ZWAP co swoje

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 5
Opinie: 5

Szukanie swojej ulubionej strony WAP w telefonie, to już przeszłość. Dzięki eraWAP, można w prosty sposób utworzyć swoją, domową stronę WAP. Za pomocą komputera i nowej aplikacji Moja eraWAP powstaje własne menu WAP. Efekt? Wybór stron WAP w telefonie jest szybki, prosty i wygodny. WAP daje jeszcze jedną nową możliwość – za pomocą usługi I-BOA na eraWAP można zarządzać własnym kontem abonenckim. To pierwsze tego typu usługi w sieci telefonii komórkowej.

Sieć Era udoskonaliła WAP. Dla wygody użytkowników eraWAP, sieć opracowała system Moja eraWAP, pozwalający stworzyć zestaw ulubionych stron. Można je pogrupować i uszeregować według uznania. Od teraz miłośnicy filmów mogą czytać np. tylko repertuar kin, a fani sportu wybrać linki stron o tematyce sportowej. W każdej chwili mogą również swoją stronę rozszerzyć o nowe pozycje. System personalizacji Moja eraWAP daje możliwość wyboru tego, co się chce mieć w swoim telefonie. Decyzja o tym, czy na pierwszym miejscu są wiadomości, rozrywka, czy pogoda – należy wyłącznie do posiadacza telefonu z przeglądarką WAP.

Korzystanie z systemu Moja eraWAP wymaga jednorazowej rejestracji. W tym momencie tworzony jest profil nowego użytkownika. Rejestracja jest możliwa tylka przy pomocy poprawnie ustawionej przeglądarki WAP w telefonie. Podczas pierwszego połączenia się ze stroną Moja eraWAP (http://moja.erawap.pl - bezpośredni link na stronie głównej eraWAP) należy podać swoje hasło. Będzie ono potrzebne wyłącznie do ustawiania strony domowej WAP w sieci Era za pomocą przeglądarki WWW. Hasło dostępu jest wyświetlane na stronie WAP w telefonie, dzięki czemu można je w każdej chwili sobie przypomnieć lub zmienić.

Po dokonaniu rejestracji, na Moja eraWAP pojawia się pakiet startowy. Tu dopiero zaczyna się właściwa rola systemu Moja eraWAP. Na monitorze komputera wyświetlone są grupy i pakiety proponowanych serwisów WAP. Dzięki kilku prostym czynnościom właściciel telefonu w jednej chwili staje się architektem swojej strony domowej WAP. Specjalnie utworzona aplikacja Moja eraWAP pozwala na całkowitą przebudowę lub utworzenie od nowa wyglądu swojej strony domowej poprzez dodawanie lub usuwanie wybranych serwisów WAP. Użytkownik systemu wybiera spośród linków proponowanych na stronie te, które mu odpowiadają. Eliminacja niektórych, bądź przebudowa strony sprawia, że korzystanie z serwisów WAP w telefonie  staje się niezwykle łatwe i przyjemne w obsłudze. Możliwe jest także korzystanie z systemu jak z książki telefonicznej  - poprzez umieszczanie numerów telefonów zamiast linków do stron WAP.

Z systemu personalizacji strony domowej WAP może skorzystać każdy, kto ma skonfigurowaną przeglądarkę WAP w sieci Era. Abonenci pozostałych sieci telefonii komórkowych muszą skonfigurować nowy profil w przeglądarce, tak aby korzystała z numeru dostępowego i bramki WAP w sieci Era.

Usługa eraWAP daje także możliwość zarządzania własnym kontem abonenckim. Sieć Era wprowadziła nowy serwis I-BOA – Biuro Obsługi Abonenta na eraWAP. Do tej pory abonenci mogli korzystać z usługi I-BOA w internecie. Teraz jest to możliwe także przez telefon z przeglądarką WAP. Abonenci mogą dokonywać zmian pakietów usług, abonamentu czy danych abonenta.  Możliwe jest także sprawdzenie stanu rachunku oraz zamówienie duplikatu faktury. Osoby uczestniczące w programie Stokrotka mają możliwość sprawdzenia liczby uzbieranych stokrotek, a w przyszłości będą mogły również zamówić nagrody za uzbierane punkty.

System personalizacji domowej strony WAP i nowy serwis I-BOA na eraWAP dostępne są tylko w sieci Era. Pierwszy pozwala na tworzenie dowolnych konfiguracji we własnym telefonie.

Drugi to pełna obsługa konta przez telefon. Moja eraWap daje wolną rękę – dosłownie i w przenośni, I-BOA natomiast– komfort i wygodę.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Robert Stefanowicz pisze: 2001-04-12 22:22
  Jestem użytkownikiem Idei i przyznam, że już internetowe BOA oraz jego sprawność robiło na mnie duże wrażenie, a teraz wersja WAP - gratuluję!
  0
 • Users Avatars Mini
  Stasiek pisze: 2001-04-13 01:35
  Ja korzystam z Moja EraWAP już od około tygodnia. Dlaczego informacja jest dopiero dzisiaj podana?
  0
 • Users Avatars Mini
  Cichy pisze: 2001-04-13 17:03
  Ja tak trochę z innej beczki. Wydaje mi się, że publikowanie bezkrytycznego tekstu reklamowego Ery to trochę nadużycie i dyshonor dla GSMonLine.pl. Warto by było coś od siebie napisać, Panie Wojtku, trochę może bardziej wiarogodnie...
  0
 • Users Avatars Mini
  Wojtek pisze: 2001-04-13 20:05
  Wszystko fajnie, ale czy WAP nie powinien byc po 5gr/min?
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2001-04-17 03:52
  Do: "Wojtek" : Nie!!! 5 gr/min = 3 zł za godzinę... Sądzę, że przyzwoitą ceną za minutę WAPu jest cena 2-3 gr. Wówczas koszt godziny WAPowania wynosi 1,20 - 1,80, a godzinka WAPowania, to nie jest wcale dużo... (ale 5 gr i tak było by już dużym postępem).
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: