Szyszko walczy z TP S.A.

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 4

Minister łączności Tomasz Szyszko uważa, że TP S.A. powinna informować abonentów przy połączeniach międzystrefowych również o możliwości wyboru innego operatora międzystrefowego. Minister skierował pismo w tej sprawie do prezesa TP SA. Szyszko powołał się na rozporządzenie z 1996 roku, według którego operator strefowy jest zobowiązany informować swoich abonentów o możliwości wyboru operatora międzystrefowego. Rozporządzenie wprawdzie nie precyzuje obowiązku TP SA informowania abonentów w przypadku każdorazowego błędnego wybrania numeru (z pominięciem operatora prefiksu międzystrefowego), jednakże taka była intencja ustawodawcy - uważa Szyszko. Jego zdaniem, w przypadku połączeń prawidłowych, tj. z użyciem prefiksu, nie można wymagać od TP SA informowania abonentów o możliwości wyboru operatora. Uważam jednak, że sytuacja, gdy abonament próbuje zrealizować połączenie w sposób nieprawidłowy, wskazuje, że nie jest on wystarczająco poinformowany co do nowych zasad realizacji połączeń - napisał Szyszko. Według ministra, w tej sytuacji należy abonentowi udostępnić pełną, wyczerpującą informację . Ministerstwo uważa, że TP S.A. powinna zmienić swoje stanowisko.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  BART pisze: 2001-07-05 12:07
  ludzie! olejcie telekomunę !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  sector pisze: 2001-07-05 18:32
  PAMIETAJCIE 1044 1044 A ten rzecznik prasowy TPSA wyglada jak Lucyfer!!! Weze mu z ust wylaza, jak tylko cos mowi do kamery. Straszny klamca i falszywiec.
  0
 • Users Avatars Mini
  treiber pisze: 2001-07-06 01:47
  Absolutnie zgadzam się z przedmówcami ! Olewać telekomunę może kiedyś zmądrzeją (z tym, że nie napewno)
  0
 • Users Avatars Mini
  kejbi pisze: 2001-07-06 14:32
  Pewnego razu zadzwoniłem na informację telefoniczną TPSA. Pani podała mi numer telefonu zamiejscowego z prefiksem 1033, nie informując o 1044. Pozostawiam to bez komentarza.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: