Z HAWE do Dialogu

Newsy
Żródło: Dialog
Opinie: 2
Opinie: 2

KGHM Polska Miedź podjął dzisiaj decyzję o zmianach w składzie zarządu Telefonii DIALOG. Stanowisko prezesa zarządu - w drodze konkursu – powierzono Piotrowi Mazurkiewiczowi. Pracę w Telefonii Dialog rozpoczyna z dniem dzisiejszym.

„Piotr Mazurkiewicz doskonale zna branżę i ma pomysł na spółkę” – podkreśla Wojciech Braszczok z Rady Nadzorczej operatora, która ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa zarządu i rekomendowała zarządowi KGHM tę kandydaturę. „W czasie przesłuchania przedstawił prezentację na temat kierunków rozwoju Telefonii Dialog. Jesteśmy przekonani, że szybko i skutecznie pozna spółkę i poprowadzi ją do debiutu giełdowego, co jest zgodne z kierunkiem zarządu KGHM” – mówi Wojciech Braszczok.

Jednocześnie z funkcji pełniącego obowiązki prezesa zarządu Telefonii Dialog został odwołany Marcin Olewnik. Podczas dzisiejszego spotkania Rady Nadzorczej Telefonii Dialog podjęte zostaną decyzje co do terminu wyboru pozostałych członków zarządu operatora (w tym na stanowisko wiceprezesa ds. finansów, na które również ogłoszono konkurs). Wybór nowego składu zarządu będzie oparty również o rekomendacje prezesa Piotra Mazurkiewicza.

W załączeniu przedstawiamy krótki biogram przypominający doświadczenia zawodowe nowego prezesa zarządu Telefonii Dialog SA.

Piotr Mazurkiewicz ma 39 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Legnicy na kierunku Zarządzanie i Marketing w dwóch specjalnościach: zarządzanie przedsiębiorstwem oraz inżynieria zarządzania produkcją. Ukończył kurs dla kandydatów na Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Uczestniczył w licznych szkoleniach i konferencjach branży telekomunikacyjnej w kraju i zagranicą. Na jego doświadczenie zawodowe składa się również wieloletnia współpraca z Polską Akademią Nauk oraz z wieloma organizacjami naukowymi.
Piotr Mazurkiewicz posiada kilkunastoletnie doświadczenie na stanowiskach menadżerskich w spółkach prawa handlowego. W latach 1990-1993 pracował w Telekomunikacji Polskiej, gdzie odpowiadała za rozwój i eksploatację sieci kablowej na obszarze byłego województwa legnickiego. Następnie do 2007 roku był Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Technicznego HAWE z siedzibą w Legnicy, zajmującego się projektowaniem i wykonawstwem sieci telekomunikacyjnych. Pod jego kierownictwem PBT HAWE zadebiutowało z sukcesem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2007 roku do chwili obecnej pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Invest & Consulting Partner. Zna język angielski i niemiecki.
Piotr Mazurkiewicz jest żonaty, ma troje dzieci. Interesuje się gospodarką, polityką i sportem.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: