ROG Phone 6D - najnowsze smartfony dla graczy ASUSa (ceny)

Newsy
Opinie: 0
Asus ROG Phone 6D Ultimate

ASUS zaprezentował swoje najnowsze smartfony do gier ROG Phone 6D i ROG Phone 6D Ultimate oraz edycje specjalną ROG Phone 6 BATMAN Edition.

ROG Phone 6D i 6D Ultimate są dostępne wyłącznie w kolorze Space Gray. ROG Phone 6D dysponuje oświetleniem Aura RGB na tylnym panelu, 12 GB / 16 GB LPDDR5X pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej, a jego cena zaczyna się od 4699 PLN. Z kolei ROG Phone 6D Ultimate, który jest wyposażony w AeroActive Cooler 6, ma kolorowy mini wyświetlacz ROG Vision na panelu tylnym, 16 GB pamięci LPDDR5X RAM i 512 GB pamięci masowej w cenie 6899 PLN. Ceny ROG Phone 6 BATMAN Edition zaczynają się od 5899 PLN.

Seria ROG Phone 6D jest napędzana przez flagowe procesory MediaTek Dimensity 9000+ 5G. Dimensity 9000+ oferuje zestaw funkcji HyperEngine 5.0 oraz ulepszony procesor graficzny MediaTek Mali. Zapewnia ponad 10% wzrost wydajności w porównaniu z Dimensity 9000.

Najnowsze modele mają do 16 GB pamięci LPDDR5X RAM i do 512 GB pamięci masowej.

ROG Phone 6D Ultimate ma nową konstrukcję AeroActive Portal. Chłodzenie wyposażono w dodatkowe elementy w postaci ożebrowania rozpraszającego ciepło umieszczonego na ultrasmukłej komorze parowej, które znajdują się w specjalnych "drzwiach" odprowadzających ciepło. Drugi koniec komory przymocowany jest do układu SoC (System-on-Chip). W momencie gdy AeroActive Cooler 6 podłączony jest do urządzenia, zabieg ten pozwala na wprowadzenie do układu chłodzenia prawie jednego litra zimnego powietrza na sekundę, które przez tunel aerodynamiczny pozwala na schłodzenie układu i odprowadzenie z niego nadmiaru. Specjalnie zaprojektowane ożebrowanie zwiększa powierzchnię termiczną 9-cio krotnie i zwiększając wydajność termiczną o 20%, gdy AeroActive Portal jest aktywny.

Ulepszony system chłodzenia GameCool 6 to chłodzenie procesora w 360°, o 30% większa komora parowa i 85% większe arkusze grafitowe, które w połączeniu z centralnym umieszczeniem procesora zwiększają wydajność odprowadzania ciepła z jego rdzenia. Dzięki zastosowanemu w Armoury Crate menedżerowi wydajności, seria ROG Phone 6D pozwala graczom na dostosowanie ustawień mocy obliczeniowej dla różnych gier.

Seria ROG Phone 6D została wyposażona w 6,78-calowy wyświetlacz AMOLED HDR10+ o częstotliwości odświeżania 165 Hz z częstotliwością próbkowania dotyku wynoszącą 720 Hz. Wyświetlacz można skonfigurować w zależności od własnych potrzeb - 60 Hz, 90 Hz, 120 Hz, 144 Hz lub 165 Hz. 

W nowych smartfonach udoskonalono też rozwiązanie AirTrigger 6. Czujniki ultradźwiękowe w pełni obsługują różne gesty, w tym takie nowe funkcje, jak podwójna czynność, naciśnij i unieś oraz celowanie żyroskopem.

System audio GameFX w ROG Phone 6D jest wyposażony w dwa symetryczne, siedmiomagnesowe głośniki, które emitują dźwięk do przodu, zapewniając efekty dźwiękowe stereo. Telefon ma również gniazdo słuchawkowe 3,5mm. ROG Phone 6D wyposażono w rozwiązanie dźwięku przestrzennego Dirac Virtuo, które wykorzystuje opatentowane algorytmy dla zapewnienia immersyjnego dźwięku stereo z głośników zintegrowanych w smartfonie, jednocześnie ulepszając ogólną jego jakość.

Bateria o pojemności 6000mAh. W zestawie znajduje się zasilacz HyperCharge do szybkiego ładowania o mocy 65W.

Telefony z serii ROG Phone 6D są wyposażone w system trzech kamer, w tym główny aparat z obiektywem szerokokątnym Sony IMX766 50 MP oferujący przetwarzanie HDR, drugi aparat z obiektywem ultraszerokokątnym 13 MP, a także aparat do makrofotografii. Udoskonalone funkcje oprogramowania obejmują tryb wideo HDR10+, ponadto dostępny jest również przedni aparat 12 MP.

Nowe smartfony uzupełniają dedykowane akcesoria: AeroActive Cooler 6, gamepad ROG Kunai 3 dla ROG Phone 6, szkło ochronne dla ROG Phone 6, etui. 

Dziś przedstawiono również ROG Phone 6 BATMAN Edition, limitowaną wersję gamingowego smartfona ROG Phone 6 stworzoną we współpracy z Warner Bros. Consumer Products i DC.

Telefon otrzymał specjalne wykończenie, które pod wpływem oświetlenia naśladuje pochmurne, nocne niebo przeniknięte przez światło reflektorów. W edycji tej dedykowane podświetlane logo Aura RGB przedstawia zarys charakterystycznego emblematu superbohatera, natomiast sam wątek Batmana jest dalej obecny w interfejsie użytkownika, z tematycznymi tapetami, stylami ikon, animacjami, efektami dźwiękowymi i wieloma innymi dodatkami.

Zestaw akcesoriów obejmuje zasilany z USB-C miniprojektor Bat-Signal, który może wyświetlać jedną z dwóch wersji słynnego Bat-sygnału na pobliskie powierzchnie, etui Batman Aero Case ze specjalnym wykończeniem oraz ukrytym easter egg'iem jak też specjalnie zaprojektowane twarde etui do przechowywania ROG Phone 6 BATMAN Edition i jego akcesoriów.

Pod względem konstrukcyjnym ROG Phone 6 BATMAN Edition jest bliźniaczo podobny do ROG Phone 6/6D. Jego specyfikacja opiera się na najnowszej platformie mobilnej Snapdragon 8+ Gen 1 lub MediaTek Dimensity 9000+1.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: