Wizjonerzy poszukiwani - konkurs Plus GSM

Newsy
Żródło: Plus GSM
Opinie: 32

Dziś Plus GSM poinformował o rozpoczęciu konkursu „Wizjonerzy poszukiwani” - pierwszej w Polsce inicjatywie, której celem jest promowanie i wspieranie osób pasjonujących się technologią GSM. Uczestnicy Konkursu będą mieli szansę zarówno na wygranie cennych nagród, jak i na wprowadzenie własnych pomysłów w życie.

 


Konkurs Plus GSM „Wizjonerzy Poszukiwani” pod patronatem Ministra Gospodarki, Jacka Piechoty, jest przedsięwzięciem organizowanym przez Plus GSM przy współpracy z firmą IBM Polska. „Celem Konkursu jest wspieranie utalentowanych osób mających oryginalne pomysły na nowatorskie zastosowania technologii GSM” - mówi Krzysztof Nawrocki, członek zarządu Plus GSM – “Chcielibyśmy, aby nasza inicjatywa pomogła osobom zdolnym w realizacji marzeń w świecie technologii GSM, a ten konkurs właśnie to umożliwia.”


 

Od lewej: Robert Krawczyk dyr. ds marketingu i sprzedaży Plus GSM, Krzysztof Nawrocki dyr. ds personalnych Plus GSM, Ryszard Woronowicz rzecznik Plus GSM

 

Adresatami Konkursu są przede wszystkim specjaliści z branży informatycznej i telekomunikacyjnej oraz studenci kierunków politechnicznych. Do udziału zaproszone są również wszystkie inne osoby zainteresowane badaniem i wykorzystywaniem możliwości jakie oferuje rozwój telefonii komórkowej.


Uczestnicy mają czas do dnia 15 grudnia 2002 roku na wypełnienie i przesłanie zgłoszeń konkursowych. Niezbędne dokumenty aplikacyjne można pobrać ze strony internetowej www.plusgsm.pl/wizjonerzy. Do następnego etapu zostaną zakwalifikowane prace najwyżej ocenione przez Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele firm Plus GSM i IBM Polska. W okresie następnych miesięcy do marca przyszłego roku finaliści będą dopracowywać swoje
pomysły, korzystając ze wsparcia merytorycznego oraz zaplecza technologicznego firm Plus GSM i IBM Polska. „IBM Polska bardzo aktywnie angażuje się w edukację informatyczną i promuje informatyzację. Na całym świecie firma wspiera studentów, użytkowników nowych technologii, organizacje branżowe i instytucje edukacyjne. Koncepcja Konkursu jest więc spójna z polityką firmy IBM, która zawsze stawiała na wspieranie innowacyjności.” – mówi Grzegorz
Tomasiak
, Dyrektor Generalny IBM Polska – „Poparcie dla inicjatyw takich jak Konkurs Plus GSM „Wizjonerzy poszukiwani” to przykład na to jak powinno się promować ludzi posiadających wizje”.

 

Zadanie konkursowe

Czego dotyczy konkurs?
Zadaniem uczestnika konkursu Plus GSM "Wizjonerzy Poszukiwani" jest wymyślenie nowego zastosowania technologii GSM oraz określenie, w jaki sposób jego pomysł może być zrealizowany. Nie ograniczamy obszarów i dziedzin życia, jakich mogą dotyczyć pomysły - stawiamy na kreatywność i umiejętności autorów. Zgłoszone pomysły mogą wiązać się z zastosowaniem technologii GSM w życiu prywatnym i zawodowym, a także wykraczać poza powszechne wyobrażenia na temat technologii GSM i możliwości, jakie ona oferuje. Najważniejszym jest, żeby pomysł był autorski oraz nowatorski, tzn. zdecydowanie różnił się od istniejących produktów, usług i rozwiązań.

Co należy zrobić?
Pomysł na nowatorskie zastosowanie technologii GSM należy opisać zgodnie ze wskazówkami i wymogami określonymi w Formularzu Zgłoszeniowym (patrz szczegóły także w części "Wyślij swoje zgłoszenie"). Jednym z kluczowych elementów opisu jest plan realizacji określający wyobrażenie autora, jak jego koncepcja może zostać wdrożona. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy (zgodnie z wymogami i instrukcjami), podpisać go i wysłać listem poleconym na adres Organizatora konkursu. Przed wysłaniem należy zapoznać się z treścią Regulaminu konkursu.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Uczestnikiem konkursu może być każda osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat, na stałe mieszka w Polsce i jest obywatelem polskim. W konkursie bierze udział osoba, która prześle w terminie do 15 grudnia 2002 roku poprawnie wypełniony Formularz Zgłoszeniowy (patrz szczegóły w części "Wyślij swoje zgłoszenie") i własnoręcznym podpisem wyrazi zgodę na udział w konkursie na zasadach określonych jego Regulaminem. Nie jest dopuszczalne zgłoszenie się do konkursu grup składających się z kilku Uczestników.

 

Ocena zgłoszeń konkursowych

Kto i jak ocenia zgłoszenia?
Zgłoszenia podlegają ocenie Jury konkursu składającego się z 8 osób - przedstawicieli Organizatora oraz Partnera konkursu. Każde ze zgłoszeń oceniane jest przez Jury w trzech kategoriach: kreatywności (40% wagi ogólnej oceny), wartości biznesowej i użyteczności pomysłu (po 30% wagi ogólnej oceny). W ramach wszystkich kategorii każdy członek Jury przyznaje zgłoszeniu punkty w skali od 0 (najniższa punktacja w danej kategorii) do 10 (najwyższa punktacja w danej kategorii). Końcowa ocena to średnia arytmetyczna punktacji wynikającej z oceny wszystkich Jurorów. W przypadku zgłoszeń, które uzyskały identyczną liczbę punktów, o ich kolejności decyduje głos przewodniczącego Jury.

Szczegółowe kryteria oceny zgłoszeń
W ramach oceny pomysłów w każdym z kryteriów klasyfikacji Jury będzie brało pod uwagę następujące czynniki, zachowując ich procentowy udział określony powyżej:

 1. Kreatywność pomysłu -rozumiana jako innowacyjność w stosunku do obecnych na rynku rozwiązań. Jury odpowie tu na pytanie, na ile - jego zdaniem - pomysł jest nowatorski.

 2. Wartość biznesowa pomysłu - rozumiana jako potencjał wdrożenia. Jury oceni w tym wypadku pomysł w kontekście opłacalności biznesowej jego ewentualnej realizacji.

 3. Użyteczność pomysłu - rozumiana jako adekwatność pomysłu do obecnej bądź przyszłej sytuacji na rynku. Jury oceni tu, jakie byłyby konkretne korzyści dla adresatów rozwiązania w przypadku ewentualnego wdrożenia pomysłu (zarówno w kontekście obecnego zapotrzebowania rynku, jak i przyszłych, potencjalnych potrzeb).

Harmonogram konkursu

ETAP I - NADSYŁANIE ZGŁOSZEŃ: 8 października 2002 - 15 grudnia 2002

W podanym terminie należy przesłać na adres Organizatora listem poleconym (decyduje data stempla pocztowego) kompletne i poprawnie wypełnione Zgłoszenie Konkursowe, wyrażając własnoręcznym podpisem zgodę na uczestnictwo w konkursie na zasadach określonych w jego Regulaminie.

Ocena zgłoszeń.
Po zakończeniu pierwszego etapu, Jury konkursu dokona selekcji i oceny otrzymanych zgłoszeń według kryteriów określonych Regulaminem (więcej informacji także na stronach internetowych w części "Ocena zgłoszeń konkursowych"). Na tej podstawie wybierze do 20 najlepszych, finałowych pomysłów, których autorzy, w drugim etapie konkursu, zostaną poproszeni o dopracowanie i uszczegółowienie proponowanych rozwiązań.

Najpóźniej do 20 stycznia 2003 roku Organizator udostępni na stronie internetowej konkursu listę Uczestników dopuszczonych do udziału w drugim etapie konkursu. Niezależnie, Uczestnicy zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu zostaną poinformowani o decyzji Jury za pomocą listów poleconych.

ETAP II - DOPRACOWANIE FINAŁOWYCH POMYSŁÓW: 1 lutego 2003 - 10 marca 2003

W podanym terminie autorzy wybranych finałowych pomysłów zostaną poproszeni o ich dopracowanie. Tryb oraz zakres dopracowania zostaną ustalone z każdym uczestnikiem indywidualnie. Do dyspozycji finalistów pozostaną eksperci Organizatora i Partnera konkursu, którzy poprowadzą indywidualne konsultacje z uczestnikami oraz zapewnią, w miarę możliwości, stosowną pomoc służącą dopracowaniu pomysłów.

Nadsyłanie dopracowanych pomysłów.
Najpóźniej do 10 marca 2003 roku Uczestnicy drugiego etapu powinni przesłać dopracowane pomysły. Uczestnikom drugiego etapu konkursu, którzy prześlą uszczegółowione opisy pomysłów, zostaną przyznane nagrody zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie.

Ocena dopracowanych pomysłów.
Po 10 marca 2003 roku Jury przystąpi do analizy nadesłanych pomysłów i dokona ich ostatecznej oceny według kryteriów określonych Regulaminem oraz zadecyduje o wyborze zwycięzców i przyznaniu nagród.

Najpóźniej do dnia 31 marca 2003 roku Organizator ogłosi wyniki konkursu i zaprezentuje zwycięskie pomysły.

 

Nagrody i korzyści

Nagrody dla laureatów Konkursu Plus GSM "Wizjonerzy Poszukiwani":

I MIEJSCE: 50 000 PLN
II MIEJSCE: 30 000 PLN
III MIEJSCE: 10 000 PLN
Laureaci I, II i III miejsca otrzymają także wysokiej klasy notebooki IBM ThinkPad oraz telefony komórkowe w sieci Plus GSM wraz z rocznym abonamentem w wysokości 200 PLN miesięcznie.

Laureaci miejsc od IV do X otrzymają wysokiej klasy organizery elektroniczne oraz telefony komórkowe w sieci Plus GSM.

Ponadto, laureaci miejsc od XI do XX otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 1000 PLN.

Wszystkie finałowe pomysły, które zostaną nagrodzone, mogą być dodatkowo przeznaczone do wdrożenia z udziałem ich autorów.

 

Regulamin konkursu znajduje się tutaj

Opinie:

Opinie archiwalne (32):

Komentuj

Komentarze / 32

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  fian pisze: 2002-10-08 23:50
  jak tak dalej sprawy będa się toczyć to będą potrzebni w Plus-ie czarodzieje.
  0
 • Users Avatars Mini
  jkac pisze: 2002-10-09 00:01
  No, gratuluje pomyslu, tylko szkoda, ze od 18 lat, bo sam bym wzial udzial... pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-10-09 00:07
  Panowie i Panie : teraz możecie sie wykazać :)
  0
 • Users Avatars Mini
  ukash pisze: 2002-10-09 00:08
  pomysl przyznam calkiem niezly, przyda im sie jakis powiew swierzosci :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  sylwester_cz pisze: 2002-10-09 00:17
  ciekawe co im z tego przyjdzie ...
  0
 • Users Avatars Mini
  bwro pisze: 2002-10-09 00:17
  BRAWO!!! świetny sposób na pozyskanie ciekawych pomysłów, znakomity sposób na zrealizowanie swoich wizji... BRAWO!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  ukash pisze: 2002-10-09 00:31
  ludzie szczelsiwi bo moga wygrac oni szczesliwi bo przybedzie im pare dobrych pomyslow na ktorych pewnie zrobia niezla kaske - pomysl naprawde na plus :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  grzesiu_ pisze: 2002-10-09 00:34
  calkiem niezly pomysl. jest szansa dla tych ktorzy naprawde maja cos do powiedzenia oraz miewaja ciekawe pomysly. a jest tu na gsmonline.pl kilku :)) pozdrawiam i brawo dla Plusa za nowatorski pomysl :)) grzesiu_
  0
 • Users Avatars Mini
  Maras pisze: 2002-10-09 00:45
  Wizjonerzy GSM - może TOP 5 z GSMonline :-))))
  0
 • Users Avatars Mini
  RM pisze: 2002-10-09 01:05
  To zaraz Expierd wyskoczy z GSM/stereo
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-09 09:07
  Mozna sie bylo tego spodziewac! Osoby w plusie, ktore sa odpowiedzialne za promocje, aparaty oferowane w tych promocjach, a w koncu za ich przedziwne nazwy, juz dawno powinny isc w odstwake! Plus poprostu prowadzi rekrutacje do swoich szeregow madrych ludzi, ktorzy maja pojecie jak mozna ta siec ruszyc z miejsca! "Kto przejdzie na ciemna strone mocy"?
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-10-09 09:51
  Wizjonerów ci unas nie brak więc userzy do dzieła.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-09 09:58
  Kan tylko, ze wiekszosci wiedza konczy sie na myszy, a zwlaszcza na jej jednym skrajnym od lewej przycisku, a o to chyba nie chodzi plusowi!??
  0
 • Users Avatars Mini
  Paweł pisze: 2002-10-09 10:19
  Witam, tak sobie pomyslałem ze teraz Szanowni Koledzy sie wykaza-tyle gorzkich slów padło pod adresem Plusa wiec teraz do dzieła 50000 do kieszeni i moze jakis etat w Polkomtel S.A. No maruderzy pokarzcie, ze te ciagłe narzekanie było czyms podparte a nie tylko łapaniem punktów i biciem piany. Nie bede wymieniał tu wszystkich o których myslę ale nie pomine Kolegi Qby-chociaz on nawet gdyby miał jakis pomysł (w co watpię) i tak by nie wziął udziału bo to nie Idea. A 50000 to dla niego zakup wacików dla swojej Panny/Chłopca..... :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-09 10:28
  Kolego, jak to ladnie ujales, moja orientacja sexualna jest calkiem poprawna, a swiadczy o tym kobieta ktora jest moja zona! Co do tego konkursu, to naprawde szkoda mi czasu na cos takiego, a skad ty wogole wiesz ze bym nic nie wymyslil!?? Przeciez to najbardziej pokreconych umyslach tego swiata powstawaly najwieksze wynalazki!
  0
 • Users Avatars Mini
  fian pisze: 2002-10-09 10:49
  Oj przyda się Plusowi trochę nowych pomysłów, przyda.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-10-09 10:56
  Paweł *** cały problem w Regulaminie - jest plan realizacji określający wyobrażenie autora, jak jego koncepcja może zostać wdrożona. Nie jest, to tylko - ja bym chciał, jak to bywa w promocjach, ale należy znać się i to nietrochę w dziedzinie techniki GSM. Pomysł może być i tysiące,ale techniczne ograniczenia regulaminu ograniczają potencjalnych chętnych do wąskiego grona specjalistów z dziedziny GSM.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-10-09 10:59
  .Adresatami Konkursu są przede wszystkim specjaliści z branży informatycznej i telekomunikacyjnej oraz studenci kierunków politechnicznych. I z tym bym się zgodził, chociaż dodatek mówi o pasjonatach, ale, napisanie tylko, co ja bym chciał, może byc na forum GOL - a, a w konkursie o takim temacie i takich ograniczeniach mogłoby tylko wywołać salwę śmiechu w jury. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Grzegorz Z. pisze: 2002-10-09 11:20
  Fajne to jest. Ale faktycznie trzeba w temacie znaccos wiecej niz ceny smsow, tajne kody telefonow, promocje i haczyki w regulaminach promocji.
  0
 • Users Avatars Mini
  ARTUR70 pisze: 2002-10-09 12:08
  Polak potrafi, poczekajmy a zostaniemy zaskoczeni jakimś niesamowicie kosmicznym wynalazkiem, a Polska stanie się potęgą w dziedzinie nowych technologii i cały świat będzie nam zazdrościł naszych geniuszy ........................
  0
 • Users Avatars Mini
  INTERFON pisze: 2002-10-09 12:48
  no niezłe, godne pochwały ciekawe jakie będą wyniki
  0
 • Users Avatars Mini
  bolo pisze: 2002-10-09 13:00
  ocenilem na 10 ale powinnienem na 1 bo mam 16 lat duza wiedze a glowno moge wziasc udzial!! I poco to robia zeby sie chyba tylko oblizac i popatrzec na innych!! Glupie cepy!!
  0
 • Users Avatars Mini
  bodopl pisze: 2002-10-09 13:08
  ci przynajmniej nie usiłuja sie wykpić jakimis paciorkami w nagrodę (jak Siemens przy promocji M50)
  0
 • Users Avatars Mini
  CiepliX pisze: 2002-10-09 14:24
  Fajny konkurs, ciekawe czy trzeba miec duza wiedze za zakresu budowy gsm i techniki...mozna sie na tym polozyc jak sie czlek nie zna. A co do tego by zagrac- zrobmy to razem !!! Jako golowicze! Nagrode przepijemy.
  0
 • Users Avatars Mini
  portal pisze: 2002-10-09 15:30
  moze nasi klikacze sie wykaza!!!! :-))))
  0
 • Users Avatars Mini
  alberto23 pisze: 2002-10-09 16:05
  Widocznie już chyba żaden dostawca usług (pomysłów) nie chce przedstawiać swojej oferty w Plusie, bo i tak by tylko podchwycili temat, kazali przysłać dokładniejszy opis i na tym by się skończyło, a sami by to wdrożyli we własnym zakresie. Znam to z autopsji. Ze mną tak zrobili i myślę, że z wieloma innymi firmami. Także nie mają już pomysłów i szukają frajerów, którzy im coś podeślą, a oni przejmą prawa autorskie i zrobią na tym kasę. Nie ma nic prostszego.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-10 10:10
  Jezeli dobrze pamietam to Einstei palil Marichuane i wtedy mial najlepsze wizje, tak samo jak ktorys z malarzy, jezeli sie nie myle to bedzie Leonardo Davinci!
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2002-10-10 15:39
  Swietna promocja a wlasciwie konkurs.Plus wie co robi mysle ze bedzie wielu chcetnych jak dobrze to beda promowac ale niestety tylk ood 18 a to juz problem to to mnie odrazu dyskwalifikuje niestetety.Ale Plus ma odemnie wielkie gratulacje i plusa Podoba mi sie ten pomysl!
  0
 • Users Avatars Mini
  Bakłażanista pisze: 2002-10-10 19:50
  a co to ta Marichuana? Też sobie bym zapodał... :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  HOQS pisze: 2002-10-11 22:56
  Konkurs jest całkiem całkiem i na zdrowych zasadach. Chyba zgłosze sie ze swoim pomysłem. Dwa miesiące wstecz przedstawiłem swój pomysł jednemu z operatorów - w przeciagu miesiaca zosal wdrozony. Mozecie o nim uslyszec praktycznie wszedzie... szkoda ze nie poczekalem chwile...PLUSIE przybywam ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  toughluck pisze: 2002-10-12 04:05
  Laureaci I, II i III miejsca otrzymają także wysokiej klasy notebooki IBM ThinkPad oraz telefony komórkowe w sieci Plus GSM wraz z rocznym abonamentem w wysokości *200 PLN miesięcznie*. --- Co oznacza, że przez rok będą musieli martwić się płaceniem abonamentu w wysokości 200 PLN miesięcznie? Czyli 200*12=2400... Czyli laureat trzeciego miejsca tak w rzeczywistości będzie miał 7600 zł? Heh - niezłe posunięcie...
  0
 • Users Avatars Mini
  siwy_256 pisze: 2003-02-03 02:11
  Niestety nie miałem żadnej wizji. A szkoda. Nagrody są przyzwoite.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: