5G na PW dzięki Ericssonowi

Newsy
Opinie: 3
Opinie: 3

Ericsson i Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny o współpracy, w którym zobowiązały się do przeprowadzenia badań w zakresie technologii 5G.

Sygnatariuszami listu intencyjnego byli prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Martin Mellor, Country Manager Ericsson Polska.

Początkowa współpraca będzie opierać się na ocenie poszczególnych obszarów, w których mogą być wykorzystane atuty obu organizacji.

Współpraca zapoczątkuje również projekt „5G for Poland”, część programu “5G for Europe” firmy Ericsson, który ma na celu wzmocnienie konkurencyjności europejskiego przemysłu.

Plany to:
• organizacja serii wspólnych warsztatów
• opracowania białej księgi podsumowującej wyniki i możliwości
• regularnej współpracy w ramach społeczności badawczej 5G Ericsson
• możliwości opracowania prototypów

Współpraca Ericsson z Politechniką Warszawską będzie przebiegać równolegle z innymi wspólnymi inicjatywami Ericsson i uczelni wyższych: Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie oraz londyńskim King College.

Dalsze szczegóły wynikające z listu intencyjnego zostaną ustalone w ramowym porozumieniu o współpracy.

Komercyjne wdrożenie technologii 5G planowane jest na 2020 rok.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Idol pisze: 2016-12-04 07:33
  5G,6G,7G. Wszystko będzie oparte o agregację pasm - ale one niedługo się skończą (częstotliwości poniżej 3GHz). W kolejnym etapie operatorzy będą zmuszeni iść w wyższe częstotliwości tj. kilkanaście GHz, a to oznaczać będzie spadek zasięgu komórek czyli ich znaczny wzrost aby pokryć dany teren zasięgiem...
  1
 • Users Avatars Mini
  gość pisze: 2016-12-04 13:38
  @up No i co w związku z tym? Kto powiedział że nie będzie w przyszłości 10000x więcej komórek w wysokich pasmach GHz z małym zasięgiem (pracujących małą mocą)? To może być rewolucja, znikną maszty, wszędzie będą pikokomórki.
  2
 • Users Avatars Mini
  Jolka pisze: 2016-12-05 10:42
  Ericsson? To ten od dawania łapówek.
  0

Rekomendowane: