Rusza limit 100 zł bez podawania PIN

Najważniejsze | Newsy
Żródło: PRNews.pl
Opinie: 0
100 zł bez podawania PIN

W ciągu najbliższych dni pierwsze terminale płatnicze zaczną akceptować transakcje do 100 zł bez konieczności podawania PIN – poinformowała serwis PRNews.pl Joanna Seklecka, przewodnicząca Komitetu Agentów Rozliczeniowych i prezes eService.

Sprawa podniesienia limitu transakcji zbliżeniowych niewymagających podania PIN jest obecnie szczegółowo omawiana przez agentów rozliczeniowych, banki i organizacje płatnicze. Pierwsze terminale z nowym limitem transakcji powinny być dostępne w ciągu najbliższych dni. Zmiana limitów wymaga szeregu modyfikacji w systemach płatniczych. Sprawia to, że przyspieszone wdrażanie nowego limitu będzie prowadzone sukcesywnie. W tej chwili priorytetem jest utrzymanie bezpieczeństwa i ciągłości obsługi transakcji procesowanych na terminalach płatniczych – czytamy w komentarzu Joanny Sekleckiej przesłanym do redakcji serwisu PRNews.pl

Przypomnijmy, prace nad przyspieszeniem wdrożenia nowego modelu płatności nabrały tempa po apelu szefa KNF Jacka Jastrzębskiego do NBP. W sprawę zaangażował się też minister finansów Tadeusz Kościński. Podniesienie limitu płatności zbliżeniowych do 100 zł bez PIN to element działań związanych z koronawirusem. Chodzi o to, by użytkownicy kart płatniczych rzadziej wpisywali kod PIN na terminalu płatniczym.

 

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: