Oferta telewizorów Samsung na 2020 rok

Newsy
Opinie: 0
Oferta telewizorów Samsung na 2020 rok

Podczas Samsung Forum 2020 firma zaprezentowała europejskie portfolio telewizorów i sprzętu audio na 2020 rok. Wśród nowości m.in. rozszerzona seria QLED 8K, nowe modele QLED 4K oraz Crystal UHD, a także telewizory lifestyle.

Flagowy telewizor Samsung na 2020 rok, czyli QLED 8K Q950TS w Europie dostępny będzie w rozmiarach 65, 75 i 85 cali. Widzowie znajdą tu m.in. Infinity Screen, czyli ekran który zajmuje 99% powierzchni urządzenia.

Model Q950TS wyróżnia się sylwetką o grubości 15 mm, z sześcioma wbudowanymi głośnikami. 

Kolejnym telewizorem 8K jest Q800T o przekątnych ekranu od 55 do 82 cali.

Telewizory QLED 4K nadal pozostają kluczowym elementem całej oferty telewizorów firmy Samsung. Rok 2020 przyniesie najbogatszą jak dotąd linię QLED 4K — modele Q60T, Q70T, Q80T, Q90T i Q95T – które są teraz dostępne z ekranami o przekątnych od 43 do 85 cali.

Nowe rozwiązania zastosowane w linii telewizorów na rok 2020:

  • Sztuczna Inteligencja i Procesor Quantum 8K wraz z platformą Tizen zwiększają możliwość poprawienia jakości odtwarzanej treści. Niezależnie od tego, czy oglądamy archiwalne nagrania rodzinne czy film z DVD, wideo może być teraz wyświetlane na 33 milionach pikseli.
  • Funkcja Adaptive Picture analizuje warunki oświetlenia oraz rozmieszczenie światła w poszczególnych scenach, aby zapewnić odpowiednią jakość obrazu, niezależnie od tego, czy oglądamy w jasnym, czy w ciemnym pomieszczeniu.
  • Objecting Tracking Sound+ (OTS+) tworzy trójwymiarowy efekt dźwiękowy poprzez połączenie głośników na górze, z boku i z dołu telewizora za pomocą algorytmu sztucznej inteligencji. OTS+.
  • Q-Symphony to system nagłośnienia. Po raz pierwszy w historii, telewizory QLED z oferty 2020 są w stanie używać górnych i bocznych głośników jako dodatkowego kanału audio. Przy podłączaniu soundbara Samsung serii Q, funkcja Q-Symphony automatycznie paruje audio z obu urządzeń, aby zapewnić bogatszy i pełniejszy dźwięk przestrzenny.

Oprócz linii QLED 8K i 4K na europejskim rynku dostępne będą także telewizory Crystal UHD.

Linia ta obejmuje trzy modele, które zróżnicowane są pod względem funkcjonalności i zastosowanych technologii.

Telewizor TU7100 to model podstawowy, który wykorzystuje nowy procesor Crystal 4K oraz ekran Crystal.

W telewizorach TU8000 oraz TU8500 znajdziemy dodatkowo m.in. Tryb Ambient, który do tej pory dostępny był wyłącznie w serii QLED. Oba produkty wyróżniają się minimalistycznym, praktycznie bezramkowym designem.

Najwyższy w tej linii TU8500 wykorzystuje także technologię podświetlenia Dual LED, która oferuje ulepszony kontrast.

Samsung wprowadza też nową gamę soundbarów. W europejskiej ofercie znalazła się seria Q, w tym modele: Q800T, Q70T i Q60T. Nowe urzadzenia serii Q wykorzystują technologię Acoustic Beam firmy Samsung oraz zintegrowany dźwięk Dolby Atmos i DTS:X.

Nowa seria S firmy Samsung (S60T i S40T) jest doskonałym niezależnym źródłem dźwięku. Stylowa i inteligentna seria S pasuje idealnie do każdego pomieszczenia i bez trudu wtapia się we wnętrze. Soundbary docenią nie tylko miłośnicy muzyki, lecz także wyjątkowego designu.

Samsung zapowiedział również wprowadzenie nowych funkcji, które łączą telewizor ze smartfonem:

  • Multi-View to funkcja przeznaczona dla tych, którzy podczas oglądania telewizji często korzystają z innych urządzeń. Pozwala ona na powielenie treści z urządzenia mobilnego na większym ekranie, z możliwością wyboru 14 różnych opcji układu dla dwóch okien.
  • Funkcja Tap View upraszcza podłączenie smartfona do telewizora. Użytkownicy mogą teraz udostępniać treści z ekranu swojego telefonu na telewizorze, po prostu stykając te dwa urządzenia ze sobą.

Firma Samsung oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie na rynek europejski telewizora lifestylowego The Sero.

The Sero obraca się z orientacji poziomej do pionowej, i odwrotnie. Użytkownicy mogą korzystać z różnych treści — w tym z tych pochodzących z mediów społecznościowych — i zmienić orientację wyświetlacza, duplikując treści z podłączonego do niego smartfonu.

W tegorocznej ofercie znalazł się również telewizor The Serif, którego największym atutem jest jego design. Będzie on dostępny w wersjach 43, 49 i 55-calowych w dwóch nowych kolorach, Cloud White i Cotton Blue. The Serif, wraz z The Sero, zostały wyróżnione za innowacyjne wzornictwo podczas tegorocznej edycji prestiżowego konkursu International Forum (iF) Design Awards.

Zwieńczeniem gamy telewizorów lifestylowych jest The Frame.

Do istniejących rozmiarów ekranów dodano nowe modele na rok 2020, o wielkości 32 i 75 cali.

Dzięki funkcji automatycznego selekcjonowania opartego na sztucznej inteligencji, sklep Art Store w telewizorze The Frame może teraz zarekomendować dzieła sztuki zgodne z  preferencjami właściciela.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: