Wyścig o pierwszą działającą sieć UMTS na świecie.

Newsy
Opinie: 0
Cały świat z zaciekawieniem przygląda się wyścigowi o uruchomienie pierwszej działającej sieci UMTS. W chwili obecnej ramię w ramię idą NTT DoCoMo i British Telecom. Przez dłuższy czas na prowadzeniu byli Japończycy, którzy niedawno ogłosili rozpoczęcie świadczenia komercyjnych usług w regionie Tokio na 30. maja br.

Niespodziewanie jednak Brytyjczycy podali jeszcze bliższy termin - połowa maja br. dla budowanej przez nich sieci na wyspie Man zasiedlonej przez ok. 75 tys. ludzi, z których telefony komórkowe posiada ok. 30 tys. Celem brytyjskiego operatora jest wczesne rozpoznanie większości problemów związanych z uruchomieniem i utrzymaniem sieci UMTS. Zainstalowano już pierwsze stacje bazowe dostarczone przez Siemensa i NEC'a.

Na trzecim miejscu (start - lato br.) w tym światowym wyścigu plasuje się Monaco Telecom - firma-córka francuskiego koncernu Vivendi, która swoją infrastrukturę także opiera na sprzęcie Siemensa i NEC'a.

Okazuje się jednak, że głównym problemem, podobnie jak w przypadku wprowadzania WAP'u i GPRS'u, jest brak odpowiedniej ilości telefonów komórkowych 3G, które pozwoliłyby szybciej i na większą skalę korzystać z nowej technologii.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: