ColorOS 11 na rynku za kilka tygodni - lista modeli

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
ColorOS 11 na rynku za kilka tygodni - lista modeli

OPPO zaprezentowało swoją nową nakładkę ColorOS 11.

Oficjalna wersja oprogramowania pojawi się na rynku za kilka tygodni. ColorOS 11 będzie udostępniany stopniowo. W pierwszej kolejności będą wyposażone w niego urządzenia z serii Find X2 i Reno3. Docelowo nowy system otrzyma 28 modeli smartfonów, w tym z serii Find, Reno, F i A.

Nowa wersja pozwoli m.in. tworzyć własne tapety, ekrany always-on-display, czcionki i ikony. Dark mode dostanie trzy warianty kolorystyczne i możliwość dopasowania poziomu kontrastu. Z kolei OPPO Relax 2.0 pozwala tworzyć własne kompozycje tzw. białego szumu i oferuje dostęp do bogatej kolekcji odgłosów miast z całego świata.

Pojawi się opcja Three-Finger Translate, która wykorzystuje mechanizm Google Lens – jest to pierwsze wspólne narzędzie stworzone przez OPPO i Google. Funkcja pozwala na zapisanie i przetłumaczenie tekstu poprzez zrzut ekranu wykonany za pomocą ruchu trzech palców.

Dzięki Flexdrop użytkownicy mogą w tym samym czasie np. oglądać film i wysyłać wiadomości.Tryb oszczędzania Super Power Saving Mode umożliwia użytkownikom wybranie sześciu aplikacji, które będą działać, gdy akumulator jest na wyczerpaniu. Z kolei funkcja ochrony baterii Battery Guard zapobiega uszkodzeniom, które mogą powstać wskutek długotrwałego ładowania prądem o zmiennym napięciu. Rozwiązanie zatrzymuje proces ładowania w nocy, gdy bateria jest naładowana w 80% i wznawia go, aby w pełni doładować ogniwo akurat na czas pobudki użytkownika telefonu.

AI App Preloading uczy się natomiast zachowań użytkowników i na tej podstawie wstępnie ładuje najczęściej używane aplikacje, zmniejszając czas potrzebny na ich uruchomienie. Opcja SuperTouch identyfikuje scenariusze zachowań użytkowników i odpowiednio optymalizuje czas reakcji na dotyk, poprawiając tym samym płynność pracy systemu.

Funkcja Prywatny System tworzy oddzielny system, w którym druga wersja aplikacji i danych działa niezależnie od oryginału. Funkcjonalność włączyć można wyłącznie po weryfikacji odcisku palca lub podaniu hasła.

Nowy skrót do blokady aplikacji umożliwia użytkownikom zablokowanie dostępu do nich za pomocą odcisku palca, hasła lub rozpoznawania twarzy. Udoskonalono także system zezwoleń, dodając tymczasowe zezwolenia na zmianę ustawień aparatu, mikrofonu lub dostępu do lokalizacji. Automatyczne resetowanie zezwoleń przywraca domyślne ich ustawienia dla aplikacji, które przez dłuższy czas nie były użytkowane. Aby uniemożliwić złośliwym aplikacjom pozyskanie danych z innych programów, funkcja ograniczonego zapisywania ogranicza dostęp do danych telefonu i żąda zgody użytkownika.

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: