Alcatel-Lucent i LG przekazały połączenie z transmisją danych między LTE i CDMA

Newsy
Żródło: Alcatel-Lucent
Opinie: 0

Firmy Alcatel-Lucent i LG Electronics poinformowały o pomyślnym zrealizowaniu przekazania kompletnego połączenia z transmisją danych pomiędzy sieciami komórkowymi Long Term Evolution (LTE) i CDMA zgodnymi ze standardami ustanowionymi przez Third Generation Partnership Project (3GPP), które określają wymagania dotyczące szerokopasmowych sieci bezprzewodowych. Przekazanie aktywnego połączenia radiowego z niezakłóconą strumieniową transmisją wideo zostało zrealizowane w trakcie testów w obszarze miejskim Nowego Jorku pomiędzy komercyjną siecią LTE a infrastrukturą CDMA/EV-DO Alcatela-Lucenta, za pomocą dwusystemowego terminala CDMA/LTE firmy LG Electronics.

Te udane testy są jednym z elementów dążenia Alcatela-Lucenta do zagwarantowania, że sieci LTE będą bezproblemowo współpracować z dotychczasowymi sieciami 2G i 3G, co zapewni użytkownikom niezakłócone korzystanie z usług. Płynne przekazywanie aktywnych połączeń jest funkcją sieci bezprzewodowej o kluczowym znaczeniu, ponieważ umożliwia użytkownikom poruszającym się pomiędzy obszarami pokrycia LTE i dotychczasowych sieci niezakłócone kontynuowanie aktywności online, takiej jak pobieranie pliku wideo, przeglądanie zasobów Internetu czy prowadzenie rozmowy VoIP. Alcatel-Lucent to jeden z najważniejszych dostawców infrastruktury CDMA i LTE dla firmy Verizon Wireless, która jako pierwsza wdrożyła LTE w Stanach Zjednoczonych i planuje uruchomienie w 2010 r. sieci LTE 4G na 25–30 rynkach.

W testach Alcatel-Lucent wykorzystał swoje kompleksowe rozwiązanie LTE, które składa się ze stacji bazowych (eNodeBs), sieci rdzeniowej Evolved Packet Core (EPC), warstwy sterowania i aplikacji IMS (IP Multimedia Subsystem), łączy IP typu „backhaul” oraz systemów zarządzania. W testach zostało także zademonstrowane działanie w sieciach CDMA/EV-DO funkcji o nazwie Evolved High Rate Packet Data (eHRPD), która spełnia rolę interfejsu do zarządzania płynnym przekazywaniem usług przesyłania danych pomiędzy tymi dwoma typami sieci. W 2009 r. Alcatel-Lucent został wyróżniony nagrodą Network Technology Innovation przyznaną przez CDMA Development Group (CDG) za kluczową rolę w opracowaniu standardu eHRPD i jego pomyślne wdrażanie w sieciach operatorów.

W testach tych zostało także wykorzystane doświadczenie w dziedzinie usług specjalistycznych, w tym w planowaniu projektów i zarządzaniu nimi, a także w usługach instalacji, odbioru, integracji i realizacji planu testów.

Wykorzystane w testach urządzenie M13 CDMA/LTE firmy LG zostało wyprodukowane z użyciem elementów klasy komercyjnej. Będzie ono podstawą do opracowania urządzenia powszechnego użytku, które ma być dostępne w 2010 r. Urządzenie M13 zostało także zaakceptowane przez Federalną Komisję Łączności (FCC — ang. Federal Communications Commission) i zapewnia pełną obsługę sieci CDMA EV-DO i LTE.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: