Android 9 Pie - kolejna wersja systemu Google, z której prawie nikt nie skorzysta

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Google zaprezentował oficjalnie nowego Androida 9 Pie.

Z poprzedniej wersji Oreo korzysta zaledwie nieco ponad 12 procent urządzeń z tym systemem mobilnym. Można o tym przeczytać tutaj. Premiera Pie nie ma więc aż tak dużego znaczenia dla całego rynku mobilnego.

Google szczyci się, że w nowym systemie są rozwiązania opierające się o sztuczną inteligencję.

W Pie znajdziemy na przykład usługę Adaptive Battery, która ustawi priorytet zasilania dla aplikacji, z których korzystamy najczęściej.

Adaptive Brightness nauczy się naszych preferowanych ustawień jasności ekranu.

App Actions to rozwiązanie, które na przykład rano ma podpowiedzieć nam skorzystanie z Google Maps, aby zoptymalizować dojazd do naszej pracy lub zaproponuje wznowienie odtwarzania audiobooka z Google Play Books. Gdy założymy słuchawki to App Actions od razu zaproponuje nam naszą ulubioną playlistę ze Spotify.

Na jesieni w Pie znajdzie się rozwiązanie Slices. Gdy w wyszukiwarkę wpiszemy na przykład Lyft to w telefonie pojawi się "slice" aplikacji Lyft z informacjami o koszcie dojazdu do domu i o przewidywanym czasie dojazdu do nas kierowcy.

W Androidzie 9 pojawi się także nowy sposób nawigacji. System pojedynczego przycisku home button ma poprawić ergonomię obsługi smartfonów z dużym ekranem. W widoku Overview będziemy mieć nowy widok ostatnio używanych aplikacji.

Dashboard ma pomagać w analizie naszego spędzania czasu z poszczególnymi aplikacjami, a App Timer pozwala na ograniczenie czasu z wybranymi programami.

Do dyspozycji ma być także nowy tryb Do Not Disturb blokujący wszelkie powiadomienia.

Wieczorem, przed pójściem spać, tryb Wind Down uruchomi blokadę Do Not Disturb i usługę Night Light - dzięki niej aplikacje będą wyświetlane w trybie monochromatycznym.

Powyższe usługi są częścią pakietu nazwanego Digital Wellbeing.

Pie ma być także bardziej bezpieczny od poprzednich wersji i lepiej chronić najbardziej wrażliwe dane np. numery naszych kart kredytowych.

Aktualizacja do Pie jest dostępna już dziś, ale tylko dla smartfonów Pixel.

W programie Beta uczestniczą tacy producenci jak Sony Mobile, Xiaomi, HMD Global, Oppo, Vivo, OnePlus i Essentia. Aktualiację otrzymają także wybrane urządzenia z systemem Android One.

Wszystkie nowości nowej wersji systemu Google zostały dobrze opisane tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: