Ustawa o TP S.A. już w Sejmie

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 8

Grupa 29 posłów wniosła do Sejmu projekt ustawy, która umożliwiłaby podział Telekomunikacji Polskiej SA na mniejsze podmioty. "Ustawa nie przesądza podziału, ale wprowadza regulacje prawne umożliwiające wydanie nakazu takiego podziału w przypadku, gdyby nie dokonała go sama firma" - powiedział Radosław Gawlik (UW). Dzięki podziałowi TP SA na kilka mniejszych firm utrudnione byłoby dofinansowywanie jednych, mniej dochodowych rodzajów działalności, z innych przynoszących większy zysk (np. dofinansowywanie rozmów lokalnych z zysków z rozmów międzynarodowych i międzymiastowych). Zdaniem Gawlika możliwe jest uchwalenie tego projektu jeszcze w obecnej kadencji Sejmu.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    m. pisze: 2001-07-24 19:21
    ktos kiedys swietnie okreslil obecnie dzialania naszego rzadu przed wyborami: "co by tu jeszcze sprzeprzyc?"
    0
  • Users Avatars Mini
    Lutek pisze: 2001-07-24 19:23
    Taki kraj....
    0
  • Users Avatars Mini
    Lutek pisze: 2001-07-24 19:25
    A k woli sprawiedliwosci spojrz kto za ta ustawa stoi...przeciez nie rzad...tylko poslowie....roznych opcji....
    0
  • Users Avatars Mini
    Lutek pisze: 2001-07-24 19:27
    A za poslow mamy takich samych oslow jakich wybralismy...niestety :((((((
    0
  • Users Avatars Mini
    Adi pisze: 2001-07-25 00:10
    To itak nie przejdzie, a nawet gdyby to efekt będzie równy sprawie podziału Microsoftu. Najpierw spawa będzie się ciągnęła z jednej instancji sądu do drugiej, z od jednego odroczenie i apelacji do drugiej...aż wszyscy zapomną o co chodzi.
    0
  • Users Avatars Mini
    Lutek pisze: 2001-07-25 13:13
    O prawdziwej konkurencji moznaby mowic gdyby i inne firmy telekomunikacyjne podzielono (np Netie) wedlug takiego klucza.
    0
  • Users Avatars Mini
    Michał pisze: 2001-07-25 14:05
    Porównanie: w lidze tzw piłkarskiej od paru lat liczy się pięć klubów. Dla wyrównania poziomu i wprowadzenia prawdziwej konkurencji proponuję każdą z tych drużyn obowiązkowo podzielić na dwie z zakazem wzajemnych transferów i powiązań na lat 10. Poziom się podniesie czy wyrówna (w dół)?? Ta ustawa znowu stawia problem na głowie. Czy sie to komuś podoba czy nie, TP ma ponad 10 mln abonentów. Nikt dokładnie nie wie, ilu chciałoby zmienić operatora - ale nie maja do kogo pójść (i NIE chrzańcie głodnych kawałków o Netii, ElNecie, Dialogu i innych wypierdkach, które pozwalają twierdzić że "jest konkurencja") ZOSTAWMY TEPSE SAMĄ SOBIE UWAŻNIE PATRZĄC JEJ NA RĘCE I WPUŚĆMY TU SMOKA WIELKOŚCI DEUTSCHE TELEKOM. jEŻELI W KAŻDYM MIEŚCIE BĘDZIE DWÓCH OPÓW OGÓLNOKRAJOWYCH I JEDEN REGIONALNY - TO BĘDZIE JAKIS WYBÓR. Na większą liczbę operatorów w dłuższej perspektywie miejsca nie ma.
    0
  • Users Avatars Mini
    Buliones pisze: 2001-07-25 15:19
    Witam serdecznie. Do Michala: masz racje ze netie i inne maluchy to zadna konkurencja. W okolo 2003-4 roku wchodzi na rynek D-Telekom i da ostro po rajtach TPSA. Prawdopodobnie dojdzie do zakupu kilku maluchow i dodatkowo tworzeniu infrastruktury samodzielnej. D-Telekom bedzie najsilniejszym konkurentem na rynku dla TPSA. Pozdro. Buliones.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: