Autostrada A1 już z płatnością przez smartfona

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Jest już dostępna aplikacja autopay transport służąca do płacenia za przejazd autostradą A1 AmberOneNowej Wsi do Rusocina.

W aplikacji dla systemu Android i iOS należy dodać swój pojazd oraz kartę płatniczą. Z karty jest automatycznie  pobierana płatność po ukończonym przejeździe.

Aplikacja prezentuje szczegóły dotyczące każdego przejazdu i pobranych opłat.

Opłaty są pobierane zgodne z cennikiem operatora AmberOne Autostrady A1.

Obecnie z bramek AmberGO mozna korzystać na AmberOne Autostradzie A1 na odcinku Nowa Wieś - Rusocin i Rusocin – Nowa Wieś. Jeśli kierowca planuje wcześniejszy zjazd przy wjeździe musi skorzystać z tradycyjnych bramek i pobrać papierowy bilet.

Aplikację przygotowała firma Blue Media.

Dodatkowe informacje o systemie płatności AmberGO:

Pilotaż systemu rozpoczął się w lipcu tego roku. W okresie pilotażowym system dostępny jest dla kierowców pojazdów kategorii pierwszej, z polskimi numerami rejestracyjnymi, podróżujących na najdłuższym odcinku autostrady Rusocin – Nowa Wieś w obu kierunkach.

Instrukcja dla zarejestrowanych użytkowników aplikacji:

Wjeżdżając na AmberOne Autostradę A1 kieruj się do bramki oznaczonej symbolem AmberGO. Na tej bramce system zidentyfikuje Twoją rejestrację, zmienia kolor sygnalizacji świetlnej z koloru czerwonego na zielony i automatycznie podniesie szlaban. Zjeżdżaj z autostrady również bramką AmberGO, a opłata za przejazd zostanie automatycznie pobrana z karty, którą dodałeś w aplikacji. 

System działa na razie z ograniczeniami:

  1. tylko dla najdłuższego odcinka autostrady: Rusocin – Nowa Wieś (w obu kierunkach)
  2. tylko dla samochodów kategorii 1: samochód o dwóch osiach bez przyczepy
  3. tylko dla polskich rejestracji

W okresie pilotażowym na bramkach AmberGO możliwa jest równolegle płatność w systemie tradycyjnym.

Inne usprawnienia w systemie poboru opłat na autostradzie A1:

  • odstąpienie od poboru opłat od wszystkich pojazdów na czas do 30 minut - w sytuacji, gdy średni czas oczekiwania na uiszczenie opłaty w punkcie poboru opłat w Nowej Wsi lub w Rusocinie przekroczy 25 minut; w sytuacjach szczególnych odstąpienie od poboru opłat może trwać nawet do 45 min (kiedy 30 min. nie jest wystarczające na rozładowanie zatoru i identyfikowane jest istotne ryzyko konieczności powtórnego podniesienia szlabanów w krótkim czasie);
  • zaokrąglenie stawki opłaty za przejazd całym odcinkiem Rusocin - Nowa Wieś, Nowa Wieś - Rusocin z 29,90 zł do 30,00 zł dla pojazdów osobowych;
  • zaokrąglenie stawki opłat za przejazd odcinkiem Rusocin - Turzno, Turzno - Rusocin z 26,70 zł do 27 zł oraz odcinkiem Rusocin - Lubicz, Lubicz - Rusocin z 27,90 zł do 28 zł dla pojazdów osobowych.

Aplikacja w App Store jest tutaj.

Aplikacja w Google Play jest tutaj.

 

 

 

 

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane: