Bezpieczne transakcje elektroniczne dzięki PTC i Bankowi Handlowemu

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 17

Dzięki umowie zawartej pomiędzy Polską Telefonią Cyfrową Sp. z o. o. a Bankiem Handlowym w Warszawie S.A. klienci wszystkich sieci komórkowych w Polsce uzyskują możliwość dokonywania bezpiecznych płatności za zakupy w internecie przy użyciu telefonu komórkowego.
Z nowych zakupów w internecie mogą korzystać wszyscy, którzy posiadają telefon komórkowy z możliwością odbierania SMS-ów oraz kartę kredytową w systemie VISA lub MasterCard.
Podstawą nowego systemu płatności jest osobisty profil płatniczy związany z kartą SIM użytkownika oraz jego kartą kredytową. Rejestracji profilu dokonuje się pod adresem https://zakupy.eranet.pl.
Istotą bezpieczeństwa nowej formy płatności jest podwójne zabezpieczenie transakcji dokonywanych przez użytkownika. Pierwszym jest hasło dostępu, które chroni osobisty profil płatniczy użytkownika. Drugim zabezpieczeniem jest jednorazowy kod autoryzacji wysyłany do właściciela profilu płatniczego każdorazowo przed dokonaniem transakcji. Transakcja przy pomocy telefonu komórkowego nie wymaga przesyłania informacji o karcie płatniczej klienta, dzięki czemu sprzedawca i klient mogą być pewni, że poufne informacje nie trafią w niepowołane ręce.
Dzięki tym zabezpieczeniom użytkownik nie musi się obawiać o ewentualne nadużycie swojego profilu przez osoby niepowołane, nawet w przypadku utraty telefonu lub karty płatniczej.

Opinie:

Opinie archiwalne (17):

Komentuj

Komentarze / 17

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: