Test Samsung SGH-i900 Omnia

Recenzje
Opinie: 26

Omnia została chyba trochę wbrew sobie głównym konkurentem telefonu iPhone ze stajni Windows Mobile. Telefony te różnią się tak bardzo, że chyba to ich bokserskie zwarcie w mediach jest trochę na wyrost. Omnia wraz z telefonami HTC broni honoru Windows Mobile, ale chyba już wszyscy oczekują wejścia na rynek Windows Mobile w wersji 7.0, którego interfejs „seryjnie” i w całości ma być przystosowany do obsługi palcem (niektórzy mają nadzieję, że nawet palcami)

   

Obudowa

Omnia pomimo swoich wyśrubowanych parametrów zachowała wymiary akceptowalne chyba przez każdego użytkownika – i900 mierzy 112 x 57 x 12,5 mm, a jego waga to 125 g. Obudowa jest bardzo prosta, trochę zachowawcza i oczywiście zdominowana przez ogromny ekran 3.2 cala pracujący w rozdzielczości 240x400 pikseli. Należy pamiętać, że nie jest to rozdzielczość standardowa w tego typu telefonach, co może spowodować niezgodność z niektórymi aplikacjami (głównie chodzi o gry). Ekran dotykowy jest dużo mniej precyzyjny, niż ekran iPhone. Zdarza się, że aby skorzystać z jakiejś funkcji musimy parę razy kliknąć w dany obiekt. Czasami też dana funkcja zostaje wybrana przez pomyłkę. Obudowa ma stosunkowo małe rozmiary, bo Samsung zrezygnował z miejsca na rysik oraz z gniazda jack dla słuchawek. Problem rysika został rozwiązany w dziwny sposób – wieszamy go na sznurku mocując do telefonu tak jak tzw. smycze. Rysik już na starcie możemy sobie odpuścić – pozostają palce, pad pod ekranem lub chociażby zwykły długopis. Gniazdo jack jest dostępne tylko poprzez przejściówkę dołączoną do standardowych słuchawek stereo, które znajdziemy w pudełku.

   

Klawisze programowalne są cztery:

  • górny klawisz po prawej stronie – jego domyślne funkcje to główne menu oraz menadżer zadań (przy dłuższym wciśnięciu)

  • klawisze regulacji głośności – uruchamiają zoom/lupę ekranu (można go uruchomić także naciskając prawą część wyświetlacza) oraz latarkę
    ZOOM

       
  • przycisk migawki – aktywacja aparatu oraz galeria

Pod ekranem mamy dwie słuchawki oraz pad, który ma dwie opcje działania – jako kursory lub opcjonalnie jako zwykła myszka, która ma nam zastąpić rysik. Nadal blokada klawiatury przestaje działać, gdy otrzymamy np. wiadomość SMS. To wielka wada Windows Mobile.

Z tyłu obudowy znajduje się obiektyw kamery z diodą błyskową. Obiektyw nie jest osłonięty klapką, jest za to schowany w zagłębieniu za szybą.

.

Omnia jest wyposażona w port kart pamięci, co jest ważne dla użytkowników, którym nie wystarczy 8 GB (lub 16 GB w zależności od wersji). Port ten jest zlokalizowany wewnątrz obudowy, a instalacja karty wymaga wyjęcia baterii. Karty mogą działać w standardzie High Capacity (SD 2.0/HC) – limitem jest 32 GB.
Obudowa jest sztywna, elegancka i w niczym nie przypomina stylistyki pierwszych srebrnych clamshell-i Samsunga.

System

Omnia działa pod kontrolą Windowsów w wersji 6.1. System jest obsługiwany przez procesor ARM 32bit Marvell PXA320. Pamięć RAM to tylko 128 MB – konkurenci oferują więcej. Procesor jest taktowany zegarem 624MHz, co sprawia, że przy niewielkiej ilości pamięci Omnia deklasuje wydajnością większość konkurentów z Windows Mobile na pokładzie – dotyczy to także wybranych, najnowszych produktów HTC.

Sam system WM nie działa do końca stabilnie i czasami zdarzają mu się dziwne zachowania. W czasie testów zdarzyło się np. że:

  • jeden z kontaktów w książce stracił w Omni zdjęcie, choć w innych synchronizowanych terminalach zdjęcie było na swoim miejscu

  • w czasie rozmowy przez spekaerphone i obsłudze połączenia oczekującego telefon zawiesił się całkowicie

  • telefon wyłączył głośnik – nie działał speakerphone, dzwonki, odtwarzanie muzyki – pomógł reset

Błędy te zdarzyły się jednorazowo, więc nie stanowią dużego problemu dla użytkownika końcowego.


Interfejs użytkownika

Samsung przyłożył dużą wagę do stworzenia rozbudowanej nakładki na system Windows, która ma użytkownikowi ułatwić korzystanie z usług bez użycia rysika. Poniżej wygląd tych trzech interfejsów:

Samsung Today 1

Samsung Today 2

Widget

Pozostałe opcje ustawień

   

Najciekawszy jest oczywiście motyw z Widgetami, które chyba po raz pierwszy w tej formie pojawiły się seryjnie w telefonie komórkowym. Użytkownik może dynamicznie wybierać sobie aplikacje z lewej belki i otwierać je na pulpicie. W pierwsze fazie wszyscy klikają na belkę, aby wybrać jakąś opcję – dopiero po czasie okazuje się, że aplikacja jest aktywna, ale dopiero na pulpicie.
Widgety to przyszłość, choć rozdzielczość ekranu oraz jego rozmiar pozwala na jednoczesne korzystanie z 2-3 z nich, no chyba, że ktoś końcem paznokcia będzie przełączał się pomiędzy nimi, bo mogą „leżeć” na sobie.
Do dyspozycji użytkownika dostępne są następujące widgety: dwa zegary (dom i wyjazd), skrót do katalogu Gry w kształcie pada, skrót do kontaktów zintegrowany z opcją szybkiego wyboru dla 4 z nich, profile (cisza, wibracje i normalny), panel do wymiany tapet na głównym ekranie, menadżer połączeń bezprzewodowych (WLAN, Bluetooth, telefon), czytnik maili oraz SMS-ów, zegar analogowy i cyfrowy, prosty odtwarzacz, nazwa sieci, skrót do opery, radio oraz kalendarz, notatki. Panel z ikonami do wyboru możemy chować do boku ekranu.
Ekran Omni przy dotknięciu wibruje, ale funkcję tę można wyłączyć.


Menu

Na główne menu składają się dwa pulpity ikon wybranych przez producenta telefonu plus jeden pulpit, który możemy dowolnie personalizować (są to tzw. skróty).

Po wciśnięciu wybranej ikony menu przechodzimy na poziom „zwykłego” WM lub też widzimy kolejne ikony jeszcze z nakładki Samsunga.

Niepełne pokrycie nakładką widzimy także w przypadku kontaktów:

Nie byłoby to problemem, gdyby nie to, że nakładkę możemy obsługiwać palcami, a WM tylko rysikiem lub kursorem myszki.
Wybieranie kontaktu jest dosyć utrudnione. Z bocznej listy wybieramy przykładowo M, później chcemy padem dojechać do wybranego kontaktu i jeśli telefon w ogóle dostrzeże naszą aktywność, to i tak znajdziemy się znowu na A, więc skracanie sobie wyborem litery z bocznej belki nie ma w ogóle najmniejszego sensu.

Mail

Klient e-mail nie został „zomniowany” i wygląda tak jak we wszystkich urządzeniach Windows Mobile. Aby wybrać folder trzeba mieć sokoli wzrok i rysik. W czasie testów konta z dostępem IMAP okazywało się, że maile są pobierane naprawdę w żółwim tempie i to nawet podczas korzystania z sieci WLAN. Nie chodziło w tym przypadku o całość treści listów, a jedynie o nagłówki. Na iPhonie taka procedura z tym samym kontem trwała 10 razy krócej i to nawet w zasięgu EDGE. Maile synchronizują się najszybciej przy połączeniu ActiveSync, ale wówczas raczej nie można mówić o usłudze mobilnej poczty. Maile w HTML są poprawnie wyświetlane, (choć nie wszystkie), a pobieranie obrazków z treści listów jest profesjonalnie zablokowane (nie tak jak w iPhone).
Sama edycja tekstu jest zbliżona do iPhone – możemy posługiwać się palcami, ale ilość błędów może w pierwszej fazie doprowadzać nas do szału. Wpisywanie tekstu czasami jest w ogóle problemem, bo np. w jednej z aplikacji SPB okno, w którym wpisujemy tekst zostało całkowicie przykryte przez klawiaturę:

Wiadomości SMS są segregowane w wątki tak jak to robi iPhone – to dosyć wygodne rozwiązanie przypominające programy typu instant messaging lub chat. E-maile natomiast już nie są sortowane w ten sposób - w sumie nie wiadomo dlaczego.


Internet oraz RSS

Samsung podobnie do swoich konkurentów nie mógł się doczekać na nowoczesną mobilną przeglądarkę firmy Microsoft i jako główną aplikację do przeglądania Internetu wybrał Operę 9.5. To dobry wybór, choć do przeglądania stron dedykowanych urządzeniom mobilnym IE w zupełności wystarcza. Należy jednak podkreślić, że aplikacje internetowe przygotowane specjalnie dla iPhone (np. witryny Google) wyglądają o niebo lepiej, niż w Operze, czy IE na WM.
Wadą jest to, że zakładki Opery nie synchronizują się z zakładkami IE na komputerze, co powoduje, że znacznie częściej korzystamy z dużo gorszego IE.

Brawa dla Samsunga za zaimplementowany czytnik kanałów RSS. Gdy ktoś nie korzysta z czytnika w wersji internetowej to aplikacja Samsunga na pewno mu się przyda, szczególnie, że jej interfejs jest dosyć wygodny w użyciu.

Office

Pakiet Office zainstalowany w Omni przetestowaliśmy dużymi plikami, z którymi urządzenia mobilne radzą sobie słabo. Zwykle testowe pliki są otwierane, ale trwa to wieki:

  • plik Word 1.2 MB z ogromną liczbą tabel

  • plik Excel 2.5 MB

  • plik Power Point 5 MB

W przypadku Omni niestety scenariusz się powtórzył – pliki Word i Excel otwierały się kilka dobrych minut. Jedynie Power Point otworzył się po paru sekundach. Oznacza to, że silny procesor i grafika nie ma bezpośredniego przełożenia na same aplikacje mobilne Microsoftu. Należy dodać, że na starym laptopie wszystkie te pliki otwierają się w ułamku sekundy. Pliki Excel i Word można na Omnie edytować, a pliki Power Point tylko podglądać. Omnia ma także w standardzie program One NoteMobile, który czasami jest wykorzystywany w korporacjach.

Divix

Aby odtworzyć w telefonie film trzeba go najpierw przegrać. Przy dużych plikach ActiveSync nie radzi sobie z prezentacją postępu przegrywania pliku, więc nie było wiadomo, czy plik się przegrywa, czy też nie – cierpliwość się opłaca, bo po kilkunastu minutach nawet plik powyżej 2 GB udało się przegrać do pamięci telefonu. DivXy można odtwarzać w seryjnym odtwarzaczu Touch Player. Plik 300 MB odtworzył się bez zająknięcia (z dźwiękiem), a więc przyszedł czas na plik z filmem, który „ważył” powyżej 2GB. Film wystartował, obraz się lekko rwał, ale po czesku (?!) otrzymaliśmy komunikat, że dźwięk jest w złym formacie. Okazało się, że Samsung nie obsługuje kodeka AC3.

 


Kamera

Kamera w Omni jest rewolucyjna, ale nie ze względu na jakość zdjęć, (co niektórzy podkreślają w testach), ale ze względu na sposób obsługi. Jest to pierwszy aparat w telefonie, z którego naprawdę chce się korzystać. Wszystkie funkcje są łatwo dostępne i intuicyjne. To aplikacja, która szybko powinna zostać skopiowana przez wszystkich producentów telefonów oraz aparatów fotograficznych.
Jakość zdjęć jak na telefon komórkowy to „top topów”, ale zdjęcia nadal są trochę rozmyte, a gorszych warunkach oświetlenia nadal nie jest dobrze. Wszyscy dużo obiecywali sobie po funkcji goetagging, ale czas startu GPS wyklucza korzystanie z tej usługi przy okazjonalnym robieniu zdjęć. Podsumowując, chyba należy przyznać, że Omnia ma obecnie najlepszy aparat fotograficzny dostępny w telefonie.

   
   
   
   
   

Przykładowe zdjęcia:

   
   
   

Radio i odtwarzacz MP3

Odtwarzacz muzyczny jest dosyć prosty. Touch Player nie ma połączenia z żadnym muzycznym sklepem internetowym itp. Do dyspozycji użytkownika jest kilka sztywnych trybów equalizera, powtarzanie utworu i losowe odtwarzanie. W czasie testów Omnia bez problemu odtwarzała MP3 o wielkości 17 MB, więc pojemność pliku nie jest dla niej żadnym problemem.
Trochę gorzej jest z radiem – telefon prawdziwe wieki wyszukuje automatycznie stacje radiowe, a samo radio nie jest zbyt czułe.
Regulacja głośności jest tylko 5 stopniowa, ale na szczęście jakość głośników wbudowanych w telefon oraz jakość dołączonych słuchawek w pełni tę wadę niwelują.


Wybrane seryjne aplikacje

Cyfrowa ramka

Cyfrowa ramka to program, który przerabia Omnie na …cyfrową ramkę do zdjęć. Oprócz zdjęć na ekranie telefonu może wyświetlać się np. zegar i kalendarz. Telefon na ekranie podaje także liczbę SMS-ów i e-maili, które na nas czekają.

 

Pokaz slajdów

Pokaz slajdów to aplikacja, która pozwala tworzyć nam specjalne prezentacje zdjęć połączone z muzyką. Program przypomina trochę prezentacje znane z aplikacji Picasa. Pokaz slajdów ma większy sens po podłączeniu telefonu do telewizora, co jest możliwe, ale w komplecie z telefonem nie mamy odpowiedniego kabla.

Google

Samsung standardowo wgrywa do Omni podstawowe aplikacje firmy Google – są to mapy i gmail.

Ustawienia operatora

Jedną z bardziej przydatnych aplikacji, której zwykle brakuje w telefonach z Windowsem jest aplikacja Ustawienia operatora. Po włożeniu karty SIM Omnia automatycznie ustawia nam APN-y do WAP, MMS i GPRS.

Telefon

Jakość dźwięku w Omni podczas rozmowy jest bardzo dobra. Również speakerphone działa znakomicie, co w telefonach komórkowych nadal dosyć rzadko się zdarza. Jakość rozmowy przez Bluetooth słuchawkowy (testowaliśmy go z zestawem Nokia) również była bardzo dobra. Omnia wykorzystuje do obsługi kontaktu z siecią komórkową procesor Qualcomm MSM6281. Długie połączenia z samochodu w sieci 2G nie były rozłączane.

Test szybkości SPB

Pełne testy grafiki, procesora, grafiki i900 Omnia zostały opublikowane pod tym adresem:
http://smartmobile.pl/samsung-i900-omnia-benchmarki
W czasie naszych testów główne parametry kształtowały się następująco:

CPU index 2304.45
Graphics index 5392.55
   

Wskaźniki SPB wskazują, że graficznie i pod względem mocy obliczeniowej Omnia prezentuje bardzo wysoki poziom. Głównym konkurentem pod względem mocy obliczeniowej będzie dla niej i780 z tej samej stajni, ale telefon ten całkowicie różni się konstrukcyjnie od naszego testowanego smartphona. Lekką nieporadność graficzną Omni widać natomiast przy przełączaniu się ekranu z widoku pionowego na horyzontalny – trwa to stanowczo za długo.


GPS

Przekrojowy, trzyczęściowy test obsługi GPS w Omnia został opublikowany pod tymi adresami:
http://smartmobile.pl/samsung-i900-omnia-test-gps-cz-1
http://smartmobile.pl/samsung-i900-omnia-test-gps-cz-2
http://smartmobile.pl/samsung-i900-omnia-test-gps-cz-3-omnia-jako-pna

W Omni brakuje obecnie możliwości zakupu pełnego zestawu typu Navi – tak jak w przypadku modelu i780. Do dyspozycji są tylko standardowe mapy Googla, które transmitują stale ogromne ilości danych. Telefon nie ma także osobnej aplikacji do pobierania danych o aktualnej konfiguracji satelitów na orbicie. GPS nie jest zbyt czuły, bo na parapecie okna, gdzie większość GPS-ów już działa on nie mógł „złapać” fixa.

Bateria

Bateria, jak to ostatnio zdarza się we wszystkich topowych urządzeniach mobilnych (no może za wyjątkiem Nokii E71) zaskakuje w negatywny sposób. Telefon naładowany rano wyłącza się już w nocy. Należy pamiętać, aby na noc podłączać go do ładowarki. Ten rynkowy standard dotarł nawet do firmy RIM (w modelu BOLD), więc już chyba nie należy mieć nadziei, że coś w temacie baterii zmieni się na lepsze.

Podsumowanie

Wielbiciele Windowsa mają więcej rozterek, niż wielbiciele Apple – oprócz Samsunga Omni na rynku są jeszcze flagowe produkty ze stajni HTC, a w kolejce czeka XPERIA. Nie da się jednoznacznie określić, który telefon jest najlepszy. Baterie w ostatnich telefonach z Windowsem wytrzymują dzień, a choć telefony mają coraz bardziej rozbudowane nakładki na WM, to żadna z nich nie pokrywa całego systemu. Omnia ma na pewno lepszy aparat fotograficzny, interesujący interfejs z widgetami, naprawdę ładny i zgrabny wygląd, Operę 9.5 oraz szybki procesor. Wady Samsunga to niestandardowa rozdzielczość, niezbyt precyzyjnie działający ekran oraz wolny klient e-mail.

Opinie:

Opinie archiwalne (26):

Komentuj

Komentarze / 26

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Vise pisze: 2008-09-30 16:24
    Mam ten telefon i uważam, że jeżeli ktoś używa telefonu głównie do dzwonienia, to Omnia nie będzie dla niego dobrym wyborem - obsługa jest niekiedy więc koszmarna (np. często można wybrać coś innego)... No i nie udało mi się znaleźć ustawień dźwięku informującego o rozładowywaniu się baterii... już kilka razy okazało się, że telefon samoczynnie się wyłączył z powodu rozładowania baterii, a ja to dopiero zauwazyłem po jakimś czasie...
    0
  • Users Avatars Mini
    ed pisze: 2008-09-30 17:12
    a moim skromnym zdaniem telefon sprawuje sie wysmienicie bateria spokojnie 4 dni trzyma, obsługa koszmarna? trzeba byc krótkowidzem żeby nie trafić i ikona, jak ma grube palce i nie mam problemu, tel mam od miesiąca i jeszcze ani razu nie byrałem złej fukcji, a osoby które potrzebują tylko telefon do dzwonienia nie kupią omnii
    0
  • Users Avatars Mini
    ddluk pisze: 2008-09-30 18:09
    Co do tych problemów z oprogramowaniem to zależy jaka wersja softu jest wgrana do telefonu. Wyszło już kilka z poprawionymi błędami, cała dyskusja o tym toczy się na forum pdaclub.pl
    0
  • Users Avatars Mini
    marianpower pisze: 2008-09-30 20:06
    rozdzielczosc mowi sama za siebie!! tonie jest standardowy telefon z windows mobile wiec bardzo duzy minus!! (np. często można wybrać coś innego) nie mam pytan!! badziew!! htc gora!! :D
    0
  • Users Avatars Mini
    _pastor pisze: 2008-09-30 20:36
    "Nadal blokada klawiatury przestaje działać, gdy otrzymamy np. wiadomość SMS. To wielka wada Windows Mobile." Dziwne , mam i780 z WM6.0 i taka sytuacja mi sie nie zdarzyla...
    0
  • Users Avatars Mini
    szalony pisze: 2008-09-30 21:37
    Miałem tego samsunga i niestety szybko go się pozbyłem , tak naprawdę oprócz dużego ekranu to niczym specjalnym ten model się nie wyróżnia i jak ktoś dużo dzwoni lub pisze to dotyk bez klawiatury to masakra. Nadal WM nie radzi sobie z handoverami umts/gsm i zrywa połączenie to dla mnie porażka na max... Dla nie ten model jest przereklamowany i tyle.
    0
  • Users Avatars Mini
    szalony pisze: 2008-09-30 21:46
    *#0011# ciekawe menu serwisowe :) Uwaga by nic nie włączać by nie uszkodzić telefonu lub nie robić formatu. Pomimo że nowe samsungi mają ciekawe netmonitory to jednak nokia to nokia ;) mam wiele telefonów i czułość modułu wlan-gps w samsungach pozostawia wiele do życzenia. Dla porównania w E71 te parametry są na o wiele wyższym poziomie. Nie mówiąc o bateri przy "katowaniu" telefonu nokia ta wytrzyma 2dni a Omnia nawet dnia nie dożyje .
    0
  • Users Avatars Mini
    bodziofoto pisze: 2008-09-30 22:33
    oj.. Ale co do jakości zdjątek to zdaje mi się, że N82 robi je lepiej :)
    0
  • Users Avatars Mini
    kordi pisze: 2008-10-01 00:11
    Jak mi się podoba jak wypowiadają się o tym telefonie ludzi którzy nie mają pojęcia co o windows mobile ... Koszmarna obsługa? Bosz .... przeciez ten telefon mozna tak dowolnie zmodyfikowac jak sie tylko komu podoba... Ja w htc prophet praktycznie do kazdej funkcji ktorej na codzien uzywam dostaje sie przez dwa lub trzy klikniecia i to z dowolnego miejsca w systemie. I to ma byc skomplikowane?
    0
  • Users Avatars Mini
    matizek pisze: 2008-10-01 02:02
    co do ostatnich zdań testu: Orange sprzedaje ten telefon z automapą! No i bardzo fajny telefon używam jakieś 3 tygodnie i żadnego zwisu co przy innych urządzeniach z WM (a miałem ich trochę) jakiś cud! A i jeszcze jedno do mnie jak przychodzą sms-y to telefon się nie odblokowuje! Na razie nie narzekam i czekam na M8800!
    0
  • Users Avatars Mini
    kordi pisze: 2008-10-01 14:44
    A co ma M8800 (Pixon) do Omni?? Przeciez pixon nie będzie mial WM. Na co tu czekac, jezeli ktos omni uzywa. Przeciez to kompletnie inny target jezeli odbiorcow chodzi.
    0
  • Users Avatars Mini
    ulga pisze: 2008-10-01 22:26
    ale tak obiektywnie czy zdjęcia są poważnie lepsze niż te z k800i, k810i, n73 czy n95 ?
    0
  • Users Avatars Mini
    brum pisze: 2008-10-02 00:20
    kiedy test F 480?
    0
  • Users Avatars Mini
    mozer pisze: 2008-10-02 00:22
    Jak nie trudo zauważyć od jakiegoś czasu rozgrywa się bój o 1 miejsce wśród smartfonów a zwłaszcza wielkiej trójcy - Omni, Toucha Pro i iPhona 3G - i przydałoby się WIELKIE ich porównainie :) wiadomo, że każdy z nas ma inny punkt widzenia i na co innego zwarca uwagę przy wyborze komórki, ale pozostają jeszcze Ci niezdecydowani... :)
    0
  • Users Avatars Mini
    Radzio pisze: 2008-10-10 12:48
    Dla wszystkich szukających numerów polecam stronkę www.szukaj-numer.pl
    0
  • Users Avatars Mini
    blackman pisze: 2008-10-11 15:59
    HTC bije ten tel na głowe,mysle ze samsung musi popracowac nad "nowym" flagowym modelem.
    0
  • Users Avatars Mini
    jackowski pisze: 2008-10-30 21:21
    po zainstalowaniu na karcie pamięci HTC Home 2.1 [PL] + HTC Home Customizer v1.0b5 [ENG] i po wejsciu w ustawienia elementy telefon zawiesił sie kompletnie po resecie za każdą razą już się wiesza na ekranie początkowym i nie można tego odinstalować czy ktoś ma pomysł jak odblokować telefon??
    0
  • Users Avatars Mini
    Szeryfff pisze: 2008-11-13 13:58
    milutka jest ta omnia ale nie wymienilbym na moja n95, nie wiem czy bylbym w stanie prywyknac do tego dotykowego wyswietlacza
    0
  • Users Avatars Mini
    adamek pisze: 2009-01-13 20:19
    jaks ie pisze na nim smsy?
    0
  • Users Avatars Mini
    adamek pisze: 2009-01-13 20:19
    jak sie pisze na tym telefonie smsy?? :)
    0
  • Users Avatars Mini
    slawek pisze: 2009-04-19 20:47
    Bardzo fajny telefon. HTC tez fajny ale z innej strony. Jednak majac oba w dloni wybralbym omnie. A to ze ktos nie potrafi sie "przestawic" z nokii na samsunga to juz nie moja sprawa. Trzeba byc naprawde opornym umyslem zeby nie moc sie przestawic
    0
  • Users Avatars Mini
    franiooo pisze: 2009-04-29 03:25
    a ja wlasnie mam zamiar zakupic ten tel tylko ze jestem ciekaw czy jak go kupie w UK to bede musial wgrywac pl menu czy bedzie mial juz w sobie jak inne samsungi?? na moje jest to jeden z najlepszych tel obecnie na rynku co mi po 8mpx w tl skoro na takiej rozdzielczosci i tak sa rozmazane zdjecia no i WM robi swoje mozna troche pobawic sie wnim.
    0
  • Users Avatars Mini
    Ariel pisze: 2009-06-06 01:45
    Mam ten telefon i zdecydowanie polecam :), jak na razie niczego mi w nim nie brakuje.
    0
  • Users Avatars Mini
    Karolina pisze: 2009-08-06 17:28
    hej mam pytanie czy ktos wie jaki jest kod aby ustawic głośność w samsungu i900 omnia?pilne
    0
  • Users Avatars Mini
    Ala pisze: 2009-10-04 17:04
    Mam samsunga omnie i mam taki maly problem. jak moge usunac muzyke z pamięci RAM mam jej chyba ok 50 MB, to jest ta muzyka co wybieram ja w ustawieniach telefonu gdy chce wybrac dzwiek dzwonka... prosze o udzielenie jakiejs informacji
    0
  • Users Avatars Mini
    Dragoon pisze: 2011-01-07 02:07
    Autorze artykułu, idź pan w... jak to czytałem, to mnie kompletnie załamałeś. Dzięki Tobie opinia o Omni jest taka, a nie inna (negatywna). Czy ty rozróżniasz ekran oporowy od pojemnościowego ?? Widac, że nie, więc nie wypowiadaj się na ten temat, że jest mało precyzyjny! Nie wspomne już o tych plikach Office, że długo się ładują... Radzę Ci kupić książkę (mega szczegółowy Tutorial o Windows Mobile 6.1), bo z Toba jest naprawdę katastroficznie. Idź do swojego iPhone'a/Nokii/SE. Dobranoc...
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: