Średnia cena 1 Mbits w sieci światłowodowej jest cztery razy niższa niż w kablowej i 10 razy niższa w porównaniu do DSL

Newsy
Żródło: Point Topic
Opinie: 2
Opinie: 2

Firma Point Topic w ostatnim raporcie potwierdziła ogólnoświatową tendencję na rynku broadband - spadek cen przy jednoczesnym wzroście prędkości. Średni abonament DSL w III kw. 2008 r. wynosił 53.32 dolarów, w porównaniu do 66.75 dolarów w I kw. 2008 r. To oznacza spadek aż o 20% przez ostatnie 9 miesięcy. Cena dostępu do Internetu przez linie kablowe spadła o ponad 12%, a przez światłowód o 6.5%.

Średnia cena miesięcznego abonamentu (dolary)

Wadą analizy firmy Point Topic jest wzięcie pod uwagę jedynie taryf na dostęp do internetu, a nie cen z pakietów (internet plus telefon itd. itp.), które w znacznym stopniu obniżają cenę za dostęp do internetu.

Ceny za dostęp do internetu różnią się geograficznie. Przy technologii DSL w regionie Środkowego Wschodu i Afryki płaci się średnio 46$/1 Mbit, a w Zachodniej Europie cena ta spada do 6.23 dolarów.

W telewizji kablowej po wdrożeniu DOCSIS 3.0 cena za 1 Mbit znacznie spadła. Obecnie cena ta wynosi od $7.45/Mb (Zachodnia Europa) do $5.80/Mb (Ameryka Północna).

Średnia cena za 1 Mbit łącza (dolary)Średnia cena 1 Mbits w sieci światłowodowej jest cztery razy niższa niż w kablowej i 10 razy niższa w porównaniu do DSL (Q308).

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: