie oPciachowe NOkijki,żenada z tego SAżemiczka.
  0
 • Users Avatars Mini
  emerix pisze: 2004-07-21 21:03
  Mam ten telefon od kilku dni i jestem zadowolony. Przesyłanie dźwięków i obrazków przez IrDA działa bezproblemowo z komputerem i innymi komórkami (sprawdzałem z SE T300). Niestety Javę można wgrywać tylko przez WAP - aha, nie można w telefonie ustawić dynamicznego IP, więc rozwiązanie takie jak np. "erainternet" odpada. W przypadku ERY działa tylko "erawap". Aparat rzeczywiście robi dobre zdjęcia, nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych.Do wyświetlacza nie mam zastrzeżeń. Warto się zarejestrować na planetsagem.com, bo mają tam naprawdę wiele dzwonków i tapet - i to zupełnie za darmo.
  0
 • Users Avatars Mini
  młody-1 pisze: 2004-07-21 21:28
  nie jest zły ale nie rewelacyjny............ ale polecam. %#$@$%#@%&% z nokią
  0
 • Users Avatars Mini
  Mulder pisze: 2004-07-21 21:40
  co byście mi polecili bo za jakis miesiąc chce zmienic telefon. więc tak mam do wyboru Sagema my X-6 i Alcatela 756 co mi polecacie??
  0
 • Users Avatars Mini
  mariozapasnik pisze: 2004-07-22 02:42
  Polecam stronki www.symbian.soft.prv.pl ...........lub.... www.polifonia.dzwonki.prv.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  JS1 pisze: 2004-07-23 01:33
  **Mulder - Sagem ładniejszy, ale jednak Alek będzie bardziej funkcjonalny. Z tego co widze po menu, francyscy inżynierowie zmienili w stosunku do X-6 (gdyż cały czas twierdzę, że to łądniejsza zewnętrznie, nieco zubożona w pewnych aspektach /LCD/, nieco polepszona w innych /Java/ - wersja nie x-5, a właśnie X-6) jedynie pierwszy poziom menu. Pozostałem poziomy są identyczne z X-6, a to oznacza dość słabą funckjonalność. Jednak w porównaniu np do Noki 6100, która jest sporo gorszym i zarazem droższym telefonem, czy też wielu innych modeli Nokii - to Sagemik nieźle się prezentuje. Zmiana menu na zbliżone do Siemensa lub SE - to dopiero byłby milowy krok dla firmy Sagem.
  0
 • Users Avatars Mini
  JS1 pisze: 2004-07-23 01:34
  Swoją drogą - jak można nie dopracować takiej prostej rzeczy jak kompatybilność dzwonków z formatem midi? Deko żenująca sprawa...
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-07-23 12:16
  Hej wlasnie co z tymi dzwonkami midi?? Sa niedopracowne czy tylko tak napisali prosze jakiegos posiadacza o recenzje w tej sprawie... Pozdrawiam alll uzytkofnikuffff
  0
 • Users Avatars Mini
  heo7 pisze: 2004-07-23 12:40
  Teolefonik jest poprostu EXSTRA ! :)
  0
 • Users Avatars Mini
  nigga pisze: 2004-07-23 14:40
  Hello! ja mam sagema x6-to jest telefonik wyczesany w kosmos-polecam wszystkim-wyswietlacz najlepszy na swiecie-lepszy mozna wlasciwie miec tylko w smartphone'ach i w palmach-x5-2 ma to wszystko, co x6, a takze wszystko(prawie) co mu brakuje(no, moze bez BT)-jave,troszke wieksza pamiec, nowe menu i kilka drobnych brakow-jak licznik znakow w smsie i lepszy algorytm kompresji zdjec...poki co swojego nie zmieniam.... Pozdrawiam fanow sagema!!
  0
 • Users Avatars Mini
  JS1 pisze: 2004-07-24 13:07
  ***nogga - no chyba rzeczywiście głupotą byłoby zmieniać teraz X6 na X5-2., zwłaszcza, że chyba należałoby trochę do takiej zamiany dopłacić. Sądzę, że cena X5-2 sporo spadnie - zwłaszcza jak się pojawi w prepaidach. Czy ta informacja o liczniku znaków w smsie w X5-2 jest prawdziwa? To jedna z bardziej idiotycznych wad X6 i na dodatek bardzo denerwująca. Może jakiś user X5-2 się wypowie na ten temat, oraz ogólnie na temat wrażeń z używania X5-2.
  0
 • Users Avatars Mini
  Giaur pisze: 2004-07-24 19:40
  Mam ten telefon od kilku dni - bateria trzyma rewelacyjnie, dzwonki świetne. Pamięci wystarczająco dużo. Ekran lepszy niż w niejednej Nokii. Menu telefonu proste w obsłudze, a zdjęcia wykonane aparatem - dobrej jakości. I super klawiatura - lepsza od tych w trzeszczących Nokiach : **JS1: MY x5-2 ma licznik znaków w wiadomościach.
  0
 • Users Avatars Mini
  Oki pisze: 2004-07-26 15:41
  Nie wie ktos czy mozna do niego wgrac dzwonki w formacie wav ???? jesli sie da to ile maja miec bitów i khz.Najlepiej jesli ktos mialby stronke z dzwiekami do niego w tym ze formacie albo muglby przeslac na emaila szocher@poczta.onet.pl ja wzamian moge dac tapety,dzwieki midi badz gry java to wszyustko za pare dzwonkow wav na tego sagema. Mozecie pisac na gg: 4536781 NaRkA a jeszcze jedna sprawa niewiecie czy odczytuje format wideo 3gp w tescie na tej stronie pisze ze tak ale pytam uzytkowników tego telefonu ajk cos moge przeslac filmik w tym formacie a wy go sobie wgracie na telefon i jesli bedziecie tak laskawi to mi powiecie czy go odczytuje DźIęKóWkA
  0
 • Users Avatars Mini
  graba pisze: 2004-07-27 16:22
  www.planetsagem.com j\tam sa dzwonki wlasnie w formacie wav. tylko nie sciagam ich bo nie mam niestety do niego kabla;(
  0
 • Users Avatars Mini
  szocher pisze: 2004-07-28 10:48
  Niewiecie czy da sie wgrac gry java przez podczerwien ????????? Albo jak je wgrywac i macie jakas stronke z dzwonkami wav oprucz strony www.planetsagem.com
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-07-28 15:15
  Ja znam jedna supe stronke z hiciorami na sagema ale poprosilem o odpowiedz okiego skad ma gry, ktore moze wgrac do sagema i jak to robi bo przez podczerwien nie idzie.... Olal mnie wiec ja nie uwazam za sluszne podawac adrsu tej stronki pozdrawiam all uzytkofnikufffff
  0
 • Users Avatars Mini
  balkonetti pisze: 2004-07-28 16:50
  Jestem pod wrażeniem. Mam Motorolę E365 i jestem z nie bardzo niezadowolony. Często się wiesza (ostatnio żadziej po 2-giej aktualizacji softu) a najgorsze (dla mnie) jest to, ze budzik nie dzwoni przy WYłączonym telefonie. Muszę go zostawić włączonego lub zlikwidować blokadę PIN karty SIM wraz z jednoczesnym włączeniem funkcji włączania/wyłączania o żądanej godzinie. Wyłączenie dzwieku dzwonka = wyłączenie dzwonienia budzika, więc takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Moj pytanie: czy w Sagemie 5-2 ten budzik (właściwie terminarz jak wynika z testu) działa przy WYłączonym telefonie. Miałem kiedyś pancernego Ericssona R310s i potrafił dzwonić przy wyłącz.tel. Z góry dziękuję za odpowiedź
  0
 • Users Avatars Mini
  dan pisze: 2004-07-29 00:55
  ale jaja z tego tel. żeby trzeba było sie namęczyć z szukaniem zdjęc to paranoja dobry tel ale na sprzedaż :-) nie hcciałbymbym go nawet za darmo !!!!!!!!!!!!!!1nie ma to jak nokia :-)))))))))))))))))))))))
  0
 • Users Avatars Mini
  tony pisze: 2004-07-29 12:20
  nokie to badziew. Nadal nikt nic nie napisał o nagrywaniu rozmowy. Czy to jest mozliwe. Prośba żeby ktoś kto ma ten telefon zadzwonił na BOA lub temu podobne albo wypróbował to w jakikolwiek inny sposób i pokombinował czy jest to możliwe. z góry dzięki
  0
 • Users Avatars Mini
  dawid.kulik pisze: 2004-07-29 16:21
  mnie sie podoba...
  0
 • Users Avatars Mini
  mikeb pisze: 2004-07-29 16:32
  Niokia to badziew :D Popieram!!
  0
 • Users Avatars Mini
  T pisze: 2004-07-29 17:31
  niestety moj egzemplarz mial fabryczna wade wyswietlacza :( jest obecnie w serwisie, czekam juz 2 tygodnie az go naprawia... i z tego co wiem to nie jestem jedyna osoba ktora miala taki wlasnie problem. radzie dokladnie obejrzec przy zakupie
  0
 • Users Avatars Mini
  czuczu pisze: 2004-07-30 14:25
  Skad sciagnac Jave do niego za free prosze napiszcie moj nr gg 4714376
  0
 • Users Avatars Mini
  omen.kp pisze: 2004-07-30 19:46
  A porównujac go z samsungiem sgh x600. Wydaje mi sie ze samsung jest ciekawszym telefonem. Ale ten wyswietlacz w sagemie jest troche pociagajacy..... heh Co o tym sadicie???
  0
 • Users Avatars Mini
  NOVIKKA pisze: 2004-07-30 20:40
  hejka dzisiaj na jakiejś zagranicznej stronie widziałem Niezłe CACKO NAJNOWSZEGO SAGEMA MY X8 powiem szczeże że wygląda dość kiepawo i myśle że go troche zmienią a poza tym to aparat 1,2 mpix,256 tyś col.rozdz.wyś 240 x 380 pix miodzio.
  0
 • Users Avatars Mini
  bk pisze: 2004-07-30 23:37
  ten my x-8 nie ma takiej rozdzielczości,ale mniejsza o to. Ktos pytał o dzwonek- tak, przy wyłączonym tel. alarm włączy telefon- czyli cacy. X600 moim zdaniem jest ładniejszy ale wyświetlacz STN w porównaniu do TFT u Sagema raczej nie da sie porównać- Sagem ma o wiele lepsza matryce,ale w porównaniu do ekranu z SE t630/ Samsung E700 jest nieco słabszy.
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-07-31 09:09
  Witam ja go kupilem wczoraj- jesty fajny i tez kupiony w idei szkoda tylko, ze zablokowali mozliwosc wylaczenia logo operatora... Aha jak ktos chce to moge podac adres stronki gdzie sa gry ja sciagnalem panga i dziala choc pilka nie jest okragla lecz ma drobne odksztalcenia jednak jakna gre za free to jest super:))) moj gg 4834983 Pozdrawiam all uzytkofnikufff
  0
 • Users Avatars Mini
  olbright pisze: 2004-07-31 10:33
  mobil.idnes.cz rozdzielczość qvga czyli 240x320
  0
 • Users Avatars Mini
  Manciarz pisze: 2004-08-02 10:55
  Telefon ktory mi sie bardzo podoba niedlugo te "gorsze" firmy telefonow zrownaja sie z tymi "lepszymi" na Nokia Siemens etc. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  balkonetti pisze: 2004-08-02 11:49
  *bk-dzieki za info w sprawie dwonka-budzika przy wyłączonym telefonie. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  niewnikaj pisze: 2004-08-02 13:50
  CZESC A JAK JEST Z TA JAVA MOZNA WGRYWAC GIERY PRZEZ PORT PODCZERWIENI??!!
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-08-02 14:47
  Gry trzeba sobie wrzucic przez wap ja zalozylem sobie konto www tam wrzucam gre a potem sciagam polace tylko za wap... wiem, ze to nie jest ideal ale innego rozwiazania nie ma. Aha gry pasuja od SE t610:))
  0
 • Users Avatars Mini
  Marta 16 pisze: 2004-08-03 21:11
  mam pytanie do czego słuzy bluetooth i podczerwien.Pewnie te pytanie wyda wam sie głupie ale ja jescze nie maiałem z takim czyms doczynienia.odp,jak najszybciej plis albo odp.mi na www.marta-pietruczuk@wp.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  ALUZJA pisze: 2004-08-04 01:01
  mam pytanko do posiadaczy tego sagema, jaka jest max. ilosc znakow w sms-ie? bede wdzieczna za odp. pzdr
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-08-04 13:44
  do ALUZJA 160
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-08-05 12:56
  szkoda ze to sagem :(
  0
 • Users Avatars Mini
  pudlarz pisze: 2004-08-05 13:03
  zajebisty telefon tylko że sagem beee
  0
 • Users Avatars Mini
  luziczek pisze: 2004-08-06 14:50
  Bardzo fajny telefonik. Dostepny w Erze, w promocji 4 NARAZ w cenach od 1,22 do 364,78 (ceny z VAT). Wiec wydatek na ten telefon wielki nie bedzie. Co do innych sieci to nie mam informacji, gdyz ja bede go kupowal w Erze. Oczywiscie najpierw test :)
  0
 • Users Avatars Mini
  ciulik3 pisze: 2004-08-06 17:16
  Czy wie ktoś od jakiego fonu pasuje pokrowiec silikonowy do sagem myX5-2? Gdzieś to kiedyś widziałem ale to było kiedyś.Jeśli ktoś mógł by mi pomoc to byłbym wdzięczny.
  0
 • Users Avatars Mini
  abu1999 pisze: 2004-08-07 02:14
  Telefonik wypaśny mam juz drugi tydzien i nie narzekam!! Mam pytanko skad i jak zarzucic do niego grierki w miare tanio?
  0
 • Users Avatars Mini
  pasiak pisze: 2004-08-07 03:24
  witam wie ktos czy ma ten sagem jakies menu tajne tak jak to mialo miejsce w x6 gdzie mozna znalesc jakies ciekawe stronki z x5-2jajakies tapetki dzwonki i forum thx
  0
 • Users Avatars Mini
  pasiak pisze: 2004-08-07 03:25
  a ile wam 3yma bateria????
  0
 • Users Avatars Mini
  pasiak pisze: 2004-08-07 03:29
  czy ktos wie w jaki sposob mozna wrzucic muzyke kilka sekund jakies muziki mp3 do fonka wiem ze 3eba skonwertowac ale jak ile kh i wszystkie ustawienia z gory dzieki
  0
 • Users Avatars Mini
  kataryna pisze: 2004-08-08 00:35
  super fonik. mam go i jestem zadowolona. z tego co wiem to malo awaryjny, a bateria zformatowana dobrze trzyma 2 tygodnie. niestety moj fon ma lekka awarie i jak go oddawalam do serwisu, to uslyszalam, ze jak na razie jestem jedyna osoba, ktora ma z nim problem- wyswietlacz mryga jak szalony(dyskoteka) i nie moge kontrastu ustawic-nie widac roznicy.
  0
 • Users Avatars Mini
  pao pisze: 2004-08-08 03:40
  a czy wie ktos z jakiej stronki mozna sciogac z a jajco tapetki i dzwonki zalogowalem sie na planetsagem ale tam pokazoje ze dla polski te opcje so niedostepne tylko dla niektorych krajow?:O
  0
 • Users Avatars Mini
  pao pisze: 2004-08-08 04:09
  aaaaaa wie ktos jak wywalis eraomnix na wyswietlaczy za pomoco irdy????jakie programy so portzebne i jak to wykonac? yhx
  0
 • Users Avatars Mini
  szocher pisze: 2004-08-08 16:54
  **MasterOfNokia mam do ciebie pytanie a raczej prosbe czy muglbys blizej to wytlumaczyc ja wzucic te gry przez wap bo to faktycznie dobrze wymysliles tylko ze ja nie wiem jak to zrobic . Napisal bys jak to trzeba zrobic krok po kroku ,czyli gdzie robiles stronke jak to wrzuciles na serwer i w jaki sposub sie polaczyles z ta strona przez telefon albo lepiej napisz do mnie na gg: 4536781 mozesz tez mi podac ta twoja stronke wap to bym sobie z tamtad sciagnal ta gre.. Napisz prosze nie jednemu sie to przyda bo nie tylko ja niewiem jak to zrobic THX
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-08-08 22:05
  ODPOWIEDZIALEM NA STRONCE TEGO TELEFONU NA GOLU ALE JAKBY CO TO MOJE GG 4834983
  0
 • Users Avatars Mini
  pasiak pisze: 2004-08-08 23:50
  wie ktos w koncu co trzeba zrobic z tym omnixem na zeby nie marnowal tapetki?z gory thx
  0
 • Users Avatars Mini
  dzioibren pisze: 2004-08-09 00:08
  wie ktos wjakiej rozdzielczosci mogo byc wrzucane tapetki na 5-2 czo mogo byc te z x6 mialem x6 teraz mam 5-2 i ruznica jest tapetka jest po wrzuyceniu troche gorsza moze inno rozdzielczosc wrzucic?
  0
 • Users Avatars Mini
  seb pisze: 2004-08-09 12:16
  telefon naprawdę fajny, ekran ok, zdjęcia super. ale np. wysłane smsy i mmsy zachwuje w skrzynce nadawczej, a nie w elementach wysłanych. ten sam błąd w istrukcji obsługi, błąd softu ??? może błąd tłumaczenia menu ??? telefon mam w idei. no i nie ma możliwości zdjęcia logo operatora z ekranu. możecie sprawdzić w swoich egzemplaach ???
  0
 • Users Avatars Mini
  Kr!ss pisze: 2004-08-09 20:26
  WYPASIONY FONIK!!!! polecam 100%
  0
 • Users Avatars Mini
  SAnKI pisze: 2004-08-10 23:39
  Yo, jak to w końcu jest z tym x5-2 wszędzie piszą ze obsługuje .3gp a jak zapodaje mu plik przez MPASa to pokazuje Error. Może jest jakiś inny program, a może .3gp muszą być jakoś wcześniej przerobione, proszę o pomoc.
  0
 • Users Avatars Mini
  MasterOfNokia pisze: 2004-08-11 12:22
  Nie obsluguje 3.gp to,ze jest tak napisane nie znaczy,ze dziala.Sam sprawdzalem i ni edziala po prostu i juz co zrobic??? Pozdrawiam all uzytkofnikufffff
  0
 • Users Avatars Mini
  dexallegro pisze: 2004-08-14 10:58
  Coraz lepsze sa te sagemy Pamietacie jeszcze np. Sagema w wersji dla dzieci???
  0
 • Users Avatars Mini
  SAnKI pisze: 2004-08-15 19:15
  polecam strone o Sagemie myX5-2 www.sagem.webd.pl jest tam wszystko co chcecie, a nawet wiecej. (polecam forum) pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  Gustaw pisze: 2004-08-16 13:29
  A co jest z tymi trafionymi wyswietlaczami w tym sagemie ??Jak to sie objawia? i po jakim czasie
  0
 • Users Avatars Mini
  Pawel pisze: 2004-08-17 18:48
  W moim aparacie tez zauwazylem "skaze" wyswietlacza - pionowe linie, z czego jedna najbardziej widoczna, idaca przez sam srodek :( Poza tym wszystko ok, ale zastanawiam sie czy tego nie reklamowac... ?
  0
 • Users Avatars Mini
  piwcior pisze: 2004-08-17 20:25
  Pawel: reklamowac! Moj sagem juz byl 2 razy w serwisie i jutro powedruje 3 raz. Za pierwszym razem nie dzialal jeden klawisz, ale poza tym byl ok. super zdjecia i wyswietlacz. Wymienili caly terminal, ale na wadliwy - telefon sie zacinal i zdjecia byly do bani (z pionowymi liniami i nieostre), dzis go odebralam - druga wymiana terminala - i to samo - zdjecia do niczego i dodatkowo paski na wyswietlaczu w momencie uruchamiania gier. Jakas wadliwa partia tych terminali. Jutro zanosze do innego serwisu, bo w tym co bylam, to chyba same uwalone :-(
  0
 • Users Avatars Mini
  fireman pisze: 2004-08-18 13:30
  Nie mogę przypisać zdjęcia do osoby zapisanej w książce tel. Wybieram opcję "Dodaj do kont." wyświetla się moja książka tel. wybieram odpowiednią osobę, wciskam OK i wyskakuje mi komunikat "zapisanie nieudane". Czy ktoś wie o co chodzi?
  0
 • Users Avatars Mini
  Gustaw pisze: 2004-08-18 18:42
  A po jakim czasie wyszy wam te wady wyswietlacza?
  0
 • Users Avatars Mini
  mikeb pisze: 2004-08-18 20:42
  Wlasnie kupilem MYX5-2 w ideii za zlotowke NIO60.. Wyswietlacz nie ma uszkodzonych pixeli.. Fotek jeszcze nie robilem.. Swietny telefon, jestem na razie zadowolony.. Zobaczymy czy nie przejdzie mi za tydzien.. Ciekawe czy aparat ostre foty robi.. POZDRO!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Rafał pisze: 2004-08-19 17:55
  z tymi kreseczkami na wyświetlaczu to jest troszkę inaczej-w sytuacji kiedy mamy włączony aparat naciśnijcie strzałkę w lewo klawiszem nawigacyjnym do momentu pojawienia się " III" w lewym górnym rogu-wszystkie problemy związane z tymi ciemnymi paskami mijają...
  0
 • Users Avatars Mini
  mikeb pisze: 2004-08-20 19:59
  Zauwazylem takze ze kreski zaleza od oswietlenia.. przy slabym oswietleniu sa widoczne.. dodatkowo jeszcze fotki sa malo ostre.. Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi.. nie znam sie na fotografii.. ot takie moje spostrzezenia.. Pozdro!!
  0
 • Users Avatars Mini
  bk pisze: 2004-08-20 20:23
  \"Do minusów obudowy można zaliczyć wykończenie klawiatury. Na szczęście to tylko wrażenie.\" Kto pisze te recenzje?Przecież to zdanie nie ma kompletnie sensu
  0
 • Users Avatars Mini
  bk pisze: 2004-08-20 20:39
  dzwonki midi w sagemach są inne niz u konkurencji- po przegraniu do kompa brzmią zupełnie inaczej niz w oryginale, są cichutkie, mają mniej ścieżek dźwiękowych i ogólnie przypominają mi te 4-tonowe z pierwszych nokii(3510). za to wave są super i dobrze się ich słucha
  0
 • Users Avatars Mini
  papaa pisze: 2004-08-21 22:46
  Witam, mam pytanie czy ten model posiada klienta poczty e-mail ??? PILNE
  0
 • Users Avatars Mini
  SzczeMar pisze: 2004-08-22 07:47
  do papaa Nie ma, trzeba sciągnąć w javie (o ile jest ;-))
  0
 • Users Avatars Mini
  miśka pisze: 2004-08-22 15:31
  mam w domku ten telefonik i jestem z niego barzdo zadowolona polecam wszytskim nie jest to drogi telefon ( w porównaniu z np. nokią). w abonamencie 25zł ( PLUS) kosztuje zaledwie 120 zł !! to sie na prawde opłaca więc serdecznie polecam i pozdrawiem pa !
  0
 • Users Avatars Mini
  gregus0 pisze: 2004-08-23 02:37
  mialem okazje porownac x5-2 z moja x6 i stwierdzam ze wyswietlacz x6 jest o wiele lepszy a kolory sa zywsze. dlatego tez zrezygnowalem z kupna x5-2
  0
 • Users Avatars Mini
  bk pisze: 2004-08-23 16:00
  to jak to jest z wyświetlaczami tych telefonów(x6 i x5-2??) mnie sie wydaje,ze sa takie same( sądząc po fotach w recenzjach) - tak wskazują parametry, nie?
  0
 • Users Avatars Mini
  gieniu pisze: 2004-08-25 02:06
  Kiedy mozna bedzie zdjac simlocka ktos wie???!!
  0
 • Users Avatars Mini
  gregus0 pisze: 2004-08-25 03:20
  simlocka juz sie da sciagnac. a co do wyswietlaczy to w x6 jest wykonany w technologi TFT a w x5-2 CFT. a latwo sprawdzic jaka roznica jest biarac dwa tele do rak i "miezac" aparatem w jeden punkt roznica jest naprawde znaczna.w x6 kolory sa naorawde zywe i "dopasowane a w x5-2 sa one "martwe", sam myslalem ze to jest lepszej jakosci niz x6
  0
 • Users Avatars Mini
  endzi pisze: 2004-08-25 14:20
  Witam.Nie dawno kupiłam sobie ten tel. ,jest dość fajny.Ale mam pytanko,bo na wyświetlaczu cały czas widnieje ikonka GPRS.Czy to wyczerpuje mi bardziej baterie????Jak to wyłączyć-o ile można ?!
  0
 • Users Avatars Mini
  jr_12 pisze: 2004-08-25 14:58
  mam tę komóreczke. Kto wie gdzie ściągnąć simlocka skoro już można??
  0
 • Users Avatars Mini
  bk pisze: 2004-08-25 18:38
  gprs nie rozładowuje ci baterii- to taki szybki dostep do wapu w skrórcie, nie ma sensu dezaktywować
  0
 • Users Avatars Mini
  nastik pisze: 2004-08-25 18:55
  Lepszy niz te wszystkie badziewne Nokie typu 6610,6100 Ale wolałem dołozycz 150 zeta i mam nowa v500....poezja.. :))) Miałem kiedys x6 i byłem bardzo zadowolony..
  0
 • Users Avatars Mini
  geniu pisze: 2004-08-26 00:42
  Wie ktos gdzie mozna zdjac simlocka w trojmiescie!!??
  0
 • Users Avatars Mini
  Square pisze: 2004-08-28 10:51
  Czy jest w tym telefonie opcja lokalizacji miasta w którym się znajdujemy??? Bo ja nie mogę jej znaleźć. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  bluepaker pisze: 2004-08-28 19:23
  Witam!Podaję newsa ze stronki www.sagem.webd.pl.Oto i on:,,Od jakiegoś czasu jestem w stałym kontakcie z moim nowym Czeskim znajomym, który wraz z ekipą pracuje nad programem do kompletnej obsługi Sagema. Zdradził mi że program, którego robocza nazwa to "MyX-plorer" będzie potrafił przesłać javę do telefonu za pomocą kabla czy irdy! Ponadto program powinien ukazać się za jakiś miesiąć! Na bierząco będe Was informował o pracach naszych sąsiadów." Mam nadzieję,że autor tego newsa nie obrazi się na mnie,że umieściłem tą informacje. Ogólnie to super jest ta jego stronka (www.sagem.webd.pl).Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego fonika.BLUEPAKER
  0
 • Users Avatars Mini
  jacek pisze: 2004-08-29 18:29
  mam krotkie pytanie: jak sie formatuje baterie??
  0
 • Users Avatars Mini
  mada pisze: 2004-08-30 15:31
  ten telefon jest bardzo fajny mam go 2 dni i jeszcze go nie ladowalam. Akosztuje tanio przy zakupie abonametu 60 kosztuje 1,22zl naprawde sie oplaca kupilasm sobie go w IDEA
  0
 • Users Avatars Mini
  endzi pisze: 2004-08-31 17:00
  Żeby sformatować baterie trzeba ją ładowac przez 12 godz na wyłączonym telefonie.I tak 3 razy,aż telefon się rozładuje(nie wolno jej doładowywać).
  0
 • Users Avatars Mini
  Radek pisze: 2004-09-01 15:00
  mam pytanie jak zgrać zdjęcia z sagema myx5-2 na kompa ale za pomocą usb....bo nie moge sobie poradzic...z tym programem co jest dołączony na płytce....a ten program co kazą sciagnąc w instrukcji nie znajduje mi portu ...pod który podłączam telefon....niech mnie ktos oświeci...prosze
  0
 • Users Avatars Mini
  Maras pisze: 2004-09-01 22:40
  Od stycznia br. jestem posiadaczem SE T-610 i od pewnego czasu zastanawialem sie czy zamienić go na owego Sagemka, dzisiaj wytestowalem go "na zywo" i stwierdzilem,ze pozostaje przy SE610, mimo,ze nowy x5-2 jest tanszy od uzywanego SE, ktory niestety ma gorsze fotki (moze wyjdzie jakis nowy sofcik ktory to zniweluje:) ale cala reszta wg mnie jest jednak lepsza i bardziej mi pasuje - w koncu to tel roku :)
  0
 • Users Avatars Mini
  KoZiK pisze: 2004-09-06 20:21
  1. czy telefon posiada cos takiego jak archiwum smsow w Nokiach lub Siemensach? 2. czy podczas pisania smsow ze slownikiem uzywane sa polskie znaki (ą, ę, ć, ż, ó)?
  0
 • Users Avatars Mini
  bluepaker pisze: 2004-09-07 18:06
  KoZiK:Telefon niema archiwum smsów, podczs pisania smsa są polskie znaki(które bardzo mnie denerwują)Pzdrw
  0
 • Users Avatars Mini
  hp02 pisze: 2004-09-10 23:22
  Super telefonik , bardzo ladna grafika i menu , a i dzwonki super. POLECAM
  0
 • Users Avatars Mini
  beer11 pisze: 2004-09-11 21:44
  zajebisty telefon
  0
 • Users Avatars Mini
  wind pisze: 2004-09-15 22:58
  witam, mam ten fonik jest vg :) ale chcialbym sciagnac do niego jakis darmowy soft, polifonie, gry java, motywy itp. czy znacie moze jakies strony wlasnie z takim oprogramowaniem ?? prosze o kontakt pozdrawiam :)
  0
 • Users Avatars Mini
  nikos pisze: 2004-09-20 23:22
  zajebisty szkoda ze nie odtwarza dobrze midi
  0
 • Users Avatars Mini
  Juro pisze: 2004-09-21 23:47
  Zajeb.. telefon fajne funkcje i wogól jest fajny nie zgadzam się z komentarzem pippo
  0
 • Users Avatars Mini
  MSzewczyk pisze: 2004-09-22 01:28
  Do Radek:A z jakiego programu korzystasz?Jeśli nie z MY PICTURES AND SOUND to sobie go ściągnij bo jest najlepszy.
  0
 • Users Avatars Mini
  gregus0 pisze: 2004-09-23 22:15
  e tam ja i tak wole x-6 chociaz gdyby x5-2 mial wyswietlacz TFT wzial bym go nie zastanawiajac sie
  0
 • Users Avatars Mini
  gofer pisze: 2004-09-25 12:38
  FULL WYPAS.juz niedlugo bedzie moj,aparat,super cena,a wszyscy mi mowia ze sagem to szajs niech no go tylko dostane to bedzie cos,tylko to menu to takie jak w sonyericssonach no nie,ZEBY NIE BYLO TAKIE STERYLNE
  0
 • Users Avatars Mini
  szczuru pisze: 2004-09-26 16:34
  mam tego fonika juz od tygodnia i musze przyznac ze jest zajebisty !!! po prostu rewelacja !!! mialem juz kilka telefonow i ten zdecydowanie jest najlepszy !!! POZDRO FOR ALL
  0
 • Users Avatars Mini
  czarek pisze: 2004-09-26 21:21
  szczuru: ile za niego dałeś?
  0
 • Users Avatars Mini
  wariat999 pisze: 2004-09-27 10:35
  mam ten telefon od 5 dni i jest spoko jeszcze w żadnym nie widziałem tak ładnego menu a mialem wiele telefonów.jeśli chodzi o wyświetlacz jest na 6!!! aparat w nim też nie jest zły a napewno dużo lepszy niż w nokii 3650 czy sony-ericcsonie T610!!! Naprawde polecam tego fona i bo jest naprawde dobry i ma wszystko to co mieć powinien!!!POZDRO!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  misiek pisze: 2004-09-27 18:09
  kta wie jakie ma wymiary w milimetrach wyświetlacz tego sagema i czy lepiej kupić go czy x-6
  0
 • Users Avatars Mini
  adammo pisze: 2004-09-27 19:05
  czy oprócz wygaszacza ekranu jako zegarek są też inne ( ile ) i czy można je sćiągać z neta
  0
 • Users Avatars Mini
  adammo pisze: 2004-09-27 19:14
  jak się blokuje w nim klawisze i ile kosztuje w komisie ? z góry dzięki za odpowiedź
  0
 • Users Avatars Mini
  adammo pisze: 2004-09-28 13:37
  i czy środy w kalendarzu też nie ma tak jak to było w x-6
  0
 • Users Avatars Mini
  problem pisze: 2004-09-28 18:22
  Mam ten telefonik od miesiaca i jestem z niego zadowolony. Oczywiście można mieć zastrzeżenia co do apartu (zdjęcia nie mają tak żywych odcieni jak na przykład x6). Aparacik zachowuje się stabilnie i nie zawisił mi się choć oczywiście przy załadowanej prawie do maksimum pamięci potrafi wykonywać niektóre polecenie bardzo wolno :-) Po 5, 10, 15, 20 sekundach włacza się standardowo zegar a ekran prawie całkowicie wygasza - oszczędność baterii i nie można tego zmienić ani wprowadzić zamist zegara innego elelmtu graficznego. Jak macie pytania to piszcie na monkar@wp.pl chętnie odpowiem
  0
 • Users Avatars Mini
  problem pisze: 2004-09-28 18:31
  Akumulat trzyma raczej przyzwoicie - przy małym korzystaniu - kilka krótkich połączeń, kilka smsów, kilka połączeń z komputerem za pomoca Irdy potrafi czuwać do 5 dni. Komunikacja za pomoca Irdy z komputerem nie sprawia żadnych problemów a program załaczony do telefony WellPhone pozwala na synchronizowanie ksiązki telefoniczje ( super wygodne i pomcne narzędzie z mnóstwem możliwości), terminów, zadań oraz połaczyć się z Internetem na przykład za pomocą GPRS. Przeglądarka WAP po GPRS pracuje bardzo stabilnie i korzystanie z WAPu stało się o wiele przyjemniejsze ( posiadałem wczesniej Ericsson T65 ). Rzeczywisty tranfer danych połączeń z Internetem poprzez GPRS dochodzi do 7 kb/s. Telefon przy słabym zasięgu sieci gubi czasami zasięg GPRS ( w tym samym miejscu Ericsson T65 przez cały czas utrzymywał ten zasięg ). Dostępna pamięć to 3,7 MB, natomiast dla SMSów mamy tylko 100 miejsc w pamięci telefonu+ pojemność karty SIM.Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania to piszcie na monkar@wp.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  problem pisze: 2004-09-28 18:34
  Można włączyć w nim automatyczną blokadę klawiszy lub jezeli tego nie zrobimy to telefon po 5,10,15,20 sekundach wygasi ekran i wtedy możłiwe będzie korzystanie z telefonu po naciśnięciu czerwonej słuchawki. Bardzo ciekawy mechanizm, gdyż tylko jeden klawisz wzbudza telefon. Pozdrawiam i czekam na dodatkowe pytania. monkar@wp.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  Pingvin pisze: 2004-09-29 17:40
  Mam telefonik i jest bardzo fajny. Mam jedno pytanko: czy rejestracja na www.planetsagem.com jest darmowa?
  0
 • Users Avatars Mini
  problem pisze: 2004-09-29 18:03
  Rejestracja na www.planetsagem.com jest całkowicie bezpłatna i konieczna do ściągania programów i uaktualnień oprogramowania do telefonu marki Sagem.Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Persona non grata pisze: 2004-09-29 18:24
  Witam, mam ten telefon od poniedziałku i jedank jestem z niego zadowolony. Od lat korzystałem tylko z Nokii z małym epizodem na alcatela 511 i miałem obawy czy się przekonam. Pierwsze co mogę powiedzieć to napewno menu nie jest tak bardzo intuicyjne jak w Nokii ale chyba kwestia przyzwyczajenia pomoże. Nic więcej nie bede pisał bo telefonik jest ok ale jedyna rzecz jaka mnie IRYTUJĘ (łagodnie pisząc) to ingerencja sieci ERA w telefon. Po kiego Ch*ja oni zmieniają oprogramowanie w nim. Na siłę wciskają ludziom przycisk OMNIX. Zarówno klawisz lewy jak i prawy można zaprogramować tyle że ja mogę tylko prawy bo lewy już ma na stałe tego jeba**go OMNIXa. Tak bardzo ta siec mnie zniecheciła iz nie będe używać jej. Sciągam simlocka (Warszawa) i będe używać numery z IDEII który jest ważny jeszcze około roku. Z ERY wydzwonie tylko to co darmowe co miesiąc Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Persona non grata pisze: 2004-09-29 18:26
  acha, funkcja formatowania tekstu w edytorze sms, mms raczej niepotrzebna. :-) Po co to komu? Nie przeszkadza ale po co? :-)))
  0
 • Users Avatars Mini
  MadMan pisze: 2004-10-01 04:14
  Czytalem co niektore opinie na temat tego telefonu i musze ztwierdzic ze wiekszosc z was jest bardzo ograniczona, nokia jest dla ludzi kompletnie nie znajacych sie na telefonach, wszystkie nokie z monochromatycznymi wyswietlaczami bazuja na 3210 i roznia sie od siebie obudowami oraz tym czy maja radio czy tez nie :) Jesli chodzi o "kolorowe" nokie to prucz malych poprawek wszystkie bazuja na 3410i. Ale nie o tym chcialem pisac. Mialem okazjie testowac model rownolegly czyli my-x6 a jest to w sumie to samo co sagem x5-2. Nie wielkie roznice w jakosci zdjec na korzysc x6 ale brak javy i duza niewygoda w uzytkowaniu przez malych rozmiarow guziczki przemawiaja na korzysc x5-2. Zdazylem sie nieco nacieszyc tym telefonem i stwierdzam ze w tej cenie a nawet w wiele wyzszej nic lepszego znalezc sie nie da. CDN
  0
 • Users Avatars Mini
  MadMan pisze: 2004-10-01 04:15
  ...Ma niedociagniecia, ma ich ale duzo mniej niz model rownolegly o ktorm juz wspomnialem. Do tego duzo mniejszy i wygodniejszy, zastosowano w nim mniejszy wyswietlacz o tej samej rozdzielczosci co poprawia jakosc wyswietlanego obrazu.Gry java na tym fonie wygladaja rewelacyjnie, zdjecia w porownaniu do konkurencji (a jest nia tutaj cenowo i niby jakosciowo T610 i T630) wychodza o niebo lepiej. Polifonia bardzo ladna ale wystepuja tak jak u poprzednika problemy z plikami midi. Wav sa natomiast wysmienite i wystarczajaco glosne (tu konkurencja rowniez przegrywa) Wyswietlacz jest nadal duzy, a dzieki matrycy TFT znow wyprzedza konkurencje. Do telefonu mozna bardzo latwo przywyknac, opcje sa tak poukladane ze odnalezienie odpowiedniej nie stanowi zadnego problemu. (w przeciwienstwie do motoroli z nowej serii Vxxx), CDN
  0
 • Users Avatars Mini
  MadMan pisze: 2004-10-01 04:15
  ...oprogramowanie tego telefonu nie zmienilo sie prawie wcale, takze jesli ktos mial juz kiedys sagema bedzie go obslugiwal rutynowo. Klawiatura w tym modelu jest bardzo wygodna, klawisz OK w srodu przyciskow nawigacyjnych bardzo usprwawnia obsluge, reszta przyciskow posiada zarowno walory estetyczne jak i funkcjonalne, a co najwazniejsze odblokowano lewy klawisz funkcyjny, wiec nie ma juz problemu z przypadkowymi wejsciami do WAPa poniewaz klawiszowi temu mozna przypisac dowolnie wybrana przez nas funkcje. Jednym slowem mowiac...jesli planujecie wydac mniej niz 1200zł to kupujcie sagema x5-2 bo do tej ceny nic lepszego nie znajdziecie. POZDRAWIAM!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Meler pisze: 2004-10-01 20:46
  MadMan, piszesz że odblokowano lewy klawisz funkcyjny? A jak nabyłeś telefon bo w erze wszystkie aparaty mają zablokowany na stałe w oprogramowaniu. Wcześniej miałem telefon tylko w IDEI telefony i nigdy takiej ingerencji w oprogramowanie nie było tak jak w sieci ERA
  0
 • Users Avatars Mini
  djsebi19 pisze: 2004-10-02 11:15
  Witam! Od wczoraj mam ten fonik ;-) Jest po prostu zajebisty! Wszystko pięknie wygląda! Może to przez to że to jest mój pierwszy telefon z kolorowym wyświetlaczemi i aparatem! Acha czy ktoś z was wie gdzie mogę kupić port podczerwieni aby móc wysyłać sobie tapaty i gierki z PC na ten telefon! Za info serdecznie dziękuję!Nara
  0
 • Users Avatars Mini
  problem pisze: 2004-10-02 13:30
  Do djsebi19 Port podczerwieni kupisz na Allegro za 14-18 zł + 7 zł koszty wysyłki. Kupiłem juz kilka portów od różnych sprzedawców i wszystkie działają bez problemu. Musisz tylko sprawdzić jakie wejście masz na płycie głównej. Port podczerwieni pod USB kosztuje od 44-60 zł. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Personanongrata pisze: 2004-10-02 20:34
  problem, mam pytanko do Ciebie bo widzę że się orientujesz w sprawach Sagemowskich. Nie wiesz, dlaczego wiadomości wysłane nie są zamieszczane w folderze z wysłanymi lecz w skrzynce nadawczej? Druga sprawa to co można zrobić, aby usunąc blokadę lewego klawisza nawigacyjnego aby usunąć ten OMNIX? Czy reklamować to (telefon z simlockiem rozumiem ale z tą blokadą dodatkową nie)? Jestem wstanie to zareklamować, jak mi ERA odmówi to zrywam umowę niestety. Trochę racji jest po mojej stronie, już się dowiadywałem... Tyle mi wystarcza :-/
  0
 • Users Avatars Mini
  Personanongrata pisze: 2004-10-02 20:36
  Meler, widzę że masz ten sam problem co ja. Wydaję mi się, że tylko ERA taki wałek robi. Poprzednio w IDEI również nie miałem takich problemów
  0
 • Users Avatars Mini
  DjSebi pisze: 2004-10-03 17:10
  Witam ponownie! Mam problem chce się zalogować na stronie planetsagem ale nie mogę cały czas gdy prubuje to zrobić pisze takie coś "This page is temporarily unavailable for maintenance reasons on PlanetSagem" Jeśli ktoś może mi powiedzieć co mam zrobić ! Z góry serdecznie dziękuję! nara
  0
 • Users Avatars Mini
  Rafal pisze: 2004-10-03 17:36
  Czesc. Mam ten fonik i mam problem z podlaczeniem go do kompa. Tzn jest podlaczony kablem wszystko jest zainstalowane a komp nie moze go wykryc. W czym tkwi PROBLEM??? Prosze o odpowiedz. Dzieki gg 9462537
  0
 • Users Avatars Mini
  problem pisze: 2004-10-04 00:41
  Do Personanongrata Wiadomosci wyslane są w tym modelu umieszczane s krzynce nadawczej i to jest bląd w oprogramowaniu i dotyczy wszystkich Sagem MyX5-2. Nowe oprogramowanie rozwiąże ten problem ale nie jest ono jeszcze dostępne. Nowe oprogramowanie będzie dostępne dla każdego na www.planetsagem.pl i będzie można go sosbie wgrać za pomocą kabelka ( serial albo USB ). Co do Omnix to Era ma w zwyczaju rezerwować sobie jeden z programowalych klawiszy dla Omnix. Myślę, że przy osobistej interwencji w salonie można wywalczyć update bez Omnix. W końcu w instrukcji telefonu napisane jest, iż użytkownik może programować dwa klawisze a nie jeden. jeżeli to nie pomoże to zapewne jak pojawi się nowe oprogramowanie do tego Sagem'a będziesz mógł sobie je ściągnąć i już wtedy Omnix'u nie będzie. Sugeruję osobistą wizytę do salonu firmowego Ery a jak to nie pomoże to reklamację pisemną do Biura Obsługi Klienta. Powodzenia!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  problem pisze: 2004-10-04 00:49
  Do Rafal Problem taki może pojawić się w przypadku podłączania telefonu do komputera za pomocą kabli ( serial i USB) nieoryginalnych. Większość sprzedawanych obecnie kabli do Sagemów np. na Allegro robiona jest pod modele z serii 9xxx Wielu sprzedawców twierdzi, że te kable będą działąć z Sagem MyX5-2 i przyznaję, że niektóre działają ale nie wszystkie. Już się na tym przejechałem dlatego polecam Irdę. Koszt jej jest niższy niż kabelka a z komunikacją z telefonem nie ma najmniejszych problemów i działają wszystkie programiki polecane do Sagem'a czyli WellPhone ( synchronizacja ksiązki, wiadomości, podłączenie do Internetu) i My Picture and Sounds ( przesyłanie zdjęć i muzyki ). Przykro mi ale nie jestem w stanie Ci pomóc. Nie powinno być problemu z oryginalnymi kaebelkami Sagem'a a z tymi tańszymi są, niestety :-(
  0
 • Users Avatars Mini
  kazik pisze: 2004-10-04 17:18
  siemka trzy tygodnie temu kupilem sobie SagemMyX-7 w wielkiej brytanii, tego modelu nima w polsce w sprzedazy, rozni sie on tym od my5-2 ze ma dodatkowo nagrywanie video.reszta to w sumie to samo. sagema kupilem w angielkim orange`u i to byl chyba jeden z ostatnich, bo od dwoch tygodni tego fona nie ma w sprzedazy, zamiast ceny na polkach jest napis "out of stock" czyli brak zapasow. Orange wystawil tego fona za smiesznie niska cene i nie spodziewal sie takiego powodzenia. telefonik jest dwa razy tanszy od noki a ma to samo do zaoferowania, no moze na nokie jest wiecej gierek, to jedyna wada.mam go od miesiaca i jest git, dobra bateria, fajne zdjecia, wyswietlacz chyba ten sam co w my5-2. wiekszy wyswietlacz ma tylko nokia6600 i siemens m65, sagemik jest na trzecim miejscu w tej kategorii.jedyna wieksza wada to troche za duze gabaryty moglby byc troszku chudszy.a i jako jedyny ma dzwonki Hi-Fi, fajnie brzmia.za te pieniadze lepszego fona z takimi bajerami nie znajdziecie. pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  bartek pisze: 2004-10-05 00:23
  Bardzo fajny telefonik!! obecnie posiadam siemensa c65 jestem rozczarowany ponieważ owy aparat robi szajskie zdjecie w powównaniu do sagema. miałem okazje zobaczyc ten telefonik i naprawde jest rewelka w porównaniu do siemensa czy nawet noki oczywiśćie w swoim zakresie cenowym bo jeżeli kupimy siemensa czy nokie powyżej 1500Zł to niema o czym gadać ale w swoje kategori cenowej jest dobry i mam pytanie czy warto zamienic siemensa na sagema. bardzo fajny ten telefonik według mnie sagem zaczyna robic spoko telefoniki.
  0
 • Users Avatars Mini
  Blooooooond! pisze: 2004-10-05 17:43
  nie ma co gadac mam ten telefonik i uwazam ze jest super extra !!! nie zamienilabym go na zaden inny :] normalnie go uwielbiam :D:D:D
  0
 • Users Avatars Mini
  problem pisze: 2004-10-13 15:51
  Do galerian'a - nie znam konkretnej strony ale na stronie www.sagem.webd.pl znajdziesz program do przerabiania każdego dzwonka i utworu na dźwikęk w formacie wav. Jak masz pytania szczegółowe to napisz do mnie e-mail'a. Chętnie odpowiem
  0
 • Users Avatars Mini
  mat-lis pisze: 2004-10-15 22:04
  mam siemensa ct65 robi gorsze zdjęcia i ma trochę słabszy wyświetlacz ale jest bardziej funkcjonalny. w podobnej cenie i na abonament w erze i allegro. wole siemensa
  0
 • Users Avatars Mini
  mackobdg pisze: 2004-10-19 22:50
  jest ok ale nadal problemy z usunieciem simlocka
  0
 • Users Avatars Mini
  crab pisze: 2004-10-21 13:45
  fajny telefon. polecam ;) kupiłem nówke za 500 zł w komisie i nie żałuje bo jest wart takiej kasy ;) no i w porównaniu z modelem myx5 to teraz irda \"przecina \" wszystko ;) nie ma kłopotu.
  0
 • Users Avatars Mini
  developer pisze: 2004-10-24 21:03
  Naprawde bardzo ciekawa propozycja spod marki Sagem, mimo tego moim zdecydowanym faworytem jest obecnie Sony Ericsson K700i !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  teac2 pisze: 2004-10-26 18:23
  Koleżanka go ma i jest happy
  0
 • Users Avatars Mini
  Soul Calibur pisze: 2004-11-03 09:56
  Cienias i jakieś grube to… odpad@
  0
 • Users Avatars Mini
  gregus0 pisze: 2004-11-04 00:39
  fajny mowie wam warto za te pieniadze
  0
 • Users Avatars Mini
  szyna pisze: 2004-11-06 16:25
  Mozecie mi podac
  0
 • Users Avatars Mini
  JS1 pisze: 2004-11-07 13:25
  Podobno Nokia podała Sagema do sądu o plagiat wzornictwa w przypadku modelu X5-2 w stosunku do np 8310.
  0
 • Users Avatars Mini
  Spk pisze: 2004-11-08 23:50
  developer - tylko ze za takiego jednego SE bys mial 3 Sagemy 5-2 ... co tu porownywac ?
  0
 • Users Avatars Mini
  damian20 pisze: 2004-11-09 22:21
  Prosze kogos zyczliwego o przeslanie paru fotek zrobionych tym telefonem z gory dziekuje moj email damianek21@poczta.onet.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  cyzio pisze: 2004-11-10 14:21
  Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak deaktywować logo operatora? Mam tego fona w Idei i w ustawieniach nie ma takiej opcji, a w teście jest napisane,że jest :(.
  0
 • Users Avatars Mini
  byQ pisze: 2004-11-10 20:04
  mam telefon i jestem zachwycony szczerze to tylko brakuje radia :) miałem nieodparta ochote kupic NOKIE 6610i ale zdecydowałem sie na ten telefon i wcale nie jestem zawiedziony wrecz przeciwnie jestem zachwycony tym produktem
  0
 • Users Avatars Mini
  5kt pisze: 2004-11-12 16:55
  Który telefon wybrać tego Saegma myX5-2, czy Samsunga X-600? Jeśli ktoś ma fotki zrobione tymi fonami to proszę o przesłanie na maila: 5kt@wp.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  grzegorzEs pisze: 2004-11-12 19:24
  Mam ten telefon i jestem z niego BARDZO ZADOWOLONY! Praktycznie nie ma wad. Jest mały, lekki, wygodny. Najważniejsze jest to, że ROBI SUUUPER ZDJĘCIA w super rozdzielczości! Ma bardzo fajne dzwonki, wielki, czytelny i kolorowy wyświetlacz. Widać, że ktoś, kto projektował ten telefon wykluczył wszystkiewady innych telefonów. Jedyną wadą jest to, że serwisy z grami, dzwonkami polifonicznymi i innymi bajerami mają ten model żadko w ofercie więc jest problem ze zdobyciem jakiegos fajnego trueTone'a na ten telefon. P.S: A MOŻE ZNACIE JAKĄŚ STRONKĘ Z JAKIMIŚ FAJNYMI DZWONKAMI I TRUE TONEAMI DO TEGO TELEFONU???
  0
 • Users Avatars Mini
  gregus0 pisze: 2004-11-14 13:09
  dzwonki i tapety moim zdaniem to nie problem- wystarczy miec tylko irde i mamy wszystkiego ile chcemy. A jezeli nie ma dzwonkow czy tapet do x5-2 to mozna wgrac z x6 to niemal ze jedno i to samo
  0
 • Users Avatars Mini
  xem pisze: 2004-11-15 22:24
  dzwonki mozna samemu zrobic w formacie wave,polecam goldwave :D
  0
 • Users Avatars Mini
  youzyczka pisze: 2004-11-20 18:21
  wyjątkowo dobry telefon. godny polecenia telefonik.
  0
 • Users Avatars Mini
  xem pisze: 2004-11-20 22:08
  Telefon dobry,nie wiem wielu ludzi zachwala zdjęcia z tego telefonu....dla mnie to kompletna porazka....dobrym zdjeciem dla mnie mozna nazwac zdjecie z mca-25(przystawka do SE T68i,T300,T310 itp) albo siemensa S55.To jest coś.....a tu ? naprawde kiepskie jak dla mnie,rozmyte,kolory wyblakłe,jedyne co dobre ze to VGA. Juz lepsze pod wzgledem kolorów i tylko pod tym wzgledem ma aparat t610.Nie wiem jaki aparat ma My x-6 duzo ludzi mowi ze jest niewielka roznica wiec chyba zdjecia z my x 6 tez nie są az tak super...Pod wzgledem aparatów to kroluje SE w sumie nie dziwne bo układy aparatów produkuje sony ;] A pozatym godny pochwały.Zdjecia na telefonie są ładne a ekran TFT jest naprawde dobry lepszy chyba nawet od tego w T630. pzdr
  0
 • Users Avatars Mini
  Seba pisze: 2004-11-20 23:12
  W teście tego fajniutkiego telefoniku pisze ze można się pozbyć loga operatora, a ja nie mam w swoim telefonie takiej opcji :( może mi ktoś doradzić co z tym zrobić?? pozdrawiam:)
  0
 • Users Avatars Mini
  xem pisze: 2004-11-20 23:43
  Do seba: U mnie było nie wiem od czego to zalezy,raz jest jak włącze raz nie ma.A jest to w menu-ustawienia-tło-logo operatora-dezaktywuj.
  0
 • Users Avatars Mini
  mont pisze: 2004-11-21 03:13
  W wykazie telefonów na stronie sagem.com w parametrach myX5-2 nie ma żadnej wzmianki że model ten ma wyświetlacz TFT /myX-6 ma/,więc jak to w końcu z nim jest ma go czy nie i jak wypada porównamie z wyświetlaczem myX-6?
  0
 • Users Avatars Mini
  xem pisze: 2004-11-21 12:35
  Do mont: Ma TFT na 100%, aktywne matryce są bardzo jasne a zegarek cyfrowy na wygaszaczu w nocy dosłownie świeci...widać go bezproblemu w przeciwienstwie do nokii czy sony ericssonów.To własnie ma do siebie TFT ze jest jasna i ma żywe kolory.W porównaniu do my x6- tyle samo pixeli 128 x 160 wyswietlacz x6 jest wiekszy wiec co za tym idzie wieksze pixele.Troche mnie to razi ze są widoczne pixele w x6 za to w myx 5-2 są bardzo malutkie nie wiem czy wyswietlacz tego sagema nie jest lepszy od T630... Moim zdaniem my x5-2 mniejszy a lepszy niz x6 pzdr
  0
 • Users Avatars Mini
  Seba pisze: 2004-11-21 15:34
  Do xem : oki więc musze dalej mysleć czemu u mnie nie ma takiej opcji:). Xem napisz jeśli możesz jaką masz sieć, ja mam idee , możliwe jest żeby idea sobie zablokowała możliwośc wywalenia jej loga z wyświetlacza komórki?? Wyświetlacz w x5-2 jest super a wszystko wyglądałoby jeszcze lepiej gdybym sie pozbyl loga i tego glupiego napisu "milego dnia" :) z góry dzieki, pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Seba pisze: 2004-11-21 18:03
  Mam jeszcze jedno pytanie, można w x5-2 ustawić czas wygaszacza czy rzeczywiście nie ma takiej opcji?? animacja przelatuje jeden raz i włącza się zegar, przy krótkich gifach wygaszacz jest prawie nie zauważalny :(
  0
 • Users Avatars Mini
  Seba pisze: 2004-11-21 18:15
  No i jeszcze jedno:) jak w menu się przytrzyma gwiazdke to wyskakują różne ciekawe opcje , jedna z nich jest "smlock" jak tego użyć, czy można w ten sposób ściągnać simlocka??
  0
 • Users Avatars Mini
  cyzio pisze: 2004-11-22 01:03
  *Seba- dlatego u Ciebie nie ma opcji dezaktywacji loga operatora a u innych jest bo właśnie Idea zablokowała tą możliwość. W fonach z Ery i Plusa jest to w ustawieniach a w Idei nie ma wcale. Sam napis "Idea" można usunąć programem TelMemPlus ale "Miłego dnia" nie da się niczym usunąć :(.
  0
 • Users Avatars Mini
  xem pisze: 2004-11-22 17:33
  A co wam to przeszkadza? przeciez ten napis jest mały i w niczym nie przeszkadza Do Seba: Nie radze bawic sie w menu simlock bo mozesz całkowicie zablokowac telefon(bodajrze po 20 razach telefon blokuje sie i nie bedzie chodzic w zadnej sieci! Ps.do wszystkich narazie nie ma sposobu na simlocka,byc moze niedługo cos sie uda z tym zrobic ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Seba pisze: 2004-11-22 17:49
  Dzieki Wam dobrzy ludzie za odpowiedzi:) XEM no przeszkadza ten napis mimo ze jest maly :) zaslania mi fajne tapetki:) pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Ja pisze: 2004-11-23 14:56
  Pewnie gołe babki hyhy
  0
 • Users Avatars Mini
  Seba pisze: 2004-11-24 10:08
  ee tam odrazu gole babki ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Seba pisze: 2004-11-26 22:47
  witam:) czy przez irde da sie wyslac gierki do x5-2 ?? probowalem wgrac gierki (wprawdzie z SE t610) oczywiscie pliki byly java, a telefon wogole ich nie chcial odebrac:( z gory dzieki za pomoc:) pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  cyzio pisze: 2004-11-28 18:04
  *Seba- gierki tylko przez wap. Przez irdę się nie da.
  0
 • Users Avatars Mini
  Seba pisze: 2004-12-01 00:16
  Dzieki cyzio za odp, niestety sie juz o tym dowiedzialem:(
  0
 • Users Avatars Mini
  szyna pisze: 2004-12-06 17:58
  Mozecie mi podac jakies strony gdzie moge sciagnac za friko jaies tapetki i dzwonki oraz polifonie.Mam jeszcze jedno pytanie dlaczego pewne zdjecia jak przezudze do komputera to widac piksele,a w niektorych nie sa jakby czyste,ale i tak sa jakby z lekka mgielka.Podajcie mi jak mozecie jakies programy do obrobki zdjec takie zebym mogl zwiekszyc rozdzielczosc,porawic kolory i wiele innych rzeczy.I zauwazylem ostatnio ze zdjecie ktore najpierw przenioslem do komputera a potem z powrotem do telefonu wolniej sie przelaczaja po prostu telefon sie wtedy strasznie muli czy tak juz jest?Czy moze to usterka telefonu.Prosze odpiszczcie
  0
 • Users Avatars Mini
  xem pisze: 2004-12-06 18:05
  www.sagem.sync.pl tam znajdziesz dobre forum tapety dzwonki. Do szyna: A uzywasz zooma? jesli uzywasz to bedzie widac pixele na 100%. Szumy pojawiają sie tez przy słabym oświetleniu. Na stronce co podałem wyżej znajdziesz wszystko co do tego telefonu potrzeba.
  0
 • Users Avatars Mini
  szyna pisze: 2004-12-07 01:15
  Mam pytanie czy da sie z jakies strony sciagnac za darmo gry java do sagema,przez irde.Odpiszcie prosze
  0
 • Users Avatars Mini
  __laska__ pisze: 2004-12-08 21:19
  przez irde nie da rady wgrac gier java.
  0
 • Users Avatars Mini
  Seba pisze: 2004-12-09 22:31
  WItam:) pierwszy raz w zyciu sciagnalem gierke przez WAP no i moze mi ktos powiedziec od ktorego momentu sie placi, czy od wejscia juz w menu "internet" aha i czemu mi nie chodzi wap przez gprs tylko pisze ze gprs niedostepny czy polaczyc przez gsm , jaka wogole jest roznica?? z gory dzieki za odp :) pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  rafal101010 pisze: 2004-12-11 01:10
  ten telefon jest zarąbisty
  0
 • Users Avatars Mini
  tedmad pisze: 2004-12-11 11:42
  Telefon ciekawy. Dużo funkcji. W sam raz..Chyba się skuszę :)
  0
 • Users Avatars Mini
  cyzio pisze: 2004-12-14 01:35
  *Seba- różnica jest taka, że jak łączysz się przez gprs to płacisz za ilość ściągniętych danych, a jak przez gsm to za czas połączenia. No i jeśli ściągnągając tą gierkę połączyłeś się przez gsm to zapłaciłeś za każdą minutę od momentu nawiązania połączenia... I nie wiem czemu Ci nie chodzi gprs, sprawdź w ustawieniach transmisji danych- może masz ustawione na gsm. Pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  Seba pisze: 2004-12-14 11:25
  sprawdzilem i mam gprs, wysylalem mms'a i sie polaczyl przez gprs i wyslal a jak wchodze na wap i sie lacze to probuje sie polaczyc przez gprs ale wsyskakuje ten komunikat i sie laczy przez gsm. dzieki za odpowiedz... pozdrawiam ps. sprawdzilem ile kosztuje minuta przez gsm i to w sumie sa grosze wiec poki co nie jest zle:)
  0
 • Users Avatars Mini
  mateo pisze: 2004-12-16 16:31
  www.waper.org.pl,tu masz stone do ściagania
  0
 • Users Avatars Mini
  tedmad pisze: 2004-12-19 01:44
  Bawiłem sie przez chwilę. Musze powiedzieć ze telefon to kicha.. niestety. Spodziewałem się czegoś lepszego... obługa, dziwny kalendarz..nie wiadomo o co chodzi i kilka innych szczegółów. Właśnie te szczegóły sprawiają, że ten telefon jest ch...wy i sprawia wrazenie niedorobionego(chodzi o soft)
  0
 • Users Avatars Mini
  artgog pisze: 2004-12-20 21:37
  Informuje, że serwis sagem.webd.pl dostepny jest teraz pod nowym adresem - www.sagem.sync.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  sequence pisze: 2004-12-28 01:16
  elo! mam pytanie, czy mozna za pomoca IrDy przesylac lub odbierac tapety lub dzwieki z innych telefonow (przykladowo z SE T610)???
  0
 • Users Avatars Mini
  lemek pisze: 2004-12-29 00:27
  posiadam ten telefon i feler jaki stwierdzilem to polączenie z komputerem przez irda.czesto przerywa polaczenie a jak juz przesle obiekt to nie jest powiedziane ze telefon bedzie czcial to zapisac bo czesto ma focha, ale poza tym jest spoko
  0
 • Users Avatars Mini
  sagemiak pisze: 2004-12-29 13:37
  niewiem co kupic sagema czy simensa c65 chyba wole tego po tym tescie
  0
 • Users Avatars Mini
  seq pisze: 2004-12-29 14:19
  sagemiak mam ten sam dylemat :( / ps. wie ktos jak brzmia te dzwonki w formacie.wav tj czy tak samo jak na kompie??
  0
 • Users Avatars Mini
  seq pisze: 2004-12-29 14:21
  a i czy MyX5-2 ma profile i do czego one w ogole sluza ... :) ???
  0
 • Users Avatars Mini
  sagemiak pisze: 2004-12-30 11:34
  seg sagem jest z tego co wiem spox i ma dzwonki hi-fi a siemens sie zwiesza przy robieniu zdjęc
  0
 • Users Avatars Mini
  seq pisze: 2004-12-30 14:25
  sagemiak, jakie jeszcze telefony, podobne cenowo do MyX5-2, moglbys polecic ? -- nie moge sie zdecydowac.... :/
  0
 • Users Avatars Mini
  seq pisze: 2004-12-30 15:47
  wiecie czy w Sagemie MyX5-2 mozna zmieniac dzwonki wiadomosci SMS ??
  0
 • Users Avatars Mini
  cyzio pisze: 2004-12-30 17:18
  *sequence - można przez irde przesyłać i odbierać dzwonki i tapety z innych fonów (na pewno nie ze wszystkich z irda bo nie z każdym się połączy ale z SE t610 można na 100% bo próbowałem).
  0
 • Users Avatars Mini
  cyzio pisze: 2004-12-30 17:24
  *lemek - mnie jeszcze ani razu nie przerwał połączenia z kompem przez irdę i zawsze zapisuje to co do niego prześle. Nie wiem czemu u Ciebie przerywa, a co do zapisywania to może nie zapisać jak jest nieodpowiedni format przesłanego pliku.
  0
 • Users Avatars Mini
  cyzio pisze: 2004-12-30 17:30
  *seq - dzwonki w formacie wav brzmią tak samo jak na kompie - czyli bardzo fajnie :). My X5-2 nie ma profili. Można zmieniać dzwonki na sms-a - każdy dźwięk jaki masz zapisany w telefonie możesz ustawić jako sygnał sms-a.
  0
 • Users Avatars Mini
  seq pisze: 2004-12-31 12:29
  ostatnie (chyba) pytanie :). Czy autor testu mial cos racji mowiac o skrzypiacej obudowie?? z czego ona jest wykonana?? a i czy rzeczywiscie szybka wyswietlacza sie szybko rysuje?? dziex !
  0
 • Users Avatars Mini
  seq pisze: 2004-12-31 12:32
  zapomnialem o czyms... :] mialem sie jeszcze spytac o wyswietlacz czy jest TFT czy ten starszy i czym to sie rozni ?? hehe pozdro :)
  0
 • Users Avatars Mini
  cyzio pisze: 2004-12-31 15:18
  *seq - niestety obudowa, pewnie z racji tego, że jest wymienna, trochę skrzypi, ale w sumie tylko w górnej części - tak jak napisał autor testu. Obudowa jest z plastiku, przy czym czarna i granatowa jest pokryta delikatną warstwą antypoślizgową, natomiat srebrna jest bez tej warstwy- zwykła z metalicznym połyskiem (czarna i niebieska są matowe). Na szybce nie mam jeszcze żadnej ryski :) a fona mam dwa miesiące.
  0
 • Users Avatars Mini
  cyzio pisze: 2004-12-31 15:23
  Co do wyświetlacza to zdania są podzielone - nawet na tym forum. Jedni mówią, że ma TFT, inni,że nie ma :/. Na różnych stronach jest też różnie napisane... Moim zdaniem to nie jest TFT bo kolory są mniej "żywe" niż w fonach z TFT i przy mocnym świetle słonecznym wyświetlacz jest mało czytelny. Tym się właśnie różni :). Pozdr.
  0
 • Users Avatars Mini
  krzysiekkm pisze: 2005-01-16 00:21
  Mam pytanie czy jest możliwosć ustawienia kosztów połaczeń, ustawienia jednostki np: 1 sekunda, tak żeby telefon naliczył faktyczny koszt połaczenia. W poprzednio używanym telefonie (Simens C35) po wprowadzeniu kodu PIN 2 dało sie to zrobić, a w Sagemi nie. Czy to jest wina mojego aparatu, czy też wszystkie tak maja.
  0
 • Users Avatars Mini
  Lukas pisze: 2005-01-21 20:05
  jutro go kupuje
  0
 • Users Avatars Mini
  PiterQ pisze: 2005-01-28 13:36
  Nie można go nigdzie dostać :( podobno został wycofany przez producenta. Nokia wytoczyła proces sagemowi za ten model. Prawdopodobnie chodzi o użycie technologi (nie wygląd) z jakiegoś z modelu noki. W salonach pocieszają mnie, że na jego miejsce powinien szybko wejść nowy model. Ale jaki i kiedy ???? nie wiadomo :( Szkoda bo nie wiem czy mam czekać, czy pójść i wziąść coś innego a potem wymienić się z kimś na SAŻEMIKA, BO JEST POPROSTU WYJEBANY W KOSMOS!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  kita pisze: 2005-01-29 17:54
  Możesz go kupić w komisie
  0
 • Users Avatars Mini
  golaseq pisze: 2005-02-08 20:26
  mam pytanie, nie wiem czy teraz juz ktos na nie odpowie, czy przy wpisywaniu tekstu w smsie klawisz z daną liteką trzeba czymac jak w starszych modelach, zeby sie literka zminiała, czy sie stuka normalnie smska jak w siemensach czy nokiach?:)prosze o odpowiedz bo od tego zalezy czy go kupie :) aha, i jeszcze myslałem zeby go przywiesc z irlandi, ale musiałbym sciagnąc PL i simlocka, da sie to zrobic samemu? odpiszczie, tu, albo na poczte prezes150@interia.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  golaseq pisze: 2005-02-08 20:28
  dzięki za ewentualne odpowiedzi :):):) !!
  0
 • Users Avatars Mini
  cyzio pisze: 2005-02-10 23:43
  *golaseq - sms-a stuka się całkiem normalnie, jest też słownik T9 :). Nie ściągniesz sam simlocka a żeby mieć polski język musiałbyś wgrać nowy soft.
  0
 • Users Avatars Mini
  eweliha pisze: 2005-02-11 21:49
  ten telefon jest zaj***bisty :) i super !! mam go juz od 2 miesiecy i nie mam zamiaru go zamieniac!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Golas pisze: 2005-02-22 18:58
  chcę Was spytac, jaki kabel jest potrzebny do wgrania nowego softa do tego telefoniku?:) USB, COM, czy ma to jakies znaczenie, i czy wopgole sie da?:) odrazu ściągnąc simloocka tez by mi pasowało :)
  0
 • Users Avatars Mini
  qbek pisze: 2005-02-25 16:37
  telefon jest na prawdę fajny, jedynymi minusami według mnie są klawiatura i menu - do tego z Sagema nie mogę się przyzwyczaić
  0
 • Users Avatars Mini
  Jupin2 pisze: 2005-02-25 18:30
  fajna słuchawka
  0
 • Users Avatars Mini
  orko1990 pisze: 2005-03-01 17:18
  qbek, to juz nie masz Alcatela??
  0
 • Users Avatars Mini
  Golas pisze: 2005-03-02 18:30
  A telefonik ten moze odtarzać dzwonki Real-tones?, dalej sie waham ...
  0
 • Users Avatars Mini
  coen pisze: 2005-03-12 22:44
  Witam wszystkich!!! Zastanawiam sie nad kupnem tego fona.Ci ktorzy go posiadacie jestescie z niego zadowoleni??Wie ktos moze ile kosztuje zdjecie simlocka z tego fona??z gory thx
  0
 • Users Avatars Mini
  a pisze: 2005-03-18 15:15
  Moim zdaniem jeden z lepszych modeli na rynku, Za taka cene mozna spokojnie kupowac.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jupin2 pisze: 2005-03-21 09:10
  Mój kumpel ma tego fona i jest z niego bardzo zadowolony. Ja się nim często bawie i mucze przyznać że to bardzo dobra słuchawka warta polecenia
  0
 • Users Avatars Mini
  kubu pisze: 2005-04-01 20:59
  czy nie wie ktos jak za pomoca kabla usb zgrac zdjecia na kompa? prosze ludzie - pomóżcie! ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Golas pisze: 2005-04-06 19:14
  Sagmem MyX5-2 vs. Sony Ericsson T610? wezcie pod uwage cene jeszcze :) pomozcie ! :)
  0
 • Users Avatars Mini
  zizu pisze: 2005-04-08 14:57
  chce kupic ten tel bo jest naprawde SPOX :) moze najlepszy nie jest, ale powiedzmy sobie szczerze że najgorszy to on nie jest... :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Golas pisze: 2005-04-09 01:05
  najgorszy to on wcale nie jest! cena/jakosc fantastyczna ;) miałem qpić T610, ale sie pomału rozmyslam, na kozysc tego fona, ale puki co jeszcze chyba poczekam
  0
 • Users Avatars Mini
  kiki pisze: 2005-04-16 15:22
  Golas!!! polecam zdecydowanie Sagema. Lepszy zasięg, funkcja głośnomowiaca (610 nie ma) zestaw sluchawkowy gratis, T610 robi fatalne zdjecia. Zobacz porownanie aparatow fotograficznych w telefonach na www.telix.pl. No i cena .Sagem jest lepszy i tanszy!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Golas pisze: 2005-04-17 00:17
  kiki własnie Sagem chodzi mi po głowie coraz bardziej! raczej jestem zdecydowany :) Tylko musze poczekać jeszcze bo chce go wziąść w komisie (nówka) ale za wymiane z N 7650 ( + doplata z mojej strony, ale naszczesnie nie wielka :)) tylko narazie komis nie chce wziasc tej nokii bo maja juz jej za duzo w gablotce..(chyba 4czy 5 sztuk) i nie chca jeszcze dokupywac nastepnych :( Pozdrawaim :)
  0
 • Users Avatars Mini
  osad pisze: 2005-04-23 22:56
  bez rewelacji
  0
 • Users Avatars Mini
  makavelli82 pisze: 2005-04-26 03:34
  spox fonik,mialem go.POlecam dla mnie wybrednych
  0
 • Users Avatars Mini
  Zimekk pisze: 2005-04-27 01:46
  Telefo jeden z tańzych w tej klasie . pare szczegołów denerwuje jak to za nie moge pozadnie wyczyscic szybki zzawsze mam jakis slad i to ze kurz z obiektywu mozna zetrzec dopiero po zdjeciu tylnej obudowy. aha i jeszcze 4MB to troche malo bo obecnie zostallo mi 200kb :D (dzwonki...) denerwuje to ze niemozna przez irde wzrucic gier i innych aplikacjii. aparat ... za ta cene to wypas ale w swietle 1.3Mpix to troche slaby używam od 0,5 roku ani jesnej zwiechy (jakto bywa u nokii i siemensa), nastepny moj tel to tez bedzie sagem bo inne sa dupnie drogo (NSMSEiS)
  0
 • Users Avatars Mini
  amplituner pisze: 2005-05-01 22:20
  a moze sragem??
  0
 • Users Avatars Mini
  aga_wa pisze: 2005-05-06 22:53
  W sumie jest ok, tylko tez ma dla mnie kilka wad: -nie można ustawić krótkiego dźwieku sms'a (jak wgram którki, to mi go powtarza w koło 4-razy, wrrrr), -raporty doreczeń traktowane sa jak zwykłe sms'y (dźwięk i wibracje)- niestety nie można odbierać ich dyskternie. Chyba, ze ja sobie z tym nie umiem poradzić, to chętnie wysłucham rad :).
  0
 • Users Avatars Mini
  MarcinekNu2 pisze: 2005-06-03 17:03
  Mam teraz możłiwość porównania Sagema Myx -6 i 5-2. i wychodzi to mniejwięcej tak: Mam oba wiec porównuję realne słuchawki. 1. Wyświetlacz - MYX6 górą - tak o 10 % - podobno identyczne ale jednak nie. 2.Aparat - MYX6 górą - tak o 30% -szóstka ma matrycę CCd a 5-2 CMOS - dlatego ten pierwszy ma lepszą jakość zdjeć i kolorów. 3. Obudowa -MYX5-2 dużo lepiej wyglada i zachowuje- nic nie skrzypi. 4. Funkcje - prawie to samo plus Java czyli MYX5-2 górą tak o 20%. 5. Ergonomia - MYX5-2 górą tak o 30% 6. Dzwięk - MIDI o 20% lepiej odtwarza MYX5-2 (te same na jednym i drugim) ale ogólnie nie jest to ciekawe- HiFi - oba prawie identycznie. I chyba tyle: Jakby ktoś chciał wiedzieć więcej to GG 4187117
  0
 • Users Avatars Mini
  ja pisze: 2005-06-08 14:57
  mam ten telefon troche czasu i w tym telefonie są fatalne dzwonki (te ktore sam sobie sciagnolem) czy jest to we wszystkich SAGEMACH czy tylko w moim....???? i jeszcze jedno kiedy zżucam zdjęcia na kompa sa bardzo male!!!! jak zrobic zeby byly wieksze??? gg----5336118 jesli mozecie to pomóżcie...z gory wielkie dzieki
  0
 • Users Avatars Mini
  ja pisze: 2005-06-08 14:58
  mozecie tez pisac odpowiedzi tutaj...
  0
 • Users Avatars Mini
  neko pisze: 2005-06-18 02:24
  Piotrek...ja robiłem zdjęcia tym telefonem i wychodziły mi normalnie w 640 / 480 może coś w nim źle ustawiasz.w dodatku rzucałem zawsze fotke irdą na t610 a potem bluetoothem na kompa i wychodziło nieźle
  0
 • Users Avatars Mini
  ali pisze: 2005-06-23 12:26
  *MarcinekNu2 a prubowałes z dzwonkami wav PCM 8 bit 22Hz:) kolejna przewaga x5-2 o jakieś 50%:D *ja - polecam format wav, nie midi bo to przeżytek. przestaw sobie format fotek ustawienia-aparat-format zdjęć- daj na żądanie lub wysoka rozdzielczosc. pozdro:)
  0
 • Users Avatars Mini
  MacinekNu2 pisze: 2005-06-28 17:02
  "*MarcinekNu2 a prubowałes z dzwonkami wav PCM 8 bit 22Hz:) "ALi- szczerze mówiąc nie - mozesz mi podesłać jakiś na meila? Byłbym wdzięczny.
  0
 • Users Avatars Mini
  Grzesiek pisze: 2005-07-02 11:23
  Czy ten telefon ma taka sama wielkos wiswietlacza co myx-7??. Bo mi sie wydaje ze jest mniejszy aponiewaz te telefony maja te samo rozdzielczosc wyswietlacza to myx5-2 ma mniejsze piske co daje lepszy obraz.
  0
 • Users Avatars Mini
  justmadzia pisze: 2005-07-18 19:07
  siostra ma od kilku dni ten telefon i jest zupełnie fajny :] ekranik i alarat lepszy od mojego SE k300i choć mój tel był droższy :/ zoo w tym telefonie jest obłędne, a eurythmics rulezz
  0
 • Users Avatars Mini
  Maniaczka pisze: 2005-07-27 22:55
  dzis go mialam w reku, moglam go kupic, ale ostatecznie zdecydowalam sie na SE T630, ale ten sagem to fajny fon,
  0
 • Users Avatars Mini
  hapnik pisze: 2005-08-02 22:55
  Mam 2 pytania: 1. Czy ten telefon odtwarza *.3gp? 2. Chodzi mi o wyświetlanie w trybie czuwania miasta, w którym w tej chwili jestem. Czy taka opcja jest dostępna w myX5-2? Jeśli tak to jak ją uaktywnić? Proszę o pomoc...
  0
 • Users Avatars Mini
  hapnik pisze: 2005-08-04 02:05
  Mam telefon w IDEI i strasznie denerwuje mnie logo "IDEA MILEGO DNIA", bo zasłania tapetę. Czy jest sposób na usunięcie tego logo? Pomóżcie mi...
  0
 • Users Avatars Mini
  myX pisze: 2005-08-06 02:29
  moze mi ktos powiedziec cz 4 MB pamieci to duzo czy malo???? z gory dzieki
  0
 • Users Avatars Mini
  hapnik pisze: 2005-08-07 01:19
  zależy. jeśli chcesz używać jako player mp3 (a właściwie amr lub wav) to mało. ale na zdjęcia i polifonie to jest wystarczająco dużo. takie jest moje zdanie.
  0
 • Users Avatars Mini
  komunista pisze: 2005-08-15 15:16
  *** hapnik jeśli chodzi o wyswietlenie nazwy miasta btsa w któtrym aktualnie telefon zalogowany jest to wchodzisz w menu wiadomosc -tam jest wiadomosci lokalne i wtych wiadomosciach lokalnych dajesz nowy temamt 050 i powinno juz być
  0
 • Users Avatars Mini
  komunista pisze: 2005-08-15 15:17
  mój kumpel ma takiegio od miesiaca w idei sobie zakupil i nie narzeka dla mnie on przypomina troche nokie 6610 po wygladzie designu
  0
 • Users Avatars Mini
  Rambaldi pisze: 2005-09-01 22:40
  Mam ten telefon od miesiaca i musze powiedziec ze jest niezawodny :D sie nie zawiesza, robi super foty, ma swietny wyswietlacz i wogole jest OK.
  0
 • Users Avatars Mini
  dk1983 pisze: 2005-09-06 11:14
  Mialem ten telefon rok. Od nowosci byl fajnym telefonikiem duzy wyswietlacz swietne zdjecia. Duzy minus za polifonie koledy ktorzy posiadali sony ericssony wysmiewali sie z moich interpretacji dzwonkow;)) nawet siemens posiada lepsza polifonie. Teraz nawet zdjecia nie wychodza takie ostre. Po roku uzytkowania ekran rozjasnial i mimo ze o niego dbalem niezarysowalem obiektywu zdjecia stracily na ostrosci. szczerze nie polecam to byla fajna sluchawa ale w zeszlym roku. Polecam cos nowszego. Od Tygodnia Ciesze sie k700:) pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  katenka88 pisze: 2005-10-01 17:17
  Ten telefon jest fajny, ale ja nie mam oprogramowania. Jak macie to przyslijcie na poczte.
  0
 • Users Avatars Mini
  czacha182 pisze: 2005-10-11 10:56
  jak naprawić sagema myx 5-2 bo nie chce wykonywać połączeń (dzwonie i pyka i rozłancza sie) co zrobić
  0
 • Users Avatars Mini
  Kry pisze: 2005-10-30 01:07
  Ten telefon kosztuje nowy na karte ok 650zl.Jest tylko jedna wada on nie ma dzwonkow polifonicznych tylko HiFi
  0
 • Users Avatars Mini
  Kriss_Lodz pisze: 2005-10-30 10:50
  jest jeden mały problem jest kilka wersji MYX5-2 Jest MYX5-2 ten opisywany sa jeszcze wersje MYX5-2t ktora ma wieksza pamiec i wersja MYX5-2v ktora nawet odtwarza Mp3 poszukajcie sobie w naciku opisow do wszystkich wersji ja mam wersje v i nie nazekam aczkolwiek musialem zmieniac softa i maja ogromny problem z sim-lock ogoolnie spoko telefonik i robi najlepsze fotki ze wszystkich telefonow z aparatem o rozdzielczosci 640x480
  0
 • Users Avatars Mini
  Kriss_Lodz pisze: 2005-10-30 10:52
  dk1983 a to co piszesz to bardzo ciekawy przypadek mam servis gsm i jeszcze nie słyszałem o czyms takim :DD:D:D
  0
 • Users Avatars Mini
  BuBu pisze: 2005-10-30 11:47
  Siemacie ja własnie kupilem sobie MYX5-2 za 300zł NOWEGO własnie czekam az mi POSTMAN pszyniesie :D:D mam juz do niego wszystko okolo 200MB realMusic 70MB RealTone duuuuzo tepet i okolo 40 gier :D przygotowalem tez filmy 3gp ale wlasnie jak to z nimi jest czy on je odtwarza?? klient maila w javie tez juz mam :D szczerze po przeczytaniu testu uważam ze ten telefon za kwote 300zł NOWY !!! jest najlepszy na swojej półce....
  0
 • Users Avatars Mini
  BuBu pisze: 2005-10-30 11:51
  Myślełem tez żeby dolozyc 250zł i kupic MYX6-2 ale i tak uwazam ze "Piątka" jest lepsza 3 dniowa bateria? PORAZKA... MYX5-2 GÓRĄ ale aparacik moglby miec lepszy :P i gry przez irde mozna by tez dać :P
  0
 • Users Avatars Mini
  zośka pisze: 2005-11-09 17:50
  a ja mam takie pytanko ;P który lepszy telefon sony ericsson K300i czy ten sagem myX5-2?; bo mam te dwa do wyboru i nie wiem który wziąć ...
  0
 • Users Avatars Mini
  seba20 pisze: 2005-11-17 05:47
  Mam ten telefon jest sietyn w urzywaniu,dziwenki hi-fi i ten aparat.Mówiąc krutko postarali sie teras.
  0
 • Users Avatars Mini
  Postac Nr 1 pisze: 2005-11-27 16:22
  Pytanie do Bubu: W wyzej zamieszczonych postach jest napisane ze gier nie idzie wgrywac przez kabel, irde, lecz tylko sciagnac przez WAP. Jezeli wiec wymysliles sposob jak to zrobic, podziel sie informacja na portalu. A co do dzwonkow to osobiscie udalo mi sie wgrac tylko Wav. Polifonie RealMusic czy RealTone tel uznawal za plik nie odtwarzalny, jesli wgrywalem go przez kabel. Co innego gdy wgralem dzwonek Midi przez Irde, wtedy tel go odbieral, ale tonacja nie pozwalala na jego normalne odtwarzanie. Dzwiek wyprzedza dzwiek. Polecam wiec Wav. jakosc MP3 moze zajmuja troche miejsca, ale uwazam ze oplaca sie. Jezeli ktos wymyslil jak wgrac gry za pomoca kabla lub irdy piszcie. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  BuBu pisze: 2005-11-27 23:25
  gry da sie wgrac tylko i wylacznie za pomoca WAPa SAGEM nie przyjmie gry przez irde i kabel, aby sciagnac gre przez WAP za jakies 50gr musisz posiadac swoj serwer www...
  0
 • Users Avatars Mini
  BuBu pisze: 2005-11-27 23:25
  nastepnie wgrywamy na serwer gre w postaci pliku .jar. i .jad w telefonie wchodzimy na
  0
 • Users Avatars Mini
  BuBu pisze: 2005-11-27 23:26
  strone url do pliku i wtedy telefonik sciaga gre do javy INACZEJ SIE NIE DA dzwonki ten akurat SAGEM obsluguje tylko wav
  0
 • Users Avatars Mini
  Kowi pisze: 2005-12-12 20:56
  Telefonik człkiem sopks kupie sobie taki. Telefon mugł mieć lepszą pamięć i blutho
  0
 • Users Avatars Mini
  a %#$ pisze: 2006-01-16 20:15
  JA CHCEM OPROGRAMOWANIE:/
  0
 • Users Avatars Mini
  nofate pisze: 2006-01-25 11:12
  Telefon jest O.K., ma najlepszy dźwięk, inne firmy przez to zostają w tyle. Jednak dałem mu 9 ponieważ miałem problemy z przesyłaniem czegokolwiek z kompa na ten telefon, choć w drugą stronę był bez problemu. Polecam ten fon.
  0
 • Users Avatars Mini
  grzeg_net pisze: 2006-02-05 14:59
  gdyby miał kamerkę i dużą pamięć to był by zajefajny.
  0
 • Users Avatars Mini
  nofate pisze: 2006-03-08 19:02
  Spełniał prawie wszystkie moje oczekiwania, ale... Przesyłanie na telefon nie działało no i miał za mało pamięci.
  0
 • Users Avatars Mini
  GNUF pisze: 2006-06-29 01:25
  Telefon fajny mialem go kiedyś model 5-2v ale denerwowalo mnie długie kompresowane nagranych filmów i brak pamieci(jak byla prawie pełna tel. lubiał się wieszać) po nim fundłem sobie "SE K700i" był o wiele fajniejszy ale nie mogłem ustawić w nim dziwieku własnego podczas odbierania smsa i tu przestałem go lubieć obecnie mam SE K750i i ma wszystko co mi jest potrzebne w telefonie
  0
 • Users Avatars Mini
  szopi pisze: 2006-07-04 23:31
  człenie nie wiem jak się wykasowuje dzwonki z sagemika i nie wiem czy są do niego motywy poratyjcie mnie piszcie e-meil lub wysyłajcie sms na numer 502864841
  0
 • Users Avatars Mini
  michalina pisze: 2006-07-22 21:55
  telefon sam w sobie jest dosyć dobry,ale nie moge przesyłać dzwonków msm.Chciałabym sie dowiedzieć dlaczego,i dlaczego nie można przy przypisaniu tapetki lub zdiecia wykasować z folderu.Ponieważ kasuje sie wszystko
  0
 • Users Avatars Mini
  Kris pisze: 2006-08-12 15:28
  Telefonik właśnie kupiłem jest świetny polecam wszystkim!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  qdlaty pisze: 2006-09-21 21:12
  mam maly problem z tym telefonikiem. mianowicie podczas rozmowy nie ma dzwieku, tzn ja nikogo nie slysze i nikt mnie nie slyszy. prawdopodobnie chodzi o tryb glosnomowiacy, ktory jest caly czas wlaczony. problem w tym, ze nie wiem jak go wylaczyc. probowalem roznymi metodami ale nic nie daly. nawet twardy reset nic nie dal. prawdopodobnie cos sie zwiesilo. tylko jak to odwiesic? czy to prawda ze na telefony jest tylko rok gwarancji w erze? prosze o pomoc
  0
 • Users Avatars Mini
  lukas pisze: 2006-10-04 01:41
  CZY ktos wie jak zdjąć kod telefonu z SAGEMA myX-6. proszę pomóżcie. :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Kari pisze: 2006-12-30 09:28
  Telefonik mam już ponad 2 lata! Sprawuje się bardzo dobrze. Poza tym mam spore trudności, żeby go zepsuć :p Już lądował do wody, kilka razy spadł o beton i nadal chodzi. Niezniszczalny jak dla mnie. Osobiscie polecam! :)
  0
 • Users Avatars Mini
  CYCU pisze: 2007-02-14 13:32
  tera kosztuje ten telefoin tanio mozna go kupic za 150 zl w komisie
  0
 • Users Avatars Mini
  Dominik pisze: 2007-02-28 21:39
  ma ktos oprogramowanie do kabla do sagema myx5-2v
  0
 • Users Avatars Mini
  Dominik pisze: 2007-02-28 21:39
  ma ktos oprogramowanie do kabla do sagema myx5-2v
  0
 • Users Avatars Mini
  patryk pisze: 2007-03-15 15:20
  to ***** a nie telefon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  pisze: 2007-03-19 11:30
  Jak wyciągnoć z niego zdjęcia do komputera lub innego aparatu????
  0
 • Users Avatars Mini
  kolo pisze: 2007-04-05 12:23
  Elo ! Czy ktoś wie jakie formaty dźwięków obsługuje myx5-2 ???????? Bo przymierzam się do kupna i mam ten problem . Pomórzcie !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  kamil pisze: 2007-06-22 20:52
  jest głupi
  0
 • Users Avatars Mini
  daVid pisze: 2007-09-21 21:08
  potrzebuje oprogramowania orginalnego żeby ściągnąć zdjęcia na kompa bo przez nieorginalne występuje błąd więc jeśli ktoś ma to prosze o odpowiedź ps.słyszałem że do zestawu całego od nowości dołączano orginalny program do zdjęć więc jeśli ktoś ma to niech się odezwie prosze bede bardzo wdzięczny
  0
 • Users Avatars Mini
  aguska pisze: 2007-11-30 20:47
  niewiecie czemu ten telefon po zmianie baterii nie chce się ładować i czemu nie ma łapie zasięgu??? za wszystkie odp będę bardzo wdzięczna
  0
 • Users Avatars Mini
  andzia pisze: 2008-05-21 10:51
  Ej koledzy, czy do tego telefoniku jest karta pamięci?? A jak tak to gdzie mam ją włożyć???
  0
 • Users Avatars Mini
  Ewcia pisze: 2008-11-09 17:38
  Mam ten telefonik prawie 2 lata + rok miał muj kolega :) Jest prawie jak nowy :) ojj a duzo przeszedł :) był zalany upadł z 2 piętra i takie tam :) szukam do niego obudowy różowej oczywiście :) moze ktos mi pomoże to pisac na e-meil :) Pozdrawiam Was i sagem'ka :) Ogulnie to SUUUPER TELEFONIK =**
  0
 • Users Avatars Mini
  Mydish pisze: 2015-05-21 21:31
  Dzisiaj, po jedenastu latach od premiery mój Sagem wylądował w szufladzie. Przez 11 lat był użytkowany codziennie. Od dłuższego czasu służył jako drugi telefon. Bateria nigdy nie była wymieniana i wciąż trzyma przez kilka dni. Telefon wciąż jest sprawny.
  0
 • Users Avatars Mini
  Aska pisze: 2017-11-26 12:12
  Jak zgrać zdjęcia z tego sagema
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: