CNN będzie dostępny w telefonach Samsunga

Newsy
Żródło: Turner Broadcasting
Opinie: 1

CNN International i Samsung Electronics nawiązały współpracę, w ramach której użytkownicy telefonów komórkowych Samsunga w czerwcu 2008 roku otrzymają dostęp do nowej aplikacji Java umożliwiającej oglądanie materiałów informacyjnych CNN. Na podstawie umowy podpisanej przez Turner Broadcasting System Inc., do którego należy CNN, i Samsunga, producent telefonów komórkowych przez pół roku będzie miał wyłączność na umieszczanie w swoich aparatach nowej aplikacji Java, która została uruchomiona w lutym b.r. podczas GSMA Mobile World Congress. Umowa obejmie Europę, Środkowy Wschód, Afrykę, rejon Azji i Pacyfiku oraz Amerykę Łacińską.

Początkowo usługa będzie dostępna w nowym smartofonie Samsunga G810 z 5-megapikselową kamerą. Później usługa zostanie rozszerzona na inne modele. Aplikacja Java CNN pozwala użytkownikom na wybieranie ulubionych kategorii informacji, szybki dostęp do newsów dnia oraz do nadawanych co godzinę wideowiadomości na żądanie – „CNN World News Now”. Dodatkowo animowana kula ziemska i interaktywne mapy pozwolą użytkownikom na sprawdzenie pięciodniowej prognozy pogody w ponad tysiącu miast na całym świecie. Aplikacja pozwala także odbiorcom CNN na uczestniczenie w tworzeniu serwisów informacyjnych. Dzięki specjalnej zakładce użytkownicy mogą przesyłać własne relacje, w formie zdjęć lub nagrań wideo, z ważnych wydarzeń do serwisu iReport.

Nową aplikację Java CNN można również ściągnąć, po dokonaniu darmowej subskrypcji, na kompatybilne modele telefonów ze strony CNNMobile.com.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: