Płatności mPay w Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

System płatności mobilnych mPay uruchomił sprzedaż biletów na przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Pasażerowie znajdą w aplikacji bilety na wszystkie połączenia obsługiwane przez przewoźnika.

Do tej pory użytkownicy mPay mogli korzystać z aplikacji do płacenia za przejazdy Warszawską Koleją Dojazdową oraz kupowania biletów kolejowo-komunalnych, które są akceptowane m.in. w pociągach SKM w Trójmieście.

Z przejazdów oferowanych przez ŁKA w 2017 r. skorzystało blisko 4 mln pasażerów. Pociągi przewoźnika łączą stolicę województwa z kilkudziesięcioma miejscowościami, w tym m.in. z Sieradzem, Łowiczem, Koluszkami, Kutnem, Skierniewicami, a w weekendy z Warszawą.

Aplikacja mPay została wyposażona w wyszukiwarkę połączeń obsługiwanych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Pozwala też łatwo zdefiniować szczegółowe parametry przejazdu, takie jak rodzaj zniżki, przewóz roweru czy dodatkowego bagażu. Udogodnieniem dla pasażerów jest też możliwość szybkiego odwrócenia kolejności stacji, bez potrzeby ich ponownego wybierania. Znacznie ułatwia to zakup biletów osobom, które regularnie odbywają przejazdy na tej samej trasie, np. łączącej miejsce zamieszkania i pracy lub szkoły.

System mPay działa w modelu przedpłaconej elektronicznej portmonetki, ale to tylko jeden z możliwych sposobów płatności. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych usług dostępnych w aplikacji, bilety kolejowe można kupować także przy użyciu karty płatniczej. Po zatwierdzeniu dane transakcji zostają zapisane w aplikacji i można je wyświetlać także wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Aktualizacja aplikacji mPay umożliwiająca zakup biletów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej jest dostępna w Google Play i App Store.

Opinie:

Rekomendowane: