W Sokołowie Podlaskim były fioletowe testy C-Band, ale już z agregacją

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Ericsson, Play i OPPO ogłosili zakończenie testów agregacji pasma w systemie 5G NR w Sokołowie Podlaskim. Testy miały dowieść, że sieć Play ze sprzętem Ericsson będzie gotowa do obsługi wysokich przepływności 5G C-Band (3400-3800 MHz) na dużym obszarze.

 

Wprowadzenie takiej usługi w Play będzie możliwe po rozdysponowaniu nowego pasma częstotliwości. Z wczorajszych informacji płynących z sejmu wynika, że jest poważne zagrożenie, czy uda się je rozdać operatorom jeszcze w tym roku.

 

Test przeprowadzono w Sokołowie Podlaskim z wykorzystaniem Ericsson Radio System oraz  Oppo Reno5 Z 5G.

 

Zaprezentowana funkcjonalność umożliwia agregację pasma dla systemów NR FDD (technologia NR FDD z ang.  Frequency Division Duplex aktywowana na wykorzystywanych dzisiaj przez technologię LTE częstotliwościach 800, 1800, 2100 oraz 2600MHz) i TDD (z ang. Time Division Duplex wykorzystywane przez technologię 5G na częstotliwościach 3400-3800 MHz tzw. C band).

 

Agregacji Nośnych NR może zwiększyć pokrycie związane z widmem pasma C-Band TDD, cechującym się dużą pojemnością poprzez połączenie go z szerokopasmowym widmem niskiej częstotliwości FDD. Kanał FDD na częstotliwości niskiej 2100 MHz jest skonfigurowany za pomocą funkcji Ericsson Spectrum Sharing. Zamiast statycznej alokacji kanału NR dla systemów LTE i NR, komórki LTE i NR dynamicznie współdzielą zasoby tego samego widma częstotliwości.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: