ATM ma nowego inwestora - Global Compute Infrastructure

Newsy
Opinie: 0
Global Compute Infrastructure

MCI.EuroVentures i Mezzanine Management uzgodniły sprzedaż 100 proc. akcji ATM SA. Kupującym jest Global Compute Infrastructure LP, platforma wspierana przez Goldman Sachs Merchant Banking Division. Planowane zamknięcie transakcji spodziewane jest do końca 2020 roku.

 

MCI.EuroVentures po raz pierwszy zainwestował w ATM w 2016 roku, następnie skonsolidował 100 proc. akcji wraz z Mezzanine Management. ATM posiada blisko 20 tys. mkw. centrów danych w Warszawie, co czyni z tej firmy największego operatora centrów danych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. ATM ma też sieć światłowodową liczącą 4500 km.

 

Transakcja sprzedaży kończy przegląd opcji strategicznych zainicjowany przez ATM w czerwcu 2019 roku.

 

Global Compute to nowy gracz w sektorze infrastruktury centrów danych. Firma jest prowadzona przez zespół międzynarodowych ekspertów z łącznym ponad 50-letnim doświadczeniem w branży. Spółka zamierza nabywać, rozwijać i obsługiwać centra danych w Ameryce Północnej, Europie, regionie Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Łacińskiej. Global Compute ma być partnerem dla największych światowych firm technologicznych i ich klientów, dostarczając bezpieczne, niezawodne i kreatywne rozwiązania dla ich mocy obliczeniowej i wymagań w zakresie łączności na szybko rozwijających się i ugruntowanych rynkach. Global Compute jest wspierane przez Goldman Sachs Merchant Banking Division.

Scott Peterson, dyrektor generalny Global Compute: Jesteśmy niezmiernie podekscytowani rozpoczęciem naszego przedsięwzięcia z Goldman Sachs, ogłaszając umowę przejęcia ATM SA. Początkowo przyciągnęła nas możliwość przejęcia wiodącej firmy zajmującej się centrami danych na szybko rozwijającym się rynku w Polsce, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że światowej klasy zespół zarządzający kierowany przez Piotra Sieluka i Daniela Szczęśniewskiego będzie w stanie zrealizować nasze ambitne plany ekspansji w regionie. Wierzymy, że wyjątkowe połączenie ATM, Goldman Sachs i Global Compute przyniesie ogromne korzyści naszym klientom i partnerom, ponieważ zapewniamy kreatywne rozwiązania stosowne dla ich potencjału i potrzeb rozwojowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Chciałbym podziękować MCI i Mezzanine Management za przemyślane zarządzanie inwestycją w ATM, dzięki czemu spółka ma dziś pozycję zapewniająca dalsze sukcesy.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: