Test Plus Kazam 4

Recenzje
Opinie: 290
Opinie: 290

Klasa smartfonu A (skala „Mercedesa” A, B, C, E, S)

Skala ocen 1-5 (3 - dostateczny)

Wstęp

Sieć Plus, przy współpracy z założoną niecałe pół roku temu firmą Kazam, wprowadziła na polski rynek nową serię smartfonów. Są to urządzenia oznaczone marką Plus Kazam i będą niedostępne u innych operatorów czy na wolnym rynku. To czym mają wyróżniać się telefony Plus Kazam, to przede wszystkim szczególnie atrakcyjna cena na tle konkurencji. Większość telefonów będzie dostępnych za złotówkę nawet w niskich planach taryfowych. Do redakcji GSMONLINE.PL trafił Plus Kazam 4 – średniej wielkości telefon z 4 calowym wyświetlaczem. Sprawdźmy co ma do zaoferowania.

Główne wady i zalety smartfonu Plus Kazam 4

Zalety:

 • Atrakcyjna cena, zwłaszcza w abonamentach
 • Wzorowa obsługa dwóch kart SIM
 • Stosunkowo aktualny i niemodyfikowany system Android
 • Solidne wykonanie
 • Obsługa karty pamięci
 • Odtwarza filmy 720p
 • System całkiem szybko

Wady:

 • słabe kąty widzenia wyświetlacza
 • bardzo słaba jakość zdjęć i filmów
 • telefon czasami sam się resetuje

Zestaw – ocena 4

W pudełku z logo Plusa, w charakterystyczno zielono białych barwach znajdziemy telefon, słuchawki i ładowarkę. Ładowarka posiada odłączany kabel, jest jednak trochę większych rozmiarów i przypomina ładowarki od starszych modeli telefonów. Słuchawki to najtańszy możliwy rodzaj pchełek - ich główną zaletą jest przycisk do obierania połączeń i wbudowany mikrofon. Pod względem jakości praktycznie każde słuchawki kupione osobno je zdeklasują.

Obudowa – ocena 4

Plus Kazam 4 został wykonany całkiem solidnie. Elementy obudowy zostały spasowane precyzyjnie, telefon nie skrzypi nawet gdy staramy się go mocno ścisnąć. Budowa budzi zaufanie i pozwala się spodziewać, że telefon powinien przetrwać codzienne użytkowanie czy upadek.

Materiał obudowy to oczywiście tworzywo – w tej klasie telefonu ciężko spodziewać się innych materiałów. Front telefonu to przede wszystkim 4 calowy ekran, poniżej którego znajdują się trzy przyciski sensoryczne, patrząc od lewej: wstecz, Home i opcje. U góry, oprócz głośnika znajduje się przednia kamera. Lewa krawędź zawiera dwa przyciski regulacji głośności, prawa przycisk zasilania. U dołu znajdziemy gniazdo micro USB, a u góry gniazdo słuchawek.

Tył telefonu to przede wszystkim pokrywa kryjąca wymienną baterię o pojemności 1550 mAh, dwa gniazda SIM oraz czytnik karty pamięci. Pokrywa jest sztywna i pewnie wskakuje na swoje miejsce. Z tyłu znajduje się również obiektyw aparatu i dioda doświetlająca zdjęcia. Mówiąc krótko, wszystko jest na swoim miejscu.

Ekran – ocena 2

Ekran telefonu ma przekątną 4 cali i przeciętną, ale wystarczającą rozdzielczość 800x480 pikseli, co daje średnią gęstość pikseli - dokładnie 233 PPI. Jest też dość jasny i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie kąty widzenia. Ciężko nawet powiedzieć, że są małe, bo trudno nawet określić kiedy obraz wygląda jak powinien, a kiedy kolory są przekłamane. Obraz cały czas się zmienia, gdy poruszamy telefonem nawet delikatnie. Przy większych odchyleniach od prostopadłej osi staje się całkowicie nieczytelny, a ciemne i jasne partie obrazu zamieniają się miejscami.

Rozdzielczość jest wystarczająca, aby przeglądać mobilne strony WWW, a jego wielkość wystarczająco aby dość wygodnie pisać na klawiaturze ekranowej. Ocena mogłaby być co najmniej jedno, albo nawet dwa oczka wyższa, gdyby kąty widzenia były zdecydowanie lepsze.

Procesor/pamięć/parametry techniczne – ocena 3+

Telefon został wyposażony w dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz oraz 512 MB RAM. Procesor, według benchmarka Antutu jest na poziomie Samsunga S2, czyli starszego już telefonu, ale wciąż wyśmienicie spełniającego swoje funkcje. Większym problemem będzie tutaj raczej mała ilości pamięci RAM, która limituje ilość otwartych aplikacji w tle. Jeden gigabajt to dziś przyjęty standard, a Kazam 4 posiada go połowę mniej. Z tego powodu benchmark Epic Citadel zamyka się zanim zostanie na dobre uruchomiony.

 

Samo działanie telefonu nie budzi większych zastrzeżeń. Czasem trzeba dłużej poczekać na aktualizacje aplikacji czy jej otworzenie, ale telefon radzi sobie z wszystkimi zadaniami i powinien satysfakcjonować użytkowników, którzy nie wymagają od telefonu, żeby działał jak model 2 – 3 razy droższy.

System, nakładka systemowa – ocena 4+

Plus Kazam 4 pozytywnie zaskakuje aktualnością systemu. Domyślnie posiada Androida 4.2.2. To oczywiście żaden wyczyn, ale budżetowe telefony i tablety często posiadają mocno przestarzałe wersje systemu. Tym razem jest całkiem przyzwoicie, co przekłada się pozytywnie na działanie systemu.

Warto również podkreślić, że w wielu miejscach system wygląda jak czysty Android. To również istotne, ponieważ często producenci dodają własne bajery chcąc uatrakcyjnić telefon, zapominając o tym, że nie jest najszybszy i całkowicie go zamulając. Tym razem udało się tego całkowicie uniknąć i nie ma zbędnych elementów czy udziwnionej klawiatury. System jest może odrobinę surowy, ale umiarkowanie szybki telefonie taki właśnie być powinien.

  

Wprowadzanie tekstu – ocena 4+

Z godnie z poprzednim akapitem, klawiatura ekranowa w telefonie to klawiatura znana z czystego Androida, czyli przede wszystkim telefonów i tabletów z serii Nexus. Jej słownik całkiem nieźle radzi sobie z podpowiadaniem słów i korekcją błędów, zwłaszcza, że po jakimś czasie nauczy się naszego stylu pisania.

Słownik zarówno podpowiada poprawne brzmienie słów wprowadzonych z błędem jak i kolejnego możliwego słowa. Potrafi automatycznie wstawić kropkę po dwukrotnym naciśnięciu spacji i tak dalej. Dodatkowo obsługuje wprowadzanie tekstu przeciągnięciami palca, bez jego odrywania, wyświetlając dynamiczną podpowiedź wprowadzanego słowa bezpośrednio ponad przesuwanym palcem.

Jak na stosunkowo niedużą przekątną ekranu, na klawiaturze można stosunkowo łatwo pisać unikając większości literówek, co jest zdecydowanie dużą zaletą dla osób piszących dużo SMS. Zawsze można również skorzystać z jeszcze większej klawiatury w trybie poziomym.

Całkiem sprawnie działa rozpoznawanie mowy z transkrypcją na tekst, co może przydać się np. podczas odpisywania na SMS podczas jazdy samochodem. Nic dziwnego, za mechanizm rozpoznawania mowy odpowiada aplikacja Google, trzeba jednak pamiętać, że wymaga on połączenia z internetem. W miejscu bez zasięgu WiFi i GSM nie skorzystamy z dyktowania treści wiadomości.

  

Telefon (aplikacja), jakość połączeń i dual SIM – ocena 5+

Wygląd klawiatury telefonicznej czy książki adresowej również został zaczerpnięty z czystego Androida. To co jednak odróżnia Plus Kazam 4 od większości innych telefonów na rynku, to dopracowana obsługa dual SIM.

Zacząć należy od tego, że użytkownik może przypisać konkretne funkcje, czyli: połączenia głosowe, połączenia wideo, wiadomości i transmisję danych do jednej z dwóch kart SIM. W przypadku połączeń głosowych i wiadomości można dodatkowo ustawić opcję „zawsze pytaj”, która na bieżąco pozwoli wybrać z której karty i którego numeru chcemy skorzystać. Nie każdy telefon dual SIM posiada tak elastyczną konfigurację. Można nawet powiązać konkretne kontakty z książki adresowej z konkretnym numerem i kartą SIM, tak aby do konkretnych osób zawsze dzwonić z tego samego numeru.

W aplikacji telefonicznej ustawienia dotyczące wyboru karty SIM mamy zawsze pod ręką w rozwijanej górnej belce. Możemy więc na bieżąco żonglować numerami, bez wchodzenia do ustawień telefonu. W historii wybieranych numerów widać oznaczenia z którego numeru korzystaliśmy podczas dzwonienia, to samo dotyczy kontaktów w książce adresowej, jeżeli zostały przypisane do konkretnego numeru lub zostały zapisane na danej karcie SIM.

Jakość połączeń i głośność jest na dobrym poziomie. Tryb głośnomówiący jest komfortowy nawet w dość głośnym otoczeniu. Dlatego, jeżeli Plus Kazam 4 jest dla nas przede wszystkim telefonem, a nie urządzeniem do wszystkiego, to z pewnością nas nie zawiedzie. Obsługa dual SIM jest na wzorowym poziomie, chociaż wygląd aplikacji telefonicznej jest dość surowy.

    

Zdjęcia – ocena 1

Aparat jest niestety bardzo słaby, bo nie da się go inaczej określić. Nie posiada ustawiania ostrości – ta jest ustawiona na stałe. Mimo, że aparat posiada 5 megapikseli, czyli wartość całkowicie wystarczającą i akceptowalną dla telefonu z tego przedziału cenowego, to zdjęcia są wielokrotnie gorsze niż z innych telefonów z matrycą o tej samej rozdzielczości, jak również niższej. Wyglądają jakby ostrość była niepoprawnie ustawiona, a tej, przypominam, nie da się ustawić. Są więc rozmazane, ciemne i bardzo zaszumione. Niemal całkowicie pozbawione szczegółów.

Co gorsze, nawet podgląd przed zrobieniem zdjęcia jest tragiczny. Przede wszystkim nie jest płynny lecz mocno skokowy, jest zbyt rzadko odświeżany – ma poniżej 10 klatek na sekundę. W skutek czego to co na ekranie może już być dawno poza polem widzenia. Podczas przesuwania obraz jest zniekształcony, pochylony przez tzw. roller shutter effect, którego normalnie na podglądzie nie widać w innych urządzeniach.

  

Także filmy są zarówno niskiej rozdzielczości 640x480 jak i słabej jakości, podobnie jak zdjęcia i tak jak podgląd, mają wyjątkowo wyraźne zniekształcenie pochodzące od elektronicznej migawki. Są również nagrywane z mniejszą ilością klatek, niż jest wymagana do uzyskania wrażenia płynnego ruchu. Siłą rzeczy obraz jest skokowy, chociaż odrobinę mniej niż podgląd.

Mówiąc krótko, Kazam 4 nie nadaje się do robienia zdjęć ani na portale społecznościowe, ani do rodzinnego albumu. Nawet spora liczba programów tematycznych w aparacie nie ratuje sytuacji, bo wyniki są zawsze bardzo słabe. Oceńcie z resztą sami, patrząc na przykłady. Zdjęcia wykonane były przy bardzo dobrych warunkach pogodowych.

Przykładowe zdjęcia:

Przykładowe wideo:

Przeglądarka – ocena 5

Przeglądarki, jak to często bywa w przypadku Androida, są dwie: systemowa i Google Chrome. Obie logują się do konta Google synchronizując zakładki i historie odwiedzanych stron. Na Kazam 4 działają przyzwoicie, chociaż czasem trzeba zaczekać aż strona WWW załaduje się do końca zanim da się ją w miarę płynnie przewijać. To oczywiście nie jest wina samej przeglądarki, a ogólnej wydajności telefonu. Wielkość ekranu jest wystarczająco, aby komfortowo poszukiwać informacji. Z pomocą przyjdą dodatkowe funkcje, jak wyszukiwanie wśród treści strony, przeglądanie w oknie incognito czy wyświetlenie wersji komputerowej strony. W razie potrzeby użytkownik ma możliwość zainstalowania innej przeglądarki i ustawienia jej jako domyślnej.

  

Odtwarzacz wideo – ocena 4+

Odtwarzacz wideo radzi sobie całkiem nieźle. Co prawda nie zawiera w zasadzie żadnych dodatkowych opcji, ale nie wybrzydza specjalnie jeżeli chodzi o formaty wideo. W teście poradził sobie z avi zakodowanym Divx jak i Xvid oraz plikiem mp4. Co ciekawe, telefon nie ma blokady odtwarzania filmów w wyższych rozdzielczościach i poradził sobie dobrze z materiałem HD, a nawet Full HD, chociaż tutaj można próbować dopatrzeć się drobnej, akceptowalnej niepłynności. Często w telefonach z podobnej półki cenowej dotwarzanie filmów HD bez wcześniejszej konwersji nie jest możliwe. Prawdopodobnie w takich telefonach procesor jest za wolny, ale nie da się tego sprawdzić, bo film nawet nie zacznie się odtwarzać, jeżeli nie spełnia kryteriów dotyczących rozdzielczości. Nie w Kazam 4. Szkoda, że słabe kąty widzenia ekranu nie uprzyjemniają oglądania filmów.

Odtwarzacz muzyki – ocena 4

Podstawowy odtwarzacz muzyki jest standardowy w swojej funkcjonalności. Pozwala przeglądać MP3 w pamięci telefonu, ale tylko w formie biblioteki, po artystach i albumach - nie ma opcji przeglądania po folderach. Są też dwie aplikacje polskiego serwisu Muzodajnia.pl, który reklamuje się jako portal z najtańszą muzyka w sieci. Pierwszy program pozwala odtwarzać pliki w telefonie, również po katalogach, drugi pozwala pobierać muzykę z sieci prosto na telefon. Dzięki partnerstwu z siecią Plus, nie naliczany jest wówczas transfer, jeżeli pobieramy pliki korzystając z komórkowego połączenia 3G. Funkcja godna uwagi zwłaszcza, jeżeli nie dysponujemy w domu szybkim stałym łączem do pobierania plików.

       

Aplikacje producenta

Telefon zawiera całą gamę aplikacji zainstalowanych fabrycznie przez Plusa. Jedną z nich jest wymieniona w poprzednim akapicie Muzodajnia.

Inną jest polska nawigacja Navi Expert. To płatna nawigacja, która uwzględnia ruch na mieście i posiada funkcje CB Radia, która polega na zgłaszaniu kontroli drogowych czy wypadków. Użytkownik otrzymuje 7 dni na test nawigacji za darmo. Od kiedy Google Maps, które są dostępne za darmo oferują uwzględnianie ruchu drogowego podczas wyznaczania trasy, pod znakiem zapytania stoją inne, płatne nawigacje, które też korzystają z transmisji danych podczas działania (co innego aplikacje działające całkowicie off-line). Nie mamy porównania w dokładności obu map, więc tę kwestię zostawiamy bez komentarza.

 

Czasoumilacz to aplikacja pozwalająca ustawić muzykę, którą usłysz nas rozmówca czekając na połączenie. Poszczególne utwory są płatne i kosztują w okolicach dwóch i pół złotego. Jest również Frifon, aplikacja do darmowych połączeń za pomocą VOIP.

Na telefonie znajdziemy także przeinstalowaną aplikację ipla, umożliwiająca korzystanie z serwisu VOD. Nie zabrakło aplikacji Latarka, chociaż światło diody jest dość słabe oraz przewodnika Welcome2Poland, który pozwala wyszukać hotele, wynająć samochód czy zamówić taksówkę.

Na telefonie zainstalowane zostały seryjnie także gry Kingdoms & Lords, Diamond Twister 2 oraz Little Big City.

Ciężko powiedzieć, czy dostępność tych aplikacji to zaleta czy wada. Bardziej obyci uznają to za zaśmiecanie telefonu i niepotrzebne zajmowanie jego pamięci. Osoby nie poruszające się biegle po sklepie z aplikacjami Play, nie mające przypisanej karty kredytowej do konta Google, mogą znaleźć w zainstalowanych aplikacjach coś ciekawego dla siebie, na co sami by nie trafili, albo nie potrafili zainstalować.

Bateria – 3+

Plus Kazam 4 posiada wymienna baterię 1550 mAh. Nie jest to pojemność imponująca – topowe telefony mają przeszło dwa razy więcej, ale posiadają też znacznie większe ekrany i szybsze procesory, które zużywają więcej energii. W trybie niezbyt intensywnego użytkowania smartfon może wytrzymać nawet 3 dni. Wystarczy jednak zacząć intensywniej korzystać z telefonu, aby ta wartość znacznie spadła - do jednego dnia, może nawet niecałego w ekstremalnych przypadkach. Jak zwykle wyświetlacz i obciążenie procesora zużywa najwięcej energii, więc nie jest to kwestia samych rozmów telefonicznych, co bardziej grania i przeszukiwania internetu.

Podsumowanie

Plus Kazam 4 trzeba oceniać przede wszystkim przez pryzmat ceny. Telefon ma kosztować 519 zł bez żadnego abonamentu, ale co istotniejsze, jedynie złotówkę w większości taryf Plusa, również w tych tańszych, gdzie smartfonów za złotówkę prawie nie ma. To określa grupę docelową dla tego urządzenia.

Jeżeli ktoś planuje korzystać z Kazam 4 przede wszystkim jak ze zwykłego telefonu i do tego potrzebuje obsługi dwóch różnych kart SIM w jednym telefonie, powinien być zadowolony, gdyż właśnie Dual SIM poświęcono szczególnie dużo uwagi.

Cieszy również niezła wydajność, jak na tę kategorię cenową i możliwość odtwarzania filmów 720p, a nawet 1080p.

Jeśli jednak chcemy potraktować Kazam 4 jako wszechstronnego smartfona, to zawiedzie nas przede wszystkim słaby aparat i wyświetlacz. Ten drugi ma niezłą rozdzielczość, która spokojnie wystarcza do przeglądania mobilnych stron WWW, ale ma bardzo słabe kąty widzenia.

Kazam 4 to dobry telefon, na którym można w razie potrzeby skorzystać z nawigacji samochodowej, odebrać pocztę i sprawdzić coś w Internecie. Można na nim także bez problemu obejrzeć film lub zagrać w prostszą graficznie grę.

Opinie:

Opinie archiwalne (290):

Komentuj

Komentarze / 290

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  ola pisze: 2013-11-27 22:11
  czyli tel, wart swojej ceny!
  6
 • Users Avatars Mini
  oszczepanek12 pisze: 2013-11-28 07:05
  @ola tak mam ten telefon jest wart swojej ceny
  16
 • Users Avatars Mini
  nick pisze: 2013-11-28 08:47
  czy ten telefon ma diodę powiadomień?
  0
 • Users Avatars Mini
  mocny pisze: 2013-11-28 09:19
  Rzeczywiście, piętą achillesową Kazama jest fotoaparat ale wydajność, bateria, aplikacje, cena są bardzo uczciwe. Jeśli jest nam potrzebny przyzwoity telefon, bez wodotrysków, za to solidny i funkcjonalny, to Kazam jest strzałem w dziesiątkę. Mówię to na kanwie własnego doświadczenia :-)
  7
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2013-11-28 15:29
  Może Plus poprosi tę firmę o poprawkę tego aparatu...to by bylo fajne
  2
 • Users Avatars Mini
  Plusomaniak pisze: 2013-11-28 18:58
  W ciagu miesiąca bądzie dostepna aktualizacja poprawiająca funkcjonowanie aparatu.... Sprawdzajcie aktualizacje....
  2
 • Users Avatars Mini
  Kazamka pisze: 2013-11-30 18:21
  Czy ten fon ma budziki?
  -3
 • Users Avatars Mini
  Posiadacz pisze: 2013-11-30 18:24
  Dopiero co kupiłam ten telefon i jestem z niego zadowolona. Zdjęcia nie są tak okropne, jak tu ktoś opisał. :) Bardzo fajny. Polecam
  7
 • Users Avatars Mini
  oszczepanek12 pisze: 2013-12-01 13:33
  @nick nie ma diody @Kazamka ma budzik. Poza tym ma wyjść android 4.4 najwcześniej w kwietniu następnego roku.
  1
 • Users Avatars Mini
  posiadacz pisze: 2013-12-01 15:14
  mam telefon od 3 tygodni i jest świetny złego słowa na jego temat nie mam wart swojej ceny :) system działa świetnie zero lag i nic się nie zacina :) bateria trzyma świetnie i wgl wszystko działa dobrze polecam gorąco :D
  4
 • Users Avatars Mini
  kjfjdjeh pisze: 2013-12-02 15:48
  Wlasnie pytanie kupic go czy nie :-) ?!
  2
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2013-12-02 18:56
  Przeczytałem wiele opinii. Według znacznej większości telefon jest naprawdę dobry. Propozycja dla Was: zadawajcie pytania a ja postaram się pod koniec tygodnia odpowiedzieć na wszystkie. Telefon w ciągu 3 dni powinien do mnie przybyć ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Meteo0 pisze: 2013-12-05 15:49
  Mam pytanie dotyczące diody doświetlającej od aparatu u mnie jet tak słaba że nawet z 4cm nic nie widać wada czy każdy tak ma ? mógłby ktoś podesłać zdjęcia odpalonej diody lub nagrać krótki filmik ?
  1
 • Users Avatars Mini
  posiadacz pisze: 2013-12-05 16:15
  każdy tak ma lampa błyskowa to porażka
  2
 • Users Avatars Mini
  Meteo0 pisze: 2013-12-05 18:38
  Dzięki myślałem że u mnie coś nie tak szkoda że w teście nie ma o tym nawet słowa a dla mnie to ważna informacja.
  1
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2013-12-06 14:17
  Mam już ten telefon. System chodzi bardzo żwawo. Android 4.2.2 jest na nim błyskawicą. Internet działa bardzo sprawnie, a w Google Play jest mało niezgodnych aplikacji. Dla bardziej wymagających istnieje też bardzo łatwa metoda zrobienia roota w tym telefonie. System został bardzo dobrze dostosowany do obsługi dwóch kart SIM. Możemy wybrać która karta ma być domyśla dla jakich czynności. Gdy włączymy aplikację używającą SIM, na pasku powiadomień możemy wybrać której karty chcemy aktualnie używać. Bateria długo wytrzymuje. Przy zabawie grami i internetem schodzi w tempie ~7-10 % na 70 minut. Po około 9 godzinach zabawy telefonem wciąż jest 50 % baterii. Przy normalnym użytkowaniu bez problemu wytrzyma cały dzień, a przy użytkowaniu bez internetu może nawet ~3 dni. W zestawie jest sporo rzeczy które natychmiast usuniemy - dodatki od Plusa. Jednak jest też kilka ciekawych aplikacji od Kazama (Backup, Latarka, Zadanie). System jest świetnie wyrównany pod względem płynności a dodatków. Ekran jest bardzo jasny. Nawet na minimalnej jasności da się go komfortowo używać w pomieszczeniu. Kolory są dobre, a obraz ostry. Niestety wystarczy małe odchylenie go pod kątem i barwy zaczynają się zmieniać. O klawiaturze, ustawieniach i domyślnych aplikacjach nie będę się wypowiadał - są standardowymi programami Androida. Działają bardzo dobrze i płynnie. Problemem może być gniazdo słuchawkowe: niektóre standardowe słuchawki do niego nie pasują (są źle wyprofilowane do Kazama). Telefon nie posiada żadnego mocowania na smycz. Aparat rzeczywiście jest bardzo słaby. Filmy też kręci niebyt dobrze. Ktoś kto szuka telefonu z dobrym aparatem raczej nie będzie zadowolony. Lampa doświetlająca sprawdza się w roli latarki, ale do zdjęć jest kiepsko. Ogólnie za cenę 300 zł nie da się otrzymać nic lepszego. Zalety: Android 4.2.2 w który producent mało ingerował Bardzo płynne działanie Szybkie działanie internetu Ostry i wyraźny ekran Bardzo dużo kompatybilnych aplikacji Donośny głośnik od muzyki Cena (300 zł) Wady: Kiepski aparat Słabe kąty widzenia Problemy z niektórymi słuchawkami Brak mocowania na smycz
  5
 • Users Avatars Mini
  Volti pisze: 2013-12-14 18:12
  No fajnie zapowiada się ten tel, ja niestety dostanę go dopiero na święta, więc muszę czekać :C
  0
 • Users Avatars Mini
  test pisze: 2013-12-15 00:49
  mam pytanie bo kamaz napisał ze niektóre słuchawki nie pasują powiecie mi czy te będą pasowały telefon bd miał za tydzień wiec się pytam bo słuchawki mam zamiar kupić właśnie do tego telefonu.
  0
 • Users Avatars Mini
  franczesco pisze: 2013-12-15 12:57
  Witam kazam 4 jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor marki mediatek mt6572 współpracujący z układem graficznym z dwoma rdzeniami mali400-mp2 posiada 512 MB Pamięci RAM DDR2, wiecej informacji można wyczytać czytając o chhipsecie mt6572, procesor spokojnie można kręcić do 1.2GHz na tym telefonie, pozdrawiam
  -1
 • Users Avatars Mini
  mirek pisze: 2013-12-15 20:33
  Co do układu graficznego potweirdzam siedzi tam mali 400mp2 co do procesora i układu albo jest to mediatek mt 6572 albo mediatek mt6577, wydaje mi się ze to jest ten drugi czyli mt6577 ponieważ jest on wydajniejszy od snapdragona s3 siedzącego w xperii s a mt6572 nie zwycieżyłby raczej z s3
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2013-12-16 13:51
  @test http://iv.pl/images/55954861532428069432.png U mnie nie działają te zaznaczone na czerwono. Aby załapały trzeba mocno docisnąć i trzymać. Inaczej słychać tylko pykanie. Dostarczone razem z telefonem działają bez zarzutu (zaznaczone na zielono).
  0
 • Users Avatars Mini
  Franczesco pisze: 2013-12-17 14:25
  Wybaczcie, podzespoly telefonu to mt6572 i mali 400mp tu dowód http://www.youtube.com/watch?v=qkBB2RwEQhk
  0
 • Users Avatars Mini
  gosia pisze: 2013-12-17 16:38
  proszę o pomoc, kupiłam tego smartfona i może zabrzmi to śmiesznie ale nie mogę ustawic własnego dzwonka który sobie wgrałam, do połączen przychodzących jest tylko ten beznadziejny standardowy, prosze o wskazówki, dziekuje.
  2
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2013-12-17 17:28
  @gosia Uruchom odtwarzacz muzyki, zacznij odtwarzanie utworu który chcesz ustawić jako dzwonek, naciśnij klawisz menu i tam jest opcja "Ustaw jako dzwonek". To jest chyba najprostsza metoda ze wszystkich.
  -3
 • Users Avatars Mini
  posiadacz pisze: 2013-12-20 20:40
  no telefonik super :) tylko ten aparat XD omg w domu foty sobie nie zrobicie nawet przy świetle bo za ciemno xD denerwuje płynnośc menu jest mulaste :P no i do tego te pisanie na dotykowym fuck! ale za to jest funkcja że mówisz i samo pisze sms :) nawet jak seplenie to pisze poprawnie wiedz git
  0
 • Users Avatars Mini
  posiadacz pisze: 2013-12-20 20:44
  taaa a ten flash do aparatu to po co? z 10 cm zdjęcia pociemku nie zrobi xDDD buahahaha
  1
 • Users Avatars Mini
  Mazi pisze: 2013-12-21 20:43
  Czy ten telefon pisze smsy jak się mówi?
  2
 • Users Avatars Mini
  calyczastluklo pisze: 2013-12-22 12:30
  żałuje ze wzielam ten telefon. gdy przywiozlam go do domu, wlozylam kartę SIM i SD pokazały mi się chińskie znaczki i tel zaczął piszczec. czasem ma odpal ze zapala się i nie gaśnie zapalają się wtedy tylko te przyciski funkcyjne a ekran nie, wtedy trzeba go resetowac. aparat? porazkaaa... to chyba największa wada tego telefonu. zdjęcia sa nieostre.przy średnim świetle lampa nic nie pomaga. przedni aparat tez do kitu. żywotność baterii średnia. wada jest tez klapka tylnia. po dniu juz zaczynała się zdzierac!! szanuje telefon ale przy wkladaniu do kieszeni lub np kladzeniu na stole zdziera się. w porównaniu do innych smartfonow wygląda jak cegła, tzn jest grubszy. i te napisy na klapce.. pod ekran przedostaje się kurz. cieszy mnie android l, rzadko kuli a korzystam z wielu apek. w zestawie otrzymalam ladowarke, bez słuchawek co mnie zadziwilo. sprawnie dział z karta 8gb. gdybym miała go wybrać jeszcze raz nie zrobilabym tego. skusila mnie cena.
  -4
 • Users Avatars Mini
  pisze: 2013-12-22 22:20
  Zanieś go na gwarancje.
  4
 • Users Avatars Mini
  obywatelka pisze: 2013-12-23 13:49
  Bardzo polecam telefon... jednakże mam problem z mms'ami. Nie mogę ich wysyłać. Telefon sam konfiguruje wielkość pliku,tylko z samym wysyłaniem jest problem. Nie wiem w czym problem.
  0
 • Users Avatars Mini
  ciemna pisze: 2013-12-23 22:23
  ktoś może wie w jaki sposób połączyć go przez usb z pecetem? bo zwykłe podpięcie kabla nic nie daje
  0
 • Users Avatars Mini
  waclavsky pisze: 2013-12-24 19:55
  Ja osobiście podłączałem go normalnie za pomocą kabelka nie zmieniając nic przy tym
  0
 • Users Avatars Mini
  oszczepanek12 pisze: 2013-12-25 09:29
  Wujek_Renault mail Telefon ogółem fajny, gry wszystkie działają, nowy android na pokładzie, 2 rdzeniowy procesor na pokładzie, 512Ram (na dzisiaj troche mało ale jest ok). Plusy + Tani + Wydajny + W 2014 Android 4.4 Kit Kat + Android 4.2 Minusy - Słaby aparat - Przy Otwieraniu klapki na dole się ściera lakier (Można to załatwić za pomocą Strickera na tył obudowy) - Rysuje się szybka (Można już kupić folie) Jak za tą cenę to polecam.
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2013-12-25 22:29
  Taka uwaga/ostrzeżenie - po dłuższym czasie w lewym górnym rogu wyświetlacza pod ekranem, pojawiło się kilka małych pyłków. Podejrzewam że dostają się one przez gniazdo słuchawek. Na razie włożyłem w nie zaślepkę. Zobaczymy czy pomoże. Radzę wszystkim też zrobić coś takiego, bo już widziałem parę zgłoszeń o kurzu pod ekranem (czyli problem nie jest jednostkowy). Możliwe że dostają się inną drogą, ale zawsze lepiej sprawdzić. Pozdrawiam.
  1
 • Users Avatars Mini
  jestach pisze: 2013-12-28 19:16
  Wcześniej ktoś pisał o aktualizacji, poprawiającej jakość działania aparatu foto, czy coś o tym obecnie wiadomo?
  0
 • Users Avatars Mini
  Lools pisze: 2013-12-30 00:51
  Ten telefon to gówno . po 4 dniach padł mi dotyk nwm czemu , ale nic na nim takiego nie robilem i siadl wylanczal się i wlanczal wyświetlacz i się popsul ;d
  -2
 • Users Avatars Mini
  Leonidas pisze: 2013-12-30 13:44
  Hej. Ja mam 2 pytanka dotyczace tego telefonu. Czy tez macie luzne te 2 poczne guziki czyli podgłoszanie i ten do właczenia telefonu bo u mnie one sa strasznie luzne. Drugie pytanie to czy w miejscu gdzie otwiera sie tylnia klapke do bareri (prawy dolny róg) jest taka kreska na panelu? Nie wiem czy kest to pękniecie czy tak jest zwyczajnie, jest to malo widoczne dlatego wczesniej tego nie widzialem.
  0
 • Users Avatars Mini
  Leonidas pisze: 2013-12-30 15:19
  I jeszcze jedno na wysokości górnej słuchawki tam jak sie zaczyna wyswietlacz pod szybka jest na około taka hmm jasna gąbka(uszczelniacz) nie wiem jak to powiedziec. W każdym badz razie u góry tego wyświetlacza jest taka mała czarna szparka i nie wiem czy tak jest i tam tgo nie musi byc czy moze wada przy produkcji
  0
 • Users Avatars Mini
  Weds pisze: 2013-12-30 19:18
  jak zrobić screena (zrzut ekranu) w tym telefonie ?
  -1
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2013-12-31 10:43
  @Lools - to wina egzemplarza. Nie pisz tak jakby to było o wszystkich. Oddaj na gwarancji i po kłopocie. @Leonidas - U mnie też te przyciski chodzą dosyć luźno. Możesz dać zdjęcie tej kreski? Wtedy zobaczę czy u mnie jest coś takiego. A pod tą gąbką na górze to podejrzewam że jest jakiś czujnik. U mnie też tak jest. @Weds - Screenshot robisz jednocześnie naciskając vol- + power.
  1
 • Users Avatars Mini
  Leonodas pisze: 2013-12-31 14:04
  @KAMAZ - Słuchaj w kazdym z czterech rogów w telefonie jest taka kreska z boku obudowy(słabo widoczna ale idzie zobaczyc) ale przechodzac wczoraj obok salonu plusa poprosiłem z ciekawości o pokazanie tego modelu telefonu i poogladałem sobie go dokładnie i też byly takie. Jest to pewnie jakies łaczenie panelu czy cos jesli chodzi o guziki i te gąbke również takie cos bylo więc chyba byłem przewrażliwiony :) Dzieki za odpowiedz ;)
  1
 • Users Avatars Mini
  gosia pisze: 2013-12-31 14:08
  dwa pytanie dotyczące Kazama 4. 1. Czy można zmienić klawiaturę w telefonie Kazam 4 z QWERTY na podstawowe 4x6 jak w zwykłym telefonie? 2. Czy mogę ustawić sobie stałe podświetlenie dolnych klawiszy w czasie używania? Jeżeli tak to proszę o pomoc jak to zrobić. Dzięk
  0
 • Users Avatars Mini
  gosia pisze: 2013-12-31 14:11
  dwa pytanie dotyczące Kazama 4. 1. Czy można zmienić klawiaturę w telefonie Kazam 4 z QWERTY na podstawowe 4x6 jak w zwykłym telefonie? 2. Czy mogę ustawić sobie stałe podświetlenie dolnych klawiszy w czasie używania? Jeżeli tak to proszę o pomoc jak to zrobić. Dzięk
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-01-01 10:56
  @Leonidas - faktycznie są. Ale to wygląda na łączenia bocznego fragmentu obudowy ;) @gosia - Z tego co wiem to nie można ustawić takiej klawiatury w tej od Google. Touchpal ma taką funkcję (screen- http://www.hindustantimes.com/Images/HTEditImages/Images/Touchpal_3.jpg i link do klawiatury- https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5&hl=pl). Co do podświetlenia klawiszy to możliwe że zadziałałaby ta metoda: http://www.ipmart-forum.pl/showthread.php?86801-Keyboard-backlight-controller-v1-1-ROOT-wy%B3%B1cz-pod%B6wietlenie-klawiszy-pod-ekranem | Lecz wymaga to zrobionego roota.
  0
 • Users Avatars Mini
  Mcwiewior pisze: 2014-01-02 12:40
  jest fajny XD
  1
 • Users Avatars Mini
  Leonidas pisze: 2014-01-02 14:03
  A ja mam jeszcze pytanie do Ciebie KAMAZ - jak na początku ładowałes baterie? Bo ja przed uruchomieniem telefonu ładowałem 3 godziny a potem juz normalnie przynajmniej tak pisało w instrukcji. A ładowałeś moze jak inne na początku 12 godz czy cos w tym stylu?
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-01-02 20:27
  @Leonidas - Starałem rozładować baterię do ~15% aby zobaczyć ile trzyma. Potem normalnie podłączałem pod wieczór (nawet jeżeli miałem ~55%) i przed spaniem odłączałem gdy było 100%. Tak na prawdę przy tego typu bateriach powinno się przestrzegać jednej zasady: Nie rozładowywać do 0%. Kilka takich wyładowań może skutecznie skrócić czas działania. W związku z tym nie wolno tych baterii formatować - to im tylko szkodzi. Ja nie formatowałem i trzyma świetnie. Wcześniejsze podładowywanie (np. z 70% do 90%) nie powoduje żadnych problemów.
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-01-03 14:38
  @zosia - spróbuj wyłączyć telefon i dopiero wtedy podłączyć. W moim poprzednim telefonie czasem występowała taka blokada, ale po wyłączeniu i naładowaniu do 100% problem znikał. Jeżeli to nie zadziała to sprawdź czy na pewno ładujesz telefon ładowarką o odpowiednich parametrach (bateria w Kazamie jest wyjątkowo czuła na wszelkie odstępstwa od normy. Nie wiem czy istnieją ładowarki które mogłyby baterię uszkodzić ale nie zaszkodzi sprawdzić). Jeżeli nadal nie działa to sprawdź czy poprawnie wykrywa ładowanie w Ustawienia->Informacje o telefonie->Informacje o telefonie. Jeśli tak, to znaczy że problem leży w ładowarce lub baterii i należy zmienić jeden z tych elementów. Jeżeli dalej nie będzie działać to zrób backup wszystkich ważnych rzeczy i przywróć ustawienia fabryczne. Jeżeli wciąż problem będzie występować to pozostaje już chyba tylko serwis.
  0
 • Users Avatars Mini
  bobo28 pisze: 2014-01-03 18:46
  Jest juz cos wiadomo na tema5 tej aplikacji ulepszajacej jakoś wykonanych zdj ?
  0
 • Users Avatars Mini
  abam pisze: 2014-01-04 18:45
  mam telefon 3 dni jedna wada ze jak dzwonie do nadej osoby to ona mnie nie słyszy
  1
 • Users Avatars Mini
  B12C pisze: 2014-01-04 19:41
  Mam ten telefon i nie do końca zgadzam się z tym opisem, bo telefon nie ma tak masakrycznego aparatu, a jeśli nawet to nie aparat i ten ekran też nie jest tak źle. Dzięki KAMAZ za te rady być może uchroniłeś mnie przed zabiciem baterii :) Ja bym go ocenił na 4.
  0
 • Users Avatars Mini
  abam pisze: 2014-01-04 21:19
  a jak dzwonisz to dana osoba cie słyszy B12C
  0
 • Users Avatars Mini
  abam pisze: 2014-01-05 11:03
  Mam do ciebie pytanie KAZAMZ mam telefon 3 dni i wczoraj odkryłem ze jak dzwonie to ta osoba mnie nie słyszy a ja ich słysze a przez słuchawki jest normalnie prosze o pomoc
  0
 • Users Avatars Mini
  abam pisze: 2014-01-05 16:27
  Mam do ciebie pytanie @KAZAMZ mam telefon 3 dni i wczoraj odkryłem ze jak dzwonie to ta osoba mnie nie słyszy a ja ich słysze a przez słuchawki jest normalnie prosze o pomoc
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-01-05 19:25
  @abam Mi to wygląda na zwykłą awarię mikrofonu. Sprawdź czy mikrofon działa poza rozmową (nagraj coś dyktafonem i zobacz czy będzie ok). Jeżeli nie to dla pewności możesz przywrócić ustawienia fabryczne (wraz ze wcześniejszym zrobieniem backupu). Chociaż jak to nie pomoże to pewnie trzeba będzie do serwisu na gwarancji oddać.
  0
 • Users Avatars Mini
  abam pisze: 2014-01-06 11:27
  @KAZAMZ Nagrywalem i wszystko jest okej i tylko jak chce wyszukac w glosowo w goglach to nie dziala bralem tez przywrucenie fabryczne i tez nic
  0
 • Users Avatars Mini
  zozu pisze: 2014-01-06 14:54
  Ta umowa OMG 19,90 w Plusie, to jest stała opłata przez 2 lata ?, bo chcę kupić ten telefon i jest za 3zł. Ale nie wiem czy tam nie ma jakiś haczyków, że będę potem więcej płacić abonament. Wie ktoś? .
  0
 • Users Avatars Mini
  xxx pisze: 2014-01-07 19:28
  jak się włącza budzik w nim?
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-01-07 22:40
  @abam - w takim razie nie wiem. Gdyby recovery nie było po Chińsku to pewnie wipe by pomógł. Tak to mogę tylko poradzić serwis. Ale rozejrzyj się jeszcze za pomocą na przykład na http://forum.android.com.pl/forum.php @xxx - W menu uruchom aplikację zegar. W dolnym lewym rogu masz ikonkę budzika. Tam masz alarmy.
  0
 • Users Avatars Mini
  jamena pisze: 2014-01-10 22:00
  mam pytanie jak dzwonie do mkogos to nie pokazuje mojego numeru i nie mam pojecia jak to odblokowac moze mi ktos pomoc
  0
 • Users Avatars Mini
  wika pisze: 2014-01-11 19:14
  czy kamaz naprawdę jest taki zły bo słyszałam na jego temat dużo złych wad? jak go oceniacie 0d 1 do 5?
  0
 • Users Avatars Mini
  wika pisze: 2014-01-11 19:14
  czy kamaz naprawdę jest taki zły bo słyszałam na jego temat dużo złych wad? jak go oceniacie 0d 1 do 5?
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-01-11 23:34
  @jamena - Uruchom aplikację "Telefon", tam po naciśnięciu klawisza "Menu" wybierz "Ustawienia". Potem "Poł. Głosowe", "Ustawienia dodatkowe", wybierasz kartę dla której chcesz to zmienić i w "ID rozmówcy" wybierasz "Ukryj numer". @wika - wcześniej opisałem zauważone przez siebie wady. A telefon oceniam na 4.
  0
 • Users Avatars Mini
  wika pisze: 2014-01-12 14:27
  czyli nie wypada tak żle telefonik przyjedzie do mnie w środe :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  rasma pisze: 2014-01-12 19:31
  mam go od tygodnia. Kroś wie, jak właczyć ta funkcje "przesuwnego" pisania tekstu xD i ktoś wie jak zapisuje sie zdjęcia, które przysłano mi mmsem?
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-01-14 18:48
  @rasma - Ustawienia->Język i wprowadzanie->Przycisk ustawień przy "Klawiatura Google"->Przewiń tuż przed sam dól i odznacz "Włącz pisanie gestami". Co do drugiego to niestety nie wiem, gdyż wszystkie obrazki dostaję mailami ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  :P pisze: 2014-01-17 12:36
  Czy ten telefon pisze sms jak się do niego mówi czy nie ma takiej funkcji ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Daniolish pisze: 2014-01-17 13:57
  @:p przy pisaniu smsa trzeba przy spacji (po lewej) kliknąć ikonkę z mikrofonem i wtedy można mówić.
  0
 • Users Avatars Mini
  Daniolish pisze: 2014-01-17 13:57
  @:p przy pisaniu smsa trzeba przy spacji (po lewej) kliknąć ikonkę z mikrofonem i wtedy można mówić.
  0
 • Users Avatars Mini
  Leonidas pisze: 2014-01-17 15:56
  Posiada taka opcje
  0
 • Users Avatars Mini
  flisss pisze: 2014-01-17 20:46
  nie moge wejsc na interenet . a jestem podlaczona do wf ;((
  0
 • Users Avatars Mini
  flisss pisze: 2014-01-17 20:46
  mam tel od 3 godzin
  0
 • Users Avatars Mini
  wika.pro.pl pisze: 2014-01-18 17:49
  czy w kazamie działa wam sklep play ja męcze sie od dwuch dni nic cały czs wyskakuje mi jak chce sie zalogować system android moze być nie przystosowany.......co z tym zrobic/
  0
 • Users Avatars Mini
  koka pisze: 2014-01-18 18:22
  Warto ten telefon kupić za 300 zlotych czy lepiej szukać lepszego fona ?
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaa pisze: 2014-01-18 19:52
  moglby mi ktos pomoc? czemu nie moge wejsc na internet mam kase na koncie mam zasieg z w fi a nie dziala zadna strona . pisze cos o jakis danych pakietowych ..;/
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-01-18 20:15
  @flisss, @asiaa - Podaj więcej informacji. Czy wyskakują jakieś komunikaty? Jak tak po jaką mają treść? Jakiej przeglądarki używasz? Czy aplikacje typu Google Play mogą się połączyć z siecią? @wika.pro.pl - Spróbuj ponownie zalogować się na konto Google oraz wyczyścić dane aplikacji Google Play. @koka - Za 300 zł to najlepszy jest właśnie Kazam bądź GoClever Quantum 4. To, który jest lepszy zależy już od preferencji użytkownika. Kazam ma lepszą baterię i szybszy procesor. GoClever lepszy ekran.
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaa pisze: 2014-01-18 22:09
  no google chrome . wyswietla sie tylko strona glowna orange funspot a potem jak chce wejsc na jakas strone to nie mozna nigdzie wejsc ,kolezanka ma taki sam tel i nie ma problemu z internetem mowi ze jest dobry szybko chodzi ...
  0
 • Users Avatars Mini
  JANEK pisze: 2014-01-20 11:16
  Od gier są ps2 do zdjęć aparaty CYFROWE juz od 200zł A to jest telefon. Gdym miał mieć mieć wszystko to w telefonie to muszę wydac z 1.5 tysiaca. Tak więc wolę miec wolę mieć za te pieniądze dobry aparat fotograficzny niz telefon itd
  0
 • Users Avatars Mini
  nikonn pisze: 2014-01-20 11:23
  Zapraszamy na forum telefonów Kazam ( http://kazamobile.ugu.pl/ )
  0
 • Users Avatars Mini
  kazan pisze: 2014-01-20 19:45
  bardzo chciałabym mieć tego fona jest extra tylko te zdjęcia nie wiem o co kamanz nimi jak ktoś wie o co chodzi z tymi zdjęciami to niech napisze w komentarzach
  0
 • Users Avatars Mini
  kazan pisze: 2014-01-20 19:45
  bardzo chciałabym mieć tego fona jest extra tylko te zdjęcia nie wiem o co kamanz nimi jak ktoś wie o co chodzi z tymi zdjęciami to niech napisze w komentarzach
  0
 • Users Avatars Mini
  Bobo28 pisze: 2014-01-20 20:00
  Mam pytanko do cb @kamaz dziś nagle z niewiadomych mi przyczyn telefon przestał mi sie obracać pionowo. Na poczatku był tylko pionowo a teraz tylko poziomo nwm czemu oczuwixcie na ekranie głownymjest pioowo ale reszta pozioma aha i mam właczony automatycczny obrót telefonu prosze jak najszybciej pomóż
  0
 • Users Avatars Mini
  kamil2321 pisze: 2014-01-21 00:09
  Siemanko ;D Posiada ktoś Kazama 4.0 z prockiem 1.3 i wbudowana jest 4gb ale wolnej jest 1.3gb ? Lepsze zdjęcia aparatu ? Bateria trzyma lepiej niż 3+ bo ja dałbym 4+ bo ja jak ciągle użytkuje z neta to trzyma mi 1.5 dnia, bez neta trzyma 3-4 dni (z smsami to 2.5 dni, z rozmowami 3 a z użytkowaniem takim mniejszym to 4 dni) ? ;D
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-01-21 20:18
  @asiaa - sprawdź inną przeglądarkę (o ile Google Play bez kłopotów łączy się z internetem). Jeżeli nie zadziała to spróbuj rozłączyć powiązanie i od nowa połączyć się z siecią WiFi. @kazan - po prostu Kazam robi bardzo słabe, rozmazane i często niedoświetlone zdjęcia. Kilka przykładów masz w artykule. Na jakieś zdjęcie od święta się nada, ale jeżeli oczekujesz dobrych zdjęć tekstu itd. to się na Kazamie zawiedziesz. @Bobo28 - Spróbuj wyłączyć automatyczny obrót (wtedy system wysyła do aplikacje informację o trybie pionowym). W następnej kolejności o ile nie zadziała sprawdź czy aplikacje nie mają włączonego we własnych ustawieniach wyświetlania poziomego. Ustawienia itd. też wyświetlają się w poziomie? Może spróbuj też kalibracji czujnika. @kamil2321 - 4GB jest w telefonie. Ta pamięć jest podzielona na partycję systemową, pamięć wewnętrzną i wirtualną kartę pamięci. I jeszcze krótka informacja: niedawno Kazam podał informację o tym, że Kazam 4 dostanie aktualizację do Androida 4.4 w okolicach kwietnia.
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaaa pisze: 2014-01-21 21:03
  hmm ciagle wyskakuje blad polaczenia
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaaa pisze: 2014-01-21 21:07
  weszla tylko glowna strona orange fun spot i zeby sie zalogowac
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-01-21 22:29
  Sprawdź czy przy użyciu danych pakietowych zadziała (o ile oczywiście możesz). I spróbuj jeszcze Opery Mini (wynik z Opery Mini może być pomocny w rozwiązaniu problemu).
  0
 • Users Avatars Mini
  beti pisze: 2014-01-22 12:27
  mam ofertę tego telefonu opłaca się czy jest on taki problemowy ????
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaaa pisze: 2014-01-22 14:18
  z tego co wiem to nie ma tu opery mini. a gdzie jest to zeby ustawic te dane pakietowe? zalogowalam sie na sklep play , mam tam konto i niby lepiej dziala , moze to wina w fi ktore jest sredniej jakosci .
  0
 • Users Avatars Mini
  andziula pisze: 2014-01-22 19:41
  witam mam pytanie mam ten telefon i w górnym lewym rogu wyskoczył mi trójkąt a w nim znak zapytania i nie wiem co to oznacza:(
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaa pisze: 2014-01-22 21:01
  juz dzialawszystko,bardzoa to bardzo dziękuje za pomoc ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-01-22 21:59
  @asiaa - Cieszę się że działa :) @andziula - Rozwiń pasek notyfikacji i zobacz co jest napisane w komunikacie.
  0
 • Users Avatars Mini
  zbigniewp30 pisze: 2014-01-23 10:10
  Witam, jest już aktualizacja poprawiająca działanie aparatu foto w Kazamie. Po instalacji różnica w działaniu jest duża. Nie ma już tego skokowego przesuwania kadru i autofokus działa dobrze.
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaa pisze: 2014-01-23 15:26
  jak się to instaluje ? bo tez jestem średnio zadowolona z aparatu ,
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-01-23 16:52
  @asiaa - Ustawienia->Informacje o telefonie->Aktualizacja oprogramowania. Dalej zgodnie z instrukcją.
  0
 • Users Avatars Mini
  zak963 pisze: 2014-01-24 13:06
  Telefon(biały) mam od wczoraj i jestem mile zaskoczony. Telefon robi pozytywne wrażenie, jest dobrze złożony(nie ma luzów), ekran dotykowy jest całkiem dokładny, strony wczytują się szybko chociaż przy przewijaniu nieco się gubi, brak firmowej nakładki zamulającej androida, dual sim działa jak na razie bez zarzutu. Natomiast aparat to tragedia! o nagrywaniu filmów nie wspomnę, oraz wyświetlacz na który można tylko patrzeć na wprost bo inaczej niewiele widać. No i coś co mnie załamało, telefon rozładowałem do końca, a załadowanie do 100% zajęło mu ponad TRZY godziny(przez PC). Mam nadzieję, że to tylko przy pierwszym ładowaniu tak stawia opór, posiadam również samsunga s1 bat 1800 i ładuje się półtorej godziny. Za taką cenę telefon(dual sim) do dzwonienia, wysyłania smsów i szperania po internecie jest naprawdę sensowny.
  0
 • Users Avatars Mini
  Izka <3 pisze: 2014-01-25 12:44
  właśnie kupiłam sobie Kazama 4 brat mi powiedział że on jest do kitu a mi się wydaje że jest bardzo fajny telefon ma mi przyjść we środe i zastanawiam się teraz czy nie odwołać tego zamówienia POMOŻECIE ???
  0
 • Users Avatars Mini
  zbigniewp30 pisze: 2014-01-25 15:58
  Izka<3 - KAMAZ ocenił telefon na 4, moja ocena jest taka sama. Pomimo kilku wad jest to dobry sprzęt. Pobierz sobie aktualizację aparatu foto. DualSIM, duży wyświetlacz, Android bez zbędnych śmieci. Będziesz zadowolona. Jeszcze jedna zaleta, obudowa nie jest lakierowana jak np. w LG, nie będzie się rysować.
  0
 • Users Avatars Mini
  zbigniewp30 pisze: 2014-01-26 08:18
  Jeszcze krótko na temat wyświetlacza. W moim telefonie pogarsza się widoczność po obróceniu go w poziom i przechyleniu w prawo. W innych pozycjach obraz jest dosyć dobry, nawet pod dużymi kątami patrzenia. Jak jest w waszych?
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaa pisze: 2014-01-26 13:30
  nacisnelam cos przez przypadek w aparacie .. i wyskakuje mi ze aplikacja galeria zostala zatrzymana . jak to wylaczyc?
  0
 • Users Avatars Mini
  zbigniewp330 pisze: 2014-01-26 15:49
  asiaa- Dotknij prawy przycisk na dole telefonu, następnie "Zarządzaj Aplikacjami". Na następnym ekranie przewiń zawartość aż do "Galerii". Dotknij ikonę, po zmianie ekranu przewiń do "Uruchom aplikację jako główną". Włączy się aparat fotograficzny. Gdy wyłączysz go aplikacja Galeria będzie działać.
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaa pisze: 2014-01-26 16:03
  nie widze tu takiego czegos jak uruchom aplikacje jako glowna tylko pisze wymus zatrzymanie i dezaktywuj ;(
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaa pisze: 2014-01-26 16:08
  no ok mam to''uruchom aplikacje jako glowna ''wzialam uruchom ale wyskakuje ze NIESTETY APLIKACJA GALERIA ZOSTALA ZATRZYMANA .
  0
 • Users Avatars Mini
  zbigniewp30 pisze: 2014-01-26 16:11
  U góry masz Wymuś zatrzymanie i Dezaktywuj, a jak przewiniesz do dołu znajdziesz zakładkę Uruchom. Nad nią bedzie pisało Uruchom aplikację jako główną.Naciśnij Uruchom, włączy się aparat fotograficzny. Gdy go zamkniesz Galeria będzie działać.
  0
 • Users Avatars Mini
  zbigniewp30 pisze: 2014-01-26 16:33
  asiaa- Spróbuj tak: Ustawienia- Aplikacje- przewiń ekran w lewo pod Pamięć Telefonu poszukaj tam Galeria i zobacz czy jest zaznaczone v w polu.
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaa pisze: 2014-01-26 18:11
  w pamieci telefonu nie ma galeria , jest czasoumilacz frifon ipla itp
  0
 • Users Avatars Mini
  Madafaka pisze: 2014-01-27 19:32
  Chciała bym się dowiedzieć jak działa ten telefon . Czy faktycznie jest taki jak go opisują ? Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo własnie dziś go zamówiłam i nie wiem czy dobrze zrobiłam .. ALe z waszych opinii wynika że jest bardzo dobry więc może będzie się sprawował też u mnie :)
  0
 • Users Avatars Mini
  MalaMi pisze: 2014-01-28 17:36
  Opowiedzcie mi troche o tym telefonie . Bo z tego co wynika z waszych opisów to raz jest do dupy i tragiczny a inni piszą ze jest dobry, świetny .. Możecie mi powiedziec co dzieje sie z tym ekranem .. że jak sadnie kilka kropel deszczu na niego to sie psuje ? Prawda to ?
  -1
 • Users Avatars Mini
  Bolek pisze: 2014-01-28 17:37
  Dobry jest ten telefon czy nie ? BO własnie go zamówiłem i nie wiem czy to dobra decyzja ..:<
  0
 • Users Avatars Mini
  mała pisze: 2014-01-30 13:10
  Mam już 3dni ten telefon i mi dotyk nie działa , na początku zacinał się a teraz całkowicie przestał działać nie wiem może ja na taki trafny wtrafiłam bo patrze że wy tutaj piszecie że u was bardzo dobrze działa i jesteście zadowoleni .
  0
 • Users Avatars Mini
  anka pisze: 2014-01-30 14:57
  Co zrobic z tym ze, jak sie pisze wiadomość to czasami jedna wiadomość ma 150 znaków a czasami przełącza się na 50 znaków i na starsze telefony nie przychodzą cale wiadomości tylko w taki sposób " w@i@a@d@o@"
  0
 • Users Avatars Mini
  żańcia pisze: 2014-01-31 13:20
  Mam problem z wysyłaniem SMS. Ma ktoś ten sam problem ? Może mi ktoś pomóc ?
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaaa pisze: 2014-02-02 09:11
  ten telefon ma 2 folie?
  0
 • Users Avatars Mini
  Kaska pisze: 2014-02-03 09:36
  Witam mam pewien problem z tym telefonem od 2 dni nie działą mi zasięg czy ustawię 2g czy 3g nie ma zasięgu
  0
 • Users Avatars Mini
  żańcia pisze: 2014-02-03 15:13
  Witam Kaśka . sprobuj wyjąć karty i ponownie włączyć telefon .
  0
 • Users Avatars Mini
  żańcia pisze: 2014-02-04 09:33
  Chińskie dziadostwo .. Nie jestem zadowolona z tego tel . mam go od dwóch tyg i juz mu się je**e system . słabo łapie zasięg . problemy z wysyłaniem SMS .
  1
 • Users Avatars Mini
  kaska pisze: 2014-02-06 09:37
  U mnie jest to samo prawi tydzień czasu mija a u mnie zasięg do du... Nic nie dalej ustawianie ani 2G ani 3G
  0
 • Users Avatars Mini
  dorotka pisze: 2014-02-06 20:40
  Przeczytałam wszystko i nadal nie wiem jak zrobic zrzut ekranu ,a.jest mi to bardzo potrzebne :( Tak korzystam z tego telefonu
  0
 • Users Avatars Mini
  żańcia pisze: 2014-02-07 10:12
  Idź do salonu Plusa i zgłoś te problemy .
  0
 • Users Avatars Mini
  Olcia pisze: 2014-02-07 22:21
  A ja tam go kupiłam dzisiaj i jutro oddaje na gwarancje bo mi dotyk nie działa super co.?
  0
 • Users Avatars Mini
  kuba pisze: 2014-02-08 13:03
  @KAMAZ Gdzie mozna dostać tako zasilepke a jak można usunać kurz spod ekranu :)
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaa pisze: 2014-02-09 12:49
  mam ten sam problem , pojawił sie kurz pod ekranem help me;((
  1
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-02-10 15:09
  @kuba - Wystarczy poszukać zaślepki gniazda jack. Niestety na dłuższą metę kurz i tak się dostaje. Będę próbować dostać się do ekranu od strony baterii, lecz nie jest to takie proste. Jeżeli się uda to napiszę jak ręcznie wyczyścić ten kurz i na co przy tym uważać.
  0
 • Users Avatars Mini
  jakub pisze: 2014-02-10 16:18
  ktos zna kody systemowe do tego telefonu?
  0
 • Users Avatars Mini
  Aga pisze: 2014-02-10 16:21
  zamiast tego telefonu polecam telefon Kruger & Matz Move, który jest o przynajmniej 50 zł tańszy i ma lepszy aparat i wyświetlacz a parametry ogólne ma podobne
  0
 • Users Avatars Mini
  chlam pisze: 2014-02-10 23:08
  sprzedaje ten chłam!! kurzu na ekranie co niemiara!! w lewym gornym rogu i nie tylko... klapka sie zdarła w pierwzym tyg.. aparat - haha - vga robi lepsze zdjecia! tym wychodza pikselowe. i pokazywanie sie chinskich znaczków. nie polecam.
  -3
 • Users Avatars Mini
  chlam pisze: 2014-02-10 23:09
  porównac sony xperie j a kazama w głupiej grze POU.. Kazam muli i to bardzo. ogolnie poruszanie ma wolniejsze niz inne fony
  -3
 • Users Avatars Mini
  chlam pisze: 2014-02-10 23:10
  a jak kropla deszczu spadnie na ekran to dotyk nie działa xd albo wariuje
  -3
 • Users Avatars Mini
  oszczepanek12 pisze: 2014-02-12 14:00
  @chlam-Jak nawalisz aplikacji to tak będzie gry pod każdy telefon jest inaczej optymalizowane np na xperie j większość gier jest optymalizowana,Klapka zgodzę się,aparat zaktaulizuj telefon.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Aleksiejewa pisze: 2014-02-13 08:08
  Zauwazylam, ze kazdy Kazam to loteria. Bo np moja kuzynka wziela go na doladowania, ma dwa tyodnie, zdjecia robi bardzo ladne, korzysta jednoczesnie z skype, gg i tak dalej. Slychac ja dobrze, ona tez slyszy bez zarzutu, nie zauwazylam, zeby ekran pod roznymi kontami pokazywal cos innego, z wygladu nie powala, typowy telefon, ale co niby nowego mieliby teraz wymyslic? no nic przeciez. Sama w nastepnym tygodniu pojde po niego do salonu, bo z tego co czytam Kazam swietnie sprawdza sie jako TELEFON, ktory wysyla SMSY i wykonuje POLACZENIA i chyba o to chodzi, tak? Ludzie nie wymagajcie od czegos co kosztuje 300 zl, ze bedzie mialo wszystko lacznie z funkcja szybkiego zmywania talerzy i prania brundych skarpet. I czytajcie komentarze, a nie wyskakujec ie z tekstem czy ten telefon oplaca sie kupic czy nie... Echh
  1
 • Users Avatars Mini
  Aleksiejewa pisze: 2014-02-13 08:09
  *katami :D heh moj blad
  1
 • Users Avatars Mini
  kuba pisze: 2014-02-15 10:36
  @kazam to daj znać ok
  0
 • Users Avatars Mini
  kuba pisze: 2014-02-15 10:36
  @kamaz dzięki daj znać ok
  0
 • Users Avatars Mini
  Kamila pisze: 2014-02-15 14:51
  ile doładowań po 30 zł jak kupiłabym w salonie
  0
 • Users Avatars Mini
  adonim pisze: 2014-02-16 01:54
  Mm ten model i mam kilka uwag. Witam wszystkich czytających ten temat. Chciałem poinformować, że jest dostępna nowa aktualizacja dla Plus Kazam 4. Rzeczy które zauważyłem po 3 godzinach użytkowania telefonu to: 1> o wiele szybsze działanie telefonu 2> naprawili aparat 5 mpx - wychodzą teraz piękne i ostre zdjęcia (wcześniej wyglądały jak zrobione kartoflem) 3> lepsza obsługa dwóch kart SIM wcześniej długo trwało przełączanie - niby parę sekund, ale trwało 4> pisanie SMS stało się płynniejsze, bo wcześniej po wciśnięciu klawisza trwał jakby "ping" reakcji, teraz pisze się płynniej i telefon nie "myśli" 5> płynniejsze przewijanie menu
  0
 • Users Avatars Mini
  Kami pisze: 2014-02-16 17:00
  ile doładowań po 30 zł jak kupiłabym w salonie chodzi mi o Kazama 4 Proszę o szybką odp
  0
 • Users Avatars Mini
  kulka111111111111111111111111111111111111111111111 pisze: 2014-02-17 18:04
  witam mam ten telefon i wlasnie przestal mi dzialac aparat tz. niestety aplikacja galeria została zatrzymana sam się wylancza a przy wlanczaniu wyskakują chińskie znaki sa 3 opcje do wyboru i tak dalej piszczy itp. ogolnie nie jest zly ale aparat to lipa straszna nokia n70 miała lepszy niż ten kazam4 internet sprawnie działa słuchawki do tel po 3h używania zaczely szumieć powiem tak lepiej dolozyc i wziasc cos innego i znanego bo nawet futerału nie można kupic a tym bardziej foli na ekran
  0
 • Users Avatars Mini
  kulka1111111111111111111111111111111111111 pisze: 2014-02-17 19:01
  adonim ; jest aktualizacja i co z tego tel działa szybko aparat kupa straszna nie wiem czym robiles ale zabawkowe robia lepiej zdjęcia ok 2 karty sim na dwóch kartach tej samej sieci sprawdz ale dla mnie lipa straszna sms pisze się ok menu ok jest tam gra: kingdoms and Lords gra fajna ale mam możesz sprawdzić jaki jest naprawdę dotyk wyświetlacza czyli bardzo zly lub gra zla : ) jak cos dzwonic i pytac 691201241
  0
 • Users Avatars Mini
  kulka pisze: 2014-02-17 23:08
  Możesz napisać to jeszcze raz ale tak, aby można było zrozumieć (chociażby wstawić przecinki, kropki i wielkie litery)?
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-02-17 23:09
  Ech. Ze zmęczenia drobna pomyłka. Wyżej to ja, tylko adresata zamiast nazwy wpisałem...
  0
 • Users Avatars Mini
  marcik pisze: 2014-02-18 12:58
  Hej, co polecacie do zwykłego użytkowania telefonu + serfowanie przez Internet: Kazama 4 czy Samsunga Galaxy Young?
  0
 • Users Avatars Mini
  Toffia pisze: 2014-02-18 14:05
  Witam! :) Mam problem z aparatem. Jeszcze wczoraj kamera z tył normalnie działała. Dzisiaj włączyłam aparat i kamerka sam był przestawiony na przednią. Nigdzie nie ma opcji zmiany kamerki z przedniej na tylną. Dodatkowo nie działa mi też aplikacja latarki. Ktoś wie, co mam w tej sytuacji zrobić? Jak to zmienić?
  1
 • Users Avatars Mini
  Kuba pisze: 2014-02-18 15:08
  @KAMAZ jak da rade sie to wyczyścić ten kurz
  0
 • Users Avatars Mini
  asiaa pisze: 2014-02-18 16:14
  mi tam ten telefon odpowiada wszystko chodzi dobrze, aparat to rzadko kiedy uzywam , tylko kurz mnie ten denerwuje i ze nie ma folii na ten model telefonu . Dziękuję pozdrowionka ;d
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-02-18 17:45
  Co do kurzu - serwis i Kazam odmawiają jakiejkolwiek pomocy i skazują nas na naprawy pogwarancyjne. Jednak na razie wiem jak otworzyć obudowę i dostać się do wyświetlacza, lecz nie wiem czy to jest bezpieczne. Po odkręceniu śrubek należy podważyć przestrzeń pomiędzy gumowym łącznikiem a wyświetlaczem. Jednak nie polecam jeszcze tego robić, ponieważ nie jestem pewny czy to nie wyrządzi szkód w telefonie (ekran może być klejony lub mogą wystąpić inne komplikacje). Na razie radzę jeszcze trochę poczekać. A nuż uda mi się w końcu znaleźć rozwiązanie tego problemu. @marcik - Galaxy Young nie polecam w najmniejszym stopniu. Jeżeli wady Kazama Ci nie przeszkadzają to radzę go wybrać, lub rozejrzeć się za jeszcze innym telefonem. Galaxy Young jest już stary, niewspierany i wyjątkowo słaby jak na aktualne czasy. @Toffia - Niestety poza przywróceniem ustawień fabrycznych lub wgraniem oryginalnych aplikacji do system/app (wymagany root) nie przychodzi mi nic do głowy.
  0
 • Users Avatars Mini
  Patryk pisze: 2014-02-18 20:59
  Ej czy to prawda że dotyk się psuje po 1 kropli deszczu?
  0
 • Users Avatars Mini
  Magdalena Sokołowska pisze: 2014-02-20 15:26
  Czy wiecie gdzie mogę zakupić etui gumowe na ten telefon ?
  0
 • Users Avatars Mini
  m. pisze: 2014-02-20 18:09
  EJ BO MI SIEMĘ BATERIA STRASZNIE WOLNO ŁADUJE I NWM CO MAM Z TYM ZROBIĆ, I STAJE CZASEM MIDZY 50-80% I ŁADUJE MI TAK JAKBY...W DÓŁ, BO WYŚWIETLA SIĘ, ŻE TELEFON SIĘ ŁADUJE, A SPADA NI PROCENT BATERII :C
  0
 • Users Avatars Mini
  Leonidas pisze: 2014-02-22 13:40
  KAMAZ - Siema ponownie. Zauważylem u mnie tez ten problem z kurzem. Jak bedziesz wiedzial cos to daj znac choc wątpie czy sam sie podejme rozkrecać fona :) Troche sie tego zbiera tu widze ;/
  0
 • Users Avatars Mini
  kami pisze: 2014-02-22 19:09
  jak przełączyć na przednią kamerkę
  0
 • Users Avatars Mini
  KAMAZ pisze: 2014-02-22 23:12
  @Leonidas - na chwilę aktualną wiem tylko jak rozmontować telefon aby dostać się do ekranu. Nie wiem natomiast czy jest to bezpieczne. Serwis i Kazam kompletnie odmawiają współpracy. Tak więc tutaj następuje moja prośba do Was - wszystkich użytkowników Kazamów: piszcie maile, pytania i wszystko co się da do Kazama (http://www.kazam.mobi/contact/enquiry) i do CCS (http://www.ccsonline.pl/). Może w końcu zauważą problem i coś z tym zrobią konkretnego. Kurz będzie widoczny u WSZYSTKICH. Wcześniej czy później (jak się okazuje jest to fabryczna wada tego telefonu). Tak więc zróbmy coś z tym i zwróćmy producentowi na to uwagę. Inaczej sprawa może być zamiatana pod dywan a Kazam będzie wszystkim radzić aby oddawać telefon na gwarancję. Pozdrawiam i liczę na Was ;)
  1
 • Users Avatars Mini
  Dominika pisze: 2014-02-23 16:14
  Aparat wcale nie jest taki zły, mam naprawde świetne zdjęcia zrobione kazamem.Zdjęcia trzeba umieć robić :)
  1
 • Users Avatars Mini
  Patryk pisze: 2014-02-24 13:15
  Odpowie mi ktoś na to pytanie?? czy kazam4 jak spadnie kropla deszczu to się dotyk psuje ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Aga pisze: 2014-02-24 13:36
  Proszę o pomoc czy lepszy jest Kazam czy LG swift L3 ll.?
  0
 • Users Avatars Mini
  Patryk pisze: 2014-02-25 10:20
  @Aga polecam Kazam 4 własnie pisze z niego i jestem z niego zadowolony. Fajnie sie pisze, przegląda internet na stronach społecznościowych (fb) w gry tez sie fajne gra. Aga polecam Ci ten tel
  0
 • Users Avatars Mini
  Leonidas pisze: 2014-02-25 10:41
  Patryk - W moim przypadku nic sie nie dzieje jak spadaja te krople co mowisz.
  1
 • Users Avatars Mini
  Patryk pisze: 2014-02-25 20:15
  To dobrze ze nic się nie dzieje bo juz mam tel i z niego teraz napisałem. Jestem zadowolony. Ale SB zabezpieczyłem wejście na Jacka :D a i ten procesor najlepszy
  1
 • Users Avatars Mini
  Mateusz pisze: 2014-02-28 09:03
  mam telefon od 4dni fakt musze przyznać że jedyna wada telefonu jest aparat ale dla mnie wystarcza ponieważ nie używam go często,poza aparatem wszystko śmiga elegancko JAK NAJBARDZIEJ POLECAM I POZDRAWIAM. :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Paulina_2105 pisze: 2014-02-28 18:46
  co robic ? Karta SD nie jest czytana, zaraz po zalaczei telefonu pisze ze karta została wyjeta o co chodzi ? i jeszcze jedno: Aparat sie nie załącza piszee: Niestety, aplikacja galeria została zatrzymana co robic? Prosze o pomoc!
  0
 • Users Avatars Mini
  Madzia pisze: 2014-03-01 22:18
  odradzam ten telefon totalne badziewie często mi się sam wyłącza nawet jak jest naładowany ,i po włączeniu ponownym jego wyświetla mi się coś po chinsku totalnie chiński badziew
  -2
 • Users Avatars Mini
  Leonidas pisze: 2014-03-08 11:54
  Do Mateusz: Masz telefon od 4 dni a sprawdz czy możesz pobrać jakaś aktualizacje bo wyszła ostatnio i poprawia działanie aparatu. Do Madzia : Ja mam telefon juz ponad 2 miesiące i odpukać nic mi sie z nim nie działo oprócz tego wspomnianego kurzu. Może zależy od egzemplarza kto wie
  0
 • Users Avatars Mini
  Klaudia pisze: 2014-03-09 14:11
  ja mam ten telefon od 3 miesięcy, a jakieś literki po chinsku itp. wyświetlały mi się już pierwszego dnia użytkowania tego telefonu... czasem sie zawiesza, aparat mega słaby, po włożeniu karty pamieci telefon sie całkowicie zaciął i zaczął działać dopiero po kilku minutach (nie wspominając już, że na ekranie pojawiły się te literki, włączyła sie latarka i dziwny odgłos)... ocena? 3/5
  0
 • Users Avatars Mini
  Ann z Rivii pisze: 2014-03-09 19:27
  Czy na tym telefonie GTA vice city działa? Czy można robić zrzuty ekranu? A jak nie to jaką apkę polecacie?
  0
 • Users Avatars Mini
  Kaska pisze: 2014-03-13 08:47
  gdzie w tym telefonie można ustawić aby mi sie więcej zapisywało SMS na pamięci sim obecnie mam 20 jak przekroczy to zaraz pokazuje sie że pamieć sim pełna
  2
 • Users Avatars Mini
  tomaszekm1975 pisze: 2014-03-14 21:00
  Witam może ktoś mi pomoże i odpowie, tel. ma mieć 4GB, system wskazuje 1,32GB, po podłączeniu do kompa także 1,32GB, to gdzie w tym tel. te 4GB ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Lucyferkax33 pisze: 2014-03-14 23:12
  Mam problem. Kiedy zbyt dlugo moj telefon jest odblokowany telefon, on sie wylacza, nawet jesli ma pelna baterie. Co robic ?
  0
 • Users Avatars Mini
  adonim pisze: 2014-03-15 21:40
  Jest dośc łatwy sposób na użycie włożonej w telefon karty SD jako pamięci systemowej. U mnie narazie 8 GB za to słuzy ale za niedługo będzie to 32/64 GB. Screenshoty robimy wciskając volume down + power. Ja za to mam pytanie czy Kazam 4 poprawnie obsługuje karty SD 64 GB?
  1
 • Users Avatars Mini
  adonim pisze: 2014-03-17 13:29
  tomaszekm1975@wp.pl @@@ Producent oferuje 4GB pamięci flash, z której użytkownik ma do dyspozycji 1,27GB w pamięci wewnętrznej (na aplikacje i dane) oraz 1,32GB w pamięci telefonu (pliki, multimedia). Pamięć można rozszerzyć kartami microSD (do 32GB). Niestety gniazdo kart pamięci zamontowano pod baterią, nie ma więc mowy o trybie hot-swap.
  0
 • Users Avatars Mini
  adonim pisze: 2014-03-17 13:29
  Niemniej jest dość łatwy sposób na użycie włożonej w telefon karty SD jako pamięci systemowej. U mnie narazie 8 GB za to słuzy ale za niedługo będzie to 32/64 GB.
  0
 • Users Avatars Mini
  Budzik pisze: 2014-03-18 18:27
  Jak ustawić budzik na tym telefonie? szukam, szukam, szukam... i nic. jedyne co znalazłem to "dźwięk alarmu" ale samego ustawienia alarmu nie widzę...
  0
 • Users Avatars Mini
  adonim pisze: 2014-03-19 00:30
  menu > zegar > lewa DOLNA ikona (coś na kształt zegara) >i potem masz na panelu głównym opcje "alarmy"
  1
 • Users Avatars Mini
  o rany pisze: 2014-03-19 13:47
  Jak włączam filmik na yt to mi dźwięk nie działa a nie ma tam nigdzie opcji żeby pod głosić czy coś ... jak to pod głosić ?
  0
 • Users Avatars Mini
  jak zrobic screna ? pisze: 2014-03-19 17:15
  Jak zrobić screna ?
  1
 • Users Avatars Mini
  adonim pisze: 2014-03-20 11:24
  Screenshoty robimy wciskając RÓWNOCZEŚNIE przyciski volume down + power.
  0
 • Users Avatars Mini
  Sylwiaczek pisze: 2014-03-23 15:27
  dlaczego aparat nie chce mi działać ? :/
  -1
 • Users Avatars Mini
  looko44 pisze: 2014-03-27 20:53
  witam mam ten telefon od dziś i chciałbym zmienić kolejność ikonek w menu czy się da je przesunąć ?
  0
 • Users Avatars Mini
  gfcc pisze: 2014-03-28 20:38
  Dlaczego nie ma etui na kazama 4 :/. Zróbcie to jak najszybciej poniewarz wiele osób posiada ten telefon ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  berni pisze: 2014-03-28 22:57
  hej wszystkim :) ostatnio przypadkowo zrobilam zrzut ekranu jednak naprawdę nie wiem jak tego dokonałam. Obraz zapisał mi sie w galerii tak jak inne zdjecia, fajnie. Tylko jak to powtórzyć? :)
  0
 • Users Avatars Mini
  adonim pisze: 2014-03-29 12:41
  berni @@@ Screenshoty robimy wciskając RÓWNOCZEŚNIE przyciski volume down + power. Pozdrawiam ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  adonim pisze: 2014-03-29 12:43
  looko44 @@@ wgraj jakiegos innego launchera bo to co am Kazam 4 to w sumie niemal czysty Android 4.2.2. Możesz uzyć np. APEX, NOVA lub Next Launchera. Wszystkie są szeroko konfigurowalne. Ja sam używam NOVA Launcher.
  0
 • Users Avatars Mini
  adrianna pisze: 2014-03-30 22:16
  Powiedzie mi, jak zrobić screena?:(
  0
 • Users Avatars Mini
  1234567890 pisze: 2014-03-30 22:40
  czesc . zaczal mi wyskakiwac blad typu ' proces com.android.phone zostal zakonczony czy jakos tak i mam wlozona tylko jedna karte sim i wlasnie o tym bledzie wyskakuje mi ze nie mam ani karty sim 2 ani karty 1 o co z tym chodzi ? . mam zresetowac telefon ?
  0
 • Users Avatars Mini
  paulix19 pisze: 2014-04-01 12:52
  Witam kupilam kaam 5'5 i mam problem żeby synchrotronizowac kontakty facebooka z moimi kontaktami z karty ratujcie jest tu taka opcja
  0
 • Users Avatars Mini
  lidzia pisze: 2014-04-01 14:35
  posiadam ten tel od okolo 3 miesiecy poczatkowo czesto sie wylanczal teraz po aktualizacji jest ok tyl klapki sczegolnie na dole szybko schodzi bateria nie trzyma za dlugo tel.spadl mi raz z nie duzej wysokosci bok porysowal sie i to tak ze kawalek tworzywa z ktorego jest wykonany uskubal sie ogolnie zaluje zakupu moglam dolozyc i wziasc lepszy tel.nie mozna nigdzie kupic futeralu innego jak wsuwany i gumki na obudowe to jest bardzo duzy minus dla producenta jak na plus to naprawde chlam chlam chlam
  0
 • Users Avatars Mini
  kakazamm pisze: 2014-04-02 22:54
  Telefon jakby nie było za taką cenę przyzwoity ale kąty widzenia, aparat (nawet po aktualizacji) też nie prezentuje się najlepiej oraz - co najgorsze, zdziera się gumka na tylnej klapce. (Można usunąć trzymając ją 10 min w zmywaczu).
  0
 • Users Avatars Mini
  nata pisze: 2014-04-04 15:54
  mam kazama juz jakies 4 badz 5 miesiecy dzisiaj chcialam posluchac muzyki i nagle karta pamieci mi sie odlaczyla . jak chcialam ja podloczyc ponownie to wyskakuje mi ze karta SD zostala wyjeta . prosze o jak najszybsza pomoc
  0
 • Users Avatars Mini
  kara pisze: 2014-04-08 17:54
  ile kazam 4 ma cm cały
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotr pisze: 2014-04-10 11:54
  Dodam ze lampa błyskowa to porażka.
  0
 • Users Avatars Mini
  ania pisze: 2014-04-10 22:34
  proszę o informację jak w telefonie Kazam 4 zmienić ustawienia domyślne na karcie sim? gdyż poł.głosowe,poł.wideo i wiadomości( niektóre inne też) mam nie podświetlone i nie wiem jak to zrobić...bardzo proszę i z góry dziękuję:)
  0
 • Users Avatars Mini
  Martwy ziom pisze: 2014-04-13 09:58
  Hej, chciałabym się dowiedzieć czy aparat w Kazamie 4 jest dobry, czy na prawdę jest to porażka?
  0
 • Users Avatars Mini
  MACHUD pisze: 2014-04-15 12:04
  Czy ktoś testował dualsim na KAZAMIE pod względem równoległej pracy 2 kart tj. rozmawiam przez sim 1 a w tym samym momencie dzwoni ktoś do mnie na sim2 (u mnie sim2 jest wtedy dla przychodzącej rozmowy niedostępny i o tym że ktoś dzwonił dowiaduje się dopiero poprzez sms-a z sieci) W poprzednim moim telefonie dualsim widziałem że ktoś do mnie dzwoni na 2 karte i mogłem przełączać sie miedzy rozmowami - może trzeba coś zmieniś w ustawieniach??
  0
 • Users Avatars Mini
  adonim pisze: 2014-04-18 16:14
  Aparat po aktualizacji robi już dobre zdjęcia. Ostre, a co najważniejsze a nie zamazane jak przedtem. Ja mam aktywnego dual SIM-a na Plusie i T-Mobile i nie mam problemów żadnych. Jak dzowni jedna sieć to odbieram, jak dzwoni druga to też wszystko jest ok. Jak narazie nie narzekam, jestem wręcz zadowolony w telefonu. Jedynie ten kurz pod szybka się zebrał na początku użytkowania, ale na to już przywykłem.
  0
 • Users Avatars Mini
  Przemek pisze: 2014-04-20 03:40
  jak zaktualizować aparat ? i jak włączyć lampę błyskową ?
  0
 • Users Avatars Mini
  wpotrzebie pisze: 2014-04-24 17:41
  Potrzebuje dowiedziec sie jak odblokowac telefon ktory ma ustawiony wzor ktorego niestety zapomnialam.
  0
 • Users Avatars Mini
  adusia1514 pisze: 2014-04-30 02:24
  Po aktualizacji chciałam włączyć aparat, uruchamiając go wcisnęłam przez przypadek kamerke z przodu, teraz w ogóle nie mogę włączyć aparatu, co zrobić żeby zaczął działać ? Proszę pomóżcie ;(
  0
 • Users Avatars Mini
  Przemek pisze: 2014-05-01 15:18
  adusia1514 musisz wyczyścić dane z galerii, tzn, wejdź w ustawienia - aplikacje - wszystkie- i poszukaj galeria kliknij i tam bd pisało wyczyść i aparat powinien chodzić.
  1
 • Users Avatars Mini
  B12C pisze: 2014-05-02 17:28
  Abam. Na rozmowy nie narzekam i ja dobrze słyszę i druga osoba też. DualSim też dobrze działa:)
  0
 • Users Avatars Mini
  kazamik pisze: 2014-05-08 09:38
  czy ten telefon pobiera opłaty za garnie w gry np ,,Little Big City'' POMOCY
  0
 • Users Avatars Mini
  prosto pisze: 2014-05-13 23:34
  Mam Kazama 3 miesiąc i bardzo ale to bardzo gorąco go nie polecam ...
  -1
 • Users Avatars Mini
  Iwona pisze: 2014-05-19 20:12
  Gdzie można kupić etui silikonowe do kazama 5.5?
  0
 • Users Avatars Mini
  Leonidas pisze: 2014-05-22 11:30
  Witam. Wie moze ktos gdzie wyłaczyc polskie znaki w tym modelu bo smsy wychodza strasznie krótkie..
  0
 • Users Avatars Mini
  Kasia pisze: 2014-05-24 21:59
  co mam zrobić jak włączam telefon i wyskakują mi chińskie znaki i nic kliknąć nie mogę ? :/
  -1
 • Users Avatars Mini
  aga87 pisze: 2014-05-25 16:57
  Właśnie zamówiłam gumowe etui do mojego Kazama. Dla zainteresowanych: http://allegro.pl/etui-do-plus-kazam-4-glossy-tpu-folia-rysik-i4269418906.html
  0
 • Users Avatars Mini
  adonim pisze: 2014-05-26 12:46
  Leonidas. Polskie znaki musisz sam korygować przy pisaniu smsa. Nie da sie tego ustawić automatycznie na 99%. Też mnie to boli jak pisze i muszę zawsze używać nie polskich liter przez co dość długo nieraz piszę jednego smsa.
  0
 • Users Avatars Mini
  Iwona pisze: 2014-05-28 20:39
  Gdzie mogę kupić etui silikonowe do KAZAMA 5.5?
  0
 • Users Avatars Mini
  heniek pisze: 2014-05-31 16:27
  ja na swojego kazama nie narzekam co prawda aparat jest slaby ale bateria trzyma mi ponad tydzien i niema to zwiazku z ladowarka czy rozladowaniem laduje czasami ladowarka od motoroli i to i tak niczego nie zmienia
  0
 • Users Avatars Mini
  kazamm pisze: 2014-06-06 12:45
  nie chwale tego telefonu.2 h po zakupie padl mi ekran.. oddalam go na gwarancje a po jakis 2 msc znow go oddalam go do naprawy..tym razem zepsul sie wtyk do ladowarki.. telefon co chwile sam sie wylacza i resetuje. nie polecam
  0
 • Users Avatars Mini
  kazamm pisze: 2014-06-08 18:18
  to co Ty z nim robiłeś?
  -1
 • Users Avatars Mini
  Beata pisze: 2014-06-09 12:59
  I ja mam pytanie, kupilam kazana 10 dni temu, wszystko działało ok - wczoraj zaczeły szwankowac przyciski dotykowe na samym dole, poźniej zaczał mrugac wyswietlacz - teraz gdy wlaczam telefon ekran jest caly biały i strasznie piszczy nie dlugo ale piszczy.... dziś ide zaniesc go do punktu sprzedazowego. Moze ktos miał tak tez???
  0
 • Users Avatars Mini
  Gusia23 pisze: 2014-06-10 16:55
  Czy w kazam 4 można zmienić klawiaturę z QWERTY na taka zwykłą?
  0
 • Users Avatars Mini
  Magdalena pisze: 2014-06-14 08:09
  Dzień dobry mam pytanie dotyczące kazama 5 czy w tych telefonach jest możliwa zmiana szybki wyświetlacza tego typu ? Jest to możliwe ? Ponieważ pękł mi jest rysa na ekranie ale telefon działa bardzo dobrze
  0
 • Users Avatars Mini
  Lina302 pisze: 2014-06-16 14:35
  Czy są jakieś gry zainstalowane od razu???
  0
 • Users Avatars Mini
  selphie pisze: 2014-06-17 00:40
  Telefon tytanowy. Wypadł mi z torebki wprost pod koła mojego auta, po czym przejechałam po nim. Zorientowałam się po fakcie oczywiście :) Ku mojemu zdziwieniu telefon był cały i działa do tej pory. Naprawdę polecam :)
  0
 • Users Avatars Mini
  justyna pisze: 2014-06-26 00:35
  A wiec. Mam ten telefon od jakiś 2 miesięcy i zauważalne są pyłki pod wyświetlaczem. Co gorsza wyświetlacz zaczął mi się rozlewac, a nie upuscilam tego telefonu nigdzie. Druga rzecz to ładowarka, która przerywa. Trzeba ustawić odpowiednio kabelek aby się ładował.Po rozlaniu wyświetlacza doszło wyłączanie się telefonu, kiedy nie uzywam go jakiś czas. Wolalabym wybrać ten telefon, który również mi proponowali, ale on był na windowsie. Obawiam się, że mogą mi go nie przyjąć na gwarancji, a jeśli tak, to mam nadzieje, że po naprawie będzie wszystko w nim okej. Bo ogólnie telefon jak na swoja cenę jest spoko.
  0
 • Users Avatars Mini
  Ryś pisze: 2014-06-27 23:00
  Telefon k4 mam od dwóch tygodni i właśnie dzisiaj zaniosłem do plusa do naprawy , wysłałem z neta sms-a i nie dotarł niedał się uruchomnić bateria mniała ponad 40% gdy go odkładałem. Po ilu naprawach dają nowy?
  0
 • Users Avatars Mini
  rafik pisze: 2014-06-29 12:11
  czy ma on wi-fi
  0
 • Users Avatars Mini
  Ryś pisze: 2014-06-29 22:49
  ma i działa bardzo dobrze
  1
 • Users Avatars Mini
  Justyna D. pisze: 2014-07-02 21:12
  Mam problem, bo nie potrafię przełączyć aparatu na tryb normalny. Jak rozmawiam przez telefon to często mi się coś włącza podczas rozmowy tak było i tym razem. Przestawiłam z trybu normalnego na kamerkę przednią i teraz nie wiem jak to cofnąć. Przy okazji nie działa mi latarka (pewnie jest to powiązane z trybem aparatu). Wcześniejsze instrukcje nie działają. Proszę o pomoc...
  1
 • Users Avatars Mini
  asiaa pisze: 2014-07-17 14:58
  mam problem , lezal telefon normalnie na lozku a jak rano wstalam pokazal sie czarny ekran i pisalo select boot mode .. wolume up to select ..volume domn is ok ? ktos wie o co chodzi? juz tak jest prawie caly dzien ..;(
  1
 • Users Avatars Mini
  Pilut pisze: 2014-07-28 19:20
  Ja mam właśnie to samo i nie wiem co jest grane bo tel na nic nie reaguje ;/ Ale jutro ide do plusa moze cos wiedza o co chodzi a jak nie to na gwarancje niech leci :P
  0
 • Users Avatars Mini
  omgggggg pisze: 2014-08-07 18:16
  dlaczego jak wchodze w ustawienia i wyswietlacz to nie ma cos takiego jak 'czcionka'?
  0
 • Users Avatars Mini
  aga pisze: 2014-08-08 14:46
  jak uruchomić internet w telefonie?
  0
 • Users Avatars Mini
  Miro pisze: 2014-08-14 19:33
  Mnie przyslali tel kurierem i co,nic nie dziala,obraz skacze,nie mozna wpisac Pin-u,wszystko sie zawiesza,kompletna tandeta.Odniosłem do BO Plusa.To moja ostatnia umowa z plusem.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Ryś pisze: 2014-08-15 19:40
  Telefon wrócił po przeszło trzech tygodniach. wymienili nową płytę główną ,na razie nie narzekam nic się nie zacina wszystko działa poprawnie , internet działa prawidłowo w 3G / ustawienia,/ użycie danych / i dane mobilne /wł.
  0
 • Users Avatars Mini
  Andżelikaa pisze: 2014-08-19 21:38
  Witam :) Mam taki mały problem dotyczący właśnie tego telefonu . Kiedy włączam aparat pojawia się na ekranie czarna linia i kropki , nie wiem od czego to może być . Będę bardzo wdzięczna za udzielenie odpowiedzi ;))
  0
 • Users Avatars Mini
  piotrus pisze: 2014-09-01 12:54
  Mam ten telefon proszę o pomoc jak WL plik do ściągania to nic nie idzie nie pobiera co jest przyczyna tego ?
  0
 • Users Avatars Mini
  tomasz b pisze: 2014-09-23 00:12
  nie dziala mi kamerka i latarka jak mam to skonfigurowac? bo nie mm zielonego pojecia
  0
 • Users Avatars Mini
  ane pisze: 2014-09-26 19:47
  Mam problem z TRANSMISJĄ DANYCH z heyah. a mianowicie nie ma połączenia. chociaż w czasie odbierania mms łączy sie automatycznie i bez problemu odbiera wiadomość to gdy chce pracować w przeglądarce po wł transmisji danych nie działa. Może ktoś pomóc ?
  0
 • Users Avatars Mini
  xyz pisze: 2014-09-29 16:58
  Pył dochodzi , ponieważ ten telefon ma dwie folie , wystarczy je zerwać i te folie łatwo się rysują.
  1
 • Users Avatars Mini
  dawid pisze: 2014-10-01 22:24
  Jakbym mial kupic drugi raz kazama to bym wolal kupic nokie 3310 jest lepsza
  -1
 • Users Avatars Mini
  Kasia199o pisze: 2014-10-20 00:23
  hej ;-) może to głupie pytanie ale dopiero od paru dni jestem posiadaczka tego tel do tego instrukcja obsługi jest marna chociaż pracowałam już na androidzie mam problem z jedna ikonką a mianowicie obok lokalizacji są takie dwie strzałki....co to oznacza? z góry dzięki ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Faja pisze: 2014-10-20 21:17
  Jak zrobić screena w tym telefonie
  0
 • Users Avatars Mini
  gosia pisze: 2014-10-28 11:28
  witam mam problem z którym nie mogę sobie poradzić ! błąd przy pobieraniu aplikacji zbyt mało miejsca w pamięci urządzenia dodam ze pamięć na karcie mam 7,51GB wolne Może trzeba jakos usunąć stare aktualizacje no nie wiem sama się glowie nad tym i wkurza mnie to :(
  0
 • Users Avatars Mini
  martucha pisze: 2014-11-04 20:39
  czy ktoś podpowie jak wyłączyć dostęp do internetu
  0
 • Users Avatars Mini
  MeHaw pisze: 2014-11-12 14:04
  Czy ktoś wie do czego służy mały otwór na tylnej klapce obudowy telefonu ( w okolicach aparatu ) ??? Czy może być zaklejony?
  0
 • Users Avatars Mini
  GUCIO pisze: 2014-11-13 17:26
  Najgorszy telefon jaki miałem to kazam nie kupujcie
  -1
 • Users Avatars Mini
  Krzyś_duży pisze: 2014-11-21 17:51
  Mam właśnie ten model Kazam. To mój pierwszy telefon dotykowy z Android. Umowę podpisałem w Plus na dwa lata. Zapłaciłem za niego trzy złote. Korzystam tylko z jednej karty SIM. Włożyłem do niego kartę pamięci 4GB na której przechowuję muzykę, zdjęcia i filmy. Nie szaleję z instalowaniem aplikacji. Jestem z niego bardzo zadowolony. Aparat foto 5MPX działa i robi zdjęcia dobre pod warunkiem, że się trzyma telefon nieruchomo i w dobrze naświetlonej przestrzeni. Polecam dla nie wymagających.
  1
 • Users Avatars Mini
  ja pisze: 2014-12-04 06:45
  jak go uruchomić
  -1
 • Users Avatars Mini
  Agaenor pisze: 2014-12-15 21:47
  Telefon wytrzyma max 5 miesięcy i się psuje. Po miesiącu zaczął bardzo wolno chodzić, mimo tego, że służył mi do sprawdzania informacji oraz słuchania muzyki, aplikacji strasznie mało instalowałem. Po 3 miesiącach miał problem z odnajdywaniem słuchawek oraz od siebie uszkadzało się wejście na nie. Po 5 miesiącach nie potrafi mi znaleźć ładowarki, niedługo idę do serwisu może coś na to poradzą.. Przewód słuchawkowy już całkowicie do dupy, telefon nie potrafi w ciągu 5 sekund włączyć aparatu, bo musi się załadować.Mógłbym tak wymieniać po kolei, nie polecam, bo to najgorszy telefon jaki miałem, posiada mało ramu, jeśli u kogoś pożyje pół roku to cud. Moja ocena 3/10, nie polecam, bo już lepiej uzbierać na Samsung Galaxy III czy IV używany i mieć pewność, że będzie działał bez zarzutów niż zamartwiać się takim gównem :).
  0
 • Users Avatars Mini
  Maly pisze: 2014-12-18 14:45
  Jak odblokowac telefon jak sie wzor zapomnialo
  -1
 • Users Avatars Mini
  kolkach pisze: 2015-01-20 17:02
  Witam telefon nie identyfikuje mi numerow przychodzacych podczas dzwonienia, Dopiero po zakonczeniu polaczenia w historii numer jest podpisany zgodnie z wpisem w ksiazce tel... co moge zrobic zeby tel zaczal identyfikowac numery?
  0
 • Users Avatars Mini
  Anna pisze: 2015-01-27 21:10
  Poza plusem kupilam twlen telefon za 200 zł, wiec wiecie... Zastanowcie się parę razy zanim ostro przeplacicie.
  0
 • Users Avatars Mini
  niezadowolona pisze: 2015-02-16 16:02
  Telefon niby nie najgorszy(wart swojej ce y) ... Ale ścina się,czasem samoistnie się wyłącza, karta SD też sama się wyłącza, pamięć masakra. ... Mam dość już... Poleca ktoś telefon w podobnej cenie chodzi mi o abonament w plusie.. Proszę o pomoc :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Mati pisze: 2015-03-01 21:44
  Mój Kazam 4 był bez zarzutu ale po kilku dniach rozwalił się aparat a mianowicie mogłem robić zdjęcia tylko przednią kamerką. W Plusie kiedy oddałem go do naprawy powiedzieli że za 2 tyg będzie do odebrania ale minęły już prawie 2 miesiące a mojego telefonu nadal nie ma do odbioru
  0
 • Users Avatars Mini
  Izabela pisze: 2015-03-15 21:55
  Mam pewne pytanie i bardzo proszę o odpowiedź! :cccc Chodzi o to,że zgubiłam słuchawki do tego telefonu, i kupiłam sobie nowe z dobrym wejściem i w ogóle i kiedy je podłączam muzyka gra zupełnie inaczej ( tak jakby pod wodą , melodia jest bardzo głośna a słów prawie nie słychać ) ,czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego tak się stało ? PROSZĘ :C
  0
 • Users Avatars Mini
  Arek pisze: 2015-03-22 12:09
  Mam pytanie niedawno kupiłem telefon kazań i nie umię włączyć fesbooka oraz internetu proszę o pomoc Dziękuję
  0
 • Users Avatars Mini
  Irena pisze: 2015-03-22 22:18
  Nie polecam tego telefonu, ciągle blokuje mi się karta , nie mogę go uruchomić, muszę chodzić do punkty obsługi, bardzo mnie to denerwuje i bardzo żałuję, że go kupiłam, stanowczo nie polecam!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Damn pisze: 2015-05-13 13:20
  Powiem tak, Telefon idealnie wytrzymały. Od czasu zakupu nie był w naprawie chodzi mi tu o sprawy techniczne. Natomiast nieco wylała mi się herbata. i po 3 miechach się wyłączył bo go nie wytarłem i się styki śnierdwiały. Spad dwa razy raz na beton ekranem do ziemi i na kafelki ekranem do kafelek. Ekran nie pękł. Czasami pokazują mi się błędy typu. Aplikacja Chrome została zatrzymana z powodu Błędu. i tak kilka razy na innych aplikacjach(sądze, że to coś od google) A tak daje 5+ na 5+
  0
 • Users Avatars Mini
  Damn pisze: 2015-05-13 13:22
  Irena - Nie potrafisz korzystać z telefonu
  0
 • Users Avatars Mini
  kaska pisze: 2015-09-13 17:53
  hej powiedzcie mi posiadacze tego telefonu gdzie ustawia sie pamięc masową aby po podpięciu kabla usb komp.wykrywał telefon bo cos mi sie sknociło po podpięciu kabla komputer pokazuje mi komunikat nie rozpoznano urządzenia USB i nie pokazuje że kabel podpięty
  0
 • Users Avatars Mini
  rozczarowany pisze: 2015-09-26 23:35
  gowno jkich malo mam ten telefon gps nie dziala dalem go dwa razy na reklamacje i kazali czekac az wejdzie nowa aktulizacja od producenta
  0
 • Users Avatars Mini
  Kazamat pisze: 2015-11-11 13:50
  Mam sprzet od roku. Wady: zbyt mala pamiec wewnetrzna, slaby aparat foto, pyl pod ekranem. Zalety: dual sim, obsluga Aero, dobry (czyli w miare szybki) GPS. Ogolnie chcialem glownie telefon z dual sim i gps - spelnia wymagania.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jagielloj. pisze: 2016-03-18 14:46
  Ktoś pomoze? Gdzie w kazam tropez 5.5 znalesc calkowity czas polaczen i wysłanych smsów. Mam telefon od roku i na początku mi to nie było potrzebne a teraz tak z ciekawości chciałbym sprawdzić 888160681
  0
 • Users Avatars Mini
  Fankaz pisze: 2016-04-26 13:43
  Używam telefonu Kazam 4.0 od jakiegoś czasu. Aparat fotograficzny robi bardzo słabe zdjęcia, szczególnie w ciemnych pomieszczeniach bez dostatecznego oświetlenia. Lampa doświetlająca jest praktycznie do niczego. Zdarza się, że kiedy podczas rozmowy przykładam telefon do ucha klawiatura dotykowa się nie wyłącza i wybieram przy okazji jakieś przypadkowe cyfry. Uruchamiam przy tym również serię sygnałów dźwiękowych, które bardzo przeszkadzają. Ceny jakie proponują za używane telefony na portalach ogłoszeniowych, np. Ostatecznie nie polecam tego telefonu. Znalazłem takie ogłoszenie http://www.gumtree.pl/s-telefony-akcesoria/kazam/v1c9247q0p1. Cena 150 zł za ten używany telefon to przesada.
  0
 • Users Avatars Mini
  marzena pisze: 2016-06-28 20:01
  witam ja mam takie problem z telefonem kazam zasieg mi ginie jak jest i włacze internet to sie całkowicie rozłacza lub ginie całkowicie zasięg ,nie moge wysyłac wiadomosci ,wykonywac połaczeń ani nikt do mnie do dzwonic sie nie może,a jak włoże do innnego telefonu to mi działa wszystko czemu probowałąm wszystkiego
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharma387 pisze: 2016-09-14 06:18
  Hello!<a href="http://www.cia9online.com/#1.html">cialis online pharmacy</a>
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmb668 pisze: 2016-09-14 06:19
  Hello! [url=http://www.cia9online.com/#2.html]cialis online pharmacy[/url]
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmg257 pisze: 2016-09-14 06:19
  Hello! cialis online pharmacy http://www.cia9online.com/#4.html
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmd543 pisze: 2016-09-14 06:21
  Hello!
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharma108 pisze: 2016-09-15 12:22
  Hello!<a href="http://www.cia9online.com/#1.html">cialis online pharmacy</a>
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmf881 pisze: 2016-09-15 12:23
  Hello! [url=http://www.cia9online.com/#2.html]cialis online pharmacy[/url]
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharma602 pisze: 2016-09-15 18:36
  Hello!<a href="http://www.cia9online.com/#1.html">cialis online pharmacy</a>
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmb665 pisze: 2016-09-15 18:37
  Hello! [url=http://www.cia9online.com/#2.html]cialis online pharmacy[/url]
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmf276 pisze: 2016-09-15 18:37
  Hello! cialis online pharmacy http://www.cia9online.com/#4.html
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharme822 pisze: 2016-09-15 18:38
  Hello!
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmb756 pisze: 2016-09-17 13:25
  Hello!<a href="http://www.cia9online.com/#1.html">online pharmacy cialis</a>
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmc346 pisze: 2016-09-17 13:26
  Hello! [url=http://www.cia9online.com/#2.html]online pharmacy cialis[/url]
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharma305 pisze: 2016-09-17 13:26
  Hello! online pharmacy cialis http://www.cia9online.com/#4.html
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharma686 pisze: 2016-09-17 13:27
  Hello!
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharme507 pisze: 2016-09-18 19:33
  Hello! [url=http://www.cia9online.com/#2.html]online pharmacy cialis[/url]
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharme537 pisze: 2016-09-18 19:48
  Hello! online pharmacy cialis http://www.cia9online.com/#4.html
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmd481 pisze: 2016-09-19 01:42
  Hello!<a href="http://www.cia9online.com/#1.html">online pharmacy cialis</a>
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharma599 pisze: 2016-09-19 01:43
  Hello! [url=http://www.cia9online.com/#2.html]online pharmacy cialis[/url]
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharme656 pisze: 2016-09-19 01:44
  Hello! online pharmacy cialis http://www.cia9online.com/#4.html
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmg448 pisze: 2016-09-19 01:45
  Hello!
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmc312 pisze: 2016-09-20 07:53
  Hello!<a href="http://www.cia9online.com/#1.html">cialis online pharmacy</a>
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmd755 pisze: 2016-09-20 07:54
  Hello! [url=http://www.cia9online.com/#2.html]cialis online pharmacy[/url]
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmd376 pisze: 2016-09-20 07:55
  Hello! cialis online pharmacy http://www.cia9online.com/#4.html
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharme207 pisze: 2016-09-20 07:56
  Hello!
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmf539 pisze: 2016-09-21 13:57
  Hello!<a href="http://www.cia9online.com/#1.html">online pharmacy cialis</a>
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmg375 pisze: 2016-09-21 13:58
  Hello! [url=http://www.cia9online.com/#2.html]online pharmacy cialis[/url]
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmd527 pisze: 2016-09-21 14:05
  Hello! online pharmacy cialis http://www.cia9online.com/#4.html
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmf932 pisze: 2016-09-21 14:05
  Hello!
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmg301 pisze: 2016-09-22 19:57
  Hello!<a href="http://www.cia9online.com/#1.html">online pharmacy cialis</a>
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharme194 pisze: 2016-09-22 19:57
  Hello! [url=http://www.cia9online.com/#2.html]online pharmacy cialis[/url]
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmg10 pisze: 2016-09-23 01:58
  Hello!<a href="http://www.cia9online.com/#1.html">online pharmacy cialis</a>
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmg295 pisze: 2016-09-23 01:59
  Hello! [url=http://www.cia9online.com/#2.html]online pharmacy cialis[/url]
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmf710 pisze: 2016-09-23 02:01
  Hello! online pharmacy cialis http://www.cia9online.com/#4.html
  0
 • Users Avatars Mini
  Pharmg473 pisze: 2016-09-23 02:02
  Hello!
  0

Rekomendowane: