Sklepy RTV Euro AGD otwarte mimo zakazu

Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Dodaj opinię
Opinie: 0
Sklepy RTV Euro AGD otwarte mimo zakazu

Kilka salonów sieci RTV Euro AGD w centrach handlowych we czwartek zostało otwartych dla klientów - wynika z informacji dziennika Rzeczpospolita.

Pełna treść artykułu znajduje się tutaj

Chodzi o m.in. sklepy tej sieci w Nowym Sączu w Galerii Europa 2, Echo w Tarnowie oraz Lublinie czy Koszalinie, ale może ich być więcej.

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem większość sklepów w centrach handlowych jest zamknięta, póki co przynajmniej do końca stycznia. Wyjątek stanowią tylko sklepy spożywcze, drogerie, apteki czy placówki usługowe.

Firma nie komentuje decyzji o otwarciu części placówek.

Jak podkreśla Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług branża więcej nie przetrwa, a nie ma racjonalnych przesłanek, by przedłużać zawieszenie działalności firm działających na terenie centrów handlowych. Otwarcie naszych sklepów traktujemy jako naturalną konsekwencję dotychczasowych deklaracji rządu, dotyczących terminu poluzowania obostrzeń w handlu. Oczekujemy, że rząd w sposób odpowiedzialny potwierdzi swoje zapowiedzi i stworzy nam warunki, byśmy otworzyli sklepy 1 lutego i zaczęli realnie odrabiać ubiegłoroczne i tegoroczne straty. Z naszej strony wszystkie warunki niezbędne do bezpiecznego otwarcia sklepów na terenie centrów handlowych zostały spełnione - zapewnia Zarząd ZPPHiU.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: