Nowe zegarki Amazfit z najprecyzyjniejszym systemem lokalizacji na rynku

Newsy
Opinie: 0
Nowe zegarki Amazfit z najprecyzyjniejszym systemem lokalizacji na rynku

Podczas targów IFA w Berlinie Amazfit zaprezentował aż trzy modele nowych zegarków sportowych, które możemy podłączyć ze swoim smartfonem – Amazfit GTR 4, Amazfit GTS 4 oraz Amazfit GTS 4 MINI. Czwarta generacja serii GTR i GTS jest określana przez producenta jako najbardziej zaawansowana do tej pory. Dodaje ona wszystkie nowości z modelu Amazfit T-Rex 2, który testowaliśmy oraz kilka nowości, wszystko a bardziej biznesowym i eleganckim wydaniu niż model Amazfit T-Rex 2, który charakteryzuje się wyczynowym, sportowym wyglądem.

Amazfit GTR 4 jest określany przez producenta jako produkt o stylu bardziej biznesowym. Ma okrągły wyświetlacz AMOLED oraz większą baterię 475 mAh, pozwalającą na 14 dni typowego użytkowania. Zegarek jest dostępny w dwóch kolorach koperty: srebrnym i czarnymi, z trzema rodzajami pasków do wyboru – elastomerowym, skórzanym i nylonowym.

Amazfit GTS 4 z prostokątnym ekranem według producenta ma charakter bardziej modowy, mniejszą i cieńszą obudowę o wadze zaledwie 27 gramów, ale też krótszy czas pracy na baterii sięgający 8 dni typowego użytkowania. Przyczyną jest mniejsza bateria o pojemności 300 mAh. Ten model jest także dostępny w dwóch kolorach: czarnym i różowym, są też dwa rodzaje pasków do wyboru, elastomerowy i nylonowy.

Najważniejszą nowością w obu modelach jest system lokalizacji, który debiutuje na rynku po raz pierwszy i oferuje największą precyzję, przynajmniej według zapewnień Amazfit. Nie tylko wspiera on 5 systemów lokalizacji jednocześnie, używając do tego wielopasmowej technologii, jak Amazfit T-Rex 2, ale dodatkowo wprowadza specjalną antenę o kołowej polaryzacji, która ma pozwolić odbierać sygnał z dwukrotnie większej liczby satelitów niż urządzenia, które takiej anteny nie mają. Ma to zapewnić dokładność w najtrudniejszych warunkach, takich jak wysokie budynki na wąskiej ulicy.

Drugą cechą szczególną nowych zegarków GTR 4 i GTS 4 jest automatyczne rozpoznawanie treningów siłowych, w tym liczby powtórzeń i odpoczynku. Obecnie zegarki rozpoznają 15 typów ćwiczeń siłowych, ale aktualizacja ma przyszłości zwiększyć ich liczbę do 25 typów ćwiczeń. Podobnie jak podczas premiery Amazfit T-Rex 2, producent obiecuje dodanie w aktualizacji możliwości wgrania trasy w formacie GPX do zegarka, aby wykorzystać ją do nawigacji.

Nowością względem T-Rex 2 oraz poprzedniej generacji zegarków GTR i GTS, jest dodanie mikrofonu, który umożliwia odbieranie połączeń głosowych wprost z nadgarstka. To jedna z rzeczy, na której brak narzekałem w recenzji Amazfit T-Rex 2.

Oba modele pozwalają na wgranie muzyki do pamięci zegarka – oferują w tym celu 2,3 GB miejsca na pliki. Co ciekawe, nowe zegarki Amazfit są pierwszymi smartwatchami z jakimi się spotykam, które pozwalają zdefiniować kiedy użytkownik zazwyczaj śpi. Pozwala to osobom pracującym na nocną zmianę poprawnie zmierzyć sen w ciągu dnia jako główny, a nie jako drzemkę.

Amazfit GTR 4 i Amazfit GTS 4 zostały wprowadzone na rynek globalny 1 września 2022 roku w cenie 1199 zł (taka sama jak modelu T-Rex 2) w pakiecie z wagą Smart Scale, a sprzedaż w Polsce rozpoczęła się dzisiaj - 2 września 2022.

Amazfit GTS 4 MINI

Amazfit GTS 4 MINI to zdecydowanie tańszy model, bo został wyceniony na 599 zł. Ma ekran o przekątnej 1,65 cala i rozdzielczości 336 x 384 pikseli. Mimo stosunkowo niedużej baterii 270 mAh, działa dłużej niż oba wyższe modele – 15 dni typowego użytkowania i nawet do 45 dni w trybie oszczędzania baterii. Ten model także monitoruje nasz sen i tętno przez 24 godziny na dobę. Jest oferowany w czterech kolorach: czarnym, różowym, niebieskim i białym.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: