Alcatel-Lucent kupuje dział UMTS Nortela

Newsy
Żródło: Alcatel-Lucent
Opinie: 4
Opinie: 4

Alcatel-Lucent poinformował o podpisaniu umowy dotyczącej zakupu od firmy Nortel działu systemów dostępu radiowego UMTS (UTRAN) wraz z powiązanymi aktywami za sumę 320 mln USD (250 mln EUR). Umowa ta jest konsekwencją wcześniejszego porozumienia (Memorandum of Understanding), podpisanego przez firmy Alcatel i Nortel 1 września 2006 r.

Po zakończeniu transakcji Alcatel-Lucent przejmie od firmy Nortel technologie dostępu radiowego UMTS, a także ofertę produktów, związane z nimi patenty i środki trwałe oraz kontrakty z klientami. W wyniku transakcji Alcatel-Lucent będzie obsługiwać dodatkowo szesnastu klientów korzystających z technologii UMTS. Zyska także 1700 dodatkowych pracowników, w tym około 1100 inżynierów z działów badawczo-rozwojowych, rozmieszczonych przede wszystkim we Francji, Kanadzie i Chinach.

Transakcja zapewni firmie Alcatel-Lucent czołową pozycję w zakresie technologii bezprzewodowych (CDMA EVDO, UMTS/HSPA, GSM/EDGE i WiMAX), a uzyskane know-how pozwoli na wyznaczanie kierunków ewolucji technologii czwartej generacji.

Zakończenie transakcji zależy między innymi od wyników konsultacji z radami pracowniczymi oraz innymi przedstawicielami pracowników, wypełnienia zapisów różnych umów pomocniczych, w tym umowy o usługach przejściowych, zgodnie z którą Nortel będzie przez pewien czas świadczyć firmie Alcatel-Lucent usługi związane z konfiguracją, infrastrukturą i aplikacjami. Oprócz tego konieczne są typowe zatwierdzenia ustawowe. Strony uzgodniły między sobą, że transakcja zostanie zakończona do końca bieżącego roku.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: