Test Ericsson T68m

Recenzje
Opinie: 535
Opinie: 535

W moje ręce trafiło najmłodsze dziecko firmy Ericsson - trzysystemowy (900/1800/1900) telefon, obsługujący najnowsze technologie GPRS, Bluetooth i MMS - Ericsson T68m. 

 

 

WYGLĄD
Pierwsze co najbardziej przykuwa uwagę to duży kolorowy wyświetlacz. Ekran robi niesamowite wrażenie i oferuje wyjątkowy komfort korzystania z telefonu. 
Sam telefon jest niewielki - jego wymiary 100x48x20mm. Waga telefonu wraz z dostarczoną w zestawie bateria wynosi 84g. Klasyfikuje to aparat jako jeden z najlżejszych. 

 

       


Klawiatura telefonu została umieszczona na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, a co z tym idzie klawisze są dość małe i blisko siebie umieszczone, ich działanie jest miękkie i sprężyste. Klawiatura nie jest najwygodniejsza, ale chyba jest to problem wszystkich małych telefonów. W centralnej części przedniego panelu, tuż pod wyświetlaczem, umieszczony został system poruszania się po menu. Zamiast kursorów zastosowano joystick. Mimo, że jest on mały, działa wyśmienicie i naprawdę przyspiesza poruszanie się po menu. Rozróżnia on 4 kierunki wychylenia, a wciśnięcie go zastępuje klawisz potwierdzenia. 

 


W lewym górnym boku umieszczony jest mały suwak spełniający kilka funkcji - np. zmiana poziomu głośności w trakcie rozmowy. Suwak to już cecha charakterystyczna Ericssonów - choć przez zastosowanie wygodnego joysticka stracił on sporo swej praktyczności. Po przeciwnej stronie suwaka, na prawym boku umieszczony jest port podczerwieni.
Wyświetlacz jest równomiernie podświetlony. Klawisze zaś cechuje dwuwarstwowe podświetlenie. Najjaśniej podświetlone są klawisze funkcyjne Yes i No - niemalże białym światłem. Znacznie ciemniej, pomarańczowym światłem podświetlona jest reszta klawiszy. W słabo oświetlonym pomieszczeniu zdarza się, że nie widać dokładnie znaków na klawiaturze. Dopiero w ciemnościach wszystkie przyciski są wyraźne. 
Tył telefonu, łącznie z baterią pokryty jest miękką gumą. Sprawia to, że telefon wygodnie i pewnie leży w dłoni. Dodatkowo gumowa powłoka zabezpiecza tylną część telefonu przed porysowaniem.

 


BATERIA
Telefon jest standardowo wyposażony w litowo-polimerowo ogniwo (BST-14) o pojemności 700mAh. Bateria jest dostosowana właśnie do tego modelu telefonu i nie jest kompatybilna ze standardem baterii występującym w modelach T39, R520 czy R320. Według producenta czas czuwania telefonu z tą baterią to około 290h, natomiast długość rozmów to aż 13h. Niestety warunki sieci w okolicach jakich testowany był telefon nie zawsze były idealne i dlatego podczas normalnego używania przy około 10-15 min rozmów dziennie (bez intensywnego wykorzystania GPRS) telefon do momentu wyłączenia wytrzymał 124h czyli ponad 5 dni. Na długość czuwania telefonu w znacznym stopniu wpływa wykorzystanie GPRS, czy łączność poprzez Bluetooth. "Normalnie" korzystając z telefonu i używając często dwóch wymienionych wyżej technologii telefon wytrzymał 63h. Przeprowadziłem także test na maksymalną długość czuwania bez korzystania z terminala - telefon czuwał około 240h, czyli 10 dni. Poziom sygnału w miejscu leżakowania telefonu oscylował w granicach 4 kresek. 


    

MENU
Zasada działania menu telefonu jest podobna do menu starszych modeli T39, R520 czy R320. Mimo iż samo menu jest podobne, to jednak zastosowanie dużego kolorowego wyświetlacza w połączeniu z joystickiem czyni poruszanie się po menu szybkim, przyjemnym i intuicyjnym. Główne menu to zbiór 9 kolorowych ikon. Pośród nich możemy się swobodnie przemieszczać przy wykorzystaniu joysticka. Każda z ikon prezentuje podstawowe działy menu telefonu.

 


KSIĄŻKA TELEFONICZNA
W pamięci telefonu możemy umieścić 510 kontaktów. Do danego kontaktu możemy przypisać imię, nazwisko, tytuł, firmę, 5 numerów telefonów (domowy, komórkowy, praca i inne) oraz adres e-mail. Możemy ustalić sposób wyświetlania kontaktów z książki - według imienia lub według nazwiska. Można tworzyć grupy kontaktów, które potem mogą być wykorzystywane do wysyłania grupowych SMS-ów, czy ograniczania połączeń do/od osób z danej grupy bądź grup. Można przypisać dźwięk dzwonka do danego kontaktu czy też ustawiać komendę wybierania głosowego. Maksymalnie telefon pomieści 50 komend wybierania głosowego, przy czym należą do nich komendy zmian profili, słowa magiczne i inne. Możemy również tworzyć, odbierać i wysyłać wizytówki. WIADOMOŚCI
Telefon obsługuje SMS, EMS, MMS, czyli zarówno zwykłe tekstowe wiadomości jak i w pełni multimedialne wiadomości zawierające grafikę, dźwięk i tekst. Obsługiwane są także długie wiadomości SMS - można pisać wiadomości dłuższe niż standardowe 160 znaków a telefon wysyłając automatycznie je podzieli. Telefon posiada licznik wysłanych wiadomości SMS dzięki czemu łatwo możemy kontrolować ile wiadomości już wysłaliśmy. 

 

 

Jeśli zechcemy, każdy SMS zostanie potwierdzony raportem doręczenia w postaci SMS'a klasy 0, czyli takiego, który wyświetli się na ekranie, ale nie zapełni nam niepotrzebnie skrzynki odbiorczej.

Ciekawą funkcją jest obsługa poczty e-mail poprzez protokoły POP3 i SMTP. W połączeniu z technologią GPRS daje to szybki i tani sposób dostępu do naszej elektronicznej skrzynki pocztowej. Nie trzeba już wysyłać i odbierać wiadomości e-mail za pośrednictwem SMS, co jest stosunkowo niewygodne i kosztowne.


 


FUNKCJE GŁOSOWE
Jak na nowoczesny telefon przystało T68 oferuje cały wachlarz sterowania głosowego telefonem. Tradycyjnie możemy głosowo wybierać osobę, z którą chcemy się połączyć. Co jeśli do danej osoby przypisanych jest kilka numerów telefonów? Po prostu wcześniej nagrywamy hasła głosowe dla różnego rodzaju numerów np. dom czy komórka. Po wypowiedzeniu nazwy kontaktu np. Jan i po rozpoznaniu należy wypowiedzieć typ numeru czyli np. dom. Telefon wybierze z kontaktu "Jan" numer przypisany do kategorii "dom".
Głosowo możemy także zmieniać profil lub aktywować dyktafon. Natomiast jeśli do telefonu podłączymy zestaw słuchawkowy lub inny zestaw zapewniający swobodę rąk mamy możliwość głosowo odbierać i odrzucać połączenia. Wykorzystywane jest do tego "magiczne słowo" - czyli specyficzne, wyjątkowe słowo np.abrakadabra po wypowiedzeniu, którego telefon przejdzie do trybu głosowego odbioru lub odrzucenia połączenia.

PROFILE, PERSONALIZACJA, INNE
T68 obsługuje 7 różnych profili. Każdy z profili jest w pełni konfigurowalny. Można zmieniać sygnał nadejścia połączenia, jego głośność, sygnał nadejścia SMS-ów, dźwięk klawiszy i aktywować wibracje. Możemy też ustalić czy będziemy odbierać wszystkie połączenia czy tylko od wybranych użytkowników i ustawić ewentualne przekierowania. Dla konkretnego profilu możemy także określić czy podświetlenie wyświetlacza i klawiatury ma być włączone na stałe, automatyczne, czy też ma być na stałe wyłączone. Mamy również możliwość ustawienia wielkości wyświetlanej czcionki. Jest to wygodne jeśli np. prowadzimy samochód nocą - ciągłe podświetlanie daje nam możliwość pełnej kontroli np. czasu upływającego połączenia (normalnie po kilku sekundach bezczynności podświetlenie gaśnie nawet jeśli prowadzimy rozmowę), a większa czcionka zwiększa czytelność prezentowanych informacji. W głośnomówiącym zestawie samochodowym telefon zazwyczaj na bieżąco jest ładowany, także nie musimy się martwić o zbyt szybkie rozładowanie baterii. Wyjmując telefon z zestawu powróci on automatycznie do standardowego profilu lub do profilu jaki był wybrany przed włożeniem aparatu do zestawu.
Aparat posiada szereg innych możliwości personalizacji. Jak wyżej wspomniałem można ustawić jeden z trzech rozmiarów czcionki. Przy wyborze największej na ekranie mieści się 5 linii tekstu, przy najmniejszej czcionce zaś 8 linii tekstu. 

 

 

 

Mamy także dostęp do regulacji kontrastu wyświetlanego obrazu. Stosując kolorowy wyświetlacz producenci nie zapomnieli o różnorodnych schematach kolorystycznych menu. I tak mamy możliwość wyboru jednego z pięciu schematów, które potrafią sporo odmienić charakter menu. 

 

 

Ostatnio bardzo popularne logo można i tu w pełni wykorzystać, a kolorowy wyświetlacz daje nam jeszcze więcej możliwości. Na pulpicie wyświetlacza możemy umieścić 256 kolorowy obrazek o rozmiarach 101x80 pikseli. Obrazków takich mamy w telefonie aż 10, a dodatkowo możemy wgrać jeden dowolny obrazek o wyżej wymienionych parametrach nie większy jednak niż 8000 bajtów. Przy takich możliwościach aż prosi się o zastosowanie logo grupy lub logo przypisanego do danego kontaktu - w łatwy sposób moglibyśmy przypisać do danego kontaktu np. zdjęcie osoby. Niestety aparat nie oferuje takich możliwości.

 

  


Wśród dźwięków również mamy spore możliwości wyboru. Użytkownik T68 może komponować własne melodie, może je później wysyłać lub odbierać melodie stworzone przez innych. 

 

GPRS, HSCSD, WAP, BLUETOOTH
Telefon może być wykorzystywany jako modem. Komunikacja z komputerem odbywa się na trzy sposoby: przez kabel, port podczerwieni lub przez łączność radiową Bluetooth.

 


Do przesyłania danych telefon wykorzystuje najnowsze technologie GPRS i HSCSD. 
Telefon podczas testów w połączeniu z komputerem przez port podczerwieni pobierał dane z wykorzystaniem GPRS-u ze średnią prędkością 5kb/s, czyli podobnie jak przez połączenie modemowe w sieci stacjonarnej. Po zakończonej sesji telefon podsumowuje ile trwało połączenie oraz ile bajtów odebraliśmy, a ile wysłaliśmy. W każdej chwili możemy sprawdzić ile danych ogólnie przesłaliśmy, odebraliśmy i ile czasu spędziliśmy online.
Podczas testów HSCSD dane pobierane były ze średnią prędkością około 4kb/s czyli nieco wolniej niż przy wykorzystaniu pakietowej transmisji. Jednakże tylko Plus GSM oferuje wykorzystanie HSCSD. Korzystając z numerów dostępowych pozostałych operatorów będziemy musieli się zadowolić powolnym połączeniem o prędkości 9600 kbit/s, które dawało średnią prędkość pobierania oscylującą w okolicach 1kb/s. 
Aby telefon został wykryty i mógł służyć jako modem niezbędne jest zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania. Niestety wraz z telefonem, nie otrzymujemy takowego. Na szczęście jest do ściągnięcia ze stron producenta. Jest to dość dziwne, gdyż w innych modelach telefonów szwedzkiego producenta (np.T39, R320) do zestawu był dołączony CD z podstawowym oprogramowaniem. Jednakże jeśli już poświęcimy trochę czasu i ściągniemy wszystko co oferuje nam producent, obok niezbędnego oprogramowania uruchamiającego modem, otrzymamy kilka innych bardzo przydatnych programów: program do zarządzania ustawieniami telefonu dzięki któremu możemy edytować książkę telefoniczną, przeglądać SMS'y czy też personalizować profile; program do synchronizacji aparatu z Outlookiem; program do tworzenia, edycji i wgrywania kolorowych, pulpitowych obrazków.
Telefon jest wyposażony w przeglądarkę WAP w wersji 1.2.1. Strony WAP można przeglądać poprzez normalne połączenie z numerem dostępowym z możliwością wykorzystania technologii szybkiego przesyłana danych HSCSD jak i przy wykorzystaniu pakietowej transmisji danych - GPRS. O ile ten pierwszy sposób surfowania, nawet przy wykorzystaniu HSCSD nie zdobył zbytniego uznania o tyle GPRS zupełnie odmienia sposób korzystania z WAP'u. Zapominamy wreszcie o upływającym czasie i spokojnie możemy przeglądać strony WAP. Ze względu na małą ich objętość potrafi to znacząco zredukować koszty takich połączeń. 
Aparat posiada ciekawą funkcję podtrzymywania sesji, czyli jeśli nawet w danej chwili nie korzystamy z WAP'u aparat, jeśli zechcemy, pozostanie w trybie online. Jeśli potem zechcemy skorzystać z WAP'u nie będziemy musieli już czekać na połączenie, a żądane strony załadują się niemal natychmiast. Oszczędzi to nam także wydatków w przypadku korzystania z usług operatora, który opłaty nalicza za pewnej wielkości pakiety np. 10kb, tak więc jeśli pobraliśmy tylko 2kb, a zakończymy sesje to i tak zapłacimy jak za 10kb. Mimo surfowania w każdej chwili mamy możliwość odebrania nadchodzących połączeń, czy też bez kończenia sesji GPRS możemy sami zadzwonić. Duży, kolorowy wyświetlacz w połączeniu z joystickiem czyni surfowanie bardzo komfortowym. Mało tego, są już nawet serwisy WAP, korzystające z dobrodziejstw kolorowego wyświetlacza, na których spotkamy kolorowe obrazki i tekst. 

 

 

 

Są również strony (w tym także firmowa WAPowa strona producenta), z których możemy ściągnąć sobie nowe, kolorowe logo - bez konieczności łączenia telefonu z komputerem.
W teście została przetestowana komunikacja Bluetooth pomiędzy dwoma telefonami oraz pomiędzy telefonem, a bezprzewodowym zestawem słuchawkowym HBH-15. Komunikacja między telefonami odbywała się bezproblemowo. Można było przesyłać wizytówki, wpisy kalendarza. Udało się także zagrać w grę Ripple. Także z zestawem HBH-15 telefon współpracował bezproblemowo. Rozpoznawanie komend głosowych wreszcie stało się szybkie i sprawne, a nie jak w przypadku użycia tradycyjnych zestawów głośnomówiących, gdy trzeba czasami wypowiadać kilka razy komendy głosowe. Na wolnej przestrzeni zasięg Bluetooth zazwyczaj sporo przekracza 10 metrów, choć wzrostowi odległości towarzyszy większa liczba zakłóceń i przerw w transmisji dźwięku. W pomieszczeniach zamkniętych sytuacja była różna. Czasami spokojnie dało się rozmawiać z innego pomieszczenia, a czasami już za drzwiami pomieszczenia z telefonem sygnał się urywał. 

ROZRYWKA
Telefon oferuje 6 gier. Game to zręcznościowa "strzelanina", niegdyś przebój na automatach, w której latamy myśliwcem nad powierzchnią planety niszcząc wszystko co nam zagraża. Erix -gra, w której celem jest zakreślenie odpowiedniej części planszy rysując linie i unikając zderzeń z latającymi kulkami. Ripple - logiczna gra, w której celem jest zmiana koloru jak największej liczby pionków przeciwnika na nasz kolor. W grę możemy zagrać z graczem sterowanym przez "komputer", z drugim graczem na jednym telefonie lub z drugim graczem poprzez Bluetooth lub port podczerwieni. Tetris - słynna gra, w której musimy dopasowywać do siebie spadające klocki tak aby nie zapchały ekranu. Solitaire - gra karciana, przy czym są dostępne są cztery odmiany: arizona, four season, north teritory, klondike. Q - gra logiczna, w której musimy odpowiednio kierować kolorowymi kulkami tak aby wszystkie opuściły pomieszczenie przez bramę odpowiedniego koloru. Gier jest sporo i są na tyle urozmaicone, że każdy w nich znajdzie coś dla siebie.

ORGANIZER
Telefon posiada bardzo rozbudowany organizer. Znajdziemy w nim kalendarz, notatki głosowe, alarm i odliczanie czasu, stoper, kalkulator z przelicznikiem walut oraz pamięć kodów. 

Kalendarz możemy oglądać korzystając z rozkładu dni, tygodni lub miesięcy. Możemy umieszczać w nim przypomnienia, spotkania lub zadania, które chcemy zrealizować. I tak ustawiając przypomnienie o konieczności rozmowy telefonicznej z jakąś osobą podajemy godzinę, imię osoby, temat rozmowy i numer telefonu oraz wybieramy kiedy i w jaki sposób telefon ma nam przypomnieć o połączeniu. Jeśli chcemy wysłać wiadomość SMS lub email możemy wcześniej ją przygotować a o danej godzinie telefon zapyta nas czy ją wysłać lub wysłać ją dopiero po naniesieniu ostatnich poprawek. Podobnie możemy zaplanować wszelkie spotkania. Określamy date, czas trwania spotkania i powtarzalność (co dzień, co tydzień, co dwa tygodnie, co miesiąc lub co rok). Możemy ustalić czy telefon powiadomi nas o ustalonej godzinie spotkania lub 5, 10 minut wcześniej, określić strefę czasową według której telefon ma przypomnieć o terminie spotkania i czy ma zmienić profil na czas spotkania.

 

 


Maksymalny czas nagrania dyktafonu to 108 sekund przy normalnej jakości i 41 sekund przy wysokiej jakości nagranego dźwięku. Możemy tworzyć dowolną ilość, dowolnej długości nagrań przy czym jedno nagranie nie może być krótsze od 1 sekundy. Dyktafonu możemy użyć jeśli chcemy zrobić jakąś notatkę głosową lub jeśli chcemy nagrać część rozmowy, przy czym mamy wybór czy nagrywać nas samych czy naszego rozmówcę. Każdej nagranej notatce możemy przypisać nazwę. 
Na uwagę zasługuje stoper odliczający z dokładności do jednej dziesiątej sekundy i z możliwością uchwycenia 9 międzyczasów, które możemy dowolnie przeglądać i porównywać różnice czasów. 

 

 

Warta uwagi jest także pamięć kodów. Opcja ta pozwala nam na zapisanie w telefonie tajnych numerów PIN i innych numerów, które chcemy mieć pod ręką, a jednocześnie nie chcemy aby przypadkiem dostały się w niepowołane ręce. Dostęp do naszych tajnych informacji chroniony jest kodem i słowem sprawdzającym, które znamy tylko my. Po wpisaniu poprawnego kodu wyświetli się znane nam, słowo sprawdzające, a następnie ukażą się nasze tajne informacje. Jednakże jeśli wpisany kod dostępu będzie niepoprawny, wygenerowane słowo sprawdzające także będzie niepoprawne, a co za tym idzie również nasze tajne informacje zostaną zmienione. Niepowołana osoba nie znając poprawnego kodu i słowa sprawdzającego w żaden sposób nie będzie mogła dowiedzieć się czy wyświetlane informacje są prawdziwe czy tez nie. Taki sposób zabezpieczenia chroni przed możliwością odczytu naszych tajnych informacji poprzez połączenie telefonu z komputerem.

PODSUMOWANIE
Szwedzki koncern stanął na wysokości zadania. Powstał znakomity aparat, wyposażony w najnowsze technologie, z intuicyjnym menu i dającym niesamowity komfort wyświetlaczem. Klasyfikuje to telefon na szczycie wśród najnowocześniejszych telefonów dostępnych obecnie na rynku. Obok tych wszystkich technicznych nowinek nie zabrakło całego mnóstwa prostych, aczkolwiek bardzo użytecznych funkcji, takich jak choćby automatyczna blokada klawiatury. Myślę, że z tym wszystkim telefon sprosta gustom i potrzebom nawet najbardziej wymagających użytkowników, którzy od telefonu oczekują jak najwięcej.

 

Opinie:

Opinie archiwalne (535):

Komentuj

Komentarze / 535

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  w_wiktor pisze: 2002-03-04 14:47
  echhhh mozna tylko zazdroscic posiadaczowi takiego telefonu... gdybym ja taki dostal to bym nie mial czasu na oddychanie ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Patt pisze: 2002-03-04 14:55
  Ciekawe co teraz powiedza fanatycy Nokii czytajac ten test Eryka :)) Ja juz dawno sie pogodzilem z tym ze Nokia nic ciekawego nie oferuje :) co? moze 6310? hih...
  0
 • Users Avatars Mini
  Don Pedro pisze: 2002-03-04 14:57
  Ericsson jest coraz lepszy, ale spodziewałem się czegoś więcej po tym modelu. Struktura menu i funkcje są bardzo podobne jak w R 520m, wraz z jego mankamentami, czyli brakiem pełnej książki adresowej z możliwością zapisania adresu i notki przy kontakcie. Telefon tej klasy powinien być jak organizer, a tu takie niedopatrzenie. Po przeczytaniu testu stwierdziłem że R 520m i T 68 różnią się wyświetlaczami (w jednym 4 stopnie szarości, a wdrugim 256 kolorów), obsługą MMS, oraz paroma drobiazgami. Generalnie wydaje mi się że to jest rzeczywiście jeden z najlepszych telefonów na świecie (w swojej klasie, oczywiście).
  0
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2002-03-04 14:59
  patt:nokia na dniach ma wypuscic fona z kolorowym wyswietlaczem....wiec nie pierdziel głupot...
  0
 • Users Avatars Mini
  Patt pisze: 2002-03-04 15:03
  madzer: nie zmienia to faktu ze Nokii pozostalo juz tylko gonic za konkurencja ;)))
  0
 • Users Avatars Mini
  marek pisze: 2002-03-04 15:04
  Jet O.K. ale i tak wolę 8850 jest ponadczasowa a Eryk za chwilę sie opatrzy. A ten kolorowy wyświetlacz widać dobrze tylko nocą Pozdrawiam Marek
  0
 • Users Avatars Mini
  w_wiktor pisze: 2002-03-04 15:10
  patt: poki co to Ericsson goni nOKIE ale niestety duzo jest osob ktorzy patrza na funkcje telefonow i sobie oceniaja a wyglada to tak: no 80% bo to nokia +10% za WAP ktorego nigdy nie bedzie uzywal i 10% za logosy i melodyjki :-(((
  0
 • Users Avatars Mini
  pszczesniak pisze: 2002-03-04 15:12
  do Patt a widziales Nokie 7650?
  0
 • Users Avatars Mini
  mikki nakinnen pisze: 2002-03-04 15:19
  w takim razje polecam Panstu do przeczytania opis Nokia 7750 (7790) i zastanowienie sie czy Accompli 008 (820) nie ma juz solidnego nastepcy...
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-03-04 15:24
  super tylko mazyc lub wydac cala kase i se kupic!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Patt pisze: 2002-03-04 15:26
  No dobra, ja sie poddaje, takie licytowanie jest bez sensu. Ale powiem ze nie naleze do tych co leca na logosy czy wap bo to bez sensu. Chodzilo mi jedynie o technologie, o dopracowany gprs, blue tuth czy chociazby wygodny organizer bo to jest akurat przydatne a Nokia niestety nie moze sie tym pochwalic :)
  0
 • Users Avatars Mini
  turek pisze: 2002-03-04 15:31
  Wyglad sredni ale funkcje maksymalne
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-04 15:38
  maly, lekki, z kolorowym wyswietlaczem nowymi funkcjami, gdyby sie nazywał nokia to bym sobie go kupił a tak to musze czekać na cebita może tam sobie coś upatrze
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-04 15:47
  oj chyba przekonałem już się w 150% do kupna tego telefonu. dzwonię do doradcy biznesowego w tym tygodniu. :-) . dzięki za test Hubert
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-03-04 16:34
  Gratulacje za solidny test :) Brak mi (albo przegapiłem - jaka ma czułość?
  0
 • Users Avatars Mini
  glodo pisze: 2002-03-04 16:50
  %#$@$ mać
  0
 • Users Avatars Mini
  Jasio pisze: 2002-03-04 17:03
  Miodzio, już go chcę!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Marek. pisze: 2002-03-04 17:05
  Czułość ok. A w ogóle cały jest ekstra.Wyświetlacz kolorowy jest dobrze czytelny i w dzień i w nocy. A tak nawiasem mowiac to jestem ciekawy /pytanie do Marka/ na czym polega ponadczasowość nokii 8850?
  0
 • Users Avatars Mini
  sarbin2 pisze: 2002-03-04 17:08
  nio fajny telefonik jak na dzien dzisiejszy najlepszy na polskim rynku, ale jego cennnnaaaaaaaa... mam nadzieje ze z czasem spadnie, hieh, ale jeszcze bardziej ciekawi mnie ktora konkurencyjna firma zaprezentuje i wypusci na polskim rynku cos lepszego niz ten ericsson, Pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  czarek pisze: 2002-03-04 17:11
  suuuper,ale ciekawe co pokaza na cebicie??
  0
 • Users Avatars Mini
  rodzyneck pisze: 2002-03-04 17:24
  Do Marek. : Heh zgadzam sie z Toba calkowicie. Ja nie wiem, co ludzie widza w serii 88xx.. To juz jest nic nie warte, mozna sobie zaszpanowac najwyzej wielkoscia, wygladem i blue lightem w 8850/90 pfff... smieszne. Ciekawe kiedy ludzie wreszcie zauwaza, ze nokia wcale nie jest na szczycie, i jest wiele telefonow ktore sa z technologia pare lat do przodu...
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-03-04 17:30
  Rodzyneck, ludzie to zauważo wtedy, kiedy im to w reklamach będą wkładać do głowy tak intensywnie jak teraz nokia im wkłada, że jest najlepsza
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-03-04 17:30
  Marek, dzięki
  0
 • Users Avatars Mini
  Baldur pisze: 2002-03-04 17:33
  Telefon jest naprawde ciekawy i wart uwagi, ale cena przynajmniej dla mnie zaporowa:( Na taki telefon pewnie będzie mnie stać za jakieś dwa lata jak jego cena odpowiednio spadnie:) Ciekawe jak tam z jego jakością wykonania, bo autor testu o tym nie wspomniał... Vtw. gratuluje autorowi bardzo dobrego testu. Pozdrawiam. Baldur.
  0
 • Users Avatars Mini
  Amper pisze: 2002-03-04 17:57
  Koszulkę temu panu za taki test! Obawiałem się przy tym telefonie jednego: że przy kolorowym wyświetlaczy będzie on miał duży pobór prądu z baterii. Ale jednak zastosowanie Li-Po dało pozytywne efekty. A telefon? Chcę... chcę... chcę...
  0
 • Users Avatars Mini
  sabbath pisze: 2002-03-04 18:28
  Telefon wydaje sie nieprzecietny ale mam kilka pytan-moze ktos wie... Ile sms/ems/mms miesci sie w jego pamieci? Jest dostepny z polskim softem? Czy ma(bedzie mial) polski T9? Ile notatek mozna zmiescic w kalendarzu? A moze ma dynamicznie przydzielana pamiec na smsy i kalendarz? Interesuje mnie ten telefon juz od jakiegos czasu ale nie znalazlem jeszcze potwierdzonych informacji na ten temat...
  0
 • Users Avatars Mini
  kkrzysiekk pisze: 2002-03-04 18:44
  telefon jest genialny, chyba w czołówce oferowanych na rynku, nie?
  0
 • Users Avatars Mini
  portal pisze: 2002-03-04 18:54
  kurde... duzo bym dal zeby miec taki sprzet.... narazie nic sie nie moze z nim rownac... jestes zwolennikiem NOKI ale tym mnie skasowali, kolorowy wyswietlacz, kupa funkcji ( GPRS, HSCSD, WAP, BLUETOOTH) organizer, i same bajery!!! to mnie przekonalo, ze ostatnio NOKIA daje ciala.... PZD Po ile to bedzie u polkich operatorow? i kiedy??? BO TO CHCE!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  kaji pisze: 2002-03-04 19:36
  fonik spoko i zaloze sie, ze nawet zwolennicy NOKii z checia potestowali by ten terminalik, tylko co z tego skoro w naszym kochanym kraju ciezko o HSCSD, nie mowiac juz o GPRS, tak ktos powie, ze to dziala, oczywiscie ale przepustowosc, naprawde wierzcie mi, jest praktycznie do bani, moje prognozy: wszystko unormuje sie (jesli chodzi o HSCSD i GPRS, WAP) za jakies 2 latka, beda nowiutkie telefoniki prawodopodobnie zblizone wygladem do NEC-a, Siec FOMA w Japonii - wiele halasu i nic wiecej, nowe telefony z cienkimi bateriami, slabiutki zasieg i przereklamowane mozliwosci, no coz ale tak juz bedzie, mozemy sie tylko cieszyc ;) pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  sector pisze: 2002-03-04 20:33
  Jesli ktos nie wie, to Ericsson T68 jest dostepny w ERA GSM w taryfach biznesowych od 600zl !!!! a wiec tyle co zwykla Nokia 6210. Telefon MA polski T9.
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-03-05 00:03
  Sector, niestety tylko dla biznesu :( Nie wiadomo czemu era atrakcyjne telefony daje TYLKO w taryfach biznes! Niech będą w taryfach indywidualnych droższe, ale czemu ich wcale nie ma?
  0
 • Users Avatars Mini
  markas pisze: 2002-03-05 00:29
  I cóż tu więcej dodać telefnik kozacki wręcz, aczkolwiek może troszkę za szeroki.
  0
 • Users Avatars Mini
  KROPA pisze: 2002-03-05 01:08
  Juz dlugo czekalem na test tego telefonu, w koncu sie doczekalem i to naprawde dobrego (gratulacje dla autora). A co do telefonu... cos pieknego. P.S. Dla zwolennikow NOKII - pewnie powiecie ze i tak NOKIA i tak jest lepsza ale Ericsson nie jest taki oklepany i nie wszyscy go maja, a pozatym ma swoj styl czego NOKIA narazie nie ma (chyba ze telefon dla dresa)
  0
 • Users Avatars Mini
  Randall pisze: 2002-03-05 10:33
  NIE POWIEM ŻE NOKIA JEST LEPSZA!!! W tym przypadku naprawde Ericsson jest W Y M I A T A J Ą C Y!!! Jest to coś naprawdę wspaniałego - wielki krok do przodu! T68 to jeden z najlepszych telefonów jakie w życiu widziałem. Na drugim miejscu postawiłbym Motkę V70.
  0
 • Users Avatars Mini
  sector pisze: 2002-03-05 11:22
  RANDALL: a co powies zna to, ze najnowsza wersja tego telefonu, firmowana juz jako SonyEricsson ma standardowo dekoder mpeg? ;o) Ericson - wizja terazniejszosci... (to aluzja wiadomo do jakiej i czego reklamy ;o)
  0
 • Users Avatars Mini
  sebek2303 pisze: 2002-03-05 12:07
  poprostu odjazdowy
  0
 • Users Avatars Mini
  JAGODA pisze: 2002-03-05 12:28
  Telefon i teścik na 10! Nic odjąć nic ująć :-) JAGODA
  0
 • Users Avatars Mini
  Grzes pisze: 2002-03-05 12:36
  Patt: hieh sa ludzie i sa ludzie zakochani w nokii, sam nie wiem dlaczego, bo ogolnie widomo jaki procent ludzi z jakiej grupy zawodowej to najwieksi uzytkownicy nokii, no ale co tam, 3 paski nigdy nie przekonaja sie ze eric moze byc ciekawszy niz nokia, tylko dlatego ze to wlasnie eric a nic ich kochana, szpanerska, posiadajaca LOGO najczesciej z jakas slaba babka NOKIA:) aaa no i jeszcze z ta wspaniala obudowa z taniego plastiku jak np 33xx:))) hieh ale mnie ludziki beda bluzgac, za takie pisanie, ale chyle czola wszystkim nokiomanom;]
  0
 • Users Avatars Mini
  majkel1976 pisze: 2002-03-05 15:57
  slabiutki telefonik...:-/
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-05 16:00
  grzes; szkoda na ciebie słów, cweluchu p i e r d o l o n y
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-03-05 18:01
  Test jest calkiem dobrze napisynay i w miare wyczerpujacy, zas zdjecia w porownaniu z poprzednimi testami sa poprostu cudowne! Oby tak dalej i moze redakcja sie nauczy robic takiefotki! ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-05 18:41
  Grześ: ja też nie lubię Nokii ale rynek zdobyli i trzeba ich za to pochwalić. Hub: każdy ma prawo do ocen rzeczy ale nie należy za to kogoś obrażać.
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-05 20:01
  mike.buba: i tak już grzes się na to nastawił :)
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-03-05 21:28
  Ten tel.jest naprawde SUPER,a szczegolnie TEN WYSWIETLACZ!!!No i funkcje,ktorych ma od Hu......
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-06 00:58
  hub: no chyba że tak :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Bartek pisze: 2002-03-06 17:39
  Czekać tylko, aż takie telefoniki będą na giełdach i bazarach za szybką....hehe w normalnej sprzedaży. Pewnie nie prędko, no i też ich cena będzie odpowiednia. A sam telefonik bardzo mi się podoba.
  0
 • Users Avatars Mini
  waldus pisze: 2002-03-07 00:20
  szczeka mi opadla juz chce go miec tym bardziej ze uwielbiam eryki sa lepsze od nokii i innych fonow Dla mnie ideal
  0
 • Users Avatars Mini
  O|af pisze: 2002-03-07 13:20
  Jako odwieczny zwolennik Noki przetestowałem już zarówno 6310 jak i 8310. Przez przypadek trafił mi się również do testów T68. I tu trzeba przyznać, jestem pod ogromnym wrażeniem - chyba na stare lata trzeba będzie pomyśleć o przesiadce.
  0
 • Users Avatars Mini
  HWCP1 pisze: 2002-03-07 15:34
  Jest zawodowy ma 256 kolorow wyswietlacza tak jak pulpit w windows.Ale cena tez jest ko(s)miczna.Racja pozazdroscic tylko tym co maja ten telefon.Ciekawe ile osob w Polsce go ma?
  0
 • Users Avatars Mini
  sector pisze: 2002-03-07 17:04
  HWCP1: w polsce ile osob ma? MNOSTWO! ;o) W Erze mozna kupic w promocji za niecale 700zl netto.
  0
 • Users Avatars Mini
  azi pisze: 2002-03-07 22:30
  dobra chłopaki - ale ile on mieści smsów??? ma foldery do ich przerzucania???
  0
 • Users Avatars Mini
  grzesio pisze: 2002-03-08 18:32
  telefon jest suuuuuuper !!!! ale te 699+VAT w erze troche przeraza ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-08 20:27
  Jak na Eryka to nawet ladny :0
  0
 • Users Avatars Mini
  Arbi pisze: 2002-03-09 01:41
  Swietny telefon = Drogi telefon = Napewno nie dla mnie... a Nokia? Jak na swoja cene to naprawde pozadna firma...
  0
 • Users Avatars Mini
  kibic pisze: 2002-03-09 04:11
  Chętnie kupię ten telefon.
  0
 • Users Avatars Mini
  YoYo pisze: 2002-03-09 11:56
  ...Sprzedaję telefony od 4 lat. Nie rozumiem dlaczego fani Nokia tak mocno bronią pozycji tej firmy. Nie od dzisiaj wiadomo dla kogo firma ta produkuje większość swoich modeli. Nawet szefostwo Nokii otwarcie mówiło, że ich celem jest zdobycie rynku masowego. Nokia robi proste, o banalnym menu i z materiałów nienajwyższego gatunku telefony dla wszystkich tych, którzy oczekują od tel. tego by dzwonił. Mocna bateria to zasługa i cecha telefonów tej firmy. Linia premium (np. 8850) nie odstaje od reszty jesli chodzi o funkcje, zaspakaja natomiast ludzką potrzebę posiadania. Eryk się dźwiga i to dobrze. Konkurencja to jakość i niskie ceny. Co do T 68 to aktualnie go posiadam. Telefon jest o dwie klasy lepszy od reszty słuchawek z tej ligi. Muszę też zaznaczyć, że należy spodziewać się stałego regresu. pamiętajmy to już nie jest Ericsson lecz SONY Ericsson, a SONY nie jest nauczone gonić lecz być gonionym. Pozdrawiam wszystkich niezależnie co im dzwoni w kieszeni...
  0
 • Users Avatars Mini
  westbammm pisze: 2002-03-09 18:43
  ale niestety nokia powiększa udział w rynku a ludzie potrzebują także rzeczy prostych erikson marnieje
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-10 16:12
  raczej nikia marnieje i idzie w ilośc a nie jakość
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-10 16:13
  sorki miało być nokia !
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomalo pisze: 2002-03-10 19:42
  czy jak sie wejdzie w eryku (t20, t29, t39 itp) w testy serwisu *** (strzałki i gwiazdki) to po uruchomieniu testu mikrofonu (petla mikrofon sluchawka) slychac w glosniczku pisk? U mnie slychac :) lub :((((((( Dajcie znac jak to wyglada u Was, bo nie wiem czy mi sie trafila walnieta t68 czy nie.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-11 01:28
  u mnie też to tak jest. poprostu mikrofon sprzęga sie ze słuchawką.
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomalo pisze: 2002-03-11 15:33
  mike.buba z tego co sie dowiedzialem to mam glosniczek do wymiany. I ponoc takie sa tego objawy. Jesli jeszcze przy ustawieniu glosnosci w sluchawce na jeden z najwiekszych poziomow telefon ci trzeszczy to masz to samo co ja. Zobacze co bedzie po wymianie glosniczka. Pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-12 03:08
  ale numer. kiedy idziesz do serwisu z tym? daj znać co i jak .
  0
 • Users Avatars Mini
  lewy82 pisze: 2002-03-12 14:15
  ło matko! co za fon!!! Nie stać mnie, wiec pójdę dawać dupy;-) musze go mieć!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  KRFAWY_TOSTER pisze: 2002-03-12 17:47
  mike to napisz mi dokladnie jak mam zrobic aby sprawdzic :))) bo nie kumam !
  0
 • Users Avatars Mini
  maybach pisze: 2002-03-12 23:44
  odp.: Yoyo 09-03-2002 09:56 - masz calkowita racje, ja mam sony j70 (i nie zamienilbym jej na nokie od 33xx do 7xxx wlacznie), nokie to takie telefoniki produkowane ma masowa skale, a Sony-Ericsson to sluchawki elitarne, raczej nie zdobeda wielkiej popularnosci, ale u innych uzytkownikow beda budzic porzadanie
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-13 02:15
  najlepiej zadzwoń np.na infolinie, daj głośność na maxa i posłuchaj czy trzeszczy cosik w słuchawce. podobno kiedy trzeszczy trzeba lecieć do serwisu :( . a kupiłeś telefon?
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-13 11:57
  Albo nagraj na dyktafon piosenkę z radia ( nagrywaj w wysokiej jakości w telefonie) i potem odtwórz na najwyższym poziomie głośności. jeśli trzeszczy coś jest nie tak i warto jechać do serwisu
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomalo pisze: 2002-03-13 23:34
  Po wymianie glosniczka wszystko jest ok. Mozna dac na maxa i dzwonic na dowolna infolinie :))))))
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-14 00:52
  Wymienili mi dziś głośniczek na miejscu po chwili moich błagalnych próśb. Teraz jest wszystko ok. dzięki Tomalo !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomalo pisze: 2002-03-14 09:20
  Nie ma za co . Ciesze sie ze Ci sie udalo to zalatwic.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-14 15:07
  uf uf . oby to była jedyna usterka wieku dziecięcego tego telefonu a inne nigdy się nie zdarzyły :)
  0
 • Users Avatars Mini
  daz pisze: 2002-03-14 18:57
  Moze kiedys bedzie mnei na niego stac hehe:)) Tak samo bylo z simensem s25 kiedys cud, a dzisiaj przecietny telefon:) DaS
  0
 • Users Avatars Mini
  Geronimo pisze: 2002-03-14 20:43
  Dzis go kupilem , naprawde odlot . Nie rozumie tylko zawzietych fanow Ericssona i Nokii . Uzywalem kilku modeli Noki i telefony sa spoko , latwe w obsludze . T68 to chyba jedyny (procz T39) fon z dobra bateria . A ci co mowia ze T68 krotko trzyma (bateria) bo ma kolorowy wyswietlacz to sie grubo myla . T68 jest coool.....
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-15 00:20
  Geronimo: i zgadzam się z Tobą w 10000%. moja bateria też mi w zupełności wystarcza. Kupiłeś z ery czy w sklepie ? jaki kolorek ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomalo pisze: 2002-03-15 09:00
  Lunar Grey Rulez!
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomalo pisze: 2002-03-15 09:02
  A tak powaznie to w obydwu kolorkach ten telefon wyglada nieziemsko
  0
 • Users Avatars Mini
  kkrzysiekk pisze: 2002-03-15 12:42
  tel jest po prostu kosmiczny:))) zarowno możliwosci jak i cena...
  0
 • Users Avatars Mini
  Geronimo pisze: 2002-03-15 14:05
  Do mike.buba. Telefon jest w kolorze "złotym" . Jedyną wada jest to ze przy zakupie nie daja softu , ten kto dostep do sieci nie ma problemu zeby sobie sciagnac samemu ze strony Eryka . W sklepie np. www.promaco.pl jest fajny zestaw sluchawkowy z radiem FM , nie pobiera duzo bateri . Jeszcze raz goraco polecam - moja przesiadka z Nokii 3330 na T68 (a mialem wczesniej dosc duzo innych aparatow) nie sprawia duzego problemu . Az mi szkoda foli z wyswietlacza sciagac :)))))))))
  0
 • Users Avatars Mini
  KRFAWY_TOSTER pisze: 2002-03-15 14:06
  mi tez bateria wystarcza ..... jest doscyc dobra... ja nie mam problemu z glosnickiem ale z przyciskiem :((( przycisk 4 nie chodzi zbyt dobrze.... ale jak sie nie wyrobi to dodam do seriwsu mike a jaki ty masz kolorek?? ja grey....
  0
 • Users Avatars Mini
  KRFAWY_TOSTER pisze: 2002-03-15 14:07
  ja nie sciagnelem :))) obcielem tak ladnie ze jest na wyswietlaczu ale jej nie widac :)))))))))))
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-16 14:12
  nie dziwie się że każdy sznuje taki telefon jak może, w końcu za taką kase
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-16 14:16
  ten wasz t68 ma polskie menu ???
  0
 • Users Avatars Mini
  KRFAWY_TOSTER pisze: 2002-03-16 17:43
  moj ma.....
  0
 • Users Avatars Mini
  igi pisze: 2002-03-16 19:47
  fizyczna przyjemnosc ten Eryk-chce go!
  0
 • Users Avatars Mini
  ygryp pisze: 2002-03-16 23:36
  kurcze, ale kupa, nokia to jest to - widzieliscie 6310 - to dopiero maszyna, a tu zabaweczka dla malych grzecznych dzieci i kolorowy wyswietlacz:(((. niedlugo beda w erze dokladac w promocji wycinanki i klej biurowy...
  0
 • Users Avatars Mini
  Arek pisze: 2002-03-17 19:50
  Jak jestescie tak najarani na ten telefonik to moze ktos bedzie chcial go kupic od Arka?Jesli znajdzie sie chetny zaplacic cos w okolicach 1500zl to zapraszam na priv.Mieszkam w Zachodniopomorskim
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-17 23:57
  matt: a 1% to melodje ???
  0
 • Users Avatars Mini
  Geronimo pisze: 2002-03-18 10:14
  do ygryp Widzialem i używalem Nokie 6310 , bardzo fajny telefon ale .... mogli by 2 cm go obciąć . Na ta klase telefon powinien byc nieco mniejszy ( nie musi mieć zaraz 8 cm ). Dość często poruszam sie autem a 6310 w pokrowcu poziomym przy pasku to poprostu tragedia ( tak jak wczesniej 6210 - te same wymiary ) . Ciagle o niego zachaczalem , gdyby byl nieco krotszy .... Poza tym T68 to nie kupa ! ( i nie jestem jednym z zagorzałych anty fanów Nokii ) , testowalem naprawde wiele aparatów i T68 jako jedyny z Ericssonow przypadl mi do gustu . Podpisujac certfikat na nastepne 2 lata w Erze kupilem T68 i 6310 ale Nokia poszla na handel ... ustepuje wiele Ericssonowi ! ( a dokladnie Sony+Ericsson)
  0
 • Users Avatars Mini
  Geronimo pisze: 2002-03-18 10:18
  Dobra rada dla uzytkownikow T68 !!! Podswietlenie ustawcie na automatyczne , jak dacie na podswietlenie stale ekranu to bateria starczy na okolo 9 h , tak wiec spada jak diabli . Automatyczne jest wystarczające chyba ze ktos trzyma telefon caly czas w ladowarce .....
  0
 • Users Avatars Mini
  KRFAWY_TOSTER pisze: 2002-03-18 16:11
  aha dobrze ze nam to powiedziales..... :)
  0
 • Users Avatars Mini
  KRFAWY_TOSTER pisze: 2002-03-18 16:12
  zal mi takih kolesi jak ygryp... zadnego z tych fonow pewnie nie widzial sam ma 3110 i ma dresik adasia i wskakuje tutaj z tekstem nokia de best eryk gowno........
  0
 • Users Avatars Mini
  Rafaello pisze: 2002-03-18 17:27
  Jest dobrze, a bedzie lepiej......
  0
 • Users Avatars Mini
  igi pisze: 2002-03-19 10:43
  Kochane foniaczki! JUZ GO MAM-MOWIE WAM PALUSZKI LIZAC!!!!!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  xxxbit pisze: 2002-03-19 20:51
  sobie liz!!
  0
 • Users Avatars Mini
  kmc pisze: 2002-03-19 22:50
  zajebisty telefon, ale jak dla mnie jego cena odstrasza, przynajmniej narazie. widziałem go w sobote na gieldzie. nówka "tylko" 2500 zł. spoko...
  0
 • Users Avatars Mini
  Geronimo pisze: 2002-03-20 00:03
  Witam ! Wyprobowalem wlasnie program do synchronizacji T68 z Outlookiem "XTNDConnect PC" . Dziala nawet spoko , kazdy wpis lepeiej przeciez robic na kompie - szybciej . Jest tez fajny programik do zmiany logo "MyPicturesR2E" - a tu sie mozna popisac , nie jakies tam maloty jak w Noki (bez obrazy) , wstawic ladny widoczek w kolorze albo nowy model Audi :))) . Polecam te programy - jak narazie chyba jedyne do T68 . pozdrowionka
  0
 • Users Avatars Mini
  nokiagame pisze: 2002-03-20 13:43
  Bardzo mi się podoba ta mała zabaweczka, jednocześnie ma wszystkie zaawansowane funkcje które bardzo ułatwiają zycie i stają się coraz bardziej nieodzowne. Poważnie zastanawiam się nad zakupem tego modelu. Myślę że funkcjonalnością przerasta nawet ericssona R520.
  0
 • Users Avatars Mini
  thinkpad pisze: 2002-03-20 17:42
  Jak na Ericssona telefon jest spoko, ale pojawił się konkurent NOKIA 7210 i cenowo są zbliżone do siebie bo nokie 7210 można dostać na allegro za 2000zł.
  0
 • Users Avatars Mini
  KRFAWY_TOSTER pisze: 2002-03-20 19:22
  geronimo a z kad ten program bo ja narzie slyszalem tylko o wgrywaniu prze irde ! jak mozesz to podaj stronke dzienki!
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-20 22:01
  thinkpad: %#$@$%#@ na allegro 7210 i jej nie ma ??? napewno ktoś sobie jaja robił
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-20 22:02
  co to za jakies znaczki mi wyskakują, ja tam napisałem s z u k a ł e m
  0
 • Users Avatars Mini
  westbammm pisze: 2002-03-20 22:18
  fajny ten eriksonik
  0
 • Users Avatars Mini
  kubsonik pisze: 2002-03-20 23:31
  no westbammm, nwet bardzo fajny... albo i jeszcze fajniejszy :)
  0
 • Users Avatars Mini
  thinkpad pisze: 2002-03-21 00:24
  hub, jest jak chcesz to mogę Ci podać link, sprzedawca jest pewny bo robiłem z nim interesy i ma jeszcze para innych nowości.
  0
 • Users Avatars Mini
  Szkot pisze: 2002-03-21 01:19
  Witam A co powiecie na temat T68 pod względem odporności mechanicznej? Ten telefon bardzo mi się podoba (wygląd i przede wszystkim możliwości), testowałem go przez parę godzin i jedynie mam wątpliwości co do wytrzymałości obudowy na ewentualne upadki. W porównaniu z np. T39 wydaje się być strasznie delikatny. Może ktoś już próbował uczyć go latać, jeżeli tak to proszę się podzielić spostrzeżeniami. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Geronimo pisze: 2002-03-21 09:28
  Witam ! KRFAWY_TOSTER , programy te znajduja sie www.sonyericssonmobile.com . Jeden do zmiany logo ( mozna tez w nim tworzyc swoje obrazki) drugi do synchronizacji ( jeżeli masz np. Outlooka) , pojawia sie nowe menu *Synchronizuj* w Outllooku i dzialasz ..... w razie problemow daj znac .
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-21 17:19
  Kumpel ma - mnie sie on b.podoba.
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-21 17:20
  Oczywiscie telefon! ;-D
  0
 • Users Avatars Mini
  kibic pisze: 2002-03-21 20:01
  Czy ktoś wie może kiedy ten telefon pojawi się w Plusie?
  0
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2002-03-21 22:18
  no i sie skonczyl T68m juz go nie produkuja , generalnie to design T68m ma milion razy lepszy niz nastepca T68i ktory wedlug mnie jest brzydki i stracil to co mial ericsson
  0
 • Users Avatars Mini
  gmazur pisze: 2002-03-22 19:10
  kibic: nie musiałeś długo czekać, już jest w Plusie za 999PLN (bardzo dobra cena). gm
  0
 • Users Avatars Mini
  KRFAWY_TOSTER pisze: 2002-03-23 01:14
  jest w plusie?!!
  0
 • Users Avatars Mini
  AQQ pisze: 2002-03-23 16:42
  Dobry opis dziekuje!
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-23 16:48
  thinkpad: to daj tego linka
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-23 16:54
  gm: w plusie jest za 949zł a nie 999zł
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-24 19:56
  thinkpad: jak wchodze na tego linka to mi się zmnienia na www.allegro.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-24 19:57
  thinkpad: jak wchodze na tego linka to mi się zmnienia na www.allegro.pl, napisz pololei gdzie mam wejść, aby zobaczyc to cacko
  0
 • Users Avatars Mini
  PeTeRx pisze: 2002-03-24 20:24
  Nic dodac nic ujac jednym slowem idealny telefon...
  0
 • Users Avatars Mini
  kibic pisze: 2002-03-25 03:05
  Zajebiście, że jest już w Plusie. Jutro go zamawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  thinkpad pisze: 2002-03-25 14:21
  hub: wejdz www.allegro.pl i na głównej stronie wpisz w wyszukiwarce 7210
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-25 15:56
  thikpad: dzięki, ale mam jedno pytanko jak mu wpłace na konto te 1990zł plus kosz przesyłki, to jakom mam pewność że on mi potem przyśle telefon ???
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-25 15:57
  kibic: w plusie to moze byc co najwżej za rok
  0
 • Users Avatars Mini
  amapi3d pisze: 2002-03-25 17:05
  cudo!
  0
 • Users Avatars Mini
  sharqy pisze: 2002-03-25 20:23
  Czy ktoś byłby tak miły i mógł mi napisać co to jest HSCSD ? Zgóry dziękuję !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  nokiagame pisze: 2002-03-25 21:51
  High Speed Circuit Switched Data
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomalo pisze: 2002-03-25 23:46
  Faktycznie jest w Plusie... przynajmniej tak jest na informacjach o promocji. Oby nie byla to tylko wirtualna promocja...
  0
 • Users Avatars Mini
  thinkpad pisze: 2002-03-26 00:17
  hub: gość jest w 100% pewny, wiem bo robiłem z nim interesy i się nie zawiodłem.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-26 01:21
  ja radziłbym jednak poświęcić więcej o 50 zł i wybrać się po taki telefon osobiście a nie ryzykować.
  0
 • Users Avatars Mini
  Geronimo pisze: 2002-03-26 09:42
  Ja na Waszym miejscu wolabym jechac wo Warszawy na stadion X-lecia lub na giełde Wolumen . Lepiej takie rzeczy jak elektronika kupowac osobiście a nie w przesyłce (mozna dostac przypadkiem ladna cegle klinkierówke , hiiiiii :)))) ) . Ale kazdy kupuje jak chce oczywiscie .......... jak sie ma kase to mozna probowac ........ Na marginesie to ciekawe ze w miesjcu komentarzy o T68 jest mowa o kupnie Nokii , zawsze myslalem ze fani tych dwóch firm nie daża sie gorącym uczuciem ...........
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-26 13:05
  geronimo: o tej nokii masz racje !!! koniec z gadaniem o tym badziewiu tutaj !!!! to test T68 i trzymajmy się tego.
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-26 16:27
  mike.buba 7210 to nie jest badziew tylko super telefonik któremu nawet t68 nie dorównuje
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-26 16:29
  geronim: otóż to, ja też tak myśle z 10leciem wolumenem i klinkierówką
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-26 18:52
  hub: dla mnie kiszka i syf !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-26 18:53
  nie chodzi o ten konkretny model (może jest ten i dobry) - chodzi mi o firmę i jej aktualną politykę i nastawienie
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-26 19:59
  mike.buba: dla mnie nokia jest najlepszą firmą na świecie, a jej ok 35% udziały mówią same za siebie, lubie ją za to że ma jadyne dla mnie normalne menu gdzie nie musze sie zasnanawiać gdzie może byc dana funkcja może tu a może tu, podobają mi się te telefony, są odporne na wstrząsy a co najważniejsze żadna nokia w moim życiu mnie nie zawiodła a miałem ich już toche, mike ty może bardziej lubisz ericssony ale 7210 to na pewno nie jest kiszka i syf
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-27 01:35
  hub: 35% udziału znaczy że tłoczą dużo tandety serii 3... i wcale nie jest powiedziane że jest najlepsza. W Polsce 50% samochodów to fiaty i "dełuu" i jeśli to są najlepsze samochody to wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję że eric nie będzie dążył do zwiększenia udziału poprzez wywalanie na rynek takich pasztetów jak np. nokia3310. co do menu to każde jest czytelne jeśli się go używa przez jakiś czas.
  0
 • Users Avatars Mini
  kibic pisze: 2002-03-28 01:36
  Cudo, a nie telefon.
  0
 • Users Avatars Mini
  kibic pisze: 2002-03-28 01:39
  Tylko, dlaczego taki drogi w nowej promocji Plusa.
  0
 • Users Avatars Mini
  korrek pisze: 2002-03-28 23:29
  T68 - No nie same plusy. Poważny minus to dlaczego powiadomieniem o przychodzącym SMS może być tylko klik lub lub Tone. Oba dżwięki są zdecydowanie za ciche. Czy jest jakaś możliwość by był to bardziej słyszalny sygnał (melodia)?
  0
 • Users Avatars Mini
  kmc pisze: 2002-03-28 23:48
  mike.buba: masz rację co do tego że 35 % udziały Nokii w sprzedaży telefonów na świecie nie do końca świadczą o tym że jest to najlepsza firma. Nokia po prostu produkuje telefony masowe, jak np. wspomniana 3310 właściwie dla każdego dostępne i łatwe w obsłudze. ale nie powiedziałbym że 3310 jest " pasztetem", bo wcale tak nie jest. może nie jest to tak eksluzywny telefon jak T68... wiadomo, nie ma co porównywać, ale to klasa niżej, pamiętaj o tym. a za cenę T68 możesz mieć kilka 3310. nie zmienia to faktu że T68 jest telefonem, który naprawdę robi wrażeniei aż chce się go mieć, tylko ta cena :( kmc
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-03-29 00:03
  kmc: nokia robi telefony masowe serią 33xx, a inne firmy to co nie robia masówki z czego maja największekozyści ??? a siemens c35, ericsson t20x i tak dalej, ale że ci producenci razem nie mogą dogonić jednej noki to juz nie jest jej wina
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-29 01:23
  korrek: niestety jak na razie nie ma takiej możliwości
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-29 01:28
  kmc: ten pasztecik to przesadziłem ale każda masówka jest denna. nie bronie wcale erica bo t20 też był masówką. Ale patrząc na poczynania nokii to zauwazalny jest upadek klasy tej firmy co w przeciwieństwie do ostatnich poczynań sonyericsson'a
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-29 01:34
  hub: naprawdę cieszysz się gdy wśród 15 spotkanych twoich znajomych 3/4 ma serie 33.. dla mnie to nie powód do dumy
  0
 • Users Avatars Mini
  Hildebrand pisze: 2002-03-29 08:04
  jak tylko bede miec tyle kaski to sobie kupie ten telefon! Robi wrazenie... trzymalem go w reku przez minute i z zalem oddalem... ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-29 09:25
  Hildebrand: jeśli szybko biegasz to należało spróbować ;-))
  0
 • Users Avatars Mini
  adit pisze: 2002-03-30 05:06
  bez sensu po co płacić ciężką kase za niepotrzebny kolorowy wyświetlacz ?!
  0
 • Users Avatars Mini
  loker pisze: 2002-03-30 22:46
  od dwóch dni jestem posiadaczem T68. Wcześniej używałem Nokii 7110. Uważam, że Nokia ma lepszą książkę telef. (może jest to kwestia przyzwyczajenia). Może ktoś z miłośników Ericssona podpowie mi jak zapisać do książki numer otrzymanego połączenia. T68 jest nowy i technicznie doskonalszy lecz 7110 to jest telefon, a T68 to zabawka.
  0
 • Users Avatars Mini
  katana pisze: 2002-03-31 20:26
  nokia 8310 sie chowa, ten telefonik to bajera, podoba mi sie:))) dla mnie po prostu bomba
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-04-01 18:17
  Loker, trzeba ukatywnić w menu pewną opcję, dzięki której tel. pyta czy zapisać nr jeśli nie było go w książce, sorry, wyleciało mi z głowy, jak się ona nazywa :(
  0
 • Users Avatars Mini
  doriandz pisze: 2002-04-02 15:40
  Bardziej czaderskiego telefonu jeszcze nie widzialem!!! Ale ta cena...
  0
 • Users Avatars Mini
  bobopik pisze: 2002-04-02 16:36
  jesli chodzi o t68 jest on moi zdaniem obiecnie najlepszy na rynku. ma wszystko co jest mozliwe w telefonie. a poza tym uwazam ze woljna pomiedzy nokia a sonyerykiem moze sie dal obu firm zakonczyc zle. trzeba pamietac o amerykanskim gigancie motoroli (moja v50 jest doskonala) jak i wschodnim samsungu ktory tez przechodzi na masowke za sprawa smart messagingu:(((
  0
 • Users Avatars Mini
  olsen pisze: 2002-04-02 19:24
  witam wszystkich ! sam posiadam ericssona t68 i powiem wam, że telefon jest zaje... znam się trochę na telefonach,ponieważ pracuję w punkcie "ery" i widziałem już wiele telefonów i wiele testowałem.jeżeli chodzi o nokię to jest to wielkie g... najwięcej telefonów trafiających do serwisów to właśnie nokie. w tych aparatach potrafi się zepsuć wszystko,nawet to co wydawałoby się nie do zepsucia. jeżeli chodzi o t68 to jak żaden telefon nie jest idealny. można by polepszyć to i owo, ale i tak jest lepiej niż bardzo dobrze.telefon bliski ideału. a wszystkim zwolennikom noki, a zwłaszcza tym broniącym 76xx polecam rzucenie okiem na ERICSSONA pc800 z wbudowaną kamerą cyfrową- aparat cyfrowy mają już od dawna zegarki CASIO,które można kupić za jedyne 700zł. pozdrawiam olsen!
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-03 02:23
  olsen: dobry opisik. popieram !!! T68 jest niezły. Jeszcze tylko soft od T68i i będzie full wypas
  0
 • Users Avatars Mini
  doriandz pisze: 2002-04-03 02:54
  Olsen! Brawo! Ale racja - T68i moglby sie pojawic, ale nie w takich niebotycznych cenach!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  olsen pisze: 2002-04-03 16:42
  mike.buba:nie masz się czym martwić, ponieważ ERICSSON jako firma będzie wymieniać bezpłatnie oprogramowanie we wszystkich T68 i będzie można już niedługo (ja sam zresztą już się nie mogę doczekać kiedy) chociażby odbierać i wysyłać MMS tak jak teraz w T68i.całe oprogramowanie będzie takie jak w t68i. a dla wszystkich \"szpanerów\"i fanów NOKII mam bardzo niemiłą informację:uważajcie na 8310 bo jeszcze się dobrze nie sprzedaje, ale za to już się dobrze piep..y! ps.pozdrowienia dla doriandza ! i pamiętajcie wszyscy fani t68:\"NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI I WASZYMI ERYKAMI\" olsen
  0
 • Users Avatars Mini
  doriandz pisze: 2002-04-03 21:17
  TAK TRZYMAC, OLSEN - ROWNIEZ POZDRAWIAM. ERICSSON RULEZ!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  DJ pisze: 2002-04-03 21:49
  Czy ktos orientuje sie kiedy wreszcie bedzie ten telefon dostepny w Plusie?? bo na razie to jest ale tylko na ulotkach reklamowych Plusa ;-(
  0
 • Users Avatars Mini
  zinman pisze: 2002-04-04 00:08
  co za debile nokia i ericsson obydwe to dobre firmy i nie ma o co się kłócić a to że t68 jest lepszy od wszystkich nokii to %#$@$% Pomyślcie w jakiej on będzie cenie k u r w a kogo na to stać!!!!!!!!! Więc nokiarobi telefony które są w miare tanie a ericsson e promocjach ma same bebły %#$@$ t20 czy t28, ludzie pomyślcie który ericsson ma smart messaging i te bajery dla małych szpanerów. ah do PATT nie wyrywaj sie bo takie klapki na oczach pogarszają tylko sytuacje w jakiej sie znajdujesz. T E L E F O N J E S T D O D Z W O N I E N I A!!!!!!! A N I E D O Z A B A W Y!!!!!! Pojmijcie to jak chcesz sie bawić to kup sobie gameboya ale jak chcesz rozmawiac to kup solidny telefon bez zmiennych obudów i kolorowych wyświetlaczy
  0
 • Users Avatars Mini
  doriandz pisze: 2002-04-04 01:14
  moze mnie ktos oswiecic? na gorze sa dwie diody - mam ericssona, wiec wiem, po co jedna, ale po co druga?
  0
 • Users Avatars Mini
  mik007 pisze: 2002-04-04 02:08
  jedna spelnia taka funkcje jak we wszystkich erykach,druga swieci sie na niebiesko gdu jest wlaczany BLUETOOTH
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-04 03:27
  doriandz: uaktywnij sobie moduł odbioru Bluetooth to zaświeci się druga, pięknie niebieściutka dioda
  0
 • Users Avatars Mini
  doriandz pisze: 2002-04-04 03:28
  dzieki dzieki, wielkie dzieki za odp!
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-04 03:29
  mik007: sory ale nie widziałem twojego wytłumaczenia i sie głupio powtórzyłem. sorka
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-04 03:38
  Olsen: Nie martwię się tylko bardzo cieszę, że posiadam phona który ma duuuże możliwości. O tym oprogramowaniu to już się dowiadywałem jakiś czas temu w serwisie i też mi powiedzieli że nowy soft będzie gratis. A Ty z jakich źródeł masz takie info ?
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-04 03:46
  loker: oto odpowiedź jak zapisać numer w książce telefonicznej gdy go tam jeszcze nie masz. Wchodzisz w menu, Spis telefonów, Dodaj kontakt, wpisujesz nazwę i przechodzisz w pole numeru telefonu i potwierdzasz(nie wpisujesz go z klawiatury), klikasz w lewo(joystick w lewo) i pojawia się menu 1. Spis telefonów, 2.Pozycje SIM, 3.NUMERY NIEZAPISANE !!! i właśnie tam masz wszystkie numery telefonów, których nie miałeś zapisanych, czyli et które do Ciebie dzwoniły lub ty wybierałeś. może wygląda ten opis zawile, ale Mam nadzieję że dobrze to opisałem. pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  olsen pisze: 2002-04-04 14:30
  mike.buba:jeżeli chodzi o oprogramowanie do t68 to kilka razy dzwoniłem do biura obsługi klienta sony-ericsson i tam udzielili mi takiej informacji.pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-04 18:53
  olsen: no to trzymamy ich za słowo :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  devil pisze: 2002-04-05 02:51
  Mam ten fon 2 tyg. i muszę przyznać że jest do bani!!! Fajny jest tylko wyświetlacz ;) a reszta to kicha!!! ;-P
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-04-05 03:00
  propo bluetootha to co mieliście w pudelku po zakupie tego telefonu chodzi mi o wyposażenie bluetotha ???
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-05 03:21
  hub: nic
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-05 03:24
  devil: a co jest do bani? co zmieniłbyś w takim razie?
  0
 • Users Avatars Mini
  biT.MP pisze: 2002-04-05 22:49
  wlasciwie niezly fone, ale czegos mi w nim brakuje nie wiem czego ? :))
  0
 • Users Avatars Mini
  Devil pisze: 2002-04-06 02:36
  Sory wczoraj bylem wkurzony wiec wyżyłem się na T68 ale on nie jest wcale do bani ;-) Sorki mike.buba!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Darek pisze: 2002-04-06 02:38
  Sory za ila miał zły dzień ;-) Może mi ktoś załatwić tego T68 tak do 1100zł??? pozdrawiam fanów T68!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Darek pisze: 2002-04-06 02:39
  Miało być za devila (mego nerwowego kumpla) ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-04-06 03:03
  Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Eryka T68. Dzięki Mike.Buba za opis jak zapisać numer spoza książki w późniejszym czasie-działa. Ale ja dopowiem: aby Eryk po zakończonej rozmowie automatycznie spytał się czy zapisać nowy numer do książki telefonicznej wystarczy w menu:spis telefonów-opcje-7-zapis nowych - ustawić na włączone. Ale mam inny kłopot. Czy może ktoś wie jak się pozbyć wygaszacza ekranu w postaci dużego zegara na czarnym tle?. Jeśli nadejdzie SMS, a ty go nie usłyszysz (bo lipny sygnał jest pip-pip) to do czasu naciśnięcia jakiegoś klawisza, nie będziesz miał pojęcia o nadejściu SMS-a bo informację o nim zakryje czarne tło z zegarem. A po za tym to nie widać np. na ile kresek jest zasięg.
  0
 • Users Avatars Mini
  Darek pisze: 2002-04-06 03:15
  Witam! Czy można w serwisie wgrać do T68 soft z polskim menu??? Bo kumpel kupił nówke T68 ale bez pl menu... Jaki wogóle jest numer telefonu do serwisu w polsce??? PS.Czy ktoś umie załatwić mi tego Eryka T68 w dobrej cenie??? tzn. do 1100zł??? Pozdrawiam fanów T68 ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Korrek pisze: 2002-04-06 07:14
  Centralna informacja Ericsson PL (0-22)6916200. Tam można się dowiedzieć coś o telefonach i servisach. Soft PL w Warszawie na gwarancji (przestęplowana gwarancja na polską z kraju zakupu - darmo) - koszt 0zł, bez gwarancji 80zł
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-06 15:58
  Devil: no problemo. biedny ten Twój T68. a nie oberwał czasem jak byłeś na niego zły ;-) ??
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-06 16:27
  Rychu: nie ma problemu, a odnośnie wygaszacza: niestety nie ma w tej chwili możliwości zmiany lub całkowitego wyłączenia tego czarnego wygaszacza z zegarem. Dopiero w nowym sofcie mają pojawiać się wygaszacze ustawialne (pisałem o zmianach w nowym sofcie w popstach pod opisem T68). Ale z sms-em przychodzącym nie jest tak jak piszesz, bo jeśli dostałeś smsa to do momentu jego odebrania znika wygaszacz-zegar, a jedynie na ciemniejszym ekranie jest pytanie czy odczytać nową wiadomość. tak samo jest jak masz nieodebraną rozmowę. Tylko w przypadku braku smsa lub połączeń przychodzących wygaszacz jest aktywny i nie widać nic poza nim. Ale jest plus wygaszacza: dzięki niemu bateria jest w tym momencie minimalnie wykorzystywana. pozdro.
  0
 • Users Avatars Mini
  Devil pisze: 2002-04-06 19:44
  Mike.Buba : Naszczęście nie rzuciłem w złości telefonem ;-) napewno wtedy bym załował...
  0
 • Users Avatars Mini
  Darek pisze: 2002-04-06 19:45
  Korrek: Wielkie dzięki za informacje!!!! Czyli za 80 zł wgrają mi polskie menu??? Dobrze kumam??? Pozdrawiam!
  0
 • Users Avatars Mini
  Darek pisze: 2002-04-06 19:47
  Jeszcze jedno pytanko: Czy jest możliwość zakupić gdzieś T68 do 1200zł (np. bez pl menu a potem w serwisie wgrać sobie polskie??) Doradźcie bo chciałbym go kupić!
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-04-06 21:16
  mike.buba: to po co bluetoth w takim telefonie jak i tak bez potrzebnych użądzen nie da się z niego korzystać chodzi mi o karte do laptopa i słuchawke do ucha
  0
 • Users Avatars Mini
  LuNaTiC pisze: 2002-04-06 21:40
  Telefon kupilem na aukcji w allegro,ogolnie spox czasem jednak sie na sekunde wiesza(wada ericssonow). Tak wiec wole Nokie,ale wyswietlacz jest ekstra.W zlotej obudowie moze byc ale bardziej podoba mi sie T68i - wersja troche ulepszona i ekstra kolor :)
  0
 • Users Avatars Mini
  darek pisze: 2002-04-07 00:16
  Lunatic: A za ile mozna go dostać na allegro jeśli można zapytać? Da się coś "złowić" do 1200zł??
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-07 04:09
  hub: nie rozumiem pytania za bardzo. bluetooth jest do tego aby phone komunikował się z różnymi urządzeniami lub drugim telefonikiem bez kabli. Chodzi o wygodę przede wszystkim. a jak telefon nie ma bluetooth'a to nie potrzebujesz czegoś aby podłączyć go do kompa? nie masz słuchawki do ucha na kabelku? tylko że słuchawka na kablu kosztuje 50 PLN a bezprzewodówka 950 :-( i to jest kapa
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-07 04:21
  hub: poza tym dobrze że jest bluetooth. Jakby nie było to wszyscy narzekaliby że T68 niezła kiszka bo tego nie ma i nokia jest debest. a tak ma i nie mam temu phonowi nic do zarzucenia. Jestem z niego baaardzo zadowolony i oby jak najdłużej
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-04-08 00:19
  mike.buba: teraz już rozumiem - ten telefon ma bluetooth ale aby w pełni go wykozystać należy dokupic sobie np. słuchawke za 950zł
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-08 02:15
  no dokładnie :-) trochę to boli ale może stanieje kiedyś bo stanie się regułą a nie wyjątkiem
  0
 • Users Avatars Mini
  igi pisze: 2002-04-08 14:59
  Emocje minely,zaczynam oddychac, ale GPRS to bomba!!
  0
 • Users Avatars Mini
  fonus pisze: 2002-04-08 17:39
  Witam, czy ktos mnie moze oswiecic, czy w zestawie z telefonem daja kabelek do polaczenia z komputerem?
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-08 18:18
  fonus: kupowałem w erze i nic nie było poza telefonem, zasilaczem i baterią. I chyba taki jest standard niestety
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-08 18:27
  A tak właściwie nasunęło mi się pytanie: gdzie faktycznie można znaleźć informacje co powinno sie znajdować w zestawie z telefonem. Zazwyczaj jest coś o tym w instrukcji. Może ktoś coś znalazł ??
  0
 • Users Avatars Mini
  olsen pisze: 2002-04-08 18:54
  fonus:niestety nie ma w zestawie kabla do kompa, ale jak byś sobie dokupił port podczerwieni to chyba byłaby lepsza zabawa !! pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  fonus pisze: 2002-04-08 22:11
  mike.buba & olsen: Dzieki za informacje. Tego sie obawialem, bo w tescie nie bylo nic na ten temat, a gdyby w pudelku dawali cos extra to bylby to kolejny powod do dumy. Zerknalem do angielskiej wersji instrukcji obslugi i... nic na temat tego, co tradycyjnie chba byc powinno na pierwszej stronie, czyli rysunku z elementami zestawu, nie znalazlem. Zaczynaja od tego jak wlozyc karte sim. Pytalem u Autoryzowanego Przedstawiciela PLUS gsm, gosc dzwonil do kogos w magazynie i tez nie potrafil mi odpowiedziec co jest w zestawie... :(
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-04-09 00:39
  Co do zawartości pudełka to jest faktycznie minimalistyczne (dobrze,że w ogóle ładowarkę dają ;-) ). Całą gamę akcesoriów można sobie dokupić dodatkowo (informacje ze strony WWW producenta). Ale w końcu T68 to taki Mercedes. Goły jest i tak drogi a każdy dodatek np. elektryczne szyby to wydatek rzędu F126p. Może Ericsson wychodzi z założenia, że na taki telefon mogą sobie pozwolić posiadacze zasobniejszych portfeli, a tych i tak będzie stać na zakup dodatków. Osobiście kabelka nie kupowałem, mam starego laptopika z portem infra i działa to znakomicie. Jedyny minus to zwiększone zużycie baterii podczas korzystania z ird'y.
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-09 02:44
  Wspaniały telefon!!! Czy ktos potrafi załatwić mi to cacko do 1300zł??? Pozdrowienia dla wielbicieli T68!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  260584 pisze: 2002-04-09 04:33
  No niezle cacko ale trzeba "troche" poczekaz az stanieje ;-)))
  0
 • Users Avatars Mini
  Panoramix_z pisze: 2002-04-09 23:08
  wprawdzie nie jestem fanem "eryków", ale zrobił na mnie dobre wrażenie, może zmienie zdanie o "erykach"....?
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-10 03:31
  Witam! Z moich najnowszych doniesień wynika że można mieć już ten telefon za 1200zł ale bez polskiego menu ;-) A PL menu można wgrac w serwisie za 80zł i to juz coś! Super fon!
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-11 01:43
  A czy ktoś wie jak można pozbyć się SimLocka z tego telefonu???
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-04-13 21:13
  denerwuja mnie juz klotnie o tematyce nokia kontra eryk..qrde, kto wymyslil ze nokia to "dresiarska" firma??tyle samo gosci z czterema albo wiecej paskami biega zarowno z 3310 jak i T18 etc..co to w ogole za argumenty??sam mam nokie i uwazam ze to po prostu porzadny telefon..nie zawiodl mnie nigdy..tak samo uwazam ze T68 jest swietnym telefonem pod wieloma wzgledami bijacym nokie na glowe..nowszy model, wiecej funkcji - jest po prostu lepszy..ale ludzie, swiat sie na tym nie konczy!!!za jakis czas T68 bedzie sprzedawany w promocji po 100 zl a szczytem mazen bedzie zupelnie inna sluchawka..az znowu przescignie ja inny producent..slowem - uzywam noki bo spelnia wszystkie moje oczekiwania..chyle tez czolem przed nowym erykiem bo po prostu na to zasluzyl!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-04-14 00:22
  Qba: jakbyś więcej takich komętarzy pisał to mogliby ci dać w końcu jakąś nagrodę, zgadzam sie z toba w 100%, ale mógłbyś napisąć że ta nokia która prześcignie ericssona t68 to nokia 7210 :)
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-14 03:02
  Qba: jednak T68 za 100 PLN to odległa, bardzo odległa sprawa. życzę spełnienia marzeń
  0
 • Users Avatars Mini
  dawid-eck pisze: 2002-04-15 08:29
  tak... wlasnie poszukuje dobrego telefonu,tylko trzyzakresowego,bo studiuje za granica i chce miec go tu i w polsce. ten eryk wydaje sie solidny, a propos, czy sa jakies nokie trzyzakresowe?, dzieki z gory za odpowiedz.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-15 15:16
  dawid-eck: T68 jest solidny. A nokie poszukaj sobie w opisach w bazie telefonów na tym wortalu.
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-16 02:27
  Jutro kupuje to cacko!!! Wreszcie!!! ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-17 03:20
  Mam, mam ale jazda! Super fon! Cosmic Gate ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  picua pisze: 2002-04-17 15:08
  Już myślałem, że ERICSSON całkiem schodzi na psy, a Nokie króluje. Sam mam tylko ERICSSONY. Nowsze jednak modele miały poważne problemy z dogonieniem Nokii. Ten jednak model zmienił mój pogląd na porównywanie Nokii i ERICSSONÓW. Super telefonik.
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-04-18 00:33
  Cześć Erykowcy :) , Pozdrawiam. Mam dziś dobry humor, bo okazało się, iż mój egzemplarz T68 nie ma założonej blokady simlock, chociaż był kupiony w promocji Ery (2Marca). Sprawdźcie swoje, jestem bardzo ciekaw jak u was. Należy to zrobić następująco: kursorem po kolei ***(gdzie "" to kursor w prawo a "" to lewo). Pokaże się menu serwisowe, wybierasz "service info" i "blokada sim". U mnie we wszystkich pozycjach widnieje symbol otwartej kłódki i cyfra 5 (nie wiem co ona oznacza ale symbol kłódkijest najważniejszy). Włożyłem kartę Idei i działa 100%. Ciekawe czy Era nie założyła bo zapomniała, czy też może nie umiała, bo nie miała softu? A tak apropo softu, to nie wiem czy wiecie, ale w maju będzie można "przerobić" T68 na T68i. Wystarczy tylko zgłosić się do serwisu Eryka. Tylko uwaga-cofnięcie operacji jest niemożliwe. Ale z tego co czytałem to warto iść do przodu. Pozdrawiam i dajcie znać jak u was z sim-lockiem.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-18 01:36
  Rychu: też nie mam simloka :-) a o sofcie pisałem już jakiś czas temu w poście pod T68 . pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-18 23:56
  HEJ! Czy ktoś oże mi pomoc? Otoz nie umie oglądać kolorowych obrazków na WAPie, tylko czarno-białe! O co może chodzić ? W opcjach mam zaznaczone pobieranie obrazków! Więc nie umie ściągać sobie żadnego tła do mojego t68 ;-( Help!
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-04-19 00:55
  Hihi !!! Po co daltoniście T68 ? :) , sorki , żartuję oczywiście. D@rku, spóbuj obrazki pobrać ze strony wap.esato.com , tam jest zakładka z kolowymi literkami, która prowadzi do kolorowych obrazków do T68. Sprawdzałem-działa na pewno.
  0
 • Users Avatars Mini
  mackor pisze: 2002-04-19 14:06
  Do Rycha:bardzo często pierwsze partie fonów są bez simlocka.Dlatego opłaca się kupić jak najszybciej.Nasze T68-Plus-też są bez blokady,ale pewnie koilejna dostawa już będzie je miała.
  0
 • Users Avatars Mini
  olsen pisze: 2002-04-19 18:20
  D@rek:jeżeli posiadasz telefon w ERZE (nie wiem jak to działa u innych) to sprawdż sobie ustawienia. wejdż w usługi wap, potem w ustawienia wap, potem wybierz profil z jakiego korzystasz czyli albo era gprs lub wap,następnie wejdż w bramkę, potem ustawienia ip,potem w tryb danych i tam sprawdż czy masz kontrolowany, bo taki powinien być !! Ps.dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą to w t68 jest parę ukrytych rzeczy.między innymi np.dwie gry:snake i magiczny kwadrat. trzeba wejść w grę Q dać nowa gra i wpisać 3 * 5 i ukaże się nowa gra (magiczny kwadrat). tak samo jest z grą ERIX. jak dacie nowa gra i wpiszecie kod 789 (w innym sofcie 123) to można pograć w węża takiego jak w nokiach. bawcie się dobrze !!! ps.pozdro dla mike.buby i doriandza
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-19 23:15
  Dzięki Olsen teraz już mogę ściągać obrazki!!!!!!!!!!!!!!!! Dzięki sto krotne dla OLSENA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-)))))) Miałem wyłączony tryb kontrolowany!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-19 23:16
  Niech żyje Olsen ;-) Teraz jestem happy ;-)))) Obrazki śmigają że hej!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-19 23:18
  A może ktoś poda mi kilka kolorowych, ciekawych witryn WAP?
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-19 23:21
  Przy okazji zna ktoś ciekawe stronki WAP skąd można skutecznie słać SMSy??
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-20 00:05
  Aha i czy da się ustawić klienta e-mail do dowolnego konta pocztowego? czy trzeba miec wykupiona opcje przesyłania danych u operatora zeby działał klient e-mail?? Dzięki za wszystkie porady!!!! Pozdrawiam fanów i uzytkowników wspaniałego T68 ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  kozaq pisze: 2002-04-20 04:07
  Witam, mam pytanko, czy w T68 soft chodzi tez tak wolno jak w r320s? Szczegolnie w trakcie pisania smsow, bo tam opoznienia sa strasznie duze (r320s). Z gory dzieki za odp, pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-04-20 16:13
  Czy komuś udało się sciągnąć THEMES ze strony ericssona lub wie jak zrobic je samemu???
  0
 • Users Avatars Mini
  FAN pisze: 2002-04-20 14:12
  Jest naprawdę mistrzowski ale jak dla mnie za drogi.
  0
 • Users Avatars Mini
  olsen pisze: 2002-04-20 19:13
  D@rek:miło,żę mogłem pomóc. jeżeli chodzi o twoją pierwszą prośbę to proszę bardzo: wap.sonyericssonmobile.com wap.esato.com (polecam bardzo, bo tu możesz się zalogować i przesłać tam swój obrazek, poczym ściągnąć go sobie na wyświetlacz - ja tak zrobiłem zdjęcie dziewczyny) wap.loogo.no wap.abiro.com te adresy na początek powinny ci wystarczyć. w sumie masz tam parę tysięcy kolorowych obrazków, które możesz zdjąć na wyświetlacz. istnieje także wiele stron www. gdzie są także logosy do t68. pozdro !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-20 21:35
  Dzięki Olsen raz jeszcze a czy wiesz jak skutecznie odpalić klienta e-mail? Mam abonament w erze ale korzystam nadal z PlusNetu ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  nepomucen pisze: 2002-04-22 04:22
  sliczny jest...... moze ktos chce go oddac za np 10zl ?? ;))))))))))))))
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-22 17:09
  nepomucen to az tyle kasy dasz??? OO to moze lepiej wydaj te 10zł na psychiatre ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-22 17:12
  Czy udało się komuś odpalić klienta e-mail w erze dla innego konta niż eranet?? jesli tak to jak to zrobic bo mi wyskakuje " nie znaleziono serwera"
  0
 • Users Avatars Mini
  orlik pisze: 2002-04-23 17:22
  D@rek:mam ustawione trzy konta e-mail,dzialaja poprawnie.Zakladam,ze masz uruchomiony GPRS i krzystasz z kont eranet GPRS.USTAWIENIA;Konta danych-yes-Dodaj konto-yes-Edycja konta-yes;Lacz, uzyw.-yes-eranet GPRS-yes;Serwer POP3-yes-wpisz poprawna nazwe swojego serwera POP3-yes;Port POP3-yes-110-yes;Skrzynka poczt.-yes-wpisz swoj login czyli to co jest w adresie przed @-yes;HASLO-yes-wpisz haslo swojej skrzynki-yes;Serwer SMTP-yes-wpisz poprawna nazwe swojego serwera SMTP-yes;Port SMTP-yes-25-yes;Adres e-mail-yes-wpisz swoj adres-yes;Nadawca-yes-wpisz swoja nazwe-yes;Okres sprawdz.-yes-wybiez dowolny im krotszy tym gorzej z bateria-yes;wyjdz-aktualnie pracuje ustawione konto-powodzenia.
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-23 21:45
  Orlik: GPRS mam odpalony ale nie korzystam z EraNetu. A można ściągać w erze z innych kont jak EraNet?? W Plusie można tez z innych... Dzięki
  0
 • Users Avatars Mini
  orlik pisze: 2002-04-24 15:19
  D@rek:mam telefon w erze i jak napisalem korzystam z trzech innych kont.Nie chodzi o korzystanie z eranetu tylko w meni edycja konta ;lacz uzyw. trzeba zaznaczyc konto danych /eranet GPRS/ jest to konto z ktorego korzystasz podczas pracy z GPRS...Powodzenia
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-24 18:53
  Orlik: Mój problem polega chyba na tym że jak nie mam wykupionego pakietu dla zaawansowanych w Erze (czyli z kontem Eranet włącznie) to chyba nie mogę odbierać również poczty z innych kont bo wydaje mi się że trzeba wtedy mieć wykupione przesyłanie danych czyli to co jest w pakiecie Ery dla zawansowanych a to kosztuje miesięcznie 20zł netto ;-( W Plusie np. nie ma problemu by ściągać pocztę z innego konta jak firmowe Plusnet.... Co wy na to??
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-24 18:56
  Próbowałem ściągac pocztę z Plusnetu ale aparat szuka ciągle serwera a potem pisze " Serwera nie znaleziono" ;-(
  0
 • Users Avatars Mini
  Adas pisze: 2002-04-24 20:54
  Cos sie testerowi popieprzylo przy transferach GPRS za pomoca IR... 5kb/s 4kb/s to calkiem niezle ale 9600kb/s to juz kila :-) niech najpierw spojrzy jakie %#$@$%#@ pociska a pozniej dopiero publikuje...
  0
 • Users Avatars Mini
  Sphinx pisze: 2002-04-24 20:59
  Nokia odchodzi juz w zapomnienie.Erricson T68 to tylko przedsmak przed modelem P 800
  0
 • Users Avatars Mini
  orlik pisze: 2002-04-25 01:40
  D@arek:nie musisz miec uruchomionego eranetu ,musisz miec uruchomionny tylko GPRS i w opcjach maili w edcji wpisac poprawne ustawienia wg.poprzedniej inf. u mni to dziala bez pudla..POZDRAWIAM
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-25 02:03
  Dzięki Orlik za wszelką pomoc ;-) Ale nadal próbuje to odpalić z mizernym skutkiem a jeden gość mi powiedział że bez Eranetu nie da rady... hmm...
  0
 • Users Avatars Mini
  orlik pisze: 2002-04-25 15:17
  D@rek:sproboj zalozyc sobie poczte na str. www.onet.pl i wprowadz POPRAWNE USTAWIENIA tej poczty w pozycji edycja konta, jedno z moich kont pocztowych dziala w onet.pl. Nie musisz miec uruchomionego eranetu,ja tez nie mam. Potrzebny Jest tylko uruchomiony GPRS I poprawne wpisanie w poz. edycja konta danych skrz.pocztowej to musi dzialac....POWODZENIA
  0
 • Users Avatars Mini
  orlik pisze: 2002-04-27 18:07
  D@rek:sprawdzilem, wszystko dziala OK.Podaje ustawienia dla onetu: serwer POP3; pop3.poczta.onet.pl, serwer SMTP; smtp.poczta.onet.pl.Jesli beda klopoty zajrzyj do poczty w onecie,podalem ci tam swoj nr. tel.- powodzenia
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-27 21:24
  Orlik: Sory że tak cię męczę ale niestety nie dostałem twojego maila na onet-a. Dalej nie działa mi klient e-mail mimo wpisania poprawnych nazw serwerów ;-( Dostałem maila od jednego gościa że MUSZE mieć poczte EraNet bo wtedy Era uruchamia równiez przesyłanie danych... A może mam inaczej skonfigurować eraWAP GPRS?...
  0
 • Users Avatars Mini
  orlik pisze: 2002-04-27 23:21
  D@rek:Nie musisz miec poczty w eranet, u moich kolegow dziala bez tej poczty, ja mam pobrane ustawienia wap gprs ze str. ericssona.Musisz gdzies popelniac jakis blad dlatego ze twoja poczta onet w moim telefonie dzialala OK.....pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  M pisze: 2002-04-27 23:39
  Czy ktoś wie cos o możliwości ewentualnej zmiany wersji oprogramowania na taką jak T68i ma o niebo więcej bajerkow i możliwości a w necie jedne info. zaprzeczaja drugim. Nawet oficjalna strona Eryka mówi, że telefony różnią się tylko wyglądem a poniżej jest info na temat możliwości nowego T68i i wynika z tego że moze znacznie wiecej....
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-04-27 23:39
  Dla mnie jest to obecnie najlepszy telefon oferowany u naszych operatorow.Ma same zalety.Ciekawy jestem jakie ma dzwonki,jakosc i brzmienie ni i ile ich ma?
  0
 • Users Avatars Mini
  orlik pisze: 2002-04-28 01:00
  D@rek:Prawdopodobnie wiem gdzie tkwi bład. Musisz sprawdzic czy w menu komunikacja - konta danych masz konto eranet GPRS. Jezeli nie masz tego konta to poczta nie bedzie chodzic. Zeby go skonfigurwac wykonaj nastepujace czynnosci: komunikacja - konta danych - dodac konto - wpisz eranet GPRS - YES, zaznacz GPRS dane - YES ,wejdz w eranet GPRS - YES, edytuj - YES, APN - YES, wpisz: erainternet - YES, id uzytkownika - YES, wpisz: erainternet - YES, hasło - YES,erainternet - YES, żadanie hasła wyłaczone, zezw. na poł - YES automatycznie,adres ip: brak wpisu, adres dns: brak wpisu. Ustaw: zaawansowane - YES, uwierzytelnianie normalne. Własnie z tego konta musisz skorzystac w edycji konta e - mailowego funkcji łącz używ.
  0
 • Users Avatars Mini
  orlik pisze: 2002-04-28 01:00
  D@rek:Dodanie tego konta nie jest zwiazane z koniecznoscią wykupienia usługi eranetu czy uruchomienia poczty w eranecie, jest to tylko dodatkowe konto danych z którego korzystasz w funkcjach e-maili.Teraz to Ci na pewno powinno działać. W onet poczcie wysłałem Ci jeszcze raz swój numer. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  slawek pisze: 2002-04-28 02:11
  Czy ktos wie czy do T68 pasują zestawy głosnomówiące od poprzednich modeli? ewentualnie gdzie można kupic taki zestaw?
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-28 02:54
  slawek: nie wiem czy pasują rzeczy z poprzednich modeli ale wątpie bo patrząc na symbole akcesoriów do T68 na stronie sonyericsson to pasują one tylko do tego modelu. A tu masz telefon do %#$@$%#@%&%@$%# przez Ericssona polska dystrybutora - 0 22 877-62-24
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-28 02:59
  hm dlaczego słowo %#$@$%#@%&%@$%#@%&#@ jest na tym portalu zabronione ?? czy tylko autorzy tej strony mogą coś RE KO MENDOWAĆ !! hehe
  0
 • Users Avatars Mini
  MacBirdie pisze: 2002-04-28 17:51
  Bo nie wolno r.e.k.o.m.e.n.d.o.w.a.ć tylko p.o.l.e.c.a.ć :)) najwyraźniej autorzy serwisu są stanowczo przeciw wprowadzaniu do polskiego języka zwrotów obcych :) poza tym na pewno mowa o podsłuchach jest też zabroniona ( %#$@$%#@%&% ), a jeżeli komuś nastrój się pogarsza, to też tego nie może powiedzieć ( %#$@$%#@ ) Zauważyłem na Sonyericsson, że jedna z Communicam jest TYLKO dla t68i, z t68m nie jest kompatybilna - chodzi tylko o niekompatybilność programową (brak w t68m MMS w obecnej wersji oprogramowania), czy jakieś sprzętowe różnice jednak ? BOSSNOKIA - nie wiem na ile jest to dla Ciebie ważne, ale t68 nie ma dzwonków polifonicznych, zatem u niektórych na pewno t68 jest zdyskwalifikowany w porównaniu z o ile bardziej wyrafinowaną technologicznie 3510, która potrafi MIDI odtwarzać :))) jeśli chcesz się przekonać jakie są i ile, zajrzyj na stronę tego telefonu na sonyericsson, gdzie jest opcja wypróbowania go
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-04-28 20:57
  a przed chwilą dostałem maila od redaktora Piechockiego i on nie ma pojęcia o tym, że na jego wortalu słowo r_E_k_O_m_e_n_d_o_w_a_n_y jest zabronione. hehe. A może już jest dozwolone. uwaga test: %#$@$%#@%&%@$ . Pora wziąć się administratorze tej strony do roboty i posprzątać sobie ustawienia, jeśli nawet sami nie wiecie co macie.
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-04-30 02:26
  ORLIK: Wielkie dzięki za te wszystkie informacje zaraz zabieram się do ustawień w T68 i mam nadzieję że juz odpalę tego e-maila ;-) Narazie big thanks Orlik!
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-05-02 00:31
  Dzięki ORLIK! Teraz juz wszystko mi działa! Oby więcej takich ludzi jak ty ;-) Pozdrawiam!
  0
 • Users Avatars Mini
  telefonica pisze: 2002-05-03 15:20
  Muszę powiedzieć że również miałem okazję testować ten telefon i naprawdę przypadł mi do gustu, a co do pamięci kodów to było to wprowadzone już w innych telefonach i faktycznie mi służy tylko że niestety osoba trzecia może i nie pozna ich, ale wykasować bez znajomości hasła to je może
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-05-03 22:26
  Kurde ale jaja odebralem w Polsce pierwszego MMSa(chyba jestem pierwszy!!! nie licząc targów). I Wy również możecie to zrobić olewając naszych operatorów. To adres jak skonfigurować skrzynkę www.phoneparadise.com i zarazem wysłać sobie przykładowego MMSa. W polu "Message server" wpisałem plusgsm.pl(bo tej sieci uzywam) ale ważne są również pozostałe ustawienia. W razie wątpliwości zapraszam na maila.:)))
  0
 • Users Avatars Mini
  iaqbec pisze: 2002-05-04 05:44
  Nie wiem dlaczego z wlaczonym polskim T9 nie wpisuje mi pelnych 160 znakow w SMSach dodajac do tego polskie znaczki - ble. Moze ktos wie dlaczego i jak to zmienic ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-05-04 21:18
  Czy w T68 z polskim menu/słownikiemt9 są polskie litery i można je wpisać bez słownika T9 ???
  0
 • Users Avatars Mini
  Heniek pisze: 2002-05-05 05:37
  Czy sa jakies znizki dla daltonistow na t68?
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-05-05 16:41
  Burns : Napisz prosze jak dokładnie tego dokonać by odebrać takiego SMSa?
  0
 • Users Avatars Mini
  olsen pisze: 2002-05-07 19:01
  D@rek:możesz dać sobie spokój z MMSem, ponieważ można go odebrać tylko poprzez T68i ! Burns:nie można wpisać polskich liter bez używania T9, a szkoda.
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-05-08 02:33
  Dzieki Burns za namiary na MMS. Olsen: Niebawem dokonam upgradu do T68i wiec chciałem wiedzieć jak bede mógł ściągnąć sobie pierwszego MMSa ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-05-08 02:36
  PS.Poza tym zapraszam na moją stronkę wap.wpg.pl/swiatgsm ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-05-08 20:46
  olsen: dlaczego wszyscy się upieracie z t68m nie ma MMSów. W większości przypadów tak jest ale sam widziałem w komisie wersję która to miała. Był bez pol, menu więc może na inny rynek i tam to było przweidziane; A zresztą tak jak D@rek powiedział niedługo upgrade :)))
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-05-09 02:52
  Ciekawe czy upgrade bedzie płatny? Jesli tak to ile? A czy ktoś łączł już T68 z PC za pomocą łącza IrDa? Bo chce kupić sobie IrDe do PC i chce wiedziec czy i jak to działa! Pozdrawiam all!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-05-09 04:11
  Burns: bo t68m nie ma MMSów. To jest napisane na każdej oficjalnej stronie SonyEricssona niezależnie od kraju. Myślę że gdyby na jakimś rynku miał to na 10000% by to napisali, bo to duża zaleta.Po drugie po co wpychaliby na inne rynki wersje bez MMSa skoro mogliby dać z MMSami i zwiększyć popyt praktycznie zerowym kosztem. Po trzecie dlaczego jakoś dziwnie wszyscy na całym świecie czekają na upgrade? Jeśli można byłoby to już wgrać to byłoby o tym głośno. A te w komisach tylko tak bajerują że mają albo jakimś cudem wgrali soft z T68i.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-05-09 04:18
  D@rek: upgrade będzie bezpłatny dla telefonów na gwarancji. Tak zapewniała mnie Pani kierownik SE Polska i goście w serwisie jakiś miesiąc temu. Także nic nie powinno się zmienić na gorsze :-) Jeśli będą szanować klienta to zdobędą następnych.
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-05-09 21:03
  mike.buba: w komisach nie muszą bajerować bo ci kolesie zabardzo się nie znają - ja go miałem w ręce.Na oficjalnych stronach może i tak piszą, ale na niektórych( jak znajde to podeśle)podają, że T68m ma MMSy od wersji którejś tam R2B i na pewno R2D. Popatrz sobie również na test pod, którym piszesz(chyba,że autor nie wie co pisze-albo napisz do niego @maila) a jak jeszcze nie wierzysz to poszukaj relacji z targów w Łodzi i zobaczysz na cztm tam Era pokazywała MMS. Ja widziałem że na złotym telefonie a T68i ma inne kolory:)))Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-05-09 21:13
  jeszcze jedno ktoś tu lub pod opisem pisał(i to spory czas temu) z wielkim niezadowoleniem, że ma w t68 inne gry niż te o których tu się pisało-tajne koday.Czy to niezastanawiające, że były one takie same jak w moim t68i(głównie chodzi o statki).Wniosek Ericsson coś nakombinował i tylko on o tym wię co nie zmienia faktu, że mógł dodać funkcje jeszcze przed zmianą logo.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-05-10 04:06
  Burns: mailowałem sporo z autorem tego testu i on nie ma MMSów. A era na targach korzystała ze złotego bo może dla siebie umieja wgrać coś takiego. Nie mam pojęcia jak to jest
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-05-11 14:39
  Tak jest kody do gier działają! A czy ktoś komunikuje T68 z PC za pomocą IrDy? jak to działa? bo chcę sobie odpalić Irdę w kompie. Dzięki!
  0
 • Users Avatars Mini
  bogas pisze: 2002-05-12 18:55
  Tak, ja zrobilem sobie interfejs podłączony do sterownika na płycie głównej. Śmiga dobrze. Mam do Was pytanie-czy jest jakieś oprogramowanie do T68 (nie Ericssona) do zarządzania książką, czy SMS'ami? A i jeszcze jedno-który program (plik) Ericssona jest do zarządzania (ale nie synchronizacja z Outlookiem)? Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-05-13 02:26
  Bobas, ściągnij ze strony Eryka plik R2A04Package_5 (nie Package_1), jest to plik o długości nieco ponad 5MB w odróżnieniu od tego Package_1, o długości 16MB, który to zawiera pliki potrzebne do komunikacji z Outlock'iem.
  0
 • Users Avatars Mini
  bogas pisze: 2002-05-13 03:00
  Rychu, ale ja nie chcę poprzez Outlook'a, chcę jakiś program który zarządza książką, smsami i kalendarzem ale nie poprzez synchro z Outlookiem. Jak ktoś coś wie to proszę o info.
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-05-13 13:53
  bogas: a orientujesz się czy mój komp ma też takie łącze na płycie gł.? (mam płyte Soltek KAV75 i proc. AMD Athlon 1,4Ghz)
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-05-13 13:54
  oczywiście miałem na myśli łącze na IrDe...
  0
 • Users Avatars Mini
  bogas pisze: 2002-05-13 14:48
  D@rek, weź instrukcje od płyty i szukaj IrDA. Powinna mieć, nie spotkałem się w nowych płytach, żeby nie było. Ja miałem ABIT'a z 96 roku i była. Złącze będzie miało, albo 5 albo 7 pinów. Jakby co to się odezwij na priv. A co możesz mi powiedzieć na temat mojego pytania - zarządzanie spisem tel. i.t.d. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-05-13 17:32
  Bobas, osobiście nie spotkałem się z jakimś alternatywnym softem do zarządzania takimi danymi, ale tak na marginesie to Outlook działa z Erykiem OK. Jak synchonizuję to ani nie gubi polskich znaków ani też nie wpisuje numeru telefonu domowego w rubrykę praca itp , co mi się nagminnie zdarzało gdy miałem Nokię 6210. Możesz śmiało używać Outlook'a. A tak na marginesie to T68 jest 100% zgodny z N6210. Można przez irde przesłać wszystkie informacje pomiędzy nimi i nawet ogonka nie zgubi, tak samo sms-y przechodzą z polskimi znakami. Pozdrowionka.
  0
 • Users Avatars Mini
  esso pisze: 2002-05-15 19:30
  korrek ma racje ,chyba wszystkie Ericssony mają tragiczne informowanie o nadejściu SMS\'a-TOTALNA KLAPA!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  bob pisze: 2002-05-16 02:00
  czy ma ktoś polską instrukcję do t68i , albo wie gdzie można wgrać polskie menu???????????
  0
 • Users Avatars Mini
  bajer pisze: 2002-05-16 02:51
  esso - dlaczego? to na nokii bzykaja jakies tragiczne dzwieki jak sms przychodzi - klik klawiszy i dzwiek nadejscia smsa to cecha charakterystyczna dla kazdego ericssona - i niech tak pozostanie!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-05-16 03:18
  A moim zdaniem najlepsze powiadomienie ma Samsung. I nie tyle chodzi mi o dźwięk, lecz o to,że może być on powtarzany do czasu przeczytania wiadomości. W końcu idąc ulicą , po której jeżdzą warczące auta nie zawsze uda się usłyszeć w danym momencie nawet ten idiotyczny sygnał w Nokii. A taki Samsung potrafi przypomnieć za kilka minut, że otrzymaliści SMS'a w nadziei, że tym razem go usłyszymy. Także moim skromnym zdaniem nie chodzi o dźwięk sygnału tylko o sposób sygnalizacji. Mam tylko nadzieję, że wnowym sofcie spece dołożą nam taką funkcję.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-05-17 17:56
  bob: www.sonyericsson.com/spg.jsp? template=SP1_14&B =ie&PID=9932&LM= SB_V&noredir=1 (bez spacji oczywiście). Potem tylko klikasz na Polske i zapisujesz instrukcje w formacie pdf. pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-05-19 02:42
  A oto treść maila od serwisu Ericssona (z 17 maja 2002) Cytuję: "Uprzejmie informujemy,że oprogramowanie nie jest jeszcze dostępne i serwis nie zna dokładnej daty wydania softu.Zmiana oprogramowania będzie możliwa tylko w aparatach posiadających fakturę zakupu oraz kartę gwarancyjną uprawniającą do przeprowadzenia naprawy na terenie naszego kraju." Ciekawe co z ludźmi którzy nie mja fakturki ani gwarancji?... Nie ma to jak u Siemensa - ściaga się sofcik z netu i samemu %#$@$%#@ ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-05-19 02:46
  ostatni wyraz to F.L.A.S.H.O.W.A.C ;-)) Nie wiedziałem że to słowo jest zabronione ;-))
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-05-19 05:04
  napisałeś "f.l.a.s.h.u.j.e" a to jest według adminów na GOLu pochodna słowa "h.u.j.e" Tak więc pora panowie administratorzy zmienić program zabezpieczający dostęp brzydkich wyrazów bo ten się kiepsko spisuje ( "r.e.k.o.m.e.n.d.o.w.a.c" - "m.e.n.d.a")
  0
 • Users Avatars Mini
  doriandz pisze: 2002-05-19 15:14
  Nie czytalem wszystkich komentarzy, wiec nie wiem. Ale na poczatku testu napisane jest, ze osluguje MMS. Z tego, co mi wiadomo, MMS ma obslugiwac dopiero T68i. A to jest T68m. Wiec jak to jest? Prosze o odpowiedz, dzieki z gory! doriandz
  0
 • Users Avatars Mini
  bob pisze: 2002-05-19 16:59
  mike.buba:dzieki za tą instrukcję! czy ktoś wie jak wgrać animację do t68i??????
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-05-19 17:22
  doriandz: jest tak jak mówisz. t68m będzie mógł obsługiwać mmsy jeśli wgrasz nowy soft który na dniach ma się pojawić w serwisach eryka.
  0
 • Users Avatars Mini
  bob pisze: 2002-05-19 19:23
  bogas: Ja mam taki program. podaj e-mail to ci wyśle. (Działa tylko przez kabel do przesyłania danych, przez iRda sie nie da)
  0
 • Users Avatars Mini
  bob pisze: 2002-05-19 19:31
  w komisie w warszawie powiedzieli, że nie ma jeszcze upgrade-u do t68m na t68i i prędko sie nie pojawi. Proble mjest w tym że musieliby napisać oprogramowanie od nowa bo przy próbie wgrania softu z t68i program nie wykrywa telefonu!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-05-20 01:36
  bob: w komisie to mogą nic nie wiedzieć. ja mam info z eryka polska i oprogramowanie już jest tylko jeszcze testowa wersja. I raczej im wierzę niż kolesiom w komisach.
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-05-21 02:21
  Condziu faktycznie to super telefonik ale jak wielu z Was tez juz nie moge doczekac sie upgradu do T68i ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  bogas pisze: 2002-05-21 19:50
  bob: wysłałem Ci emalie, ale ponawiam prośbę o ten program. bogas@simplusnet.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  alama pisze: 2002-05-22 02:14
  czy ktoś połączył T68 z programem MyPictyresR2E. Mi wyskakuje taki komunikat:Starting communications... Mobile Phone Monitor initialized Phones in MPM usage list: 1 Looking for Phone........................ My T68i,My SIM is connected [R2A014 CXC125319] #350371450070033 .. My T68i,My SIM is connected [R2A014 CXC125319] #350371450070033 Created temporary GIF file OBEX connect: failed. Removed temporary GIF file, picture sent! Chodzi o przedostatnią linijkę!!!!!!! coś jest nie tak,a a ja nie wiem co! Może ktoś wie? Proszę o pomoc. Do połączenia używam kabla.
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-05-22 02:49
  alama: MyPictyresR2E często się wyspuje. W najlepszym przypadku trzeba ponownie uruchomić program a w najgorszym komputer i telefon.
  0
 • Users Avatars Mini
  dziobek pisze: 2002-05-22 23:22
  jednym slowem bajer, niewielu znas moze sobie na niego pozwolic, eh mozna pomarzyc.....
  0
 • Users Avatars Mini
  endrju pisze: 2002-05-22 23:31
  No telefon jakby nie patrzec napakowany najnowszymi technologiami i funkcjami. Dobrze ze tak preznie idzie ten rozwoj telefoni komorkowej, moze dzieki temu oswobodzimy sie od naszych miejsc, jak praca czy dom, no i wiecej czasu bedziemy mogli poswiecac chociazby na kontakt z bliskimi. pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  mdziobek pisze: 2002-05-24 04:56
  mam nadzieje że T68 jest lepszy niż 7210 bo ja już miałem i nie zachwyciła. Sprawdzę eryka i dam wam znać!
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-05-24 22:45
  N nie wiem czy ten eryk jet lepszy od 7210?!
  0
 • Users Avatars Mini
  Szkot pisze: 2002-05-25 01:14
  Witam. Pozwólcie, że powrócę do tematu upgrade-u softu T68 na T68i. Dowiedziałem się dzisiaj w Ericsson Point w Krakowie (tel.12-634-47-16), że po upgrade-dzie nie można korzystać z aparatu cyfrowego MCA-10. Średnio mi się to podoba. Czy może już ktoś przerabiał ten temat w praktyce? Dla zainteresowanych zmianą softu z krakowa i okolic- upgrade będzie możliwy w Krakowie do miesiąca (na razie kurier wozi do Warszawy)
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-05-25 15:38
  Witam. T68i odczytuje widomości graficzne z Nokii co jest zaznaczone w instrukcji - to dopiero uniwersalny telefon:))) ale osobiście nie podoba mi sie brak podziału na połączenia wych/przych/nieodeb. oraz brak pikania przed upływem 1min z Motki. No może kiedyś polskie opy wprowadzą taryfikacje co 1s - za 5lat:(((
  0
 • Users Avatars Mini
  wonglik pisze: 2002-05-26 13:59
  Telefonik jest naprawde SUPER ! E/// tylko tak dalej ! A NOKIA juz od dawna SUXX ! pozdrawiam...
  0
 • Users Avatars Mini
  BoBel pisze: 2002-05-27 15:25
  Testowalem ten telefon. Mozliwosci ma duze ale...jest pare bledow w sofcie ktore skutecznie ujmuja mu na praktycznosci. Np. - czemu nie mozna na klawiaturze wpisac numeru telefonu i zwyczajnie go zapisac tylko trzeba wchodzic w spis telefonow i dopiero wtedy zapisac oraz dlaczego do cholery NIE MOZNA zapisac numeru z listy polaczen nieodebranych/odebranych?! przeciez to idiotyzm - trzeba brac kartke i dlugopis zeby zapisac numer kogos kto do nas dzwonil! Aha! Czy wspominalem ze lista polaczen wykonanych pokazywana jest razem z polaczeniami odebranymi? I jeszcze cos...gdy wchodzi sie w skrzynke odbiorcza SMSow to telefon pokazuje na samym poczatku date otrzymania a dopiero po dluzszym nakierowaniu na SMS jest nr i nazwa nadawcy jezeli takowy wystepuje w ksiazce tel. Za to nie mam nic do jego wygladu! jest bomba, zupelnie tak jak wyswietlacz.
  0
 • Users Avatars Mini
  alama pisze: 2002-05-27 19:58
  w T68i kilka z błędów w sofcie zostało poprawionych. np. z sms-ami, zapisywaniem numerów itd.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-05-28 02:54
  BoBel: da się zapisać numer z listy połączeń nieodebranych. Już to kiedyś na golu tłumaczyłem. poszukaj. zresztą w instrukcji też gdzieś to jest. a zresztą powtórzę ;) Spis tel/dodaj kontaktnajeżdżasz na miejsce gdzie numer ma być zapisany/dajesz strzałkę w lewo/i numer 3 to pozycje niezapisane ! I to je to :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-05-28 03:19
  Słuchajcie, dzwoniłem dzisiaj do serwisu centralnego Eryka i powiedzieli, że upgrade softu będzie dostępny fizycznie w przyszłym tygodniu. Tylko jedna uwaga: ma być płatny 80pln netto, chyba,że telefon szwankuje a winę ponosi soft, to wtedy gratis. No to chyba wiecie co robić , no nie ?? :)
  0
 • Users Avatars Mini
  rombad pisze: 2002-05-28 14:50
  Czy ktoś używa T68 w Idei? Nie mogę odpalić klienta poczty elektronicznej, a to była jedna z funkcji tego aparatu, dla której go kupiłem. Wszystko wpisuję niby dobrze, tak jak w OutlookExpress, korzystam z Internetu i WAPu przez GPRS i działa, a klient poczty nie działa - wyskakuje informacja że serwera nie znaleziono. Sprawdzałem z pocztą idea.net.pl oraz interia.pl. Jeżeli komuś działa w Idei klient poczty to proszę o pomoc.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-05-29 03:56
  Rychu: od jutra czyli środy wszystkie serwisy eryka w polsce powinny już mieć soft. to są sprawdzone informacje. i każdy użytkownik telefonu na gwarancji wymianę softu ma za darmo :) Pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  Lord Vader pisze: 2002-05-29 04:19
  Sluchajcie mam problem. Posiatam T68m i mi sie wiesza... tzn gdy cos nagrywam lub odtwarzam w notatkach glosowych i jak chodze po wapie. Ma moze ktos na to jakis trik czy to jest wada telefonu a moze trzeba tylko soft zmienic (moj aktualny to R2B)
  0
 • Users Avatars Mini
  Lord Vader pisze: 2002-05-29 04:38
  I jeszcze jdno pytanie. Czy wie ktos czy jest servis Ericssona w Poznaniu?? Jesli tak to jakies namiary moze na niego.
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-05-29 19:00
  LORD VADER, jest w POznaniu serwis, podaję numer telefonu 76-8665036. MiIKE, to właśnie w tym serwisie powiedzieli mi, że w sprawnym aparacie usługa jest płatna. Ale ja swój zareklamowałem wczoraj w salonie Ery (że się wiesza czasami w przeglądace wap - winę oczywiście ponosi soft, poprosiłem o wgranie nowego od t68i).Mają wysłać go bezpłatnie do serwisu centralnego w Warszawie , jak wróci to podzielę się uwagami. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Lord Vader pisze: 2002-05-30 03:10
  RYCHU: Wielkie dzieki zadzwonie do nich i dowiem sie wszystkiego ci mi potrzebne
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-05-30 04:38
  Rychu: ja też jadę w piątek lub w poniedziałek ! a też mi się wiesza ;) Ale tak serio to ostatnio podczas odbierania rozmowy całkiem się wyłączył i za chwilę włączył i poprosił o PIN. Troche mnie takie coś przeraziło. Miał to ktoś ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-05-30 12:39
  mike.buba: Raz miałem coś takiego w T68i. Również mnie to zdziwiło. Fakt, że wcześniej bawiłem się w zmianę karty sim. Czasem jak przekładam kartę to fon włącza mi się po długim czasie. Nie wiem czy zauważyłeś, że wtedy gubi sms'y zapisane w telefonie.Może potrzebuje czau zanim się dostosuje:))) Osobiście myśle, że nie ma się co przejmować przy takim rozbudowanym oprogramowaniu to i tak o wiele mniej niż WINda :)))
  0
 • Users Avatars Mini
  bogas pisze: 2002-05-30 18:56
  Ukryte gry w T39/T68: 1.Open ERIX 2.Go to New game 3.press easy 4.when the letters ERIX is starting to build press 1 2 3. 5. Then the secret game appears... 6. Press yes. Unknown Block Game 1.Go to Q 2.When the Q logo appears, press 3*5 Unknown Card Game Similarly, press 4456 when the Ripple logo appear. U mnie (w T68) ta pierwsza nie działa.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-05-31 00:22
  bogas: poczytaj w postach wcześniej. opisywałem to już kilka razy. w niektórych telefonach są inne kombinacje do wejścia w ukryte gry
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-06-01 21:21
  Super fon i ma piekny wyglad,ale jeszcze jest drogi.
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-06-02 19:45
  Wszystko OK, ale skad mam wziasc sterowniki modemu? Łącze się via IrDa. Czy ktoś już połączył się z netem via IrDa? Pozdrawiam!
  0
 • Users Avatars Mini
  Mirek pisze: 2002-06-03 02:59
  Cześć, dowiadywalem się wserwisie Libertty w kwestii zmiany oprogramowania /na T68i/, podobno - z opisów znacznie lepsze... Ale niestety otrzymałem przykrą dla mnie wiadomość, że jest - i owszem ale tylko w wersji angielskiej!!! Nie przeszkadzało by to gdyby nie fakt braku równiez słownika T9 - a wysyłam ponad 200 sms miesięcznie i doceniam jego obecnośc w moim T68, ubolewm jednak nad faktem braku mozliwości wprowadzania polskich znaków bezpośrednio z tel. do Nazwisk. Taka możliwośc jest tylko przez PC, A' propos całkiem bezproblemowo łączę się z kompem przez IRDę. Mam tylko pytanko - wskazania godzin czuwania są b. daleki umnie od prawdy - bat. trzyma góra 3 dni - ten trzeci już nie cały. Jak jest u was? I czy ma ktos wieści na temat nowego oprogramowania? Z polska wewrsją językową? Będę wdziećznyz e-mail. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Mirek pisze: 2002-06-03 03:12
  Proszę o kontakt kogoś kto zdecydowal się na upgrad'e softu!!! Czy były u was problemy z smsami osoby do których wysyłam na simensa a także starego eryka dostaja chińskie krzaczki. mirek@cps.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-03 16:34
  zrobił ktoś już upgrade? ja jadę w środę jak mi się uda. zobaczymy co to będzie :)
  0
 • Users Avatars Mini
  501490791 pisze: 2002-06-03 17:18
  Dlaczego on jest taki fajny ? Dlaczego on mi się tak podoba ? Dlaczego chce go mieć ?
  0
 • Users Avatars Mini
  D pisze: 2002-06-03 18:30
  jesli bedzie ktoś tak miły to bardzo prosze przeslac mi na maila opis jak "odpalić" modem w t68. Łącze sie z PC przez IrDa i uzywam sieci Era. Z góry wieeelkie dzieki za pomoc w tej sprawie! (dariuszd@plusnet.pl)
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-03 18:31
  Właśnie po to żeby był i żeby się podobał
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-06-05 02:47
  fajny test, fajny telefon. Tylko jeszcze troche za drogi.
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-06-05 03:01
  Proponuję się przenieść pod opis telefonu SE T68i. Tam jest przynajmniej czysto a niedługo większość z użytkowników dokona upgradu. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  0806 pisze: 2002-06-05 21:39
  Najwyższa pora aby zrobić test T68i i wtedy można porównać oba fonki.
  0
 • Users Avatars Mini
  Szkot pisze: 2002-06-08 01:26
  Witam, czy może ktoś z Was miał możliwość testować T68 oraz T68i? Mam dylemat, który kupić, oba są dostępne w Erze(nie chodzi mi o ich wygląd tylko parametry). Jeżeli ktoś może mi doradzić to z góry dziękuję.
  0
 • Users Avatars Mini
  thomas pisze: 2002-06-08 21:51
  Ładny fonik, ale cena troszkę zniechęcająca....
  0
 • Users Avatars Mini
  Forest pisze: 2002-06-09 16:51
  Pierwszy ERICSSON wyprzedzający technologicznie NOKIE do czasu ukazania się 7210\7650:) Nie licząc hybrydów komórki i palma czyli serii 9xx0
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-10 03:43
  Szkot: t68 i T68i są identyczne jeśli chhodzi o soft. Mają więc identyczne funkcje. Jedyne co to design zewnętrzny i kolor podświetlenia klawiszy.
  0
 • Users Avatars Mini
  eliop pisze: 2002-06-10 12:30
  mike:buba: z tego co mi wiadomo to t68i obsluguje MMS a t68 nie
  0
 • Users Avatars Mini
  sp2sci pisze: 2002-06-10 12:57
  Mam nadzieje ze ten telefonik nie wysypuje sie z softem tak jak nokie. W koncu bede mogl zamienic telefon z ktorym musze sie obchodzic jak z jajkiem n6310 na cos co dziala stabilnie - gprs hscsd.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-10 15:21
  eliop: po zmianie softu oba telefony są identyczne !!! oprócz wyglądu oczywiście
  0
 • Users Avatars Mini
  van der Stypeks pisze: 2002-06-10 22:45
  marzenie ściętej głowy , może za roczek sie go dorobię
  0
 • Users Avatars Mini
  olsen pisze: 2002-06-13 19:06
  szkot: jeżeli tylko dysponujesz funduszami to kup t68i, ponieważ myli się ten, kto twierdzi, że telefony te pod względem softu są podobne. nie są!!! mam t68 i miałem także przyjemność pobawić się t68i. jaka jest różnica - zajebi... t68i ma dodatkową pamięć, której nie ma t68 co pozwala mu zrobić wiele rzeczy o których t68 może tylko pomażyć. i tak np. t68i ma dużo więcej tapet, ma przykładowe MMS w telefonie,ma dodatkową biblioteczkę na własne zdjęcia,można wysyłać i odbierać maila z załącznikiem-czego nie zrobi się na t68, oczywiście mms, nawet samo menu graficzne jest nieco inne. także radzę nawet dołożyć kaskę i kupić t68i, a już nie wspomnę o aparacie cyfrowym,bo te dwa cacka razem to niezły bajer.po podłączeniu kamerki, która dysponuje także własną pamięcią, można oglądać się na wyświetlaczu telefonu i poprzez wyświetlacz robić zdjęcia. dodam, że ten sam aparat podłączony do t68 w ogóle nie działa. pozdro - olsen
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-06-14 00:12
  Jutro wam powiem jak jest faktycznie z tymi różnicami z T68m kontra T68i, bo zareklamowałem swojego T68m (gubił zasięg itd.), którego używałem od Marca i dzwonili dzisiaj do mnie z serwisu Eryka, że wymieniają mi go na T68i (czy się zgadzam pytali ?? :) ). Także T68m znam bardzo dobrze, więc różnicę wyczuję od razu. Jutro wieczorkiem opowiem. Narka-pozdrowionka.
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 03:07
  gdzie moje porównanie!!!???
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 03:10
  FUCK!!! tyle sie napisalem o 17:30 i nie dojszło!!! sie chyba komp zawiesił!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-14 04:28
  olsen: mylisz się bardzo. otóż może tak było dopóki soft t68 był taki jaki był. ale ten który teraz wgrywają w serwisach Eryka jest identyczny do tego w T68i. I wszystko wygląda identycznie. Zresztą sprawdzałem moje dane o sofcie z rysunkami przy teście T68i na telefonia.wp.pl. Także była różnica kiedyś. Teraz jej nie ma . na 10000%
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 04:48
  Ciekawe czy przyjmie tyle tekst na 1x.
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 04:52
  WITAM I POZDRAWIAM manaików T68 ( T68i tez ;) ) T68m & T68i COMPARE Mój kumpel OLSEN (powyżej) ma fajny,....., i w ogóle telefon T68m. Ale sie jarałem jak go zobaczyłem LAJF ;) Trochę zabawy i stwierdzam, że to pełny wypas nie z tej ziemi. Zawsze gustowałem w NOKIACH, ale SYNERYKA (ericsson ;)) mnie powalil: kolorem, tapetami, .................. no i ten teges. Ale do rzeczy. Natrafiła mi się okazja kupna telefonu zza gramanicy. Mówili, że to jakiś nowy Ericsson. Mówie ok, że go biore. CZEKAM, dostaje, otwieram pudełko,....... i jak bym dostał gołą dupą w pysk ..... ;) SonyEricsson T68i + Aparat CommuniCam MCA-20!!!! Czym prędzej w ladowarke (SUX... 12 godz. z bani, bo formatowanie) Był to piątek wieczór, tak więc zabawa od soboty.
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 04:56
  cd part 2 3 2 1 START !!!!! Macie Porównanie, nie pełne bo miałem go tylko do niedzieli ;(( Trza było zarobić i poszedł do Żyda! APARAT MCA-20 pasuje tylko do T68i/T68ie (czy ktoś wie co to T68ie, nigdzie nic nie znalazłem) Robi zdjęcia 640x480, 320x240, 160x120, 80x60 dla MMS. W pamięci Aparatu miesci się odpowiednio 14 do 208 zdjęć!!! Możliwa rotacja lewo, prawo. skalowac się nie da. Ustawia się rozdzielczość przed robieniem zdjęcia. Potem można zdjęcie skopiować do telefonu i użyc jako tapetę, Screensaver lub :)) przypisać komus do ksiązki tel. i wyswietla jak ta osoba dzwoni do nas. Oprócz tego można zdjęcia wysłać: IRDĄ, BLUETOOTHem, MMSem lub jako załączniki do E-maila. t68 tego nie zrobi!
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 04:57
  cd part 3........ I tu pierwsze rozczarowanie!!! Nie mogłem wysłać zdjecia do T68!!! Nawet tego najmniejszego 80x60. Szlag nas z Olsenem trafiał! inne z telefonu idą a te z aparatu nie!!! Wieczorem sytuacja się wyjaśniła jak buszowałem pół nocy w necie. I tak szczerze mówiąc panie i panowie jak znalzłem porównania i specyfikacje T68m i T68i to mi uszy dęba stanęły.... T68 chciał być dobry, ale mu skrzydełka podcięto i nie ma polotu do T68i !!! T68 obsługuje TYLKO dane do 3KB (~3072 bajtów)!!! Sprawdźcie na WWW.ESATO.COM tam jest napisane jak byk, że GIFy muszą być mniejsze niż 3KB bo nie pójdą przez WAP. Tak naprawdę nie tylko przez WAP ale też IRDę i BLUETOOTHa. Stąd problem wysłania zdjęcia zrobionego kamerą! Sprawdziłem, zdjęcie miało faktycznie 3.5KB ;) T68i obsługuje PLIKI do 32KB!!! poprzez WAP i unlimted przez wszystkie łącza. (LDT)
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 05:01
  part 5 .......... FAQ - Content Supported file types for SonyEricsson T68i Sony Ericssons T68i support several different file types. You can use the SendFile option in MyPicture (can be found at the Sony Ericsson web site) or the program SendFile to send the files to your phone. If you add the correct mime type to your www server you can also download all files over WAP. File type Saved in *.gif - Color Images My Pictures *.vcs - Calendar appointments Calendar *.vcs - Tasks, i.e. ToDos Calendar *.vcf - Phonebook Contacts, i.e. vCards Phonebook *.emy - eMelodies My Sounds *.mel - Ericsson Melodies My Sounds *.wbmp - Wireless Bitmaps (mono) My Pictures *.jpg, *jpeg - Color Images My Pictures *.vnt - Notes Notes *.imy - iMelodies My Sounds *.amr - Voice Clips My Sounds *.thm - Themes Themes *.url - Bookmarks WAP
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 05:05
  part 8................ i tak na dodatek R520/T65 Max size is 600 bytes for Cable/IrDA/Bluetooth Dimensions are 73x39 pixels Grayscales - 4 T39 Max size is 600 bytes for Cable/IrDA/Bluetooth Dimensions are 73x26 pixels Grayscales - 4 Wracając do porównania, w T68i można wszystko co jest w telefonie (GIFy, JPEGi, animacje, notatki z dyktafonu, melodie i inne rzeczy wymienine powyżej załączyć do E-maila lub MMSa i odebrać tą samą drogą i oglądać i zapisać lub kasowć w telefonie a T68 nic z tych rzeczy nie zrobi. T68 odbierze maile tylko z tekstem, a jako załącznik do wysłania maila może być tylko zdjęcie z innego aparatu połączonego przez IRDę.
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 05:06
  part9............. Jest formatowanie tekstu przy pisaniu czego kolwiek (SMS, MMS, Email) normalne, kursywa, bold, podkreślenie, małe, duże litery, itp. Zresztą tak jak w głupim T65 a T68 nie ma!!! Ogólnie T68i ma własną pamięć RAM. Po załadowaniu ksiązki z SIM (200 wpisów), nagrana rozmowa 30s dyktafonem (to jest WAV), zdjęcie 640x480 w telefonie T68i podawał 704KB free. Myslę, że ma z 1MB dynamicznej pamięci na wszystko. W telefonie są również przykładowe MMSy, chyba 8 sztuk. Od 5KBdo50KB. Fajne!!! Oczywiście można je skasować i mieć więcej RAMu. Jak się robi MMSy można już zobaczyć na WWW.ERA.PL hmm... co jeszcze ..... więcej grzechów Panie Boże nie pamiętam ..... W każdym bądź razie widać po tym krótkim porównaniu kilku podstawowych funkcji, że niestety T68 się do niczego nie nadaje. Niby ma wszystko, ale tak na prawdę to nic nie dziła normalnie. AHA T68i obsługuje pocztę przez serwer POP3 i IMAP4 (T68 tylko POP3).
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 05:06
  part10............ Sam telefon t68i to fajne narzędzie, ale cały smaczek fajnej zabawy daje APARAT MCA-20. Miałem to szczęście, że od razu miałem komplet. Nie wiem czy zachwyciłbym się tak bardzo samym telefonem. Dzięki Aparatowi widać od razu różnicę w PLIKACH obsługiwanych przez te dwa modele a także WIELKOŚĆ plików, która jest RAŻĄCA!!! Aha, jednak coś mi się przypomina. Oczywiscie zdjęcia robimy patrząc sie na ekran komórki, który zamienia się w wizjer kolorowy. A nie na pałę. Tylko odświeżanie nie jest jak w normalnych cyfrówkach. okolo 1-2 klatki na sekundę. Jest też funkcja WHITE BALANCE. Starsza wersja aparatu MCA-10 ma swój wizjerek optyczny i patrzymy jak w debilach. A tu, ot proszę, technika Panie i Panowie. HMM.... Tylko miałem wrażenie ze aparat przy pstrykaniu zjada baterię w mgnieniu oka. Ale po co ja to piszę. Wszystko jest na WWW.SONYERICSSON.COM
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 05:10
  part11........koniec.....END i w ogóle................... Polecam także lekturę strony WWW.TSixtyEight.COM oraz WWW.PARADISEPHONE.COM Za dużo wam nie napisałem, ale jak wspomniałem bawiłem się tylko w sobotę, a w Niedzielę poszedł do Żyda. Czekam na następnego. Jezu, pora iść w komara. Pozdrowienia dla MANIAKÓW sześdziesiątki ósemki. I co?, miny wam zrzędły??? Oświadczam jeszcze raz: T68 i T68i to dwie zupełnie inne pary kaloszy!!! Pozdrawiam: Tomala i kumpel Olsen .....Świdnica........ AnnoDomini2002.... 14 czerwiec........00:37........
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 05:21
  czesć mike.buba Masz teraz w menu FUN&GAMES na 8 pozycji przyciemnione CommuniCam lub cos po polsku w stylu APARTCyfrowy? Takie menu jest w T68i i po podłączeniu kamerki sie uaktywnia. A po wcisnieciu klawisza menu tego po lewej stronie (nie joysticka) na "blacie" tzn. gdy telefon wyswietla tło i nazwe sieci pokazuje sie menu z ilościa wolnej pamięci w KB? Lub to samo gdy jestes w menu MMS, wciskasz ten klawisz informacyjny z lewej i wyświetla się ilość pamięci wolnej i zajmowanej przez poszczególne katalogi, My Pictures, MMSy INBOX, EMAILe INBOXm OUTBOX i inne pierdoły???
  0
 • Users Avatars Mini
  tomala pisze: 2002-06-14 05:27
  Ciag Dalszy Nastąpił..................... R2B - Fourth Release - February 2002 Reported alterations - Tetris and GAME games removed, Ripple renamed to Contrary, battleships style game added R?? - Future release - March 2002 ?? Possible improvements - Full MMS (Multimedia Message Service) support, picture phonebook, notes, SMS chat, ability to change colour of standby texts, screensaver options, themes editor wystarczy na dziś. pora w komara NARA panowie sprawdzajcie swoje t68 po upgrade czy maja to co opisałem powyżej
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-14 17:51
  tomala: mam to w menu. mam dokładnie takie samo menu w moim T68 jakie mają t68i. Więc to jest to samo !!! Zresztą nie tylko ja bo także znajomy serwisant z Eryka. :) Sprawdz sobie zdjecia na www. telefonia. wp.pl w tescie. Tam jest pokazane jaki ma soft testowany T68i. I na moim trybie serwisowym jest dokładnie to samo. Więc gdzie ta różnica ???
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-14 17:54
  olsen: a Ty masz jaki soft że masz inny T68 ???
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-06-15 04:43
  No to się nagadaliście o tych różnicach beze mnie. Nie widziałem Mike niestety tego nowego softu do T68m, bo mi w ramach upgrade'u softu serwis eryka upgreadował hardware-czyli wymienił T68m na T68i (serdeczne dzięki i ukłony im za to). Ale na pierwszy rzut oka to tylko różnią się wielkością pamięci, gdyż obrazków to teraz można załadować "do bólu". Aha i jeszcze jedno, zmienili podświetlenie klawiatury na niebieskie. Jest naprawdę super, bo T68m to w nocy w dolnych rzędach nic nie było widać a w T68i jest idealnie, i ta barwa niebieska ... Ale jedno mnie martwi-może znacie odpowiedź: Jak wyłączyć ten upierdliwy zegar na czarnym tle wyskakujący gdy nic nie naciskamy przez kilka minut? To niby wygaszacz ekranu. W menu co prawda jest opcja wygaszacza ekranu, gdzie można wybrać obrazek, wybieram go, obrazek się pokazuje ale po kilku chwilach ponownie wskakuje ten p... zegar. P O M O C Y !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-15 14:53
  Rychu: pamięć jest też identyczna po upgradzie :) A zegara nie da się wyłączyć niestety :( Wygaszacz działa tylko przez chwile a potem jest niestety czarny zegarek :(
  0
 • Users Avatars Mini
  olsen pisze: 2002-06-15 15:11
  mike:wszystko się zgadza jezeli chodzi o opisik mojego kumpla - tomali, ponieważ on porównał dwa fabrycznie nowe telefony t68 i t68i, które nie przechodziły żadnych zmian softu. twój telefon przeszedł taki upgrade, dlatego w tej chwili masz to wszystko co ma fabrycznie nowy t68i. ja np.mam t68, ale z oprogramowaniem R2D. jest to najnowszy soft, ale do t68, więc dalej jest to t68, a nie t68i. ja w dalszym ciągu nie mogę odbierać MMS-ów i nie mogę np.podłączyć sobie aparatu cyfrowego, bo nie mam (tak jak ty) softu z t68i (mam nadzieję, że już nie długo).pozdro ps. mike jak byś mógł mi przesłać dokładny adres i telefon do punktu,gdzie zmienili ci soft to byłbym wdzięczny. pozdro dla wszystkich olsen !! ps. tomala-aleś dojeb... tekstu no no
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-15 17:50
  olsen: już wysłałem ci namiary. pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-06-15 23:49
  Witam. Widze, że prowadzicie rozmowy na temat czy po upgrade t68=t68i. Ja do końca nie jestem przekonany czy jest to ten sam fon. Byłem w serwisie Eryka bo jak pokazał się upgrade to chciałem mieć w swoim t68i polski T9. No i soft jest w wersji R2B a ja mam R2A. Koleś powiedział, że polski T9 mogę mieć ale wersja zostanie ta sama bo nowej jeszcze nie mają do t68i a z upgradem od T68 nie jest przekonany czy wgrywać i mam lepiej zaczekać. Mówił, że t68i mieli chyba jednego w serwisie ale z tego co zauważył to ma inne diody podświetlające i to nie tylko te od klawiatury ale również te przy wyświetlaczu a sama płytka z scalakami również nie jest taka sama hmmmm???
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-06-16 00:04
  Właśnie przeczytałem na WWW.TSixtyEight.COM, że do t68i ma być/jest nowy soft R2E. w poniedziałek dzwonie do serwisu :))) To kolejna sprawa, która pokazuje, że każy model ma swoje oprogramowanie czy więc są takie same? Poczekamy i zobaczymy czy posiadacze M'ki będą mieli w nich taką wersję.
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-06-16 00:24
  A teraz przeczytałem, że ktoś w T68m ma takie oprogramowanie(E). to już jestem totalnie zakręcony. Jak widać to nie tylko nasz problem bo piszą o tym na zagranicznych stronach; a kolesie w serwisie też nie wiedzą wszystkiego choć to tylko Polska (zawsze spóźniona). Wniosek: wyjaśnić to może tylko sam Ericsson albo trzeba poczekać aż zajmą się nim przyjaciele od simlocków. Nie powiem jestem ciekaw ale nie będe już sobie tym zaprzątał głowy.
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-06-16 02:05
  Hmm, Mike.Bubba, wiesz w elektronice siedzę od 20lat, i jeszcze takich cudów nie widziałem, by po zmianie oprogramowania w urządzeniu powiększała się fizycznie jego pamięć operacyjna i to 2-krotnie. Ale cóż, siła wiary jest w nas widać wielka. Niech więc moc będzie z nami i naszymi Erykami.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-16 04:31
  Rychu: wiem że to troszkę nielogiczne ale tak jednak jest. Może poprostu w starszej wersji telefon nie wykorzystywał całej pamięci? przecież to elektronika i jak czegoś nie wykorzystasz sam, to wcale się nie będzie o to upominać :) Widocznie miał przypisane że ma korzystać tylko z takiej i takiej ilości pamięci i to robił. A teraz dostał dopalacz i poszedł. A może jest tak że faktycznie jest jeszcze więcej mocy w nim ??? Zobaczymy
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-16 04:35
  Burns: no ale podświetlenie i obudowe to oczywiste że muszą się różnić. Ale oprogramowanie 68 i 68i teraz jest identyczne. Na teście 68i na WP są rysunki z wersją softu. I mój T68 ma w tej chwili dokładnie te same numery ! Więc są identyczne. Bez dwóch zdań. I menu też jest identyczne. Sprawdzałem z wirtualnym modelem 68i na stronie sonyeryka :) Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-06-16 17:45
  Mike.buba. Jest tylko jedno wytłumaczenie, które mogę przyjąć za logiczne (nie za czary). Otoż sądzę,że w T68i zastosowali kompresję programową danych-grafiki,dźwięku i dlatego można wrzucić więcej, ale wszystko zależy od samych danych na ile dadzą się upakować. A tak na marginesie, w T68m można było nagrać około 3min dźwięku a w T68i pokazuje,że wolne jest aż 1879 sekung (ponad 30minut). Nagrywałem i jakość jest cool, więc jednak mam wątpliwośći , bo to 10x tyle. A gdzieś kiedyś czytałem,że właśnie T68i będzie się również różnił większą pamięcia (1MB), przeznaczoną do zapisu zdjęć z kamery dołączanej. Skoro tych zdjęć w rpzdzielczości 640x480 można zapisać ponad 20, to 0,5MB na zdjęcia i inne sprawy w aparacie to za mało. Ale skoro w T68m nie ma opcji podłączenia kamery to pamięć podstawowa w T68mi T68i może być identyczna.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-16 18:03
  u mnie dokłądnie tyle można nagrać dzwięku co piszesz :) Więc obstaje przy swoim i twierdze że w T68 nie była wykorzystana pełna pamięć telefonu.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-16 18:06
  chyba jako elektronik zgodzisz się że każde urządzenie oparte na pamięciach można programowo ograniczyć. Tylko pytanie PO CO ???
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-06-17 03:12
  Po co? Ano po to aby później wziąść znowu kasę za niby nowe urządzenie.Po co opracowywać 2x nowe urządzenie, gdy można to zrobić raz, zmontować ale nie uaktywniać wszystich funkcji, by za jakiś czas wypuścić w nowym opakowaniu z odblokowanymi funkcjami.Przykład:nagrywarki CD,były produkowane o prędkości x4, potem weszły x8. Niczym się nie różniły poza softem wewnętrznym (firmware). Producent raz brał kasę za model x4 a gdy konkurecja wypuściła swoje x8 oni wgrywali nowy soft i sprzedawali je jako x8.Całkiem możliwe,że z T68 było tak samo. Mieli opracowaną elektronikę, lecz nie mieli softu,który by wykorzystywał w pełni możliwości sprzętu. Więc po co ludziska rozpieszczać, lepiej napisać ,że ma tyle ile w tej chwili faktycznie potrzebuje jego soft do poprawnej pracy, a gdy soft będzie potrafił wykorzystac więcej to odblokować rezerwy i napisać,że to nowy model i znów brać kasę jak nowość.To by chyba potwierdzało moją teorię.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-17 13:55
  Dokładnie. A może się okaże że ten telefon ma jeszcze spore rezerwy i z nowym softem znów będzie bardziej pojemny :) Zobaczymy i wrócimy kiedyś do naszych rozważań. pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-06-17 15:04
  no tak, teraz po T68m i T68i wyjdzie pewnie T68se (special edition) i włączą nam 4096 kolorów :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-06-17 21:36
  mike.buba. powtórzę jeszcze raz nie miałem na myśli koloru diody tylko to, że inaczej jest podswietlany wyświetlacz i podobno ma mieć lepszy kontrast. Jak powiedział serwisant bebechy również wygladają inaczej. A jak jesteśmy przy Palmtopach to powiem Wam ze kupiłem sobie kiedyś iPAQ3660 a pomiesiącu chodziłem wku rw iony bo wyszedł nowy model. Po takich cechach jak inna obudowa, bateria i złącze miał ten sam procesor i nowy system operacyjny. Co najlepsze Compaq wydał upgrade. I co z tego pamieć flash w starym ma pojemnośc 16MB a nowy system ma 24MB. Co wy na to - jak sie mieści?- mieści sie ale brakuje kilku programów. To tak samo jak np Windows98 w wersji Laptop i Max, jest różnica??? jest :))))
  0
 • Users Avatars Mini
  Burns pisze: 2002-06-17 21:43
  mike.buba. zobaczymy jak kiedyś podłączysz sobie kamerkę czy wszystko będzie ok. A jak ma zapasy pamieci to moze dodadzą javę. Już by to mogli zrobić bo ja bym zrezygnował z obrazków (1MB)
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-17 23:55
  ja też nie miałem koloru diody na myśli tylko podświetlenie klawiszy. już się kiedyś dowiadywałem i nie można np. wsadzić do t68 podświetlenia z t68i. O tym podświetleniu to już ktoś kiedyś pisał i dawał na golu link ze stroną na której były zamieszczone porównawcze zdjęcia 68 i 68i
  0
 • Users Avatars Mini
  bajer pisze: 2002-06-18 05:21
  powiem szczerze - szczegoly to sa straszliwe - jak kogos stac na t68m to na t68i tez ! ;P
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomala pisze: 2002-06-18 15:48
  Witam chlopaki. Aby rozwiac wasze PAMIECIOWE problemy, to pisze jeszcze raz odnosnie pamieci zdjec. Otoz aparat CommuniCam CMA-20 do T68i ma wlasną pamiec na zdjecia. Zapamiętuje od 14 (640x480) do 208 (80x60) zdjęć. Male maja ok.3-5KB duże ok 30 KB. Srednio wyliczylem za sam APARAT ma 0.5MB. Wiem bo bawilem sie tym APARATEM z T68i. A sam telefon ma okolo 1MB. Jak chcemy zdjecie miec jako tapeta czy cos innego to kopiujemy je do telefonu. Aparat pamieta zdjecia po odłączeniu go od telefonu. NARKA
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-06-18 22:07
  Jest lux,ale kto go ma na sprzedaz????Za dobra cene?!Prosze o kontakt.
  0
 • Users Avatars Mini
  K pisze: 2002-06-20 03:25
  Wie ktoś może ile kosztuje aparat fotograficzny do tego fona? A może ktoś ma na sprzedaż? Odpiszcie na maila.
  0
 • Users Avatars Mini
  x-treme pisze: 2002-06-22 02:53
  ODEREWIJCIE SIE TROCHE OD TELEFONÓW ................. .................. www.mazafaka.ru /lol/btest/ BreastTest.shtml www.mazafaka.ru /lol/ctest/#
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-22 12:53
  x-treme: dobre ale mimo wszystko tu jest miejsce na opinie telefoniczne. może by te stronki wrzucić do telefonu jako MMS ? :)
  0
 • Users Avatars Mini
  xxx.xxx.xxx pisze: 2002-06-24 10:04
  ??????????
  0
 • Users Avatars Mini
  BRyHA pisze: 2002-06-26 03:56
  przyslijcie mi wiecej info na temat telefonu ericsson T68
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-26 15:08
  BRyHA: www.sonyericsson.com a dalej po kolei i znajdziesz wszystkie info. Albo poszukaj na tym wortalu pod telefonem. Jest już tutaj tyle uwag, że nic więcej nie powinno się pytać. pozdrawiam. Jeszcze przeczytaj test !
  0
 • Users Avatars Mini
  dexkomrkowiec pisze: 2002-06-28 20:53
  jutro bede mial t68i i zobaczymy jak sie go uzywa
  0
 • Users Avatars Mini
  p7778 pisze: 2002-06-29 01:23
  eeeeeech pomażyć zawsze mozna
  0
 • Users Avatars Mini
  Ewelina pisze: 2002-06-29 19:25
  Ja bym bardzo chciała mniec ten telefon kurde tylko że na karte!!! a nie na obonament!!!! strasznie bym chciała mam kase tylko za dużo tu by płacic na abonament!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Dmin pisze: 2002-07-01 04:49
  Zarabisty telefon. Musze go miec. Po polaczeniu Sony i Ericssona zarabiste phony przychodza na swiat. Koniec Nokii
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-07-03 00:15
  poszukuje obudowy do T68. czy poza serwisem mogę ją gdzieś kupić?
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-07-03 02:16
  Kilkanaście dni temu napisałem,że bateria trzyma mi 6-8dni. Tak było do czasu włożenia karty Sim IDEi (poprzednio miałem ERĘ). Teraz bateria trzyma mi do 3dni :( . Czyżby procesor na karcie Sim Idei był bardziej prądożerny, czy też przyczyna tkwi gdzie indziej, ktoś może wie ??
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-07-03 02:25
  Mike.buba. A tak z ciekawości , ile pl-enów krzyczą w serwisie za obudowę ?
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-07-03 04:27
  Rychu: nawet nie dzwoniłem jeszcze bo się boję tej ceny ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Mirkovsky pisze: 2002-07-03 16:51
  Mam T68i z softem R3B (czy jakkos tak) i w nim 8 gier: 4 pasjanse, statki, q, Erix i Contrary. Czy sa jakies ukryte gry w tym sofcie? Jak ktos zna to niech mi poda kody. I jeszcze mam pytanie-prosbe do wszystkich uzytkownikow t68. Jestem w Idei wiec nie moge slac MMSow ale jak ktos mi przysle to tez nie odbiore? Moj numer 502983481. ERICSSONOWCY WSZYSTKICH SIECI - LACZCIE SIE!!!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Rychu pisze: 2002-07-04 13:53
  Mam do wszystkich prośbę. Noszę się z zamiarem kupna kamerki do t68i, ale nie chciałbym kupować kota w worku. Jeśli ktoś może mi przesłać na mail'a zdjęcie wykonane taką kamerką w najwyższej rozdzielczości, to byłbym bardzo wdzięczny. Podaję adres: abc_computers@sl.home.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  waldus pisze: 2002-07-06 02:25
  telefon ze wszystkimi bajerami wart wszystkich pieniedzy jedyna wada maly wyswietlacz w stosunku do potrzeb i przede wszystkim mozliwosci fonu
  0
 • Users Avatars Mini
  anonim pisze: 2002-07-08 20:24
  TELEFON FULL WYPAS,WYPOSARZONY WE WSZYSTKIE NAJLEPSZE BAJERY,WYGLAD BARDZO O.K,ALE JEST JEDNO ALE TO Z PEWNOSCIA NOWOSC NA POLSKIM RYNKU BO MA PRZEDE WSZYSTKIM KOLOROWY WYSWIETLACZ,ITD.,ALE WARTO W PRZYPADKU KUPNA WYBRAC ULEPSZONA WERSJE T68i.MAM GO I SZCZERZE POLECAM SKROMNIE UWAZAM ZE TO NAJLEPSZY W TEJ CHWILI TELEFON NA SWIECIE,MOZE TROCHE DROGI ALE WART SWEJ CENY POZDRAWIAM,XXX
  0
 • Users Avatars Mini
  Bartheck pisze: 2002-07-17 21:14
  mialem do wyboru tego eryka i 8310....wybrałem jednak 8310 - w koncu nie ma to jak nokia :) aczkolwiek nie powiem zeby eryk był zły - w koncu tez sie nad nim zastanawiałem:) Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-07-21 01:10
  jak dadzą to nie pogardzę, ale qpował nie będę
  0
 • Users Avatars Mini
  siwy256 pisze: 2002-07-30 10:34
  Bardzo mi się podobają w nim przyciski. W T65 denerwowały mnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2002-07-31 02:16
  Jednym slowem ZAJ....TY!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2002-07-31 02:21
  Do anonim: Moim zdaniem lepszym telefonem jest Nokia 7610 poniewaz ma wiecej funkcji i wbudowany aparat a nie jak w tym przypadku ze trzeba z tego co sie orientuje zabulic jeszcze 400 zeta.Tym sie nie bawilem a 7610 mialem okazje i moze dlatego mam taka opinie.Pozdrawiam!
  0
 • Users Avatars Mini
  siwy256 pisze: 2002-07-31 10:46
  ghostdog: co do 7610 to jest jeden mankament. To jest telefon firmy Nokia.
  0
 • Users Avatars Mini
  iaqbec pisze: 2002-08-07 02:57
  Wie ktos dokladnie jak przebiega wymiana softu na "i" i czy da sie zrobic ja samemu ? Jest gdzies soft do tego ?
  0
 • Users Avatars Mini
  korna pisze: 2002-08-20 22:22
  Cześć wam wszystkim mam pytanie: czy można sprawdzić nie wybierając się do serwisu jakiego rodzaju soft wgrany jest w danym T 68 . Mam zamiar kupić T68 a jego obecny właściciel podobno wgral w serwisie soft od T68i ale nie ma rachunku.Jak to sprawdzić??????
  0
 • Users Avatars Mini
  kibic pisze: 2002-08-27 21:39
  bardzo dobry test.
  0
 • Users Avatars Mini
  Zeus pisze: 2002-09-01 01:30
  pierwszego dnia postanowilem nauczyc mojego sonyericssona latac i poprawilem nieco jego design z pomoca papieru sciernego i markera. bardzo dobry telefon z jeszcze lepszym wygladem (oczywiscie po profesjonalnym tunningu)
  0
 • Users Avatars Mini
  japa pisze: 2002-09-04 13:24
  Widzę że zaczynają być z T68 podobne problemy jak zT65. A ja właśnie chcę kupić T68 i boję się że znów będzie więcej w serwisie niż u mnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  dziobek pisze: 2002-09-18 00:59
  bardzo ciekawy i b. ladny a tekst tez b.dobry
  0
 • Users Avatars Mini
  Jack pisze: 2002-09-28 12:01
  Kazdy ma prawo do wlasnego systemu wartosci. Dla jednych wazne są bajery, gry dzwonki, logosy i szpan, a dla innych telefon luzy do "dzwonienia", a wtedy wazne jest by telefon mial dobry zasieg, dlugo trzymala bateria, mial logiczne menu, ktore zapernia latwa obslugę i nie psul sie - dla tych drugich jest Nokia.
  0
 • Users Avatars Mini
  jarpol pisze: 2002-10-03 19:11
  Hihi nie mam zamiaru wdawać się w akademickie dyskusje, Jack, ale byłem pewien że ostatnie słowo twojego komentarza bedzie brzmieć: "Ericsson". A już że to będzie Nokia to bym w życiu nie wymyślił :-P
  0
 • Users Avatars Mini
  INTERFON pisze: 2002-10-07 18:18
  Miałem okazję popstrykać sobie telefonem jedyne co robi wrażenie to wyświetlacz !
  0
 • Users Avatars Mini
  mariusz19 pisze: 2002-10-19 21:39
  ten telefon by mi sie przydal
  0
 • Users Avatars Mini
  eryik pisze: 2002-11-06 19:50
  pare dni temu kupiłem t65 ale teraz chce t68m!!!!!!!!! ide sprzedac mojego t65 i wysepic kase na t68m!!!!!!!!!!!!!!11 Papa
  0
 • Users Avatars Mini
  Baranderas pisze: 2002-11-09 00:24
  49 zł w Optimie w "Top z Kartą"!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  jot_es1 pisze: 2002-11-11 10:53
  do mike.buba: witam z tego co wyczytałem w komentarzach jestes w posiadaniu w swoim T68 oprogramowania od T68i. Poniewaz własnie zakupiłem T68 (jest FANTASTYCZNY), ale niestety z dość starym oprogramowaniem (R2B) noszę się z zamiarem wymiany oprogramowania na to z T68i. Mam do Ciebie pytanie: czy taka zmiana wprowada również do T68 obrazkową książkę telefoniczną tzn. czy mogę przypisać do numeru zdjęcie. No i ile takich zdjęć można przypisać jeśli jest to możliwe. Będę wdzięczny za odpowiedź. Czy usługę polegającą na wgraniu softu od T68 można zrealizować tylko w serwisie, czy też giełdowi magicy również to oferują?
  0
 • Users Avatars Mini
  gener pisze: 2002-11-13 12:19
  czesc wszystkim użytkownikom ericssona t68. wczoraj zkupiłem właśnie swój model w salonie bardzo idealnej sieci z softem R2E. niestety nie znam żadnych wapowych stron do sciągania logosów, ani nie mogę włączyć tych dodatkowych gier. jeśli możecie - pomóżcie. z góry dzięki... gener
  0
 • Users Avatars Mini
  Mikesz pisze: 2002-11-15 19:15
  Posiadam t68 z softem od Sony Ericsson t68i (wymiana softu jest darmowa) i musze stwierdzić że to zajebisty telefon
  0
 • Users Avatars Mini
  siwy256 pisze: 2002-11-20 20:15
  Jest już wersja T68j. J to skrót od java. A chyba jest jeszcze wersja "e" która ma Wap 2.0 który obsługuje kolorwe strony.
  0
 • Users Avatars Mini
  TILL pisze: 2002-11-20 23:00
  Moim zdaniem to T68I jest bardzo dobrym tel. i niemam co do niego nic, bo taki posiadam :)) Jest zajebisty !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  forcek pisze: 2002-11-24 22:16
  Witam Nosze sie z zakupem eryka t300 z kamerka mc25. Mam pytanie odnosnie jakosci wykonywanych zdjec i czy mozna je bez problemu przeslac do komputer. Czy na sieci mozna gdziec obejzec przykladowe zdjecia wykonywane tym aparacikeim?? Pozdrwiam
  0
 • Users Avatars Mini
  bodopl pisze: 2002-11-28 04:18
  mam go ofd pół roku (SE68i ) ale jakoś specjalnie na kolana mnie nie powalił na razie wolę uzywać SL 45 (oj gdyby on miał gprs)
  0
 • Users Avatars Mini
  _anj pisze: 2002-12-01 11:13
  sluchawka warta zachodu, ile to cacko kosztuje?
  0
 • Users Avatars Mini
  falenty pisze: 2002-12-05 17:27
  jak to możliwe że ma ranking 9.22 a nie ma go w TOP10
  0
 • Users Avatars Mini
  Tytan pisze: 2002-12-06 18:10
  Sa takie rzeczy na GOL'u, ktore nawet sie filzofa nie snily:)
  0
 • Users Avatars Mini
  meewosh pisze: 2002-12-16 16:09
  Pytanie do osob posiadajacych t68: Jak sie na nim pisze smsy? Jestem nalogowcem, bardzo przyzwyczajonym do Nokii. Przede wszystkim czy istnieje to charakterysteczne dla poprzednich modeli Ericssona, 'nienadazanie'?
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-12-22 00:53
  NYY : T68i jest młodszy :P
  0
 • Users Avatars Mini
  zak pisze: 2002-12-23 11:47
  Panowie tego telefonu nie mozna jesczze kupic w Polsce, mylicie go z T68i a to jest T68m !!! pozdrawiam Krzysiek
  0
 • Users Avatars Mini
  McDriver pisze: 2002-12-27 21:52
  Ja go chcee !!!! PS. Zna ktoś jakiś łatwy do obrobienia bank ???
  0
 • Users Avatars Mini
  umbro pisze: 2002-12-29 01:11
  Sprzęt niezły , brakuje javy i polifonni , jakość wykonania dobra+ i taka funkcjonalność . najlepsze urządzenie na rynku w klasie telefon ( bez PDA ) używam od 4 miesięcy z powodzeniem
  0
 • Users Avatars Mini
  Darek pisze: 2003-01-03 22:22
  Soft w wersji "j" czyli z JAVA prawdopodobnie nigdy nie ujrzy swiatła dziennego wiec bez podniety!
  0
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2003-01-09 13:32
  JAVA w T68i to może być ciekawe. Problem z którym się borykam zostanie zarzegnany. Jeśli to prawda, że JAVA jest te telefon będzie mój.
  0
 • Users Avatars Mini
  McDriver pisze: 2003-01-12 17:31
  Mam pytanie czym sie różni T68m od T68i bo mogę kupić T68m za 600zł i nie wiem czy dożućić 200 i kupić t68i.
  0
 • Users Avatars Mini
  Axel pisze: 2003-01-15 19:23
  No prosze, kto by pomyslal, ze moj test zrobi taka furrore - nr 1 w top 5. Szkoda tylko ze juz dawno nie mam tego telefonu. Badz co badz wspominam go milo. Pozdrawiam wszystkich i zycze wiele zadowolenia z t68() i nie tylko :).
  0
 • Users Avatars Mini
  nitek pisze: 2003-02-01 15:06
  Swietny !! Wart swojej ceny a nawet wiecej !!
  0
 • Users Avatars Mini
  wolny pisze: 2003-02-02 02:20
  hm.. w sumie to nie wiem ,postaram sie dowiedziec to dam znac
  0
 • Users Avatars Mini
  wolny pisze: 2003-02-02 02:24
  ale ma fajowy wysietlacz kolrowy , byl jednym z pierwszych z kol.wys. na polskim rynku i dzielnie sie trzyma :D
  0
 • Users Avatars Mini
  nokiamobile pisze: 2003-02-02 21:21
  Ja wolę SOny Ericssona T68i!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  argh007 pisze: 2003-02-03 13:13
  Bardzo ladny maly telefonik.
  0
 • Users Avatars Mini
  GSMistrz pisze: 2003-02-04 02:23
  Aparat dość delikatny! Obudowa szybko się pociera!
  0
 • Users Avatars Mini
  Halibut pisze: 2003-02-04 22:51
  Jest super - nie wiem jak można do niego porównywać to g jakim jest t300!
  0
 • Users Avatars Mini
  bohdan300 pisze: 2003-02-05 20:58
  telefon jest ladny a jakim byl przelomem pod koniec 2001 a do dzis kazdy go chce;]
  0
 • Users Avatars Mini
  beny74 pisze: 2003-02-06 12:50
  Eryk jak to eryk. Chyba lepiej wyszedł Ericsson na współpracy z SONY.
  0
 • Users Avatars Mini
  Fred_Durst pisze: 2003-02-10 19:14
  Byłoby wszystko super gdyby nie to Ericssonowskie menu... ale ogólnie szacunek dla Ericssona
  0
 • Users Avatars Mini
  Eric-mania pisze: 2003-02-10 20:13
  Już prawie go kupiłem telefon jest nieziemski , ale wchodzi teraz P-800 na dniach i ja zaczekam . P-800 to dopiero full - wypas dla wszystkich wachających się polecam recenzje .Nokia się umywa
  0
 • Users Avatars Mini
  parys pisze: 2003-02-10 21:38
  kronza juz pogloski o jego nastepcy t610
  0
 • Users Avatars Mini
  pk pisze: 2003-02-11 09:36
  Używam T68i od listopada ub. roku. Denerwująca jest tylko szybkość działania telefonu, np wybieranie nr, wysyłanie sms-a. Wszystko trwa dla mnie za długo. To nie to samo co Nokia.
  0
 • Users Avatars Mini
  rbednarczyk pisze: 2003-02-12 17:55
  TELEFONIK SUPER TYLKO CENA KOSMICZNA
  0
 • Users Avatars Mini
  damianul pisze: 2003-02-15 16:32
  Super telefon! Wyswietlacz jednak nienajlepszy.
  0
 • Users Avatars Mini
  sysop2 pisze: 2003-02-17 22:56
  uwazam że eryk stracił na współpracy z sony...niestety
  0
 • Users Avatars Mini
  CUKIER pisze: 2003-02-17 23:22
  nie no co ty teraz dopiero kase beda trzepac
  0
 • Users Avatars Mini
  McDriver pisze: 2003-02-23 18:54
  Halibut*** sam jesteś g***o, korzystałem przez jakiś czas z se t68i i teraz przesiadłem się na t300, wielkiej straty nie odczułem, powiem więcej, t300 jest jakoby bogatszy w bajery, a że ja bajery lubie jestem zadowolony !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  gilmour pisze: 2003-02-24 10:45
  swietna zabawka !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  siwy_256 pisze: 2003-02-25 00:46
  Pamiętam że na początku kostował na giełdzie 1600zł. To był wtedy hit. Teraz jest taki wysyp tel. z kol wyświetlaczami że mało kto pamięta kto przecierał szlaki.
  0
 • Users Avatars Mini
  lord..vader pisze: 2003-03-05 23:09
  siwy_265/ Moze nie mam za duzo latek ale ja jeszcze pamietam jak 5110 przecierala szlaki (moze bym ci podal jakis tarszy model ale ten jest najbardziiej zaowarzalny) i nokia tym modelem wyrobila sobie renome na rynku. Kto siedzi w tem temacie ten wie ze T68 byl pierwszym ogolnie dostepnym telefonem z kolorowym wyswietlaczem.
  0
 • Users Avatars Mini
  smokeWEED pisze: 2003-03-10 23:59
  czego mozna chciec tak tak niesamowitego telefonu! mimo ze mamy jzu rok 2003 to nadal jest to wysoko rozwiniety technologicznie produkt, ktorego zaisnteresowanie utrzymuej sie na tym samym poziomie, mniej wiecej i teraz ceny spadaja wiec cheja do salonu kupic wlasnie go dla siebie
  0
 • Users Avatars Mini
  javorus pisze: 2003-03-11 16:19
  telefon jest chyba najlepszy ze wszystkich, jest niesamowity i musze go miec.
  0
 • Users Avatars Mini
  Adam... pisze: 2003-03-11 19:03
  nic prostszego idź i go kup
  0
 • Users Avatars Mini
  CellPipe pisze: 2003-03-13 10:31
  rzeczywsiśćie telefonik imponujący dodając jeszcze promo w erze T68i + cam. za 149PLN poprostu szok.
  0
 • Users Avatars Mini
  borysj pisze: 2003-03-14 16:34
  wczoraj sie bawilem i jest niezly
  0
 • Users Avatars Mini
  Seba pisze: 2003-03-16 21:13
  Jak sie sprawdza wersje softu w SE T68i?????????????? Help mi Plizz
  0
 • Users Avatars Mini
  borysj pisze: 2003-03-18 09:55
  ja nie wiem jak sie sprawdza, najlepiej zadzwon do ericssona na infolinie i tam ci powiedza, a co do telefonu to fajny i praktyczny
  0
 • Users Avatars Mini
  ah pisze: 2003-03-19 00:29
  czasem działa z lekkim opóźnieniem
  0
 • Users Avatars Mini
  set68 pisze: 2003-03-19 11:41
  rzeczywscie jest promocja w errze..\ ale trzeba ogromnego szczescia aby ten model zakupic
  0
 • Users Avatars Mini
  ah pisze: 2003-03-19 16:19
  w Łodzi nie ma większych problemów w pkt. sprzedaży (np. w Tesco), w centrali straszne kolejki
  0
 • Users Avatars Mini
  klimas pisze: 2003-03-21 21:28
  poprostu super!!!!!!!!! wiem co mowie. szkoda tylko ze brak aparatu...
  0
 • Users Avatars Mini
  wilcek pisze: 2003-03-26 14:30
  wybajerowany telefon, ale raczej niewiele osob jak narazie bedzie sobie moglo na niego pozwolic, bogaty w funkcje, ładny kształt, male wymiary, zreszta jak kazdy widzi, piekny telefon - chyba kazdy o nim marzy
  0
 • Users Avatars Mini
  matt pisze: 2003-03-31 00:29
  czym siew rózni t68 od t68i??
  0
 • Users Avatars Mini
  szymon_ pisze: 2003-04-03 22:29
  matt roznic jest sporo glowna to mms ktore ma t68i oraz wyglad, ale do starszego t68 bez problemu wgrasz soft od t68i a i jego wykonanie jest chyba lepsze pozdr...:)
  0
 • Users Avatars Mini
  khalon pisze: 2003-04-04 20:51
  Super, nowsza wersja Sony Ericsona. To dlatego sieci wyprzedają T68i...
  0
 • Users Avatars Mini
  fiksum pisze: 2003-04-04 23:52
  zarówno 68 i 68i to naprawdę dobre fony. i nie ma już problemu z bateriami jak w t 65. tu wytrzymuja rzeczywiście nawet 280 godz.
  0
 • Users Avatars Mini
  niepokorny pisze: 2003-04-05 16:39
  Mam T68i, nie ma mowy aby wytrzymał 280h, chyba że stoisz pod stacją bazową i wogóle go nie używasz..., ma po prostu prądożerny ekran, wytrzymuje koło 5-dni. W porównaniu do cegły nokii 7650 jest o niebo lepszy!!(killer N7650). Wart jest każdej wydanej złotówki, nigdy więcej Nokii.
  0
 • Users Avatars Mini
  kamilus pisze: 2003-04-13 23:57
  a jak jest z dżojstikiem ?? czy naprawdę jest tak wyśmienity ?? szczerze mówiąc nie wygląda na takiego
  0
 • Users Avatars Mini
  qert pisze: 2003-04-23 00:05
  wie ktos jak sie łączy dzwonki mms jak się wysyla smsa na numer z dzwoniem i jak przesylaja dzwonek to jak sa dwie nuty to jak je połączyć? jak ktos wie prosze o konktakt kinol@2com.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  merfi pisze: 2003-04-30 18:55
  czy po wgraniu softu z t68i do t68 bede miał wszystkie funkcje takie jak model t68i? a przede wszystkim chodzi mi czy bedzie mozna wysyłać mms-y? z góry dzięki za odpowiedz.
  0
 • Users Avatars Mini
  luci pisze: 2003-05-01 14:02
  Może mi ktoś powiedziec jak ustawic powtarzalnosc w kalendarzu t68i, bo chyba tego nie ma. A t68 bylo...
  0
 • Users Avatars Mini
  Crash4 pisze: 2003-05-04 01:10
  a ja uważam że to samo! mam te dwa fony i t68 nie ma możliwości robienia zdjęć!
  0
 • Users Avatars Mini
  Dzabar pisze: 2003-05-13 16:55
  jest bardzo lekki :) może aż za bardzo :)
  0
 • Users Avatars Mini
  kostek-turek pisze: 2003-05-16 22:01
  kto jeszcze ma ten twelefon w polsce chyba jest go malo bo rzadko go widze komisach
  0
 • Users Avatars Mini
  tomx_ pisze: 2003-06-02 22:22
  fajny telefonik kolega go posiada, nie wiem jak ze zdjęciami bo nie ma aparatu,mółby być wbudowany
  0
 • Users Avatars Mini
  KAI15 pisze: 2003-06-02 23:39
  Mam ten telefonik : jest super!!! nie wiem co powiedzieć , najlepszy fon jaki miałem ! Lukasz 1011 , widze , że nie wiesz ale to zdjęcie zalerzy od rodzaju aparatu a nie fona !!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  gizmo21 pisze: 2003-06-03 02:19
  zajebisty kolor i wyglad i funcjonalnosc - chce go miec!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Kenner pisze: 2003-06-03 02:34
  A po malym upgradzie softu funkcjonalnosc t68i. Bardzo fajny telefonik, chyba juz ostatani sygnowany znaczkiem (prznajmniej na zewnatrz) Ericssona
  0
 • Users Avatars Mini
  ewamar pisze: 2003-06-04 12:49
  Pełnia szczęścia - T68i, MCA-25 i Irda w kompie :))
  0
 • Users Avatars Mini
  rafalecitoplus pisze: 2003-06-07 03:22
  strasznie sie żółwi ten fonik...
  0
 • Users Avatars Mini
  tolkanka pisze: 2003-06-10 12:40
  rafalecitoplus - znaczy sie powolny software? :)
  0
 • Users Avatars Mini
  kolczatka2 pisze: 2003-06-15 16:30
  ladny i funkcjonalny
  0
 • Users Avatars Mini
  DarkOnly pisze: 2003-06-22 22:19
  Fajny, ale Ericson zaczyna byc nudny!
  0
 • Users Avatars Mini
  Kenner pisze: 2003-06-25 01:52
  VIP*: no nie wiem. Po upgradzie softu na t68i ma naprawde jeszcze wiele do powiedzenia. Rzeczywiscie telefonik moze i juz ma troszke, ale nadal sie dobrze trzyma (chociazby dlatego ze nadal jest nie tak tani w promo).
  0
 • Users Avatars Mini
  IHAA! pisze: 2003-06-25 23:17
  Czym różni się t68i od t68m ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Kenner pisze: 2003-06-30 22:56
  VIP: t68m tez moze miec pelna ovsluge mmsow, wystarczy wgrac soft od t68i i po klopocie
  0
 • Users Avatars Mini
  zimek15 pisze: 2003-07-01 17:59
  tak se przeczytalem wiekszosc tych poczatkowch komentarzy. kazdy wychwalał SonyEricsona a teraz prosze... Inni juz dogonili tego producenta. Faktem jest ze T68i bedzie sie jeszcze długo trzymał na rynku ale SE nie moze życ tylko jednym, moze dwoma modelami: T68i i T300(są to modele któe maja najwieksza sprzedarz w tej marce) bo to na nic sie nie zda. SonyEricson wprowadza obecnie model T610 ktory ma byc nastepca T68i. Ciekawe czy to sie powiedzie...
  0
 • Users Avatars Mini
  battlecry pisze: 2003-07-08 11:55
  Aktualnie w Plusie jest do wzięcia przy rocznej umowie. Koszt przy najniższym abonamencie 99 netto. Problemem może być brak w asortymencie - u mnie jest 1 sztuka, ale chyba wezmę swojej żonie :)
  0
 • Users Avatars Mini
  swerd pisze: 2003-07-11 18:28
  super jest ten t68, już troche leciwy, ale wciaż się trzyma. a t610? mysle że już nie będzie tak przełomowy jak t68, ale po prostu kontynuacja solidnej serii
  0
 • Users Avatars Mini
  LENA pisze: 2003-07-12 19:29
  wszystko pięknie i cudownie, ale jestem rozdarta. Zastanawiam się nad kupnem między Erikiem T68i a Siemensem S55. Oba telefoniki świetne, no i który wybrać. Może mi ktoś pomoże??
  0
 • Users Avatars Mini
  swerd pisze: 2003-07-15 01:30
  ja bym proponował eriscssona, ale dlatego bo bardziej preferuję tą firmę. pewnie ktoś kto lubi siemensa zasugeruje s55. mysle że to kwestia przyzwyczajenia do marki.
  0
 • Users Avatars Mini
  Wiking pisze: 2003-07-15 22:59
  fajny, szkoda tylko ze to juz sonyericsson a nie erik
  0
 • Users Avatars Mini
  adi pisze: 2003-07-22 00:33
  Ludzie pomocy! Mogę za te same pieniądze (49zł netto) kupic T68i albo T310+aparat. Znam różnicę w oferowanych funkcjach i w wyglądzie i dalej nie mogę się zdecydować. Może ktoś mi podpowie coś co wyeliminuje jeden z tych fonów na rzecz drugiego?
  0
 • Users Avatars Mini
  Michal pisze: 2003-07-28 23:26
  Czy ma ktos jakieś informacje lub przypuszczenia jaka bedzie promocja po 31sierpnia w Era Biznes? Z góry dzięki za pomoc!
  0
 • Users Avatars Mini
  Michal pisze: 2003-07-29 00:18
  po 31 lipca, sorki, pomyliło mi sie...
  0
 • Users Avatars Mini
  chavez2 pisze: 2003-07-29 13:59
  Jakos nie lubie erykow ale przez ten fon chyba zmienie zdanie. Jest swietny! Moze sie ktos zamieni na Motke v60i?
  0
 • Users Avatars Mini
  Bart_22 pisze: 2003-09-05 13:50
  ja tam wole wyglad t68m! mam taki z softem t68i i nie zamienie na "pelny" t68i :)
  0
 • Users Avatars Mini
  maciek603 pisze: 2003-09-07 17:24
  Witam! Jestem od 2 tygodni posiadaczem t68i. I musze stwierdzic ze to calkiem fajny fonik. Jak narazie sprawuje sie dobrze. Mam tylko problemy ze sciaganiem z wap-u motywów (mowie o stronie www.sony-ericsson.com/fun) i wyskakiwał mi błąd. Ma ktos takie problemy? I moze wie ktos, jakie sa stronki z motywami? Jak ktos wie, to niech odpisze na mojej stronce. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  eXiDe pisze: 2003-09-11 22:00
  A ja mam pytanie... czy oferowany se t68i + bluetooth w Idei ma polifonie??? Nigdzie o tym nie jest napisane, więc chyba nie ma? Jutro jadę do IDEI, ale jakby ktoś mi odpowiedział teraz... :)) Dzięki z góry.
  0
 • Users Avatars Mini
  nianias2 pisze: 2003-09-22 23:10
  no wszystko pieknie ale mnie po 3 miesiacach mimo ze mial futeral przezroczysty to przy sporadycznie sciaganym futerale zaczely zlazic napisy z klawiszy. nie do pomyslenia w takiej klasie telefonu
  0
 • Users Avatars Mini
  maciek603 pisze: 2003-09-27 18:03
  Witam! Mam problem: mam t68i W Plusie i niestety nie moge skonfigurować klienta e-mail. Konfiguracja ze strony SE mi niestety nie chce działać. Bardzo liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  Diamantez pisze: 2003-10-05 01:20
  Pod marką Sony Ericsson ten model jest nieco ładniejszy ;) Telefon powoli już się starzeje ale pomimo tego nadal pozostaje jednym z lepiej wyposażonych terminali GSM :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Nasty pisze: 2003-10-07 20:37
  Tak po krotce moze, czym rozni sie t68i od t68m ? :)
  0
 • Users Avatars Mini
  krzys pisze: 2003-10-22 16:18
  hmmm a ja bym chciał kupic w promocji plusa t68 i braki na magazynie.. chyba że ktoś ma po rozsądnej cenie
  0
 • Users Avatars Mini
  krzys pisze: 2003-10-22 16:21
  aaa i kontakt do mnie to krzysztof-r@wp.pl.., chętnie kupie
  0
 • Users Avatars Mini
  szymon_ pisze: 2003-10-22 23:17
  Nasty ten temat byl poruszany chyba milion razy poczytaj posty wyzej;)
  0
 • Users Avatars Mini
  adzik pisze: 2003-10-28 15:34
  Najlepszy telefonik Ericssona jest nadal jednym z lepszych na rynku. Ale dobrze, że Ericsson połączył się z gigantem Sony. Mi pod względem wyglądu bardziej podoba się Ericsson!!
  0
 • Users Avatars Mini
  damianlife pisze: 2003-11-30 08:51
  Wiesz ten telefon jest całkiem niezły bo jest taki mały ale co z tego jak ma beżnadziejną obudowe i niewiem jak wy ale ja bym go nigdy nie kupił no ale to już od ciebie zależy nara pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  marcinnn pisze: 2003-12-03 13:10
  ten terminal należy do panteonu telefonów komórkowych świata i nie dlatego,że to triband;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  timmy pisze: 2003-12-04 21:16
  czepiacie sie! se T68i jest spoko.przynajmniej da sie go normalnie obslugiwac w porownaniu do philipsa savvy...
  0
 • Users Avatars Mini
  uuy pisze: 2004-03-24 16:21
  kupa w lipnym opakowaniu.. nie polecam lepsza jest nokia 6610
  0
 • Users Avatars Mini
  andvhs pisze: 2004-04-04 22:20
  Ponad dwa lata na rynku i nadal modny .
  0
 • Users Avatars Mini
  2973 pisze: 2004-05-02 14:30
  starszy telefon ale cigle na topie. kiedyd to było to cudo techniki. jak pierwszy raz zobaczylem ten fon to byłem zachwycony
  0
 • Users Avatars Mini
  M pisze: 2004-05-12 13:23
  Od dłuższego szasu i bezskutecznie poszukuję sterownika modemu do SEricson T310.Może ktoś takowy posiada lub wie skąd sciągnąć.? Z góry dziękuję za informacje.
  0
 • Users Avatars Mini
  bogusz pisze: 2004-05-17 19:07
  witam poszukuje takiego modelu ericsson t68m jak co to walcie na maila ( bogusz1984@o2.pl ) mam ericssona t39m wiec mozna sie wymienic jak ktos posiada ten model nie chodzi mi o sony ericssona to piszcie pozdro nara
  0
 • Users Avatars Mini
  kataryna pisze: 2004-05-25 02:04
  moj ulubiony fonik. po prostu swietny. miec taki... to moje marzenie. zakochalam sie w tym telefonie. ;))))
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-05-27 19:40
  ladny ;]
  0
 • Users Avatars Mini
  klejnot pisze: 2004-06-20 16:04
  Ten telefon to porazka:-( Coz tego ze ma tyle funcki?? Jest to zabawka dla dzieci a nie telefon dla powaznych ludzi. Ja mam NOKIE 6610 i uwazam ze jest o niebo lepsza. Ma o 100% lepszy wyswetlacz a nie same piksele:-(
  0
 • Users Avatars Mini
  Pawl pisze: 2004-08-05 01:41
  Ten fon jest zaje fajny.... Ja mam narazie R320s i jhestem z niego naprawdę zadowolony ale niedługo moze przejde na tego po co mi coś więcej onjest najlepszy !pozdro dla erix fanów !!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  PawL pisze: 2004-08-17 13:07
  bayer
  0
 • Users Avatars Mini
  PawL pisze: 2004-08-18 20:12
  klejnot ! a co zazdrościsz ?ten fon jest extra ima extra dyktafon :) i pierwszy kolorowy wyśswietlacz :) .a pozatym 6610 jest o 3 lata młodsza więc czego jełopie się spodziewasz ?zresztą 6610 wcale nie jest lepsza !!!! (pszynajmniej dla mnie )
  0
 • Users Avatars Mini
  ATieQ pisze: 2004-09-06 01:20
  Hmmm ... czekałem na niego i się nie doczekałem ... pojawił się T68i ...
  0
 • Users Avatars Mini
  Weinc pisze: 2004-09-09 21:24
  Dizajnersko bardziej podobają mi się napisy na klawiszach i "wlot" słuchawki w T68i. :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  wisnia_13 pisze: 2004-10-15 23:55
  eh mam lepsza kome
  0
 • Users Avatars Mini
  PawL pisze: 2004-10-19 00:06
  tak duzo lepszy to ten twoj fon nie jest lepszy ;(
  0
 • Users Avatars Mini
  Golas pisze: 2005-04-07 14:40
  qrde :) tył jest fajniejszy od t 68i :)
  0
 • Users Avatars Mini
  PawL pisze: 2005-08-22 12:58
  Nie rozumiem jednego : dlaczego oni napisali, ze T68m ma MMS ? Przeciez dopiero T68i ma MMS... Pozdro
  0
 • Users Avatars Mini
  K_R_Y_S pisze: 2005-08-26 14:19
  Ericsson Rules pierwszy model z kolorowym wyświetlaczem full bajerka
  0
 • Users Avatars Mini
  PawL pisze: 2005-12-23 20:28
  Przepiękny design !!
  0
 • Users Avatars Mini
  speckom22 pisze: 2006-02-15 17:11
  te wszystkie wasze wypowiedzi sa do d... stare cegly i tyle
  0
 • Users Avatars Mini
  nofate pisze: 2006-03-10 17:16
  Spoko fonik ale wolałbym Siemensa S55.
  0
 • Users Avatars Mini
  niewazne pisze: 2006-05-27 00:26
  yyyyyyyyyy.............. niechcialo mi się tego czytać no bo po co hehe <lol2> ale wy jesteście glupki :PPPPPPPPPPP
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: