Amazfit mocno akcentuje swoje zaangażowanie w rozwój HYROX, występując jako oficjalny partner tych zawodów. Marka podkreśla, że jej ekosystem urządzeń i aplikacji ma wspierać zarówno treningi, jak i same starty, a z technologii Amazfit korzystają też czołowi zawodnicy tej dyscypliny, w tym Joanna Wietrzyk, Linda Meier, Emilie Dahmen i Hidde Weersma.


Sama skala warszawskiej imprezy robi bardzo duże wrażenie. W ten weekend w HYROX Warszawa startuje rekordowa liczba 14 tys. zawodników, czyli dwa razy więcej niż w zeszłorocznej edycji. Taki sam wzrost zanotowano wcześniej podczas zawodów w Katowicach i Poznaniu, co pokazuje, jak szybko ta formuła rośnie również w Polsce.


HYROX to format zawodów łączący bieganie z wysiłkiem funkcjonalno-siłowym. Rywalizacja składa się z ośmiu konkurencji, z których każda poprzedzona jest jednokilometrowym biegiem. Zawodnicy wykonują kolejno Ski Erg, pchanie i ciągnięcie sań, Burpee Board Jump, wiosłowanie, marsz z kettlami, wykroki z obciążeniem oraz Wall Balls. W praktyce to połączenie wytrzymałości, siły i sprawności, które przyciąga osoby wcześniej skupione osobno na bieganiu, crossficie albo treningu siłowym.


Popularność HYROX rośnie zresztą nie tylko lokalnie. Przed rozpoczęciem sezonu 2025/26 do zawodów zgłosiło się globalnie 1,3 mln osób, podczas gdy w sezonie 2024/25 udział wzięło 570 tys. zawodników. Dla porównania, w pierwszych zawodach HYROX w Hamburgu w 2018 roku na starcie stanęło 680 osób.


Warszawska edycja miała też mocną obsadę sportową. Jedną z największych gwiazd imprezy była Joanna Wietrzyk, australijska zawodniczka z polskimi korzeniami i aktualna wicemistrzyni świata, która w Warszawie wygrała rywalizację Elite 15, uzyskując wynik 54 min 23 s. W zawodach pojawiły się także takie nazwiska jak mistrzyni świata Linda Meier, Emilie Dahmen oraz Hidde Weersma, nowy rekordzista wśród mężczyzn. Dla wielu uczestników start w Warszawie był ostatnią szansą na kwalifikację do czerwcowych mistrzostw świata w Sztokholmie.


Z perspektywy Amazfit ten format jest naturalnym miejscem do pokazania sportowej technologii. Firma informuje, że zegarki Amazfit Balance 2 i Amazfit T-Rex 3 Pro oferują trzy dedykowane tryby: HYROX Training, HYROX PFT oraz HYROX Race. Mają one pomagać w planowaniu treningu, ocenie poziomu przygotowania i rejestrowaniu startu w zawodach, a wszystkie dane trafiają później do aplikacji Zepp.