Asbis chce odnawiać urządzenia - startuje Breezy

Newsy
Opinie: 0
Asbis chce odnawiać urządzenia - startuje Breezy

Asbis Enterprises Plc wprowadza na rynek nową spółkę Breezy, w którą zainwestuje łącznie 1 mln USD do końca 2021 r. Działalność Breezy będzie polegać przede wszystkim na skupowaniu i odnawianiu używanych produktów marki Apple oraz innych firm z tego sektora.

 

Breezy rozpocznie działalność w tym miesiącu na Ukrainie, w Kazachstanie oraz na Białorusi. W II kw. 2021 r. wejdzie również na rynek gruziński, armeński oraz azerbejdżański. W kolejnych latach planowane jest rozszerzenie działalności Breezy również na kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w tym na rynek polski. W związku z rozwojem tej spółki, Asbis planuje zatrudnić w 2021 r. 80 osób.

 

"Breezy to nowy koncept biznesowy Grupy Asbis polegający na skupie używanych produktów Apple oraz innych firm z tego sektora, za które ich dotychczasowy właściciel dostanie zniżkę na zakup nowych urządzeń tych firm. Na początek spółka zajmie się produktami opartymi na systemie iOS oraz Android, później również Mac OS oraz Windows. Produkty te będą poddawane dokładnej diagnozie, zostaną odnowie oraz będą serwisowane przez specjalistów Breezy.

 

Urządzenia, które będą nadawały się do ponownego użytku trafią do sprzedaży, już w obniżonych cenach. Pozostałe produkty będą poddawane recyclingowi.

 

Breezy zaoferuje również rozszerzoną gwarancję na odsprzedawane produkty (do 1 roku) i inne usługi z wartością dodaną, w tym szybki transfer danych ze starego urządzenia na nowe oraz opcję subskrypcji na naprawę uszkodzonego urządzenia po obniżonej cenie (Breezy Care+).

 

Asbis jest jednym z dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: