AutoMapa - częściej nowe wersje map

Newsy
Opinie: 6

Wraz z pierwszą tegoroczną aktualizacją, AutoMapa wprowadza nowy system uaktualnień map. Począwszy od 2010 roku, dane mapowe wykorzystywane w programie AutoMapa aktualizowane będą do sześciu razy w ciągu roku. Co szczególnie ważne, aktualizacje zawsze zawierają mapy w najnowszych dostępnych specyfikacjach, przygotowanych przez liderów polskiego i światowego rynku map: Geosystems Polska oraz NAVTEQ.

Jak podkreśla Janusz M.Kamiński, Szef PR i Marketingu AutoMapy, siła skutecznej nawigacji leży w dokładnych mapach i doskonałych algorytmach nawigacyjnych. „- Od wielu już lat, jako jedyni na rynku udostępnialiśmy naszym użytkownikom cztery aktualizacje map i programu w ciągu roku. I mimo, iż AutoMapa jest najczęściej aktualizowanym programem nawigacyjnym w Polsce, zdecydowaliśmy się jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę. Chcemy, aby Polacy mieli zawsze dostęp do najlepszych i najdokładniejszych map zarówno Polski, jak i całej Europy.”

Dokładność map ma szczególne znaczenie przy wykorzystaniu systemu AutoMapa Traffic, dzięki któremu możliwe jest wyznaczanie tras z uwzględnieniem informacji o natężeniu ruchu drogowego i korków. Niezależnie od zwiększenia częstotliwości publikacji nowych map, jeszcze częściej wprowadzane będą dane statystyczne wykorzystywane przez system AutoMapa Traffic.

Co ważne, aktualizacje AutoMapy uwzględniają remontowane i budowane odcinki dróg, dzięki czemu kierowcy mogą pewnie kierować się komunikatami nawigacyjnymi Krzysztofa Hołowczyca.

Cykl generowania map nawigacyjnych oraz proces ich testowania przed produkcją jest niezwykle pracochłonny i wymaga bardzo dużych mocy obliczeniowych. Wzrost liczby aktualizacji możliwy jest dzięki inwestycjom, jakie producenci AutoMapy poczynili m.in w nowoczesne jednostki serwerowe nieustannie generujące nowe dane mapowe. Dodatkowo, wdrożenie zaawansowanych procedur automatycznych testów przełożyło się na znaczne skrócenie czasu niezbędnego do weryfikacji opracowanych map.

Bez zmian pozostają przy tym warunki korzystania z aktualizacji. Wszyscy legalni użytkownicy AutoMapy, posiadający ważną subskrypcję, mogą korzystać z aktualizacji całkowicie bezpłatnie.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  driver pisze: 2010-03-12 14:14
  ... Choć funkcjonalnie nawigacja ta blado wyglądała przy Automapie to dokładność map była zdecydowanie lepsza pomimo zdecydowanie starszej wersji map. Zatem niech szef marketingu Automapy przestanie bzdury wypowiadać bo mam wrażenie, że więcej się mówi niż robi w tej firmie.
  0
 • Users Avatars Mini
  JarekM pisze: 2010-03-12 14:25
  można prosić troszkę jaśniej; zdecydowanie jaśniej :)
  0
 • Users Avatars Mini
  driver pisze: 2010-03-12 14:43
  Funkcjonalnie program jest bardzo dobry a logika wyznaczania tras na przyzwoitym poziomie. Natomiast dokładność map po zmianie dostawcy map (wcześniej TeleAtlas) zeszła na PSY!!! Ostatnio miałem okazję porównać Automapę z tanią nawigacją MIO z marketu opartą na nienajnowszych mapach TeleAtlas...
  0
 • Users Avatars Mini
  driver pisze: 2010-03-12 14:46
  Proszę zmienić kolejność czytania, gdyż mój pierwszy musiałem ponownie wysłać.
  0
 • Users Avatars Mini
  juri pisze: 2010-03-12 15:33
  nie liczy sie funkcja a mapa, teleatlas ma lepsze pokrycie od navtec, dawniej byly atlasy papierowe porzadnych firm expressma, copernicus, piatek, ppwk, i niebylo zabych funkcji i ludzie sobie radzili,
  0
 • Users Avatars Mini
  JarekM pisze: 2010-03-12 16:32
  teraz rozumiem; a wydawać by się mogło że navteq jest najlepszy
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: