Sisu złożyło zażalenie w sprawie Netii

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 7

Decyzja sądu rejonowego zatwierdzająca postępowanie układowe Netii nie uprawomocniła się. Do sądu wpłynęło bowiem zażalenie funduszu Sisu, wierzyciela spółki. Na pewno wydłuży to proces wychodzenia operatora z tarapatów finansowych. Rozpatrywanie zażalenia może potrwać nawet kilka tygodni. 

Sisu oficjalnie domaga się bankructwa Netii. Tłumaczy, że w ten sposób roszczenia wierzycieli zostałyby zaspokojone w większym stopniu niż gdyby zamieniono je na akcje. Sąd rejonowy nie podzielił tej opinii. Decyzja zatwierdzająca układ potwierdziła też wolę przytłaczającej większości obligatariuszy Netii. Ponad 90% wierzycieli opowiedziało się bowiem za przyjęciem warunków układu.

Tajemnicą poliszynela są rzeczywiste intencje amerykańskiego funduszu. Mówi się, że zależy mu nie tyle na bankructwie spółki, co na wynegocjowaniu lepszej spłaty zadłużenia. Umowa konwersji zadłużenia na akcje zawarta między Netią a jej wierzycialmi nakłada na spółkę obowiązek realizacji tej umowy do końca tego roku.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-08-21 10:29
  Byly by niezle jaj, gdyby udalo sie jednemu wierzycielowi doprowadzic do zejscia Netii, ale na szczesci nie jest to chyba mozliwe! CHYBA!????????
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-08-21 11:42
  Netia pierwszy wielki konkurent TPSA,coraz bardziej zmierza w kierunku tytułu pierwszego który tę walkę przegrał.Jeżeli amerykańskiemu funduszuszowi zależy na wynegocjowaniu lepszej spłaty zadłużenia,to chyba zwiazane,to jest tym,że Netia ma wejść do KGT,pod patronatem MS,a co wiązałoby się z realną możliwością spłaty zadłużenia i chyba na to liczy Sisu,tylko czy nie zapłacone to zostanie z naszych podatków.
  0
 • Users Avatars Mini
  jokerDM pisze: 2002-08-21 12:36
  Sisu zachowuje się jak pies ogrodnika. nie sztuką jest wyciągnąć pieniądze, ale sztuką jest te pieniądze tak sprytnie wykorzystać by przyniosły one profit również w przyszłości. No i tak do końca nie mówią, skąd bierze sie przeświadczenie, że takie postępowanie spowoduje, iż " roszczenia wierzycieli zostałyby zaspokojone w większym stopniu niż gdyby zamieniono je na akcje." Czysta fantazja...
  0
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-08-21 13:11
  Dobrze ze netia jeszcze nie upadnie. Może kiedyś wstanie na nogi i pokona tepse ;-) Wiem ze to małorealne, ale zawsze można sobie tak pomyyśleć ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  A.S. pisze: 2002-08-21 13:14
  Nawet jak dojdzie do upadku Netii to znajdzie sie jakas firma (np. Deutsche Telekom), ktora za stosunkowo male pieniadze przejmie infrastrukture Netii. Zbyt duzo pieniedzy w nia wpakowano, wiec nie moze byc niewykorzstana. Tak wiec abonenci Netii moga byc spokojni: nie zostana "bez sluchawki". A poki co (jako bardzo zadowolony klient) zycze Netii wszystkiego najlepszego!
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-08-21 16:47
  A.S.***zapomniałeś dodać,że z prawnego punktu klientów padnietego operatora przejmuje TPSA,kiedyś był na ten temat duży artykuł.Tak więc nie DT,ale rodzinny monopolista.TPSa wygrywa podwójnie zabiera klientow,pozbywa się konkurenta.:P
  0
 • Users Avatars Mini
  marek pisze: 2002-08-21 18:05
  w ten oto cudpwny sposob tepsa zgarnia kolejna kilkaset tysiecy klientow:) za darmoche
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: