Tunel w Świnoujściu wystartuje bez profesjonalnej sieci komórkowej

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Tunel w Świnoujściu wystartuje bez profesjonalnej sieci komórkowej

Zapowiada się, że kolejny nowy polski tunel wystartuje bez profesjonalnej instalacji sieci komórkowej. W Świnoujściu w czerwcu ma zacząć działać tunel pod Świną. Wcześniej otwarcie tunelu było planowane na IV kw. zeszłego roku.

Podobnie jak w warszawskim tunelu POW operatorzy podjęli decyzję, że jeden z nich będzie odpowiadał za budowę całej infrastruktury. Tym razem ma to być T-Mobile. Na razie jednak prace się nawet nie rozpoczęły, bo T-Mobile twierdzi, że nie został wpuszczony na teren budowy i nie mógł rozpocząć planowanych prac. Podobna sytuacja miała miejsce w Warszawie. T-Mobile zapewnia jednak, że jego klienci będą mieli zasięg w tunelu, bo sięga tam zasięg stacji znajdujących się w okolicach wjazdów. Nie wiadomo, czy w tunelu będą działały smartfony z kartami pozostałych trzech operatorów.

Tunel łączy lewobrzeżną częścią Świnoujścia na wyspie Uznam z wyspą Woli.

Koszt projektu wynosi ponad 912 mln zł. Ponad 775 mln Polska otrzymała z funduszy unijnych. Resztę dopłaciło miasto.

Planowana całkowita długość dróg dojazdowych to 3,4 km. Jednorurowy tunel o długości 1,44 km został wykonany przy użyciu technologii tarczy drążonej TBM. Średnica wewnętrzna tunelu ma 12 metrów, na którą składa się dwukierunkowa jezdnia z pasami ruchu o szerokości 3,5 m, a także tunel ewakuacyjny. Najgłębsze miejsce tunelu pod dnem Świny to ok. 38 m p.p.m.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: