Złote Witryny rozdane

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 1
Opinie: 1

Najlepsze polskie witryny internetowe zostały nagrodzone w 14 kategoriach podczas Wielkiej Gali Website Festival 5 kwietnia br. Relację z ceremonii wręczenia Złotych Witryn można było śledzić na żywo w Internecie pod adresem www.portal.pl.

W dniu 5 kwietnia br. uroczyście zakończył się ogólnopolski konkurs na najlepsze witryny internetowe - Website Festival. Podczas Wielkiej Gali, która odbyła się w kompleksie kinowym Silver Screen w Warszawie, Kapituła Jurorów nagrodziła Złotymi Witrynami najlepsze polskie strony internetowe w 14 kategoriach. W tych samych kategoriach przyznano Statuetki witrynom, które zwyciężyły w głosowaniu publiczności. Honorową nagrodę dla Wydarzenia Roku w Internecie przyznał Minister Łączności. Dodatkowe wyróżnienia przyznały również redakcje Wprost i Dotcom - patroni medialni Website Festival. (lista zwycięzców została podana na końcu informacji prasowej). 
Jak przystało na konkurs internetowy, przewodnikiem po wirtualnym świecie Website Festival podczas Wielkiej Gali była wirtualna postać- Igor, znana z programu "W sieci". 

Czas połowów zakończony

Website Festival powstał z inicjatywy Telekomunikacji Polskiej S.A. i TP Internet Sp. z o.o. Celem festiwalu było wyłowienie z Internetu najlepszych i najwartościowszych polskich witryn. 
Inauguracja festiwalu odbyła się 25 stycznia br., podczas konferencji prasowej, kiedy uruchomiono oficjalną stronę Website Festival - www.webfestival.pl . Począwszy od tego dnia do 28 lutego br. można było zgłaszać do konkursu witryny internetowe. 15 marca br. 
Kapituła Webiste Festival ogłosiła po 5 nominacji w poszczególnych kategoriach. Kryteria oceny, jakimi przy wyborze nominowanych kierowała się Kapituła to: treść, struktura i nawigacja, interaktywność i funkcjonalność oraz projekt graficzny i ogólne wrażenie, jakie witryna wywiera na odbiorcy. 
Dzień później (tj. 16 marca br.) rozpoczęło się głosowanie publiczności internetowej, które trwało do dnia 31 marca br. Nad poprawnością głosowania czuwała firma audytowa KPMG. 
Konkursowi patronowali: Rzeczpospolita, Wprost, Polskie Radio PR I, Parkiet, Dotcom oraz portal.pl. Honorowy patronat sprawował Minister Łączności.
Poszczególne etapy wydarzenia na bieżąco można było śledzić na oficjalnej witrynie Website Festival, pod adresem www.webfestival.pl.

Połów był obfity...

Website Festival wzbudził ogromne zainteresowanie - do rywalizacji o Złotą Witrynę zgłoszono blisko 1800 stron. Skala popularności Website Festival potwierdza potrzebę istnienia w Polsce profesjonalnego konkursu witryn internetowych. 
Wyniki głosowania publiczności potwierdzają ten fakt. W sumie poprawnie oddanych głosów przez Internautów było bowiem ponad 18 000.
Website Festival osiagnął również swój cel - dzięki niemu wyłowiono z sieci najlepsze i najwartościowsze polskie witryny internetowe. Warto podkreślić jednocześnie, iż w kilku przypadkach głos jury oraz Internautów pod tym względem był zgodny.
"Dziękujemy wszystkim za udział w Website Festival. Nagrody przyznane w Website Festival najlepszym witrynom były jak najbardziej zasłużone. Cieszymy się, że polska twórczość internetowa reprezentuje tak wysoki poziom." - podkreśla Katarzyna Goleniewska, Specjalista ds. Public Relations w TP Internet Sp. z o.o. Dodaje również - "Mamy nadzieję, że Website Festival przyczyni się do powstawania coraz to doskonalszych polskich witryn internetowych".


Witryny nagrodzone przez Kapitułę Website Festival

Kategoria art
http://www.flamaster.com/
Kategoria e-commerce
http://www.officedepot.com.pl/pl/index1.shtml
Kategoria edukacja
http://www.gimnazjum.pl/
Kategoria finanse
http://www.euromoney.pl/
Kategoria firmowa
http://www.tchibo.pl/
Kategoria muzyka
http://www.nuta.pl/
Kategoria najdziwniejsza
http://friko.internet.pl/~j667/
Kategoria open
http://www.czcionki.com/
Kategoria online
http://www.elfin.pl/
Kategoria non-profit
http://www.j.kwasniewska.aid.org.pl/
Kategoria prywatna
http://www.gks-tychy.prv.pl/
Kategoria samorz±dowa
http://www.rabka.pl/
Kategoria serwis informacyjny 
http://www.euromoney.pl/
Kategoria serwis WAP
http://wap.guc.gov.pl/

Witryny nagrodzone przez Internautów

 

Kategoria art
http://www.flamaster.com/
Kategoria e-commerce
http://www.empik.com/
Kategoria edukacja
http://www.animal.pl/ 
Kategoria finanse
http://www.bankier.pl/
Kategoria firmowa
http://www.tchibo.pl/
Kategoria muzyka
http://www.nuta.pl/
Kategoria najdziwniejsza
http://www.fotka.pl/
Kategoria open
http://www.czcionki.com/
Kategoria online
http://www.wakacje.pl/
Kategoria non-profit
http://www.wywrota.pl/
Kategoria prywatna
http://emu64.pl/
Kategoria samorządowa
http://www.rabka.pl/
Kategoria serwis informacyjny 
http://www.pc.com.pl/
Kategoria serwis WAP
http://wap.imiasto.pl/

Wydarzenie Roku w Internecie
Nagroda Ministra Łączności
Nagrody specjalne od patronów medialnych
http://www.pajacyk.pl/
Wprost: http://www.mojeauto.pl/
Dotcom:
http://www.empik.pl/ witryna e-commerce 
http://www.joneslanglasalle.pl/ witryna firmowa
http://www.kbn.gov.pl/ witryna edukacyjna

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    jpzr pisze: 2001-04-06 21:28
    Bzdury totalne. TP SA to firma państwowa i komunistyczna i to skandal, że ona sobie urządza takie konkursiki. Powinno się zwolnić 50% pracowników TP SA i sprzedać 90% jej udziałów kapitałowi zagranicznemu a rynek telekomunikacyjny otworzyć całkowicie na wolną konkurencję. Póki TP SA nadal będzie de facto monopolem to Polska pozostanie krajem rozwijającym się i tak właśnie jest postrzegana za granicą do dziś...
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: