TP Internet przedstawiło dwa komercyjne produkty związane z podpisem elektronicznym

Newsy
Żródło: TP Internet
Opinie: 18

Należące do TP Internet Centrum Certyfikacji Signet zorganizowało 13 sierpnia br. w Warszawie, konferencję prasową pt. "Wejście w życie Ustawy o Podpisie Elektronicznym. Centrum Certyfikacji Signet na polskim rynku bezpiecznych usług internetowych".


"Usługi oferowane przez Signet, są dla TP Internet jednym z głównych kierunków rozwoju" - oświadczył Andrzej Rezler wiceprezes Zarządu TP Internet - "Spółka oferuje najnowocześniejsze usługi internetowe, chcemy jeszcze zagwarantować większe bezpieczeństwo naszym użytkownikom, tak by byli oni pewni nienaruszalności swoje korespondencji, czy mieli pełne zaufanie do transakcji elektronicznych".

"Podpis elektroniczny i certyfikaty pozwolą zidentyfikować użytkownika w sieci WWW. To ważne przy zawieraniu transakcji, bo anonimowy internauta nie może być stroną w jakiejkolwiek umowie" - mówi Wiesław Paluszyński Dyrektor Pionu Technologii i Bezpieczeństwa TP Internet nadzorujący pracę Centrum Certyfikacji Signet - "Kolejnym krokiem jest autoryzacja, którą uzyskamy przez podpis elektroniczny, unikalny i bezpieczniejszy niż ten sygnowany własnoręcznie. Te elementy pozwalają zagwarantować bezpieczeństwo przy podpisywaniu umów, zawieraniu transakcji, zakupach. W taki sposób będziemy konstruować naszą ofertę handlową".

CC Signet przedstawiło dwa nowe produkty oparte na Infrastrukturze Klucza Publicznego (PKI). Oferta skierowana jest dla Klientów biznesowych, którzy zdecydują się zastosować w firmach Elektroniczny Obieg Dokumentów.

Zabezpieczenie Poczty Elektronicznej dla Firm (Klasa 1) to imienne certyfikaty służące do elektronicznego podpisywania poczty. Oprócz imienia i nazwiska posiadacza, certyfikat zawiera również informacje o firmie, jest to cyfrowy odpowiednik imiennej pieczęci firmowej. Certyfikat obsługiwany jest przez wszystkie najważniejsze programy pocztowe (MS Outlook, Netscape Communicator). Używanie certyfikatu nie pociąga za sobą konieczności instalacji dodatkowego sprzętu. Można będzie otrzymać go za pośrednictwem sieci Internet na podstawie przesłanego zgłoszenia. Okres ważności certyfikatu wynosi 12 miesięcy, tak więc po co roku trzeba przedłużać jego ważność. Cena Zabezpieczenia Poczty Elektronicznej dla Firm (Klasa 1) wynosi 40 zł rocznie.

Certyfikat do zabezpieczenia Serwera WWW (Klasa 1). Jest to narzędzie dla firm świadczących usługi drogą elektroniczną. Ciąży na nich ustawowy obowiązek zabezpieczenia informacji przekazywanych tą drogą. Dzięki zabezpieczeniu serwera, osoby odwiedzające serwisy internetowe takiej firmy, mogą być pewne, że połączyły się z właściwą stroną WWW, a nie stroną podszywającą się pod dany serwis. Ponadto dane wprowadzone za pośrednictwem zabezpieczonych stron WWW nie trafią w niepowołane ręce, ponieważ ich transmisja jest szyfrowana dzięki nawiązaniu bezpiecznego połączenia SSL. Certyfikat do zabezpieczenia Serwera WWW ma roczny okres ważności. Cena tego certyfikatu wynosi 480 zł.

 

Centrum Certyfikacji Signet zostało uruchomione 16 maja 2001 roku przez TP Internet, spółkę działającą w ramach Grupy Kapitałowej Telekomunikacji Polskiej S.A.

Opinie:

Opinie archiwalne (18):

Komentuj

Komentarze / 18

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    196906 pisze: 2002-08-13 22:04
    Coś mi się widzi że tan podpis to kolejny sposób na wyrwanie od nas kasy.
    0
  • Users Avatars Mini
    Loverboy pisze: 2002-08-13 23:01
    Nie przeciez na calym swiecie to wprowadzaja. Kase rypac beda na pewno (zawsze!) gdy nie ma konkurenta, ale w koncu nie jest to taka zla oferta...
    0
  • Users Avatars Mini
    marek pisze: 2002-08-13 23:47
    dopoki nie bedzie to usluga dla mas to ciezko bedzie spotkac kogos korzystajacego z tego podpisu
    0
  • Users Avatars Mini
    Dex pisze: 2002-08-13 23:58
    ale mimo wshystko, cosik mnie sie zdaje, że nie wejdzie to u nas tak gładko, jak na zachodzie. jakiś problem moosi wystąpić, mowy nie ma.
    0
  • Users Avatars Mini
    marek pisze: 2002-08-14 00:04
    w Polsce jeszce nic nie bylo normalnie...
    0
  • Users Avatars Mini
    ghostdog pisze: 2002-08-14 00:14
    Ten pomysl to bedzie niewypal i napewno cos stanie na jego drodze fo sukcesu!
    0
  • Users Avatars Mini
    Dmin pisze: 2002-08-14 01:58
    Polska to nie Ameryka.
    0
  • Users Avatars Mini
    Polak pisze: 2002-08-14 03:15
    Jak czytam takie wypowiedzi jak powyżej to wstyd mi, że jestem Polakiem. Wasza głupota i ograniczenie intelektualne przerasta wszelkie normy.
    0
  • Users Avatars Mini
    graffi pisze: 2002-08-14 03:25
    A mnie się pomysł podoba, mam nadzieję, że się upowszechni również wśród osób prywatnych
    0
  • Users Avatars Mini
    JarekM pisze: 2002-08-14 09:56
    Jeszcze muszą znaleźć się instytucje i urzędy które będą akceptować podpis elektroniczny (firmy prywatne raczej nie będą miały problemów z akceptacją tego). Zwłaszcza urzędy. Ale jak wiadomo urzędnicy to beton. Po prostu trzeba czekać. Wg mnie 3 do 5 lat.
    0
  • Users Avatars Mini
    voight pisze: 2002-08-14 10:12
    Po to jest ta ustawa aby wymusic na firmach honorowanie podpisu cyfrowego. Jezeli chodzi o "Klase 1" certyfikatu to cena nie jest wysoka nawet dla osoby prywatnej. Inna sprawa ze ten podpis cyfrowy nie jest tak trudno podrobic. Protokol SSL, nawet 128 bitowy mozna rozkodowac dosc szybko tylko trzeba oczywiscie posiadac odpowiedni sprzet.
    0
  • Users Avatars Mini
    Qba pisze: 2002-08-14 10:17
    Wydaje mi sie, ze porzyjecie sie elektronicznego podpisu bedzie trwalo troche dlugo, a pozatym otwiera to kolene mozliwosci do roznego rodzaju przekretow! pozyjemy zobaczymy!
    0
  • Users Avatars Mini
    Qba pisze: 2002-08-14 10:47
    Ja poprostu przewiduje najgorsze przypadki, ale trzeba pamietac, ze to co czlowiek stworzyl, inny czlowiek moze obejsc, zniszczyc, zepsuc!
    0
  • Users Avatars Mini
    GAGA pisze: 2002-08-14 11:01
    Nowe wyzwanie dla polskich (najlepszych!) Hackerów.
    0
  • Users Avatars Mini
    voight pisze: 2002-08-14 11:20
    Masz racje sprzet trzeba miec "bardzo odpowiedni" ale jezeli w gre wchodza duze pieniadze to sprzet sie znajdzie, jednak obecnie nie ma to zadnego znaczenia wobec faktu odkrycia w Windowsie bugg'ow ktore kazdemu rozgarnietemu hakerowi pozwalaja na przejecie kontroli nad calym systemem operacyjnym a i w starszych wersjach Unixa takie kwiatki sie tez zdarzaja.
    0
  • Users Avatars Mini
    jokerDM pisze: 2002-08-14 11:22
    Znowu kasa do wydania. Z jednej strony szczytny cel, bo w końcu trzeba iść z duchem czasu, ale z drugiej strony ciągle brakuje tej konkurencji...
    0
  • Users Avatars Mini
    graffi pisze: 2002-08-14 11:49
    Voight, owszem, przy BARDZO dużych nakładach można ozkodować, można też w inny sposób robić przekręty, ale raczej to się nie opłaci - jeśli do takiej sytuacji dojdzie, można będzie się wycofać z zawartej umowy tak jak przy zwykłym podpisie
    0
  • Users Avatars Mini
    dwx pisze: 2002-08-14 15:58
    Chyba się nikt nie spodziewał że nawet najnowocześniejsze zabezpieczenie oprze profesjonalnemu hakerowi który ma w dodatku "trochę" wolnego czasu, zaciecie i motywacje. Jeżeli chodzi o NEWsa to komentujemy tu PODPISY dla FIRM a nie dla osób prywatnych - a te zawsze bedą płatne. Jeżeli chodzi o prywatnych odbiorców juz można nabyć taki podpis (wydaje mi sie że DARMOWY - przynajmniej ja nie płaciłem). Tylko tak naprawde to do niczego on sie nie przyda, bo nie ma komu i czego podpisywać. Wszelkie instytucje i tak przyjmują wszystko w formie papierowej (czasami łaskawie się zgadzają na faks!!!) Tak że pozyjemy - zobaczymy!
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: