Deutsche Telekom kończy przygotowania do UEFA EURO 2024 - oto wszystkie szczegóły

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Telekom gets UEFA EURO 2024

UEFA EURO 2024 rozpocznie się za niecałe trzy tygodnie, a Deutsche Telekom przygotowuje niemieckie stadiony piłkarskie do turnieju.

DT znacznie rozszerzyło swoją sieć komórkową na wszystkich dziesięciu arenach. W sumie operator zainstalował około 750 nowych anten 5G na stadionach. 300 z nich obsługuje trybuny z kibicami, a około 450 obszary wewnętrzne.

Deutsche Telekom dostosowuje również sieć wokół stadionów do potrzeb kibiców. Zasięg jest ulepszany w 38 tymczasowych strefach kibica, stacjach kolejowych i kwaterach drużyn.

Deutsche Telekom wprowadzi na stadiony ponad 2000 switchów i punktów połączeń WLAN i kablowych.

Komunikacja mobilna musi być dostosowana do ilości danych przesyłanych przez widzów podczas Mistrzostw Europy. Dotyczy to przede wszystkim stadionów i ich okolic oraz stref kibica. Ruch danych jest szczególnie wysoki podczas wydarzeń sportowych.

Przepustowość internetu mobilnego na stadionach będzie teraz trzykrotnie wyższa. Zamiast 375 Mbit/s jak poprzednio, Telekom był teraz w stanie zmierzyć do 1,2 Gbit/s na trybunach.

Częstotliwość 3,6 gigaherca jest wykorzystywana na dziewięciu z dziesięciu stadionów. Tylko w Kolonii nie jest to obecnie możliwe. Deutsche Telekom korzysta również z 5G i LTE na pasmach częstotliwości 900 megaherców, 1,8 gigaherca, 2,1 gigaherca i 2,6 gigaherca. Rozszerzony zasięg mobilny działa już na wszystkich dziesięciu stadionach. Technologia pozostanie na stadionach po zakończeniu turnieju, a następnie zapewni lepszy zasięg mobilny podczas meczów ligowych.

Na potrzeby EURO zespoły techniczne rozbudowują również istniejące lokalizacje i wdrażają 38 tymczasowych rozwiązań. Są to anteny mobilne, które zapewniają łączność mobilną w obszarach o dużym natężeniu ruchu przez określony czas. Szczególną uwagę poświęca się strefom kibica. Największa strefa kibica w Berlinie przy Reichstagu otrzyma specjalny zasięg na czas turnieju, podobnie jak strefy kibica i widownie publiczne w Dortmundzie, Düsseldorfie, Hamburgu, Kolonii i Stuttgarcie.

Stacja „mobile phone mast to go” zostanie użyta 18 razy. Ten kontener z antenami 5G i LTE jest jedną z własnych innowacji Deutsche Telekom i może być skonfigurowany i wdrożony w bardzo krótkim czasie.

Sieć stacjonarna odegra również ważną rolę na stadionach UEFA Euro 2024. Łącznie na stadionach zostanie położonych około 65 kilometrów nowych linii światłowodowych.

Głównym zadaniem stałego okablowania sieciowego na stadionach jest zapewnienie mediom wystarczającej przepustowości i prędkości dla ich relacji wideo i audio. Oprócz kabli światłowodowych, w tym celu na stadionach zainstalowanych zostanie ponad 900 dodatkowych przełączników i ponad 1300 punktów dostępowych.

53 dedykowane routery 5G zapewniają mediom szybki internet za pośrednictwem komunikacji mobilnej. Krytyczne obszary, takie jak trybuna dla mediów, są chronione przed awariami za pomocą specjalnych rozwiązań o wysokiej dostępności. Część sprzętu będzie nadal używana na stadionach po zakończeniu turnieju lub będzie wykorzystywana przez Telekom podczas innych wydarzeń.

Oczekuje się, że około 1200 przedstawicieli mediów weźmie udział w finale na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. W normalnym meczu ligowym jest to około 80 osób. Większość przełączników została już zainstalowana na stadionach, a część okablowania również została ukończona. Pozostałe prace mogą rozpocząć się po zakończeniu sezonu Bundesligi. Stadiony będą wtedy gotowe na ostatnie poprawki.

Każdy stadion jest połączony z Międzynarodowym Centrum Nadawczym UEFA (IBC) w Lipsku za pomocą dwóch redundantnych linii światłowodowych. Zapewniono, że te dwa połączenia są kierowane całkowicie oddzielnie od siebie przez sieć Telekom. Z IBC sygnały są wysyłane w świat jako obrazy telewizyjne. Każda z linii światłowodowych ma przepustowość 200 gigabitów na sekundę, co oznacza, że w sumie cztery terabity na sekundę danych mogą dotrzeć do IBC jednocześnie za pośrednictwem połączeń światłowodowych. Z IBC w Lipsku sygnały są również przesyłane światłowodami Telekom do 14 oficjalnych stref kibica UEFA, gdzie odbywają się publiczne pokazy dla fanów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: