Tel-Energo ma organizować konkurenta TP S.A.

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 24

Minister Skarbu Państwa, Wiesław Kaczmarek uważa, że państwowa spółka Tel-Energo mogłaby zorganizować konsorcjum telekomunikacyjne, które mogłoby być konkurencją dla Telekomunikacji Polskiej SA. Kaczmarek powiedział, że dominująca pozycja TPSA utrudnia mniejszym operatorom działanie na rynku, uniemożliając zdrową konkurencją. Jego zdaniem powinna powstać silna grupa telekomunikacyjna, która będzie opierała się na telefonii stacjonarnej jak i na komórkowej.
"Wydaje się logiczne, że musi być to projekt, gdzie nie tylko będą połączenia stacjonarne, ale i część związana z działalnością komórkową. Dziś nie wyobrażam sobie funkcjonowania firmy, która by zrezygnowała z segmentu komórkowego" - powiedział Kaczmarek. Dodał, że tworzenie tej grupy nie jest zadaniem ministerstwa skarbu, ale samych operatorów, przy czym zdaniem ministra sukces temu przedsięwzięciu zapewnić może między innymi inwestor zewnętrzny. "Jest to intencja. Plan nie będzie opracowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa bo MSP nie posiada bezpośrednio żadnych aktywów telekomunikacyjnych poza dwudziestoma kilkoma procentami TP S.A." - stwierdził minister skarbu.

Opinie:

Opinie archiwalne (24):

Komentuj

Komentarze / 24

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Sliweczka pisze: 2002-03-10 22:04
  wiadomo przynajmniej za co pan Kaczmarek bierze pieniadze: za gadanie.. i to czasami gadanie glupot, ze az szkodza sluchac, badz czytac :)).. w kazdym badz razie, za "zlote mysli" powienien dostac nagrode.. :).. uwazalabym jednak z takim natlokiem "pomyslow".. powstac z tego moze chyba tylko wieksze zamieszanie :))
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-03-11 10:13
  No to jak sie postaraja to bedziemy mieli nowego operatora sieci komorkowej, w co raczej nie wierze, bo tak dobrze to w polsce nie bedzie, a co do tej wioelkiej firmy co by ja mieli stworzyc to tez w to nie wierze bo bedzie za duza walka o stolki i o kase, tak jak sie to dzieje wszedzie i taka super konkurencja wykonczy sie sama, a tepsa nawet nie bedzie musiala maczac w tym rak! ;-(
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-03-10 23:56
  Jak wezmą walizki forsy ---- czytaj łapówki to może i coś wymyślą :P
  0
 • Users Avatars Mini
  artjaw pisze: 2002-03-11 01:13
  ble ble ble ..., już mi sie nie chce czytać takich artykułów
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-11 03:04
  gadanie gadaniem ale TPSA wypadałoby troszkę bardziej postraszyć konkurencją. A jak nie zaczną się firmy pozostałe dogadywać to monopol tepsy będzie jeszcze ze 100 lat
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-03-11 10:12
  Istotną kwestię będzie też to w jaki sposób do tego pomysłu ustosunkuje się URTi.
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-03-11 10:33
  Ja powoli nabieram generalnego przekonania do tego pomysłu konkurencji dla tepsokomunikanta, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, iż Pan Kaczmarek lub szerzej koalicja doprowadzi to do jakiegoś logicznego końca. Mocno jestem przekonany, że będą duże tendencje do wykorzystywania tej sprawy do 1 etapu "karuzeli stanowisk", czyli obsadźmy swoimi ... Jedyna nadzieja w partnerach prywatnych tego interesu - oby ich nie zneutralizowano ... ___"Plan nie będzie opracowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa bo MSP nie posiada bezpośrednio żadnych aktywów telekomunikacyjnych "___ niby fajnie, nie ? Kłopot polega na tym, że MSP posiada takie udziały pośrednio, "sterowanie z tylnego fotela ..." , poznaliśmy to dobrze za poprzedniej koalicji, czyż nie ? Pozostanę Niewiernym Tomaszem - jak zobaczę to uwierzę ... Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-03-11 10:39
  ***PZ*** pozdrawiam,ale w ten sposób powstanie nowy monopolista tyle,że pod władzą Skarbu Państwa i nowymi stołkami dla kolesiów,a przeciez sprzedajac TPSA chcieliśmy sprywatyzować telekomunikacje.
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-03-11 10:54
  *** Qba *** Nie, nie nowego operatora komórkowego nie będą tworzyć, z tego co słyszałem to podobno udział w tym przedsięwzięciu miałby brać PlusGSM (PKN, KGHM). Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-03-11 11:10
  *** Kan *** zgadza się, jest też duże niebezpieczeństwo powstania DUOPOLU - taka sama tyle, że dwugłowa hydra ... Na marginesie, nic to nie pomoże, dopóki tepsa ma ok. 95 % sieci podstawowej (tzw. ostatniej mili, czyli od punktów abonenckich do pierwszej centrali, skrzynki rozdzielczej), może wtedy zakładać dławiki i inny sposób ograniczać innych operatorów - w interesie abonentów, ma się rozumieć. Tak więc metodą na konkurencję na tym rynku jest podział tepsokomunikanta na SIEĆ i OPERATORA Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-03-11 11:34
  PZ juz gdzies slyszalem, ze za zadne pieniadze nie wposzcza operatora komorkowego do dzialu telefonow stacjonarnych! ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-03-11 11:42
  ***PZ***tak,ale w tym rozumowaniu jest jeden problem niestety nie do obejścia poproś Francuzów o zgodę na taki podział,bo Skarb Państwa o ile się nie mylę posiada gdzies ok.30% akcji w TPSA,a taka operacje nalezało zrobić przed sprzedążą ostanio 28% akcji,gdy SP posiadał jeszcze 50%i jedna akcję,ale czy wtedy FT kupiłoby ten dodatkowy pakiet,gdy akcje TPSA tak drastycznie spadały?,a wiadomo jaka jest sytuacja budzetu i koło się zamyka,tyle,że drugi monopolista nam nie jest potrzebny.pzdr:)
  0
 • Users Avatars Mini
  rhat pisze: 2002-03-11 12:41
  Nie rozumiem dlaczego nie wierzycie, że taka spółka powstanie. Kaczmarek i cała koalicja na pewno tego bardzo, bardzo chcą. Oczywiście gadki o zdrowej konkurencji można między bajki włożyć. Nie znaczy to, że taka nie powstanie, owszem, ale nie o to tutaj chodzi. To, że SLD za cztery lata straci władzę nie ulega kwestii. Nie mają wyboru, muszą robić coś sensownego, a to narazi ich na niezadowolenie społeczeństwa. Więc sobie chłopaki obmyślili, że póki są u władzy, stworzą sobie spółkę, którą obsadzą swoimi i tylko swoimi ludźmi (w przyszłości sprawdzą się moje słowa) i wpompują w nią ogromną furę kasy. Da im to pole manewru po przegranych wyborach. Jeżeli będzie to firma wielkości TP S.A., zastanówmy się ilu ludzi można w niej ulokować. Odpowiedź jest prosta - kilka, lub nawet kilkanaście tysięcy tych, którzy stracili władzę.
  0
 • Users Avatars Mini
  rhat pisze: 2002-03-11 12:44
  Zaczynając od decydentów, a kończąc na pionkach. Punkt drugi - partia musi mieć fundusze, aby móc funkcjonować. Taka firma, to praktycznie niewyczerpalne źródło pieniądzorków, tym bardziej jeśli będzie przynosiła zyski (a będzie przynosiła większe niż TP S.A. prawdopodobnie). No i to chyba tyle na początek. Doszukuję się teorii spiskowej? Hmm... To, co napisałem, to słowa niektórych polityków SLD. Naprawdę:)
  0
 • Users Avatars Mini
  kkrzysiekk pisze: 2002-03-11 16:37
  konkurencja dla tpsa - brzmi ciekawie ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-03-11 16:51
  *** Kan *** zgadza się - trzeba było wcześniej, ale nie było by kasy od FT !! Proste - są rzeczy które robić się powinno i są te które robić trzeba lub które chce się robić ... Co do reszty wydaje mi się, że *** rhat *** dopowiedział resztę - to jest już rozwiązanie przećwiczone. Swego czasu podobnie PSL robił z Ciechem i BGŻ-em, kasa na partię z budżetu fajna, ale dodatkowa zawsze cieszy :-(((
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-03-11 17:18
  tak sie zastanawiam ze to w sumie nie bylo by takie zle wyjscie, moze wyszlo by to nam na dobre?
  0
 • Users Avatars Mini
  markas pisze: 2002-03-11 18:56
  Jakby powstało takie konsorcjum to byłaby realna szansa na uzdrowienie rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Ale przy obecnej koniunkturze i sytuacji gospodarczej nie widzą szans (ja) na powstanie takiego przedsięwzięcia. Z prostej przyczyne jest to nie realne. Mianowicie większość firm w Polsce boryka sie z problemami finansowymi i to zwłaszcza firm związanych z telefonią stacjonarną.
  0
 • Users Avatars Mini
  markas pisze: 2002-03-11 18:57
  A wątpię w to by któryś z naszych opów (PLUS lub ERA) chciał inwestować w telefonię stacjonarną nie widząc w tym przedsięwzięciu przyszłości.
  0
 • Users Avatars Mini
  kubus pisze: 2002-03-12 00:12
  taki ruch powinni zrobic fachowcy w poprzednim rzadzie prawej strony - a tak mamy co mamy. na konkurencje nigdy za pozno tylko czy to panstwo doczeka takich czasow ze nie bedzie monopolu, bo na razie to scenariusz argentynski nadchodzi...
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-12 11:51
  Plusa chca w to wciagnac. :-( Mam nadzieje, ze sie w to nie wmiesza. A swoja droga to jest zaiste ciekawy scenariusz na walke z Monopolem. To tak jak by Bill Gates postanowil zebrac swoich konkurentow do kupy by ich poprowadzic ku walce z monopolem Microsoftu. Zycie jednak zaskakuje!
  0
 • Users Avatars Mini
  marcino pisze: 2002-03-12 13:21
  Wreszcie ktoś pomyślał. Tepsie Na Pohybel!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-03-12 14:27
  Tak tylko czy im sie to uda, czy beda w stanie zwalczyc wewnetrzne problemy w wysokimi stanowiskami!?
  0
 • Users Avatars Mini
  westbammm pisze: 2002-03-12 19:52
  może w końcu jakiś konkretny konkurent
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: