Huawei Mobile Cloud - wirtualne 5GB dla użytkowników Huawei P10, P10 Plus i P10 lite także w Polsce

Newsy
Opinie: 9
Opinie: 9

Huawei zaprezentował Mobile Cloud - własną usługę przechowywania danych w chmurze przeznaczoną dla użytkowników smartfonów Huawei.

Huawei Mobile Cloud umożliwia konsumentom bezprzewodowe zapisywanie i przywracanie danych, ustawień telefonu, a także synchronizowanie i bezproblemowe przesyłanie plików między wszystkimi urządzeniami mobilnymi Huawei. Zarejestrowani użytkownicy otrzymają bezpłatny dostęp do 5 GB wolnego miejsca na dysku.

Aktualizacja pozwalająca skorzystać z usługi Huawei Mobile Cloud będzie udostępniana stopniowo dla smartfonów Huawei P10, P10 Plus i P10 lite. W przyszłości zostanie wprowadzona również w pozostałych modelach telefonów. Wszystkie zdjęcia i filmy zrobione przy użyciu aparatu, a także zrzuty ekranu czy zarejestrowane obrazy, będzie można automatycznie zapisać w chmurze. Użytkownicy łatwo uzyskają dostęp do tych plików z poziomu przeglądarki internetowej – wystarczy, że odwiedzą stronę cloud.huawei.com – lub korzystając z zainstalowanej na urządzeniu aplikacji Galeria.

Dane mogą również zostać automatycznie zsynchronizowane na wszystkich telefonach komórkowych Huawei. Dzięki temu posługując się Huawei ID można szybko i łatwo uzyskać dostęp do kontaktów, kalendarza, sieci Wi-Fi oraz notatek nawet z drugiego końca świata. Takimi danymi można także zarządzać za pomocą portalu internetowego Cloud Web Portal. 

Usługa Huawei Mobile Cloud zapewni użytkownikom bezpłatny dostęp do 5GB pamięci w chmurze. Ponadto od 2018 roku będzie można zakupić plan abonamentowy wybrany z bogatej oferty rozwiązań, który pozwoli na rozszerzenie zakresu usługi przechowywania danych.

Wszelkie dane są przechowywane wyłącznie w granicach Unii Europejskiej i na europejskich serwerach, zgodnie z obowiązującym w UE prawem dotyczącym ochrony danych osobowych i ochrony prywatności. Wszystkie usługi zostały zaprojektowane z myślą o zachowaniu prywatności użytkowników. Usługi w chmurze Huawei Mobile Cloud uzyskały certyfikat Cloud Security Alliance Star/CSA Star (ISO/IEC 27001). 

Pełne wsparcie techniczne funkcji Huawei Mobile Cloud zostanie na początek zapewnione w Finlandii, Polsce, Niemczech, we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Holandii. W przyszłości do tego grona dołączy więcej krajów. Pierwsze aktualizacje dla modeli Huawei P10 i P10 Plus zostały udostępnione 30 września, zaś w przypadku P10 lite można się ich spodziewać 10 października. Harmonogramy wprowadzania rozwiązania na rynek przez operatorów mogą się od siebie różnić.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  iphoneski pisze: 2017-10-02 18:07
  Niezły pomysł, pewnie skorzystał bym gdybym korzystał z Huawei. Dużo rzeczy trzymam w chmurze, głowę czasem także hihi
  -3
 • Users Avatars Mini
  Grzegorz pisze: 2017-10-02 19:46
  Super. Mam p10 w Orange mam nadzieję że nie będę musiał długo czekać na aktualizacje
  0
 • Users Avatars Mini
  troip pisze: 2017-10-03 00:55
  Nie wiem czym tu się zachwycać. 5 GB to mało w dzisiejszych czasach, jest wiele dysków online, które oferują za darmo znacznie więcej GB i to bez żadnej łaski, każdemu, a nie tylko wybranym modelom telefonów.
  2
 • Users Avatars Mini
  Malleus pisze: 2017-10-03 06:31
  Fajne, obiektywnie - choćby na zdjęcia, żeby przy awarii sprzętu szlag nie trafił. Korzystam u T-Mobile, dają przy niektórych abonamentach 25 GB na cały okres trwania umowy, jest apka mobile i na PC, ustawiasz które katalogi i jak często mają być synchronizowane z chmurą i zapominasz o temacie, podejrzewam że apka Huawei działa tak samo. Pytanie jaki będzie upload?, w T-Mo upload chodzi szybko - 12 GB plik ISO (backup systemu), załadowałem w poniżej 2 godziny (po LTE że dodam, dlatego uważam że szybko).
  -1