Vodafone przestaje blokować wyjście TDC z Plusa

Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 5
Opinie: 5

Według dziennika Rzeczpospolita, Vodafone zaakceptował transakcję z TDC i polscy akcjonariusze uzyskają tym samym pełną kontrolę nad Polkomtelem. Zakup akcji Polkomtelu od TDC zostanie niedługo zrealizowany – dowiedziała się Rzeczpospolita ze źródła zbliżonego do PKN Orlen. Po dwóch latach blokowania przez brytyjski Vodafone transakcji wartej ok. 2,5 mld zł pakiet akcji w dyspozycji TDC zmieni właściciela. Kupią go proporcjonalnie do posiadanych udziałów pozostali akcjonariusze spółki. Vodafone pogodzi się zatem z przejęciem pełnej kontroli nad WZA przez polskich udziałowców. Akcjonariusze Polkomtelu nie udzielają żadnych informacji.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  pnyczaj pisze: 2008-09-12 13:08
  Czyli Plus jako jedyny polski op pozostanie w polskich rękach (więkzość udziałów). Dobrze, że choćby jeden op zostanie w większości polski, bo Era ostatecznie zostanie przejęta przez DT, Orange jest własnością FT a Play jest pod kontrolą China Telecom bo Netia go sprzedała (tak słyszałem).
  0
 • Users Avatars Mini
  miken pisze: 2008-09-12 13:53
  Play nie jest pod kontrola China Telecom tylko udziałowców Netii i P4... :-) A Chinczykami Ci się pomerdało pewnie po tym jak dostali finansowanie od China Development Bank... czy jakos tam ten bańk się zwał
  0
 • Users Avatars Mini
  pablo pisze: 2008-09-12 14:07
  A era nie zostanie przejęta przez DT bo era to należy do DT zmieni tylko nazwę na T-mobile (kiedyś).Dobrze ze plus będzie polski a Orange to i tak nadal idea tylko pod inna nazwa orange tylko dlatego ze udziay naleza do FT.Play nowy gracz na rynku daje rade
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2008-09-12 14:35
  Dobra, to jak teraz wszystko jasne, PTC niech przeprowadza wreszcie ten rebranding na T-Mobile. Skończcie ta zabawę, chcę wreszcie zobaczyć odświeżoną ofertę.
  0
 • Users Avatars Mini
  maupa pisze: 2008-09-12 14:38
  jak zwykle - news o plusie, a pierd*** o jakims pleju :>
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: