3 kwartał na rynku smartfonów najgorszy od 10 lat – teraz zaczną się wzrosty

Newsy
Opinie: 0
3 kwartał na rynku smartfonów najgorszy od 10 lat – teraz zaczną się wzrosty

Globalny rynek smartfonów osiągnął najniższy poziom dostaw w trzecim kwartale od 10 lat.  Globalna sprzedaż smartfonów spadła o 8% rok do roku, ale wzrosła o 2% kwartał do kwartału.
Samsung był liderem rynku, ale spadł rok do roku, osiągając najniższy kwartalny poziom w ciągu ostatniej dekady. Łączny udział pięciu największych marek spadł w trzecim kwartale. HONOR, Huawei i Transsion Group były jedynymi czołowymi markami, które odnotowały wzrost rok do roku.

Rynek spada dziewiąty kwartał z rzędu – to dane Counterpoint Market Pulse. Wolumeny spadły rok do roku głównie z powodu wolniejszego niż oczekiwano ożywienia popytu konsumpcyjnego.

Huawei odnotował wzrost dzięki wprowadzeniu serii Mate 60 w Chinach, podczas gdy wzrost HONOR był spowodowany dobrymi wynikami za granicą. Marki grupy Transsion kontynuowały ekspansję, jednocześnie korzystając z ożywienia na rynku Bliskiego Wschodu i Afryki (MEA).

MEA był jedynym regionem, który odnotował wzrost rok do roku w III kwartale. Większość rynków rozwiniętych, takich jak Ameryka Północna, Europa Zachodnia i Korea Południowa, odnotowała spore spadki. 

Większość rynków rozwiniętych odnotuje wzrost w IV kwartale, głównie ze względu na opóźniony efekt premiery iPhone'a. Po mocnym wrześniu dynamika utrzyma się do końca roku, począwszy od pełnego wpływu serii iPhone 15, sezonu świątecznego w Indiach, a następnie promocjach 11.11 w Chinach, a skończywszy na promocjach świątecznych we wszystkich regionach. W 4 kwartale 2023 r. rynek zatrzyma serię spadków rok do roku.

3 kwartał na rynku smartfonów najgorszy od 10 lat – teraz zaczną się wzrosty

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: