Ranking mobilnego internetu - październik 2017 - Orange i T-Mobile najlepsze

Newsy
Opinie: 6

Polska firma Notel (aplikacja RFBenchmark) opublikowała nowy ranking operatorów komórkowych prezentujący jakość świadczonych usług i oferowaną prędkość internetu mobilnego.

Ranking został przygotowany na podstawie ponad 30 tysięcy pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji.

W październiku 79,49% użytkowników korzystało z technologii 4G. W zasięgu technologii poprzednich generacji było odpowiednio mniej osób: 3G używało 19,8% użytkowników, a 2G zaledwie 0,7%. Miesiąc wcześniej o 13 punktów procentowych mniej osób używało technologii 4G.

Orange stracił pozycję lideraa (miesiąc temu pomarańczowy operator zdominował wszystkie kategorie dotyczące internetu 4G-LTE).

Jeżeli chodzi o średnią szybkość pobieranych danych LTE prym w październiku wiódł T-Mobile z wynikiem 25,89 Mbps. Wyprzedził on tym samym dotychczasowego lidera, Orange, który według pomiarów oferował średnią szybkość pobierania danych na poziomie 23,39 Mbps. Na trzecim miejscu w rankingu w tej kategorii pojawiła się sieć Plus (21,29 Mbps), a czwarte miejsce okupuje Play z wynikiem 18,83 Mbps.

Zmiany w rankingu zaszły też w kategorii średniej szybkości wysyłanych danych. Pierwsze miejsce, tak jak we wrześniu, obroniła sieć Orange. Jej abonenci mogą się cieszyć wysyłaniem z prędkością 12,08 Mbps. Na drugim stopniu podium pojawił się Plus z wynikiem 10,85 Mbps, a za nim uplasowało się T-Mobile oferując średnią szybkość wysyłania na poziomie 9,22 Mbps. Stawkę zamyka Play (6,45 Mbps).

Na czele rankingu znalazł ping się Orange z średnim rezultatem 41,84 ms. Tym razem najsłabszy wynik zanotował Plus (48,41 ms), ale warto podkreślić, że różnice pomiędzy pozostałymi operatorami nie były duże.

Jakość usług i prędkość internetu mobilnego wiodących operatorów w Polsce – wyniki szczegółowe

Technologia 4G/LTE

Technologia 3G