IKO na razie największym hitem mobilnych płatności w Polsce

Newsy
Opinie: 4

W ciągu pierwszego tygodnia od startu komercyjnego usługę płatności mobilnych IKO (PKO BP) aktywowało blisko 6500 osób. 70 procent aktywacji IKO jest dokonywanych na urządzeniach z systemem Android, a pozostałe 30 procent to telefony z systemem iOS. Piątego dnia po starcie przekroczona została bariera 5 tys. aktywacji IKO.

Wśród dokonywanych dotychczas przy pomocy IKO transakcji zdecydowanie najpopularniejsze są wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego. W ciągu pierwszych 6 dni (7.03-12.03) dzięki IKO wypłacono gotówkę 1065 razy. Sumaryczna wartość wszystkich wypłat dokonanych przy pomocy aplikacji w tych dniach to 110690 zł. Do wypłaty wystarczy tylko telefon Android lub iOS dowolnej sieci z transmisją danych z aplikacją IKO.

Sporą popularnością w ciągu pierwszych dni po starcie cieszyły się także przelewy na numer telefonu. W okresie między 7 a 12 marca użytkownicy IKO przesyłali między sobą pieniądze 368 razy. Średnia wartość przelewu na numer telefonu w tych dniach to nieco ponad 40 zł.