5 najważniejszych zalet OPPO Reno10 Pro 5G – to dlatego warto go teraz kupić

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
5 najważniejszych zalet OPPO Reno10 Pro 5G – to dlatego warto go teraz kupić

Chociaż potrzeby każdego użytkownika mogą się różnić to i tak można wskazać kilka kluczowych cech, które powinny być uwzględnione przy wyborze smartfonu w 2023 roku. Do najważniejszych z nich należą świetne zdjęcia i filmy, duża pamięć, szybkie ładowanie baterii oraz atrakcyjny wygląd. Dlatego sprawdziliśmy dla Was, jak OPPO Reno10 Pro 5G wypada pod względem tych kryteriów w segmencie mocnej średniej półki.

5 najważniejszych zalet OPPO Reno10 Pro 5G – to dlatego warto go teraz kupić

Flagowy aparat

Najlepsze smartfony fotograficzne dzieli przepaść w porównaniu do tańszych modeli. OPPO doskonale zdaje sobie z tego sprawę i zadbało o to, aby doświadczenie korzystania z aparatu w modelu OPPO Reno10 Pro 5G było na poziomie flagowych modeli. Podstawę głównego aparatu stanowi 50-megapikselowa matryca Sony IMX890 połączona z obiektywem o jasności F/1.8. Istotnym elementem dla uniknięcia poruszonych zdjęć i poprawy jakości w słabym oświetleniu jest stabilizacja optyczna.

Jednak to, co zbliża OPPO do najdroższych telefonów, to system ustawiania ostrości, który wykorzystuje wszystkie piksele na matrycy – All Pixel Omni-Direction PDAF. Dzięki temu aparat jest zawsze gotowy do wykonania zdjęcia, nie trzeba nawet wskazywać punktu ostrości palcem, a OPPO poradzi sobie nawet w wymagających sytuacjach. W połączeniu z dopracowanymi algorytmami, zdjęcia z OPPO Reno10 Pro 5G zawsze wyglądają świetnie, także podczas fotografowania w nocy. Zapraszamy do objerzenia naszych przykładowych zdjęć TUTAJ

5 najważniejszych zalet OPPO Reno10 Pro 5G – to dlatego warto go teraz kupić

Specjalny obiektyw portretowy

Portret to jeden z najczęstszych tematów zdjęć. Istnieje cała gama produktów ze świata profesjonalnej fotografii, które skupiają się wyłącznie na fotografii portretowej, w tym dedykowane do tego obiektywy. OPPO doskonale zdaje sobie sprawę, że fotografia portretowa to nie tylko rozmyte tło i są też inne charakterystyczne cechy, których nawet zaawansowane algorytmy nie osiągną. Dlatego OPPO Reno10 Pro 5G ma dedykowany teleobiektyw do portretów o dwukrotnym powiększeniu i ekwiwalencie ogniskowej zbliżonym do 50 mm.

Zastosowanie dłuższej ogniskowej pozwala na korzystniejsze przedstawienie rysów twarzy, przybliża tło fotografowanego obiektu i czyni je jeszcze bardziej rozmytym. To rozwiązanie jest również wykorzystywane w tradycyjnych obiektywach do portretów. Warto podkreślić, że teleobiektyw portretowy we wspomnianym smartfonie został wyposażony w 32-megapikselową matrycę Sony IMX709 RGBW, oferującą dużą szczegółowość. Algorytmy opracowane przez OPPO dla dedykowanego trybu portretowego, jakim jest Portrait Expert Engine, dodatkowo dbają o zachowanie naturalnych tonacji skóry.

Ponieważ żaden inny smartfon z przedziału cenowego OPPO Reno10 Pro 5G nie posiada specjalnego teleobiektywu do portretów, użytkownicy OPPO będą mogli wykonywać portrety o najwyższej jakości, niedostępne dla bezpośredniej konkurencji. Dla wielu użytkowników to właśnie jakość portretów odgrywa kluczową rolę i stawiając na smartfon z serii OPPO Reno dokonają najlepszego wyboru.

5 najważniejszych zalet OPPO Reno10 Pro 5G – to dlatego warto go teraz kupić

Duża pamięć

Pamięć w telefonie występuje w dwóch rodzajach, ale oba są istotne dla komfortu użytkownika. Pamięć RAM przechowuje informacje konieczne do działania systemu Android oraz uruchamianych przez użytkownika aplikacji. Jeśli często przełączamy się między komunikatorem, przeglądarką, aplikacją aparatu oraz aplikacją do edycji zdjęć, to RAM będzie miał większe znaczenie niż szybkość procesora.

OPPO Reno10 Pro 5G wyposażony jest w aż 12 GB RAM, czyli tyle samo co w najdroższych flagowcach. Dzięki specjalnej funkcji Ram Expansion można rozszerzyć o dodatkowe 12 GB do sumarycznej pojemności 24 GB RAM, które zostaną wygospodarowane z głównej pamięci. To pozwala systemowi Android dłużej przetrzymywać uruchomione aplikacje w pamięci RAM.

Druga odmiana pamięci to miejsce na aplikacje i pliki użytkownika. Każdy z nas zapewne choć raz spotkał się z komunikatem, że nowa aplikacja nie może zostać zainstalowana, albo zdjęcie nie może zostać zrobione, bo brakuje miejsca w pamięci. W przypadku OPPO Reno10 Pro 5G mamy do dyspozycji aż 256 GB. To w zasadzie maksymalna oferowana przez producentów pojemność, nie licząc specjalnych, droższych wersji telefonów. Powinno to wystarczyć na mnóstwo zdjęć i filmów zarejestrowanych przez lata użytkowania telefonu OPPO. W przybliżeniu taka pamięć umożliwi zapisanie ponad 73 tysięcy zdjęć.

5 najważniejszych zalet OPPO Reno10 Pro 5G – to dlatego warto go teraz kupić

Szybkie ładowanie

OPPO Reno10 Pro 5G jest sprzedawany w zestawie z ładowarką SUPERVOOC o mocy aż 80W, co do niedawna było zarezerwowane głównie dla ładowarek laptopów i innych dużych urządzeń. Dzięki tej ładowarce telefon OPPO może być naładowany od zera do pełna w zaledwie 28 minut. Zwykle jednak nie rozładowujemy telefonu do samego końca, co oznacza, że czas ładowania będzie jeszcze krótszy. Ładowanie do połowy zajmuje zaledwie 10 minut. W praktyce oznacza to, że możemy naładować telefon podczas przerwy na kawę albo przygotowywania się do wyjścia z domu. Dzięki temu stres związany z niskim poziomem naładowania baterii należy do przeszłości.

5 najważniejszych zalet OPPO Reno10 Pro 5G – to dlatego warto go teraz kupić

Wyjątkowy design

Smartfon, niezależnie od tego, czy tego chcemy, czy nie, stał się nieodłącznym elementem naszego wizerunku. Nie mówiąc o tym, że smartfon jako jedno z najczęściej używanych urządzeń, powinien nam sprawiać radość, gdy na niego patrzymy.

OPPO Reno10 Pro 5G prezentuje się równie atrakcyjnie jak flagowce. Ma stylową wyspę aparatów, która jednocześnie nie wystaje za mocno ponad obudowę. Telefon jest dostępny w dwóch atrakcyjnych kolorach obudowy - fioletowym i gwiezdnym szarym. Co ważne,  świetnie wygląda nie tylko na zdjęciach reklamowych, ale również w codziennym użytkowaniu. Matowe szkło na tyle obudowy zawsze wydaje się czyste, nawet tuż po wyjęciu z kieszeni lub po dłuższym czasie trzymania smartfona w ręku.

Na wygląd telefonu wpływa także rewelacyjny ekran AMOLED o odświeżaniu 120 Hz, zakrzywionych krawędziach i małych ramkach, który również wydaje się jak wyjęty z droższego telefonu. Dzięki temu OPPO Reno10 Pro 5G prezentuje się świetnie z każdej strony.

Podsumowanie

OPPO Reno10 Pro 5G zapewnia użytkownikom wrażenia z użytkowania smartfonu na poziomie najwyższych modeli, ale w znacznie niższej od flagowców cenie. Ma on najważniejsze cechy wysokiej klasy smartfonu: świetny zestaw aparatów specjalizujący się szczególnie w zdjęciach portretowych, bardzo dużo pamięci zarówno RAM jak i na pliki, a także jakość wykonania klasy premium. Osobno wymieniamy szybkość ładowania, bo jej mogą akurat pozazdrościć nawet najdroższe modele największych producentów. Naszym zdaniem OPPO Reno10 Pro 5G powinien zadowolić nawet wymagających użytkowników smartfonów, co w minionych latach było możliwe tylko w przypadku najdroższych modeli telefonów.

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy OPPO.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: