Play zwiększa zasięg swojej sieci 5G

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Play rozbudowuje sieć 5G

Sieć 5G PLAY do końca czerwca obejmie swym zasięgiem 53 miasta i miejscowości na terenie Polski.

Zasięgiem zostaną objęte Warszawa, Kraków, Wrocław, jak i wiele mniejszych miejscowości, np.: Augustów, Zakopane, Szczyrk, Bukowina Tatrzańska, Karpacz, Giżycko, Mrągowo, Kołobrzeg, Ustka i Władysławowo.

Play stale modernizuje swoją sieć i teraz ma ponad 8100 stacji bazowych, z których powyżej 40% działa w standardzie 5G Ready.

Play jako pierwszy operator w Polsce już w grudniu 2019 r. uruchomił 5G z wykorzystaniem pasma 2100 MHz i zgodnie z zapowiedziami kontynuuje wdrażanie tej nowoczesnej technologii w całym kraju. Z początkiem czerwca 2020 uruchomiliśmy ponad 500 stacji 5G, które do końca miesiąca obejmą swym zasięgiem 53 miasta i miejscowości. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy dalej przystosowywać naszą sieć do technologii 5G w częstotliwości 2100 MHz, ale to dopiero początek. Maksymalizacja korzyści z technologii 5G dla klientów wymaga jeszcze rozdysponowania dodatkowych częstotliwości dedykowanych 5G. Mamy nadzieję na szybkie wznowienie aukcji, zwłaszcza, że trwająca obecnie pandemia jeszcze wydatniej pokazała, jak ważny dla społeczeństwa jest dostęp do nowoczesnej sieci, jaką jest sieć 5G w Play.” – powiedział Jean Marc Harion, CEO Play.

Zasięg 5G PLAY - lista miast:

Augustów
Białka Tatrzańska
Bukowina Tatrzańska
Gdańsk
Gdynia
Giżycko
Józefów
Karpacz
Kowale
Kołobrzeg
Korzystno
Kraków
Legionowo
Marki
Mrągowo
Ołtarzew
Ożarów Mazowiecki
Przejazdowo
Sopot
Blizne Łaszcz
Stare Babice
Szczyrk
Toruń
Ustka
Warszawa
Michałów-Reginów
Chłapowo
Jastrzębia Góra
Władysławowo
Wrocław
Zakopane
Ząbki
Zielonka

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: