WiFi i lepszy zasięg komórek w Pendolino będą do końca przyszłego roku

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 10
Opinie: 10

PKP Intercity zapowiada, że w ciągu tygodnia lub dwóch przystąpi do zaawansowanych rozmów w sprawie montażu WiFi w pociągach Pendolino - poinformował agencję PAP Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.

Wchodzimy w następny etap procesu montażu WiFi w Pendolino. Za tydzień lub dwa powstanie model montażu i będziemy przystępować już do zaawansowanych rozmów - powiedział Oniszczuk.

Przede wszystkim musimy zabezpieczyć Pendolino dla potrzeb przewozowych. Wypadek, który zdarzył się koło Opola skomplikował nam proces wejścia WiFi w Pendolino. (...) Montaż WiFi w Pendolino powoduje również to, że trzeba zrobić jego próby - dodał.

Na czas montażu WiFi przynajmniej jeden skład musi zostać wyłączony z eksploatacji, żeby przetestować jego działanie. Musimy przede wszystkim dbać o pasażerów i o dostępność tego taboru. W tej chwili trwają rozmowy z Alstomem i są dosyć zaawansowane - wyjaśnił Oniszczuk.

Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku już będzie WiFi w Pendolino. Staramy się jak najszybciej, bo wiemy, że taka jest potrzeba. Chodzi nie tylko o WiFi, ale ważny jest jeszcze sygnał GSM, bo pasażerowie też mają problemy z telefonami. Chcemy to kompleksowo zrobić, żeby był zarówno dobry sygnał do telefonów i WiFi - dodał.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: