Aero2 przedłuża działanie BDI - jest kilkaset tysięcy użytkowników

Newsy
Opinie: 5
Opinie: 5

Spółka Aero2 otrzymała decyzję prezesa UKE, która umożliwi dalsze bezpłatne udostępnianie Internetu.

Aero2 będzie udostępniać Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) przez kolejne lata. Dotychczasowe warunki udostępniania BDI przewidywały zakończenie funkcjonowania BDI w obecnej formie 21.12.2016. Bezpłatny Dostęp do Internetu świadczony jest od 10 maja 2011 roku.

Obecnie z BDI korzysta kilkaset tysięcy użytkowników z całej Polski. 

Średnia wieku użytkowników bezpłatnego internetu od Aero2 to niespełna 40 lat.

Zgodnie z decyzją UKE, w bezpłatnym dostępie do sieci, Aero2 oferuje połączenie z prędkością maksymalnie 512 kbps. Aero2 nie nakłada żadnych limitów wielkości transferu. Jedynym warunkiem korzystania z sieci jest konieczność wpisywania kodu Captcha co 60 minut.

Dzisiejsza decyzja zmienia istniejące zapisy i Aero2 nadal będzie świadczyć usługi BDI jeszcze przez 36 miesięcy po tym, gdy zostanie osiągnięte 50% pokrycie ludnościowe obszaru kraju z wykorzystaniem częstotliwości z pasma 2,6 GHz.

Aero2 zobowiązane jest do:

  • rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości będących przedmiotem przetargu i rozpoczęcia komercyjnego oferowania usług z ich wykorzystaniem nie później niż w terminie 18 miesięcy od otrzymania rezerwacji częstotliwości,
  • zapewnienia w okresie - od dnia rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości objętych rezerwacją do upływu 36 miesięcy od osiągnięcia 50% pokrycia ludnościowego obszaru Rzeczypospolitej Polskiej z wykorzystaniem częstotliwości objętych Rezerwacją - nieodpłatnego, powszechnego dostępu do sieci Internet (zwanego dalej „BDI") z użyciem co najmniej 20% pojemności sieci działających z wykorzystaniem, będących w dyspozycji Oferenta, częstotliwości z zakresu do 1 GHz, przy objęciu zasięgiem BDI co najmniej 75% pokrycia ludnościowego obszaru Rzeczypospolitej Polskiej. Zapewniając BDI Aero2 może uzupełniająco wykorzystywać sieci działające z wykorzystywaniem częstotliwości z pasma 1800 MHz i częstotliwościami z pasma 2100 MHz, jeżeli będzie posiadała prawo do wykorzystywania tych częstotliwości.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz

Rekomendowane: