45 milionów kilometrów z Pokémon GO w rok i tylko w Polsce

Newsy
Opinie: 0
45 milionów kilometrów z Pokémon GO w rok i tylko w Polsce

Polacy grający w Pokémon GO pokonali w ciągu ostatniego roku 45 milionów kilometrów.

Najwięcej kilometrów, bo aż 9,5 miliona, przeszli gracze w Warszawie. Jest to najwyższy kilometraż w kraju, porównywalny do odległości przebytej przez graczy w Dortmundzie (9,5 milionów kilometrów) i Frankfurcie (9,8 milionów kilometrów).

Na drugim miejscu w Polsce uplasowały się Katowice - 4,1 milionów kilometrów, a za nimi Gdańsk i Kraków, kolejno 3,5 i 3,4 milionów kilometrów.

Polecane ścieżki Pokémon GO w Warszawie:

1. Dla turystów: “Najlepsza trasa na poke łowy” - najlepsza trasa do zwiedzania Starówki | 62 minuty, 2781 metrów
Trasa zaczyna się pod Kolumną Zygmunta III Wazy, biegnie przez Plac Zamkowy, skręca w ulicę Kanonia, gdzie mijamy Pałac Ślubów, dzwon na Kanonii i najwęższą w Warszawie zabytkową kamienicę. Potem idziemy ul. Dawną, skręcamy w ul. Brzozową, gdzie jest tzw. Gnoja Góra i punkt widokowy, a także rzeźba Siłacza. Następnie mijamy Kamienicę Bornbachów wraz z reliktami Bramy Gnojnej, słynne kamienne schodki Bugaj - Brzozowa, aż docieramy do skrętu w ulicę Boleść. Po drodze możemy zobaczyć galerię rzeźby na świeżym powietrzu. Docieramy do Multimedialnego Parku Fontann i Skweru Dywizji Pancernej WP. Tam robimy obchód parku i zawracamy, skręcając w ulicę Kościelną. Mijamy Pomnik Marii Skłodowskiej-Curie i wspinamy się, aby następnie skręcić w rynek Nowego Miasta z zabytkową studnią i piękną Kamienicą Jasińskiego. Skręcamy w ulicę Freta, mijamy Kamienicę Kalińskich, przechodzimy obok Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie przekraczamy fortyfikacje staromiejskie i Barbakan, wchodzimy na ulicę Nowomiejską, zahaczamy o Szeroki Dunaj, Wąski Dunaj i dochodzimy do Rynku Starego Miasta, przechodząc obok Muzeum Warszawy, Muzeum Literatury i pomnika Syrenki, aż wreszcie skręcamy w ulicę Zapiecek i Piekarską. Podwalem wracamy pod Kolumnę Zygmunta III Wazy. To zwyczajowa trasa uczęszczana podczas Community Days oraz innych wydarzeń Pokémon GO.

2. Dla ambitnych: “Bzy na Saskiej Kępie” - długi spacer krętymi uliczkami Saskiej Kępy | 141 minut, 6448 metrów

Spacer zaczynamy przy ulicy Jakubowskiej, następnie skręcamy w ul. Estońską, przechodzimy niedaleko Ambasady Republiki Indonezji w Warszawie. Kierujemy się w ul. Lipską, na chwilę zahaczając o Francuską, mijamy Restaurację Mech, żeby znów odbić w mniejszą uliczkę - Berezyńską, przeplataną z ul. Czeską, a potem prosto ul. Łotewską. Tam możemy zahaczyć o Zaułek Marii i Aleksandra Żabczyńskich. Skręcamy w ul. Walecznych, gdzie widzimy mural "Miłość wam wszystko wybaczy". Dalej poruszamy się ul. Dąbrowiecką, przechodzimy obok domu, w którym mieszkała Agnieszka Osiecka, aż do ul. Obrońców, gdzie podziwiamy Willę Brzezińskich. Następnie idziemy ul. Katowicką, skręcamy w ul. Zwycięzców, gdzie dojrzeć możemy zabytkową płaskorzeźbę. Potem skręcamy w ul. Zakopiańską, ul. Genewską i ul. Wąchocką. Robimy spacerową pętlę znów do ul. Zakopiańskiej, gdzie odbijamy w ul. Szczuczyńską. Kontynuujemy trasę ulicą Meksykańską. Dochodząc do ul. Saskiej przekraczamy ją, przechodzimy przez skwer w ul. Zwycięzców, gdzie możemy zahaczyć o Klubokawiarnię Towarzyską. Potem skręcamy w ul. Międzynarodową, ale jeśli obejdziemy najpierw rondo od przeciwnej strony niż wskazuje trasa to będziemy w stanie zobaczyć rzeźbę "Majestat wszechżycia". Dalej idziemy ul. Międzynarodową w stronę Parku Skaryszewskiego. Przechodzimy skwerem między blokami, skręcamy w ul. Londyńską, Holenderską, Peszteńską, następnie znów w ul. Walecznych, by kontynuować Niekłańską i Obrońców. Skręcamy w Saską, a następnie w ul. Zwycięską i Alfreda Nobla, gdzie możemy podziwiać Pomnik przyrody - Dąb szypułkowy. Ostatni etap wędrówki odbywa się ulicami: Obrońców, Jana Styki, Walecznych, Dąbrówki. Tam mijamy Pomnik przyrody - Dąb czerwony, a następnie wracamy się ul. Berezyńską, by odbić w ul. Elsterską i Lipską. Kończymy spacer na ul. Francuskiej.

3. Dla niecierpliwych: Łazienki Królewskie z perspektywy zegarów słonecznych | 18 minut, 758 metrów

Kto nie ma zbyt wiele czasu, a jednak chce spędzić kilka chwil na świeżym powietrzu, może spróbować krótkiej trasy w Łazienkach Królewskich. To “Wędrówka szlakiem zegarów słonecznych Łazienki”. Zaczyna się przy Głazie Jastrzębowskiego, następnie wiedzie obok Wodozbioru i Starej Oranżerii, skręca obok Białego Domku, przechodzimy niedaleko Fundamentów Oranżerii Gotyckiej, skręcamy w zielone alejki, przechodzimy przez mostek, kierujemy się w stronę Nowej Oranżerii, obchodząc ją z lewej strony, aż dochodzimy do zegara słonecznego Adama Myjaka. Stąd, jeśli mamy więcej chęci i sił możemy zacząć kolejną drogę, pt. “Łazienki Królewskie najlepsza trasa”, która trwa 20 minut, wiedzie m.in. przez amfiteatr i kończy się w okolicach Pałacu na Wyspie.

4. Dla fanów rzecznej bryzy - spacery wzdłuż Wisły

Opcje optymalnych spacerów nad Wisłą są dwie, można je połączyć robiąc 50 minutowy spacer brzegiem Wisły. Pierwsza trasa “Z Wisłostrady na bulwary” trwa 20 minut i liczy 835 metrów. Ścieżka zaczyna się na wysokości Torwaru, po drodze mijamy Port Czerniakowski, przechodzimy przez Płytę Desantu 3 Dywizji Piechoty, docieramy w okolice knajpy Grunt i Woda, gdzie kończy się spacer. Jeśli chcemy kontynuować nadwiślańskie zwiedzanie, możemy wybrać zaczynającą się tam drugą trasę - “Bulwarem do Syrenki”. To 30 minutowy spacer o długości 1303 metrów. Prowadzi przez Wybrzeżem Kościuszkowskim Skwerem Kahla aż do Pomnika Syrenki.

5. Dla ciekawych urbexu “Ścieżka Wzdłuż Starych Praskich Kamienic” - krótki spacer po Pradze Północ | 17 minut, 738 metrów

Jest to ścieżka prowadząca przez mniej znaną część Pragi Północ. Rozpoczyna się na wysokości bloku przy ul. Wiosenna 3, prowadzi przez ul. Białostocką, obok piekarnio-kawiarni Vincent i Pomnika Pamięci “Orlęta”. Następnie skręca w ul. Tarchomińską, dochodzi do Ząbkowskiej. Skręcamy w Tadeusza Korsaka, gdzie możemy oglądać mural „East Side Zbiok” i kończymy tuż przy Jamniku - najdłuższym prostym bloku w Warszawie, przy ul. Kijowskiej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: