Autopay w aplikacji Yanosik

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Yanosik Pay - nowa usługa dla kierowców. Od teraz zapłacą mniej na bramkach

Neptis nawiązał współpracę z firmą Blue Media. W ramach zawartego porozumienia, kierowcy korzystający z systemu Yanosik uzyskają łatwiejszy dostęp do usługi Autopay.

Kierowca, który jest zarejestrowany w systemie Autopay może przejechać przez specjalnie oznakowane bramki i automatycznie zapłacić za przejechany odcinek autostrady.  Podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu, by zapłacić za przejazd. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban (tzw. videotolling). Wszystko odbywa się praktycznie bez zatrzymywania pojazdu, co w rezultacie skraca czas przejazdu: 

W jaki sposób użytkownicy aplikacji Yanosik mogą skorzystać z tego rozwiązania?

Wystarczy wejść w menu aplikacji Yanosik, wybrać opcję “Autopay autostrady”, a następnie założyć konto. Dzięki zarejestrowaniu danych o pojeździe takich jak np. numer rejestracji oraz sposobie płatności kierowca może przejeżdżać przez wyznaczone strefy w punktach poboru opłat i nie tracić czasu na stanie w korkach do płatności. 

System Autopay działa na wszystkich bramkach na odcinku AmberOne znajdującym się na autostradzie A1 oraz na odcinku Kraków - Katowice na autostradzie A4. Kierowcy mogą płacić automatycznie za pokonanie dystansu między Gdańskiem a Toruniem lub między stolicami województwa małopolskiego i śląskiego. 

Co najmniej do końca września kierowcy korzystający z Autopay mogą skorzystać ze zniżek za przejazdy na A4 Katowice - Kraków. Zmotoryzowani mogą zaoszczędzić od 3 do 5 zł na każdej bramce obsługiwanej przez ten system.

Ceny różnią się w zależności od kategorii pojazdu. 

Zarejestrowanie się do usługi Autopay z poziomu aplikacji Yanosik dostępne jest w systemie operacyjnym Android oraz iOS. Niezbędna jest aktualizacja aplikacji do najnowszej wersji. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: